Arménie – Bulharsko 2:1 (kon.) | Litva – Lotyšsko 2:0 (kon.) | Ázerbájdžán – Sev. Irsko 2:0 (kon.)
Chorvatsko – Belgie 1:2 (kon.) | Moldavsko – San Marino 3:0 (kon.) | Faerské ostrovy – Kazachstán 1:1 (kon.)
Malta – Česko 1:4 (kon.) | Ukrajina – Polsko 1:0 (kon.) | Bosna – Lichtenštejnsko 4:1 (kon.)
Dánsko – Itálie 2:2 (kon.) | Nizozemsko – Maďarsko 8:1 (kon.) | Andorra – Rumunsko 0:4 (kon.)
Albánie – Švýcarsko 1:2 (kon.) | Lucembursko – Rusko 0:4 (kon.) | Estonsko – Turecko 0:2 (kon.)
Německo – Irsko 3:0 (kon.) | Švédsko – Rakousko 2:1 (kon.) | Slovinsko – Norsko 3:0 (kon.)
Řecko – Slovensko 1:0 (kon.) | Island – Kypr 2:0 (kon.) | Wales – S. Makedonie 1:0 (kon.)
Anglie – Černá Hora 4:1 (kon.) | Portugalsko – Izrael 1:1 (kon.) | Španělsko – Bělorusko 2:1 (kon.)
Faerské ostrovy
1:1 (1:0)
Kazachstán
Pátek 11.10.2013, 19:00 • Tórsvøllur, Torshavn (Faerské ostrovy) • Kvalifikace MS (Evropa)

Faerské ostrovy si připisují vůbec první bod v do tabulky, když remizují s Kazachstánem. Ostrované byli v závěrečných vteřinách blízko k výhře, ale velká šance Hanssona ze závěrečných vteřin zůstala nevyužita. S konstatováním, že tento výsledek nebude mít vůbec vliv na postupovou skupinovou matematiku se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (21:01:48)

90+4
    Po rohu Súni Olsena ale tentokrát ohrožení branky Sidelnikova nenastalo a rozhodčí ihned poté ukončuje zápas.

90+3
    Bude se kopat zřejmě poslední roh v zápase – pro Faerské ostrovy.

90+2
    Kazachstán se snaží otupit tlak domácích střídáním. Z placu jde střelec jediného gólu hostů Alexei Finonchenko a nahradí ho Schetkin

90+2
    Velká šance domácích. Po rohu se mohl prosadit Hansson, ale jeho střela v síti neskončila. Faerské ostrovy teď byly hodně blízko první výhry v dosavadním průběhu své kvalifikační skupiny.

90
    V závěru zápasu bude Súni Olsen kopat roh.

88
    Pól Jóhannus Justinussen je nachytán v ofajdu. Pokud se nemýlím, jde o druhé postavení mimo hru v zápase.

87
    Jenže pískáno je i na druhé straně, utkání se blíží pomalu, ale jistě k závěru.

86
    U míče budou opět hosté, protože Hansson se dopustil faulu.

85
    Nic vážného se po rohu nestalo, stav zůstává nezměněn.

84
    K exekuci rohového kopu se staví Súni Udsen.

83
    Po přímém kopu se ke střele dostal Hansson, jeho pokus byl ale zblokován a bude se kopat roh.

82
    Po faulu Finonchenka se postaví k přímému volnému kopu Baldvinsson.

80
    A trojici střídání v rychlém časovém sledu ukončují hosté. Muldarov přenechá místo na hřišti Yurii Logvinenkovi.

77
    Se střídáním se nyní roztrhnul pytel, současně s prvním střídáním domácích přichází i druhé. Dolu jde Daniel Udsen, kterého nahradí Súni Olsen.

77
    První střídání Ostrovanů. Na hřiště se podívá Páll Klettskard, ze hřiště dolů jde Jóan Edmundsson.

74
    Po následném rohu Udsena mířil na branku Sidelnikova Edmundsson, ale domácí gólman si připisuje další úspěšný zákrok.

73
    Domácí zůstanou u míče, Bogdanov totiž fauloval Benjaminssena.

73
    Faul Bogdanova na Benjamiínsena neostal bez povšimnutí sudích. U míče tak budou domácí.

71
    První střídání dnešního zápasu. Kapitán Kazachů Nurbol Zhumaskaliyev jde ze hry, místo něj nastoupí Maksat Bayzhanov.

69
    Přímý volný kop v podání Udsena ale hostující branku neohrozil.

68
    První žlutá karta zápasu, která – dlužno podotknout – byla naprosto zasloužená. Anatoli Bogdanov může být rád, že dostal pouze kartonek žluté barvy. Jeho prošlápnutí Jónase Tóra Naese totiž nebylo vůbec příjemné

66
    Udsen se zhruba třicet metrů od brány pokusil o střelu, netrefil se ale mezi tři tyče.

67
    Faeřané nyní pořádně tlačí svého soupeře. Gól sice ještě ve vzduchu nevisí. ale Kazaši se dlouze nemohou dostat s míčem za půlku.

65
    Přímý volný kop Udsena nemohl Sidelnikova v brance hostů ohrozit.

64
    Jasný faul Bogdanova, který tedy pořádně projel levý kotník jednoho z Faeřanů. Dost se divím, že se za tyto zákroky neudílí žlutá karta.

63
    Na konci šedesáté druhé minuty jsou u míče domácí a kombinací se dostali až před gólmana Sidelnikova. Jejich aktivitě ale chybí střela.

61
    Na druhé straně ohrozil Sidelnikova domácí záložník P. Justinssen, ale stav zápasu se nemění.

58
    Hrdina předchozích okamžiků, Alexey Finonchenko, mohl přidat další gól, ale gólman Nielsen byl proti.

58
    Jenže je to pouze krátková záležitost. Nyní jsou u míče zase hosté.

57
    Domácí zůstanou u míče, rozhodčí totiž viděl faul Bogdanova na V. Davidsena.

55
    Kazachstán právě vstřelil branku!

Deset minut po začátku druhého poločasu vyrovnávají hosté stav zápasu. V nepřehledné situaci po výborném zákroku Nielsena vznikl před gólmanem domácích pořádný závar. První dorážku ještě Nielsen zlikvidoval, ale na hlavičku ALEXEYE FINONCHENKA již byl krátký.

53
    Jeho exekutorem je Zhumaskaliyev.

53
    Kazachstán bude zahrávat rohový kop.

50
    Bogdanov ostře zajel do Edmundssona a je opět pískán faul hostů.

48
    Faerské ostrovy jsou více u míče a nepouští svého soupeře do nějakých akcí.

46
    Krátce po začátku druhého poločasu zůstanou u míče domácí, protože Kazachstán odstartoval druhou polovinu zápasu faulem.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.

Gólem čtyři minuty před přestávkou se Faeřané možná i trošku zaslouženě ujali vedení. Jsou zatím srdnatěji bojujícím týmem a Kazaši se budou muset zlepšit, aby v tomto zápase mohli vůbec pomýšlet na body.

45+1
    Zhumaskaliyev ze zhruba dvaceti metrů netrefuje klec, Nielsen tak nemusel zasahovat.

44
    Rozhodčí nastaví v prvním poločase jednu minutu hry.

43
    Nyní po dlouhé době faul i na druhé straně, dopustil se ho Edmundsson.

41
    Faerské ostrovy právě vstřelily branku!

Nevím, jestli je toto zasloužené vedení domácích, ale rozhodně se mu moc lidí nemůže divit. Hosté se svými chybami a hlavně fauly sami připravovali o míče tak dlouho, až se po přímém volném kopu prosadil HALLUR HANSSON a otevírá čtyři minuty před přestávkou stav zápasu. Asistence: Jónas Tór Naes.

39
    A domácí u míče zůstanou, protože dalšího faulu se dopustil Engel na P. Justinssena. Bude z toho přímý volný kop.

38
    Další faul Kazachů, tentokrát znovu v podání Korobkina.

37
    Zhulmaskaliyev na druhé straně fauloval Benjaminssena a u míče jsou tak opět domácí.

35
    Faul domácího Hanssona na Korobkina neproběhl bez povšimnutí hlavního rozhodčího.

32
    Vzápětí je na druhé straně nachytán v ofsajdu Shomko. Jedná se o první ofsajd dnešního zápasu.

32
    Udsen ale branku hostů neohrozil.

30
    Další příležitost domácích. Holst se pokusil vystřelit na branku, ale Sidelnikov si připisuje druhý úspěšný zákrok a domácí budou kopat opět roh.

28
    K jeho exekuci se postavil Udsen, ale ohrožení pro Sidelnikova to neznamenalo.

26
    Udsen vystřelil z dobré pozice na branku, ale Sidelnikov v brance Kazachstánu byl proti a připisuje si tak první zákrok. Následně budou domácí moct otevřít skóre z rohového kopu.

26
    Jenže obrana domácích roh odvrátila a hned je tu protiútok Faeřanů.

25
    Exekuce rohu se ujímá Bogdanov.

24
    Kazaši se rychle dostali před branku domácích a budou zahrávat rohový kop.

22
    Nyní se opět na hřišti nic moc vážného neděje.

20
    Velká příležitost Faeřanů tak zůstává nevyužita a hraje se dále za bezbrankového stavu.

19
    První střelecká šance domácích a hned pořádná. Jóan Edmundsson minul branku. Kdyby byl přesný, možná by se poprvé měnilo skóre dnešního zápasu.

16
    Opět to ale neznamenalo vážnější ohrožení klece Sidelnikova.

15
    Po dalším faulu hostů, konkrétně útočníka Khizhnichenka, jinak hráče Šachťoru Karaganda, bude rozehrávat přímý volný kop Jóhan Davidssen.

13
    A vzápětí se stejný hráč dopustil faulu na Hanssona.

12
    Evidujeme první ohrožení branky, paradoxně se o to pokusili Kazaši, kteří zatím nejsou moc aktivní. Korobkin ale netrefil branku.

10
    V úvodních deseti minutách hry jsme příliš šancí neviděli.

9
    P. Justinssen se pokusí o nápravu, opět se staví k exekuci přímého volného kopu, i když z uctivé vzdálenosti. Faulu na něj se dopustil opět Bogdanov.

7
    Ten ale ohrožení pro Sidelnikovu klec neznamenal.

6
    Po faulu na Shomka zahraje P. Justinssen přímý volný kop.

5
    Kazachstán je zatím hodně nervózní a hraje nečistě, stejně jako nyní Shomko.

4
    Další faul hostů, tentokrát se jej dopustil Bogdanov.

2
    Udsen kroutil roh do pokutového území, ale pro gólmana hostů to neznamenalo žádné ohrožení.

2
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

1
    První faul zápasu si připisují hosté, Gurman se totiž provinil nedovoleným zákrokem proti Udsenovi.

1

Zajímavostí pro českého fanouška je rozhodně to, že hosty trénuje český kouč Miroslav Beránek. Uvidíme, zda si pk dosavadním čtyřem bodům v tabulce připíše jeho tým další.

Faerské ostrovy: Nielsen – Naes, Joh. Davidsen, Baldvinsson, V. Davidsen – Benjaminsen (C) – Udsen, Holst, Hansson, P. Justinssen – Edmundsson. Rozestavení 4-5-1. Trenér: Lars Olsen.
    Náhradníci: K. Joensen, Hansen, E. Jacobsen, S. Olsen, Vatnsdal, Danielsen, Christian Mouritsen, Justinssen, Klettskard, K. Olsen.

Kazachstán: Sidelnikov – Gurman, Kislitsyn, Engel, Korobkin – Zhumaskaliyev (C) – Muldarov, Bodganov, Khizhnichenko, Shomko – Finonchenko. Rozestavení: 4-5-1. Trenér: Miroslav Beránek.
    Náhradníci: Mokin, Otarbayev, Akhmetov, Logvinenko, Karpovich, Shabalin, Bayzhanov, Yurin, Schetkin.

Rozhodčí: Dumitri Muntean – Oleg Molceanov, Vitalli Gorbatov – Sergiu Derenov (všichni Moldávie).

Ani Kazachstán se svojí pozicí nemůže zrovna dvakrát chlubit. Do kvalifikace vstoupil smolně, protože v domácím zápase s Iry vedl ještě v 87. minutě 1:0. Pak však Robbie Keane proměnil penaltu a gólem v 90. minutě Irové vyhráli. V dalším domácím zápase sebrali Kazaši bod Rakušanům, což může hrát pro naše sousedy významnou roli v konečném účtování (ztrácí totiž na druhé Švédsko tři body). Svoji jedinou výhru v dosavadním průběhu skupiny si Kazachstán připsal v již zmiňovaném zápase na Faerských Ostrovech. Fotbalisté z východní Evropy tak mají bilanci výhry, remízy a šesti porážek při skóre 4:17.

Faerské Ostrovy totiž v dosavadních osmi zápasech nezískali ani bod a s nula body se krčí na posledním místě tabulky. O všem asi nejlépe vypovídá jejich skóre: 3:25. Zřejmě nejblíže bodům byli Faeřané v domácím zápase proti Švédsku, kdy gólem z 57. minuty vedli 1:0. Hosté však během osmnácti minut otočili stav zápasu. Blízko k bodům měli také v Kazachstánu. Od 23. minuty vedly Faerské Ostrovy 0:1, ale Kazaši v padesáté minutě vyrovnali a o čtrnáct vteřin později převrátily misky vah na svoji stranu.

Oba týmy již nemají jakoukoliv šanci na postup, patří totiž k outsiderům kvalifikační skupiny C.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u kvalifikačního zápasu na Mistrovství světa v Brazílii mezi Faerskými Ostrovy a Kazachstánem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.