Chabarovsk – Jekatěrinburg 3:5 (kon.) | Vladivostok – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.) | Novokuzněck – Barys 3:5 (kon.)
Novosibirsk – Omsk 2:1 (kon.) | Kazaň – Záhřeb 5:3 (kon.) | N.Novgorod – Doněck 1:0 (kon.)
Viťaz – Minsk 2:1 (2:1 po s.n.) | HC Slovan – Riga 3:4 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Barys Nur-Sultan
Čtvrtek 17.10.2013, 14:00KHL

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (16:14:56)

Je dobojováno. Hosté vyškolili domácí v tom, jak se hraje po vstřelené brance. Oproti domácím hosté nijak po přesné trefě nepolevili a svoje vedení si již pohlídali. Vítěznou branku si v 58. minutě připsal hostující Nigel Dawes.

60:00

59:48
    Astana právě vstřelila branku!
    Trefou do prádné brány pečetí hosté dnešní výsledek. KONSTANTIN RUDĚNKO dostal přesný pas na levé křídlo od Uppera, kde pod padajícím obráncem dokázal trefit prázdnou bránu. Asistence: Dimitrij Upper.

59:15
    Není na co čekat, domácí odvolávají brankáře a zkusí to v šesti.

59:00
    Ohlášena poslední minuta, domácí jsou nastěhováni v útočném pásmu.

57:57
    Hosté se ubránili přesilové hře domácích a sami se následně prosazují. Bochenski z rychlého protiútoku vyzkoušel z mezikruží pozornost domácího brankáře. Ten puk vyrazil jen před sebe, kde se ho ujal NIGEL DAWES, udělal s ním dvě rychlá tempa a prostřelil přesouvajícího se Ložkina. Velmi důležitý gól hostí v závěru třetiny. Asistence: Brandon Bochenski.

57:18

57:00
    Další střela Antilly z pravého křídla byla sražena hostující obranou. Následně se hosté osvobozují.

56:20
    Anttila střílel z pravého křídla, Jeremejev pohotově vyráží mimo.

56:10
    Hosté vyhazují puk z pásma, domácí musí začínat od začátku.

55:42
    Hosté se zatím dobře brání, drží puk mimo své obranné pásmo.

55:18
    Nikolaj Antropov v dnešním zápase dohrál. Inkasuje trest 2 + osobní 10 minut za vražení na hrazení.

55:15
    Na ledě zůstává ležet domácí Achmetov po kontaktu s jedním z hostí. Nakonec se ale zvedá a sám odjíždí střídat.

54:40
    Oba týmy již hrají hlavně ze zabezpečené obrany, nikdo nechce udělat chybu a ztratit tak vyrovnaný zápas.

53:34
    Dawes se na pravém kruhu pro vhazování opřel do rány, puk však končí v nastavené lapačce domácího brankáře.

53:00
    Zakázané uvolnění hostí, hra se vrací před Jeremejeva.

52:08
    Nahození hostujícího Savčenka od modré, Ložkin raději přeruší hru.

51:41
    Mitrjakov se snažil z levého kruhu pro vhazování ohrozit hostujícího brankáře, ten však změnu skóre nepřipouští.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 10. Arzamascev (Mitrjakov, Vyglazov), 37. Kurepanov, 49. Žafjarov – 4. Upper (Antropov), 38. Bochenski, 49. Bochenski (Dawes), 58. Dawes, 60. Ruděnko (Upper)

Metallurg Novokuzněck: Ložkin – Giroux, Mantyla, Martjonov, Arzamascev, Gavrilenko, Dydykin, Skutar – Achmetov, Anttila, Galimov – McLean, Nurtdinov, Kosourov – Valujskij, Lapenkov, Žafjarov – Kurepanov, Vyglazov, Jemelin, Mitrjakov.
    Barys Nur-Sultan: Jeremejev – Litviněnko, Lundin, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Kolesnikov, Grebeščikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Upper, Antropov – Žajlauov, Poliščuk, Starčenko – Rachmanov, Romanov, Antisiferov.

Rozhodčí: Vasiljev, Kiseljov – Kuchava, Novikov