Vsetín – Frýdek-M. 2:4 (kon.) | Orlová – Prostějov 2:7 (kon.) | Břeclav – Opava 6:3 (kon.)
Technika Brno – Val. Meziříčí 4:2 (kon.) | Poruba 2011 – Nový Jičín 5:1 (kon.) | SHK Hodonín – Přerov 2:7 (kon.)
Děčín – Řisuty 4:3 (1:0 po s.n.)
VHK ROBE Vsetín
2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
HC Frýdek-Místek
Středa 09.10.2013, 17:30 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítejte u sledování onlajn přenosu z osmého kola východní skupiny druhé ligy. Proti sobě se na Lapači představí domácí VHK Vsetín, jenž hostí tým Frýdku-Místku.

Hostující Frýdek-Místek nastupuje teprve ke svému sedmému zápasu, protože jedno kolo museli odložit. Na domácí Valachy ztrácejí dva body, ale jak již bylo řečeno, mají zápas k dobru. Na Lapači jsou frýdeckomístečtí poměrně úspěšní. Za posledních sedm utkání zde zvítězili hned třikrát, což se jen tak někomu z ostatních týmů tabulky nepodařilo. Základními stavebními kameny hry hostů by měli být hráči jako Mach, Ivan, Ovšák, Slovák či Mikšan. Podaří se Frýdku-Místku srovnat statistiku a zvítězí v osmém zápase na Lapači počtvrté?

Domácí Vsetín je na vzestupu. V brance je spolehlivý Petr Hromada s téměř 92% úspěšností. Valaši zatím nedávají příliš branek, ale v posledním zápase jich nastříleli pět, což je dobrým začátkem po zlepšení. Domácím bude chybět nejproduktivnější obránce Farda, ale rozhodně nebudou chybět nikdo z pětice nejproduktivnějších hráčů sestupně Ševčík, Kubo, Vaněk, Kajaba a Ambruz. Zlepšený výkon Vsetína by mohl přilákat na tribuny větší počet diváků, jelikož vedle startu do soutěže je i v hledišti zatím situace nepříliš dobrá. Podaří se Vsetínu znovu bodovat a podmaní si znovu větší počet svých fanoušků? Sledujte onlajn!

Utkání bude tradičně trojice sudích. Hlavním sudím bude Jan Vaněk z Brumova-Bylnice. Na čarách mu budou asistovat Drahomír Vožda z Olomouce a Jiří Kašík z Prostějova.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Báchor, Tichý, Vrba F., Vrba L., Okuliar, Žák, Tesařík – Ambruz, Vaněk, Kajaba – Ševčík, Kubo, Hruška P. – Mikšovský, Daněk, Vítek – Janeba, Podešva, Kývala.

HC Frýdek-Místek: Chvostek (Kubáň) – Gajda, Valíček, Čintala, Ovšák, Krutil, Prokop – Richter, Gogolka, Sluštík O., Ivan, Slovák, Mikšan, Franek, Stránský, Mach, Pavlas, Samiec, Vacula.

Rozhodčí: Vaněk – Kašík, Vožda.

00:01

00:44
    Vsetín začal aktivně a cpe se před branku soupeře.

01:29
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Z prvního útoku hostů se Frýdek ujímá vedení! Franek po levé straně zavezl puk do útočné třetiny a přesnou přihrávkou na vzdálenější tyč našel VÍTA STRÁNSKÉHO, jenž doklepl puk do odkryté klece Hromadovy brány. Asistence: Tomáš Franek.

02:02
    Domácí se snaží vrátit do hry vstřelením branky, ale zatím se jim nedaří dostat se do šance.

02:15
    Na druhé straně zkoušel pozornost Hromady Ivan, ale trefil jen výstroj vsetínského brankáře.

02:33
    Nepovedená rozehrávka domácího týmu končí až na zakázaném uvolnění. Vhazuje se před Hromadou.

03:25
    Žákovu ránu od modré tečoval před Chvostkem Daněk, ale puk letěl těsně mimo.

04:38
    Vaněk našel před brankou hostů úplně volného Martina Ambruze, ten mířil nad rameno Chvostka do horního růžku, ale bránu přestřelil!

05:19
    Na druhé straně nebezpečná šance, kdy se do zakončení dostal Ivan, ale branku Hromady minul.

05:34
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Vyloučen je na dvě minuty Milan Ovšák (FRM) za nedovolené bránění.

05:45
    Ševčík našel před brankou Chvostka Martina Kubo, ale jeho bekhendové zakončení hostující brankář pokryl.

05:58
    Změnu skóre nezařídil ani ranou z mezikruží Lukáš Vrba, Chvostek stále odolává.

07:08
    Hosté se dostali v oslabení do šance dva na jednoho, následně fauloval Tichý (VSE), který dostává dvě minuty za podražení.

08:12
    Frýdek-Místek hraje zkrácenou přesilovou hru, ale zatím se mu nedaří dostat se do tlaku.

08:37
    Žák zahrál na modré úmyslný ofsajd, hra se stěhuje před Hromadu.

09:08
    Vsetín krátké oslabení přežil a je v pěti.

10:28
    Vsetínskou rozehrávku napadají hráči hostů velmi hluboko a daří se jim mařit vsetínskou snahu rozehrát.

11:19
    Další přesilovka pro domácí, vyloučen je Milan Gajda (FRM) na dvě minuty za krosček.

11:39
    Minutu a čtyřicet vteřin budou hrát domácí dvojnásobnou přesilovou hru. Vyloučen je Milan Ovšák (FRM) na dvě minuty za podražení.

11:57
    Báchor pálil před pravým kruhem a Kajaba tečoval do horní tyče!

12:15
    VHK Vsetín právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Tlak domácích vyústil ve střelu Juraje Tichého, kterou dorážel do poloodkryté klece Vaněk, ale Chvostek ještě zázračně lapačkou vyrazil, na další dorážku MARTINA AMBRUZE už však neměl a stav utkání je 1:1. Asistence: Daniel Vaněk.

12:32
    Ještě něco málo přes minutu budou hrát domácí klasickou přesilovku.

13:01
    Frýdek-Místek se dobře brání a nepouští Valachy do útočné třetiny.

13:39

14:17
    Další oslabení v řadách hostů. Na dvě minuty za podražení odchází na trestnou lavici dnes už potřetí Milan Ovšák (FRM).

14:37
    Ambruz vyzýval k teči před brankou Chvostka Kajabu, ale ten puk netrefil a tak jej bez cizího zásahu lapil do náruče hostující brankář.

15:16
    Domácí otáčejí stav zápasu a ujímají se vedení! Báchor u mantinelu byl obtěžován dvěma hráči, ale nezazmatkoval a poslal přesný pas na JURAJE TICHÉHO, který se před mezikružím napřáhl a propálil puk mezi betony Chvostka. Asistence: Stanislav Báchor, Daniel Vaněk.

16:41
    Samiec se prodíral před Hromadu, ale fauloval jej v průniku Lukáš Vrba (VSE), který dostává dvě minuty za sekání.

17:08
    Opět máme srovnáno! Valaši se v přesilové hře příliš dobře neorientovali, z čehož vyplynulo volné postavení MILANA GAJDY, který zpoza obránce vypálil přesně do horního růžku Hromadovy brány. Asistence: Marek Ivan.

17:49
    Vaněk se po pravé straně útočného pásma dostal před bránu Chvostka, zakončoval bekhendem, ale jen do připraveného gólmana hostů.

18:29
    Letící přihrávkou v podání Tichého Hruška neměl šanci zachytit a píská se icing.

19:01
    Poslední minuta druhé třetiny, na ledě jsou druhé útoky.

19:42
    Už se nikdo do žádné akce necpe a třetina už nejspíš skončí remízou.

20:00

V první třetině jsme viděli čtyři branky po dvou na obou stranách. Do vedení šli první hosté z rychlého protiútoku. Domácí otočili stav v přesilových hrách, ale Frýdek-Místek poté oplácel stejnou mincí, a i proto je stav po první třetině 2:2. Druhá část začne přibližně v 18:18.

Zásahy brankářů:

Hromada – 6
    Chvostek – 7

20:01

20:48
    Mohlo to být 3:2! Vaněk našel na druhé tyči volného Martina Ambruze, který měl před sebou prázdnou klec, ale Chvostek se dokázal přesunout a betonem zázračně šancí domácích zlikvidoval.

21:03
    Milan Ovšák (FRM) počtvrté dnes na trestné lavici. tentokrát dostává dvě minuty za vysokou hůl.

21:15
    Dlouho si Valaši přesilovku neužili. Vyloučen Petr Hruška (VSE) na dvě minuty za podražení.

21:24
    Úmyslný ofsajd hostů, hrát se bude před Chvostkem.

21:58
    Ševčík hledal před brankou Chvostka v akci dva na jednoho Kubo, ale jeho přihrávka nebyla přesná.

22:15
    Na druhé straně pálil zpoza obránce Franek, Hromada jen tak tak vyrazil puk lapačkou mimo.

23:15
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

23:42
    Nahození Mikšana raději Hromada před dotírajícími útočníky ukryl ve své lapačce.

24:24
    Vsetín sevřel Frýdek-Místek v pásmu a hosté raději vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění, vhazuje se před Chvostkem.

25:31
    Nahození Krutila chytl Hromada do lapačky a přerušuje se. Druhá třetina je zatím velmi rozkouskována.

26:17
    Dobrý pohyb hostů si vynutil přesilovou hru. Vyloučen je na dvě minuty za držení Juraj Tichý (VSE).

26:30
    Hosté se znovu dostávají do vedení! Na modré čáře napřáhl ke střele Prokop, Hromada jen vyrazil puk vedle sebe, kde byl připraven dorážet MAREK IVAN, jenž vsítil zatím rozdílový gól. Asistence: Petr Prokop, Milan Gajda.

27:23
    Okuliar nahazoval puk do útočné třetiny, ale byl ještě dle sudích na své polovině hřiště, píská se icing.

27:52
    Tomáš Franek vyslal ze středního pásma pořádnou pumelici, kterou Hromada chytil do lapačky a raději nechal přerušit hru.

29:05
    Nahození do třetiny před polovinou hřiště se nyní povedlo i hostům, takže další zakázané uvolnění.

30:00
    Vsetín si zahraje další oslabení. Vyloučen opět Petr Hruška (VSE) na dvě minuty za hákování.

30:34
    Žák odrazem od mantinelu vyhodil puk na střídačku Frýdku. Oba celky vystřídají a přesilovka hostů může pokračovat.

31:11
    Krutilovu ránu tečoval před Hromadou Samiec, puk zamířil těsně vedle klece domácí branky.

32:00
    Vsetín hraje v pěti, toto oslabení přežil.

33:23
    Přesilovka i pro Vsetín. Vyloučen je na dvě minuty Petr Prokop (FRM) za podražení.

35:23
    Vsetín se v přesilovce do velké šance nedostal, hosté oslabení přežili bez úhony.

35:31
    Další vyloučení na straně Frýdku. Vyloučen je Tomáš Franek (FRM) na dvě minuty za hrubost.

35:52
    Mikšan se v oslabení dostal do samostatného úniku, ale Hromadu nepřekonal!

36:31
    Hosté zatím tlaku Vsetína odolávají a nyní vyhazují přes všechny čáry.

37:31

38:22
    Mikšovský nyní uháněl společně s Vítkem směrem k frýdecké bráně, zvolil střelu se kterou neměl Chvostek problém.

39:21
    Hosté nyní svírali vsetínské v jejich pásmu, až si vykoledovali faul. Dvě plus deset minut dostává Juraj Tichý.

40:00

Ve druhé části byli aktivnějším týmem hosté a zaslouženě se ujali vedení, když se v přesilové hře prosadil Marek Ivan. Třetí třetina začne přibližně v 19:10.

Hromada – 8 (14)
    Chvostek – 5 (12)

40:01

40:31
    Frýdek pokračuje v přesilové hře, Vsetín se zatím drží a neopouští hosty do pásma.

41:35
    Valaši v plném počtu, na led se prvně podívá čtvrtá formace Vsetína.

42:44
    Opatrný start třetí třetiny. Gogolka nastřelil puk na Hromadu, ten raději podržel puk na vhazování.

43:15
    Obdobná situace i na druhé straně, vhazování před Chvostkem.

43:24
    Přesilovka pro Vsetín. Vyloučen je David Mikšan (FRM) na dvě minuty za podražení.

43:31
    Ovšák vyhazoval puk, ale trefil do hlavy před sebou stojícího Kubo, ten s bolestivou grimasou odešel střídat.

44:13
    Přesilovka pět na tři pro Vsetín po dobu minuty a jedenáct vteřin. Vyloučen je Marek Ivan (FRM) na dvě minuty za sekání.

44:55
    Vsetínu se zatím nedaří ohrozit bránu Chvostka.

44:55
    Oddechový čas pro domácí.

45:20
    Chvostek mužem zápasu v tuto chvíli! Bez hole rozhozený, čelil střele Žáka, ale dokázal lapačkou vyrazit puk nad svou branku!

45:29
    Frýdek ve čtyřech a osvobozuje se.

45:56
    Báchorova vybídka k teči nebyla vyslyšena a Chvostek pohodlně ukryl puk ve své náruči.

46:11
    Chvostek znovu vychytal jasnou branku! Po vzoru Dominika Haška vychytal ránu do poloodkryté klece v podání Martina Kubo.

47:00
    Po dlouhé době si na puk sáhl Hromada a raději jej nechal v lapačce na vhazování.

48:14
    Frýdek dobře napadal rozehrávku Vsetína a domácí se nemohli dostat z pásma.

49:33
    Marek Ivan se dostal do zakončení bekhendem, což Hromada pokryl, následně padl na zem držící se za břicho, ale sudí pískat faul nebude.

50:56
    Frýdek dobře brání odzadu a nepouští Vsetín do akce, naopak sami podnikají nebezpečné protiútoky.

52:26
    Kajaba po přihrávce od Ševčíka se dostal k zakončení v mezikruží, zkoušel to na vyrážečku Chvostka, ale ten opět skvěle zasáhl.

52:49
    Puk na střídačce hostů, vhazuje se před Chvostkem.

52:58
    Vaněk nyní nabruslil do útočného pásma rychleji než puk a píská se ofsajd.

53:30
    Puk skákal kolem branky Hromady a ten se rozhodl raději jej ukrýt ve své lapačce.

54:01
    Komplikace pro Vsetín. Vyloučen je na dvě minuty za hákování Martin Kubo (VSE).

54:31
    Frýdek se zatím marně snaží usadit v pásmu.

55:10
    Snaha Frýdku dostat se do pásma stále bez výsledku. Naopak i ve čtyřech hrozí domácí.

55:56
    Těsně před koncem přesilové hry Frýdku měl Hromada konečně práci, ale šlo jen o snadné nahození do jeho náruče.

56:14
    Úmyslný ofsajd, vhazuje se před Chvostkem v době, kdy už je Vsetín v plném počtu.

56:45
    Puk skákal před Chvostkem, dorážel jej Vaněk, ale jen přesně do hostujícího brankáře!

57:01
    Nahození na Hromadu, ten raději znovu ukryl puk v lapačce na vhazování.

57:31
    Frýdek hraje chytře, nahazuje puky na Hromadu, které dojíždí, aby nemohl rozehrát a šetří tím čas, který by mohl Vsetín využít k tlaku.

58:35
    Poslední desítky vteřin zápasu, Vsetín v ofsajdu.

58:91
    Vsetín v šesti bez brankáře!

59:11
    Poslední šance pro Vsetín! Vyloučen je na dvě minuty za vysokou hůl David Samiec (FRM).

59:29
    Lukáš Vrba zkoušel prostřelit Chvostka z pravého kruhu, ten vyrazil puk do ochranné sítě!

59:45
    Vsetín ve středním pásmu.

59:59
    Hosté vítězí! Branku do odkryté klece vsítil PETR SLOVÁK. Asistence: Ondřej Sluštík.

60:00

Je tu konec. Frýdek-Místek hlavně díky Danielu Chvostkovi vítězí nad Vsetínem a ukazuje, že na Lapači hrát umí. Z lapače je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera.

Hromada – 8 (22)
    Chvostek – 10 (22) (19:50:38)

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 13. Ambruz (Vaněk), 16. Tichý (Báchor, Vaněk) – 2. Stránský (Franek), 18. Gajda (Ivan), 27. Ivan (Prokop, Gajda), 60. Slovák (Sluštík)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Báchor, Tichý, Vrba F., Vrba L., Okuliar, Žák, Tesařík – Ambruz, Vaněk, Kajaba – Ševčík, Kubo, Hruška P. – Mikšovský, Daněk, Vítek – Janeba, Podešva, Kývala.

Rozhodčí: Vaněk – Kašík, Vožda