Liberec – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Karviná – Slovácko 0:2 (kon.) | Pardubice – Sparta 1:0 (kon.)
FC Slovan Liberec
2:1 (0:1)
FK Mladá Boleslav
Sobota 05.10.2013, 10:15 • Městský stadion, Liberec • Celostátní liga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

FC Slovan Liberec: Kubát – Zítka "C", Chlumecký, Pospíšil, Jakimič, Kaiser, Krivosheev, Polívka, Janků, Otta, Čuřík.

Náhradníci: Šustr, Bednář, Kastelovič, Kukla, Ondráček, Barac, Zachoval

FK Mladá Boleslav: Dědek – Scheufler, Kocourek, Houžvička, Zemánek, Duch, Kubelka, Lacek, Kateřiňák "C", Kozma, Procházka.

Náhradníci: Lukeš, Pekař, Wolf, Kořínek, Zoubek, Volek

Rozhodčí: Kříž – Příhoda, Marek.

Obě mužstva jsou již na hrací ploše. Domácí nastoupí tradičně v modrém, hosté v růžových dresech.

1

1
    Boleslavští se ujali rozehrávky a rychle se vydali dopředu. První střelu obstaral Duch, který ale libereckou branku minul.

2
    Severočeši se poprvé dostali na polovinu soupeře. Čuřík se ale provinil proti pravidlům.

3
    Chlumecký se pokusil vysunout Kaisera. Jeho přihrávka byla ale hodně nepřesná a skončila v zámezí.

4
    Hned od úvodních minut je k vidění vyrovnaný a bojovný fotbal. Ani jeden z týmů zatím nemá navrch.

5
    Polívka svým samostatným únikem ztroskotal na Scheuflerovu, který si své defenzivní povinnosti splnil na výbornou.

6
    Boleslavští mají v posledních chvílích mírnou převahu. Zatím toho ale nedokázali nikterak využít.

8
    Krivosheev byl faulován ve středu hřiště Kubelkou, který si očividně počínal nedovoleně.

9
    Zemánkův vysoký centr do šestnáctky skončil pouze v rukavicích domácího gólmana Kubáta.

10
    Dění posledních minut se odehrává převážně na půlce, kde oba celky bojují o balon.

11
    Hosté zahrávali standardní situaci. Centrující Zemánek ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

12
    Na druhé straně se svým pasem nepochodil ani Chlumecký, který poslal míč pouze za branku.

13
    Liberec se úspěšně ubránil a poslal balon do bezpečí.

14
    Středočeši se ale rychle nastěhovali zpět na útočnou polovinu, kde nyní zdárně kombinují.

15
    Odražený míč se dostal k Duchovi. Jeho rána ale byla hodně nepřesná a skončila vysoko nad.

16
    Zítkův dlouhý nákop doputoval až ke gólmanu Dědkovi, který posléze rozehrál na krátko.

17
    Polívku zradilo zpracování. Balon se při počínání domácího útočníka dostal do autu.

18
    Čuřík si pohlídal náběh Houžvičky, který se k balonu sice dostal, jenže až za brankovou čarou.

20
    Je za námi první dvacetiminutovka a na první vážnější šanci stále čekáme.

21
    Boleslav teď bude mít výhodu přímého kopu z dobrých dvaceti metrů. Uvidíme, jak s ní naloží.

22
    Kateřiňák ale vystřelil pouze nad libereckou branku.

23
    Hosté zatím velmi zodpovědně brání a soupeře do žádné šance nepouští.

24
    Polívka bojoval s dvojnásobnou přesilou marně. Boleslavští obránci si v poklidu poradili.

25
    Boleslav si bude muset svoji rozehrávku zopakovat. Balon nestál na místě přestupku.

27
    Severočeši teď předvedli velmi zdařilou kombinaci, jenže jen do té doby něž se u míče objevil Janků.

28
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Liberecká defenziva si počínala až příliš laxně a toho dokázala Boleslav využít! Lackova přihrávka zamířila na úplně volného DANIELA DUCHA, který už neměl se zakončením do poloprázdné branky žádný problém – 0:1.

29
    Slovan se snaží přidat na obrátkách a pokusit se rychle vyrovnat. Proti jsou však hráči v růžovém.

30
    Kocourkův dlouhý aut nebyl pro libereckou branku žádným ohrožením. Domácí se dokázali ubránit.

31
    Akce Liberce končí až za brankou Mladé Boleslavy. Dědek si dává se svoji rozehrávkou na čas.

32
    Polívkova rána levačkou nebyla ideální. Ráně do středu branky chyběla především razance.

33
    Domácí mají v posledních minutách navrch. Často se ale o balon připraví nepřesnou kombinací.

35
    Kubát lehce podcenil Kocourkův centr, který nakonec doputoval až ke Kubelkovi. Ten ale následně nedokázal usměrnit míč do branky.

36
    Liberec drží míč a snaží se něco vymyslet.

37
    Zemánkovu střelu z hranice vápna včas zablokovala pozorná liberecká obrana.

38
    Polívka se nedostal přes Kozmu. Liberečtí ale získali alespoň rohový kop.

40
    Před námi je posledních pět minut prvního poločasu. Zatím to vypadá, že spokojenější odejdou do šaten hosté z Mladé Boleslavi.

41
    Slovan kombinuje na polovině svého soupeře, zatím však bez výsledně.

42
    Další akce domácích končí jen za brankou Dědka.

43
    Zemánkova přihrávka končí v autu. Čuřík se chystá vhazovat na některého ze spoluhráčů.

44
    První poločase se pomalu blíží do svého závěru. Nic zajímavého už zřejmě neuvidíme.

Je za námi první poločas, který dopadl lépe pro mladíky z Mladé Boleslavi. Hosté jsou zatím lepším týmem a zaslouženě vedou. Slovan se do žádné větší šance zatím nepropracoval.

Druhý poločas začne přibližně v 11:22.

46

50
    Hosté mají v úvodu druhého poločasu jasně navrch a málem to skončilo i druhou brankou. Brankář Kubát se ale prezentoval parádním zásahem.

55
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberečtí z ničeho nic vyrovnávají. Do balonu se skvěle opřel ROMAN JAKIMIČ a balon uklidil přesně do šibenice Boleslavské branky – 1:1.

57
    Severočeši po vyrovnávací brance očividně ožili. Další nebezpečnou ránu vyprodukoval Polívka, ta ale skončila těsně vedle.

58
    Boleslavští získali výhodu rohového kopu. Nízký centr na přední tyč ale odvrátila domácí defenziva.

60
    Pospíšil se snažil vysunout Polívka. Liberecký útočník se ale nakonec k míči vůbec nedostal.

61
    Liberec drží míč a kombinuje po celé šíři hřiště.

62
    Slovan poprvé střídá a hned dvakrát. Ze hry odešli Krivosheev a Barac. Místo nic se na hřišti objevili Kukla a Barac.

63
    Boleslav také střídá. Utkání skončilo pro Procházku, který byl nahrazen Zoubkem.

65
    Zítka si neporadil s vysokým balonem a při jeho zpracování chyboval. Bude z toho aut pro hosty.

67
    Kaiser mohl strhnout vedení na libereckou stranu. Jeho rána už mířila někam k levé tyči, gólman Dědek ji ale dokázal na poslední chvíli vyrazit.

68
    Kateřinák se nadechl k velkému průniku. Nejdříve obešel dva bránící protihráče. Na třetím však ztroskotal.

70
    Kukla se dostal do nadějné střelecké pozice. Škoda jen, že jeho střela byla tečovaná a gólman Dědek tak s ní moc práce neměl.

Dnešní utkání sleduje 80 diváků.

71
    Chlumeckého centr vypadal zajímavě. Nic méně si s ním boleslavští obránci dokázali poradit.

73
    A Liberečtí otáčí utkání ve svůj prospěch. Kaiser šikovně přiťukl na hranici vápna rozběhnutému MIROSLAVU KUKLOVI, který přesnou ranou k tyči posílá Slovan do vedení – 2:1.

74
    Domácí znovu sáhli ke dvojitému střídání. Do hy přišli Kastelovič s Ondráčkem, kteří nahradili Zítku a Polívku.

78
    Boleslav také střídá. Odpracováno má dnes Zemánek, který se své místo přepustil Kořínkovi.

80
    Před námi je posledních deset minut utkání. Zatím mají blíže ke třem bodům liberečtí mladíci.

81
    Hráči v modrých dresech se snaží kontrolovat hru, což se jim v posledních minutách celkem daří.

82
    Obrovský závar před domácí brankou vyrovnáním nekončí. Míč do sítě nedotlačil ani Kubelka a ani Kozma.

83
    Slovan střídá. Jakimiče nahradil Šustr.

84
    Boleslavští se také rozhodli vystřídat. Autora jediné branky hostů Ducha střídá nový muž na hřišti Lukeš.

86
    Závěr utkání se neodkladně blíží. Středočechům už moc času nezbývá, vypadá to, že budou muset vsadit vše na útok.

87
    Hosté drží balon, před branku Slovanu se ale nemůžou dostat. Liberečtí úspěšně brání.

88
    Kaiser mohl rozhodnout o definitivním vítězství Liberce. Sám před Dědkem ale trestuhodně selhal a třetí branku domácích si nepřipsal.