Toronto – Edmonton 6:5 (po pr.) | Detroit – Philadelphia 5:2 (kon.) | Tampa – Pittsburgh 4:5 (kon.)
Washington – Colorado 1:5 (kon.) | Chicago – Buffalo 2:1 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 5:3 (kon.)
Nashville – NY Islanders 3:2 (kon.) | Minnesota – Dallas 5:1 (kon.) | Vancouver – Montreal 1:4 (kon.)
San Jose – Ottawa 3:2 (kon.) | Carolina – Arizona 3:5 (kon.) | Florida – Los Angeles 0:3 (kon.)
Vancouver Canucks
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Montreal Canadiens
Neděle 13.10.2013, 04:00 • Rogers Arena • NHL

Přeji krásnou neděli, na shledanou! (06:55:46)

Hvězdy utkání

C. Price
    97,5%
    J. Garrison 0+1
    M. Pacioretty 1+0

Československá stopa v utkání:

Tomáš Plekanec: 1+0, 5 střel, čas na ledě: 18:49.

Statistiky zápasu:

střely: 40:38
    vhazování: 33:38
    hity: 19:14
    trestné minuty: 6:6

Hosté si odváží z Vancouveru dva body za výhru 4:1. Domácí byli lepší pouze ve druhé třetině. Vlastní gól je však srazil do kolen. Třetí třetinu už jasně ovládli hosté.

60:00

59:00
    Hraje se poslední minuta tohoto utkání.

57:58
    Přečíslení 3 na 2 vyřešil Gallagher střelou vysoko nad.

57:18
    Pacioretty zkoušel skórovat zadovkou, tomu zabránol Luongo.

56:20
    Domácí to ještě nevzdávají a snaží se alespoň snížit nepříznivý stav.

55:13
    Montreal je při chuti a dál dobývá bránu soupeře.

54:00
    Fanoušci už nevěří v obrat a hromadně opouštějí stadion.

52:25
    Montreal právě vstřelil branku!
    Nyní Luongo přes zakrytý výhled neviděl a střela JOSHE GORGESE (1) skončila přímo v pravém horním růžku branky. Asistence: Raphael Diaz, Travis Moen

52:17
    Po střele Ryana Whita ukazuje Luongo parádní semafor

51:53
    Hamhulis opět nahazuje na Price.

51:27
    Akci na ejden dotek zakončoval Kesler. Santorelli byl opět bezchybný a jeho pokus chytá.

50:25
    Borque ujížděl na jednoho obránce, kterého přesprintoval a nebezpečně zakončoval bekhendem, naštěstí pro domácí mimo.

50:10
    Pokud chtějí domácí získat nějaké body, musí výrazně přidat na aktivitě.

49:32

49:04
    Tato přesilovka se hostům nepovedla.

48:04
    Markov opět hledal volného spoluhráče. Tentokrát se mu to nepovedlo a Vancouver vyhazuje.

47:32
    Další zbytečné vyloučení domácích. Rovněž za podražení si odsedí dvě minuty Henrik Sedin.

46:46
    Nyní už se domácí neubránili. Markov krásně našel volného TOMÁŠE PLEKANCE (1), který se do odkryté klece lehce trefuje. Asistence: Andrei Markov, P. K. Subban.

46:14
    Suban posílal střílenou přihrávku na teč, té se zhostil Markov, ale Luongo byl pozorný.

45:47
    Hosté uzamkli Vancouver v obranném pásmu.

45:07
    Zbytečným faulem se provini Dan Hamhulis, který podrazil hostujícího útočníka, a odsedí si tak dvě minuty. Šance Montrealu na zvýšení náskoku!

44:31
    Pacionetty tečoval nahození spoluhráče, Luongo opět pozorně chytá.

43:57
    Domácí nyní nestíhají bruslit s hosty. Tlak Montrealu je velký, zatím tomu chybí nějaká nápaditá přihrávka.

43:20
    Suban dostal nyní pukem do obličeje. Vypadá to, že bude v pořádku.

42:48
    Montreal se dál tlačí do zakončení. Domácí obrana zatím odolává.

41:30
    Max Pacioretty se rozjel dost rychle, a snažil se na Luonga vyzrát kličkou do forhendu, kterou domácí golman vystihuje vyráží nad bránu vyrážečkou.

41:30
    Pacioretty byl v obrovské šanci zahákován, trestné střílení!

41:17
    Úvod třetiny doprovází nepřesnosti. Zakázané uvolnění hostů.

40:04
    Do třetice vyhrává úvodní buly Tomáš Plekanec.

40:01

Vancouver byl během druhé třetiny lepším týmem. Poměr střel 30:21 tomu jasně napovídá. Vyrovnání domácím zařídili bratři Sedinové, ale nerozhodný stav ukončila obrovská chyba domácího obránce, který si vstřelil vlastní gól.

40:00

39:20
    Hansen střílel po přihrávce Henrika Sedina. Price si nebyl jistý kde má puk, ten se ale zastavil mezi betony.

38:53
    Plekanec střílel z levé strany hřiště. Jeho pokus skončil na vyrážečce Luonga.

38:15
    Bieksa nahazuje kotouč na Price, který v klidu schovává puk v klíně.

37:26

36:30
    Domácí se snaží ihned odpovědět a napravit tak obrovskou hrubku.

36:12
    Neuvěřitelné! Garrison si dává vlastní gól! Obránci Vancouveru utekl puk, který se zamotal mezi betony Luonga a skončil až za brankovou čárou! Gól je přiznán LARSI ELLEROVI (5). Bez asistence.

36:01
    Hosté vyhazují.

35:49
    Garrison pálil od modré čáry z voleje. Trefil pouze rameno skvělého Price.

35:26
    Vyloučen hostující Jarred Tinordi za nedovolené bránění.

35:02
    Bieksa pálí od modré čáry, beton Price byl ale připraven.

34:05
    Montreal přidává na aktivitě, rád by si také do třetí třetiny odnášel jednobrankový náskok.

33:12
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Montreal nepřesně rozehrál. Na modré čáře zastavil puk Garrison, přihrál Danielu Sedinovi, který vylákal Price a nahrál HENRIKU SEDINOVI (1), který už měl před sebou prázdnou bránu. Asistence: Daniel Sedin, Jason Garrison.

32:40
    Kesler se dokázal zbavit obránce, ale z úhlu už nenašel skulinku mezi betony Price.

31:55
    Hra je nyní plná nepřesností. Ani jeden tým si nedokáže přihrát přesně na hokejku.

31:00
    Hosté drží puk v útočném pásmu.

30:10
    Eller vybojoval kotouč za bránou domácích, nedokázal však vymyslet přihrávku, která by našla spoluhráče.

29:14
    Gallagher pálil z dvou metrů na Luonga. Trestuhodně však přestřelil!

28:51
    Po krátké pauze také Luongo v permanenci.

28:22

27:40
    Další tvrdá rána od modré čáry z hole Bieksa.

27:18
    Hamhulis pálil od modré čáry. Jeho pokus ještě dorážel Kesler. Poté však sundal masku hostujícímu brankáři.

26:42
    Obrovský závar před svou brankou řeší Price akrobatickým zákrokem.

26:22
    Vyloučen hostující P. K. Suban za nedovolené bránění. S výrokem ale příliš nesouhlasí.

25:50
    Briere dostal z rohu kluziště puk před Luonga. Ten s obtížemi kryje jeho střelu.

24:38
    Z přečíslení zahrozil Gallagher s Galchenyukem. Druhý jmenovaný nedokázal usměrnit puk do brány.

24:11
    Formace Daniela Sedina zatlačila Montreal do obraného pásma.

23:10
    Bournival tečoval střelu od modré čáry, ale při tom stál v brankovišti, rozhodčí vykazuje hru z útočného pásma hostů.

22:26
    Brandon Prust dostal nabito a z první prověřil pozornost Luonga tvrdou střelou.

22:12
    Montreal je vykázán z útočného pásma za přihrávku rukou.

21:20
    Pacioretty to zkoušel z otočky a Luongo si připisuje první úspěšný zákrok druhé třetiny.

20:45
    H. Sedin posílal zadovkou zpoza brány puk na Hansena před ní. Ten i přesto, že byl tísněn dokázal nebezpečně zakončit.

20:08
    Plekanec opět vyhrává buly.

20:01

Hosté vedou po první třetině 1:0 zásluhou Paciorettyho, který se trefil v přesilové hře. Přesilovku si zahráli také domácí, ale ti ji nedokázali využít. Zbytek třetiny byl velmi vyrovnaný.

20:00

19:25
    Domácí se ještě usadili v útočném pásmu. Hosté ale odolávají.

18:20
    Briere nabízel puk před branku, tam ale nenašel žádného spoluhráče.

17:30
    Střela z ostrého úhlu, kterou vyslal Plekanec, znejistěla Luonga.

17:08
    Zakázané uvolnění Canucks.

16:52
    Luongo drží lehké na hození v lapačce, což znamená vhazování po jeho pravici.

16:20
    Přečíslesní tři na dva nezahráli hosté vůbec dobře. Gallagher nepřesně přihrál na Plekance, který už na puk nedosáhl.

14:52
    Bratři Sedinové se krásnou kombinací dostali do obrovské šance, kterou likviduje Price.

14:13
    Až nyní se k puku dostávají domácí.

13:56
    Montreal dál útočí.

13:00
    Před brankou Vancouveru se objevili dva volní útočníci. Jejich kombinace byla kostrbatá, a tak o puk přišli bez náznaku větší šance.

11:54
    Pacioretty nabízel nahození na teč toho se nikdo nezhostil.

11:25
    O puk bojují hráči za bránou domácích.

10:59
    Santorelli se objevil sám před Pricem a z první pálil pouze do připraveného brankáře.

10:38
    Plekanec prověřil připravenost Luonga. Ten jeho střelu přes obránce zasravuje betonem.

09:54

09:41
    Hosté vyhazují a už se ubrání.

09:10
    Price si připsal skvělý zákrok proti střele Henrika Sedina a dvěma dorážkám Garrisona.

08:32
    Montreal se zatím úspěšně brání.

07:54
    Eller je nakonec vyloučen za držení a oslabuje zbytečně svůj tým.

07:33
    Další dusno před Luongem obstaral Eller a jeho útok.

07:17
    Offsajd Motrealu zastavuje jejich akci.

06:48
    Kesler uštědřil tvrdý hit Bouillonovi.

05:43
    MAX PACIORETTY (2) byl důrazný na brankovišti a doslova dotlačil puk za bezmocného Luonga. Asistence: Raphael Diaz, Francis Bouillon.

05:21
    Tvrdou střelu od modré vyslal Suban. Luongo byl připraven.

04:35
    Montreal se drží v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat do střelecké pozice.

04:25
    Chvíle neřesnoustí na obou stranách je ukončena faulem. Zapodražení si půjde odpočinout Prust.

03:12
    Plekanec byl zbaven kotouče za bránou domácích.

02:43
    Zakázané uvolnění domácích.

02:07
    Desharnais se tlačil před bránu Luonga. Obrana byla pozorná a zastavila ho.

01:31
    Chris Higgins prověřil opět Price z bezprostřední vzdálenosti.

00:55
    Price opět přerušuje hru.

00:48
    Vancouver je od začátku aktivnější. Nyní se po střele Taneva ocitl puk na síťce branky.

00:04
    Úvodní buly vyhrává Tomáš Plekanec.

00:01

Kanadská hymna dozněla, zápas může začít.

Utkání začne během chvíle. Hráči si ještě musí poslechnout hymnu.

Vancouver Canucks:
    Luongo (Cannata) – Garrison, Bieksa, Hamhuis, Tanev, Stanton, Weber – Sedin, Sedin, Santorelli – Higgins, Kesler, Hansen – Booth, Richardson, Kassian – Dalpe, Weise, Sestito.

Montreal Canadiens:

Zdravím všechny příznivce dobrého hokeje. Dnes nás čeká tradiční kanadský duel. Vancouver Canucks vyzve v domácím prostředí Montreal Canadiens.

Vancouver nezačal sezonu špatně, z pěti úvodních duelů má tři vítězství. Jediný tým, který dokázal Canucks porazit, jsou San Jose Sharks. Tam padli Canucks 1:4, poté však porazili Edmonton, Calgary i New Jersey a naposledy prohráli na domácím ledě z Sharks 4:1. Dosud se daří jak bratří Sedinům, tak i opoře a druhému centru Keslerovi, tak i jedničce týmu v brance Luongovi. Vancouveru nyní patří sedmí místo západní konference.

Montreal má střídmý vstup do letošní sezóny. Ze čtyř utkání vytěžili dvě výhry a rovněž dvě prohry. Canadiens bodovali proti trápícím se týmům Philadelphie a Edmontonu, naopak prohráli s Calgary a Torontem. Dosud se daří především centrům, jmenovitě Galchenyukovi a Ellerovi. V utkání s Edmontonem se probudil také obránce P. K. Subban, který zaznamenal tři asistence.

Vancouver s Montrealem se v letošní sezóně dosud nepotkali. Jediné vzájemné utkání loňské zkrácené sezóny vyhrál rovněž hostující Montreal Canadiens 4:1.

Jediným českým zástupcem tohoto utkání bude hostující Tomáš Plekanec (0+1), který prozatím nepředvádí své standardní výkony. Teoreticky by do utkání mohl také zasáhnout slovenský brankář hájící barvy Montrealu Peter Budaj (96,43%).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Slavomír Jansa

Branky a nahrávky: 34. Sedin H. (Sedin D., Garrison) – 6. Pacioretty (Boullilon, Diaz), 37. Eller, 47. Plekanec (Markov, Subban), 53. Gorges (Diaz, Moen)

Vancouver Canucks: Luongo (Cannata) – Garrison, Bieksa, Hamhuis, Tanev, Stanton, Weber – Sedin H., Sedin D., Santorelli – Higgins, Kesler, Hansen – Booth, Richardson, Kassian – Dalpe, Weise, Sestito.
    Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Gorges, Subban, Markov, Diaz, Tinordi, Bouillon – Galchenyuk, Plekanec, Gallagher – Pacioretty, Eller, Briere – Bourque, Desharnais, Prust – Moen, Bournival, White.

Rozhodčí: Kowal, Kozari – Grandt, Nelson.

Diváci: 18 910