Vladivostok – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | Chabarovsk – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Novokuzněck – Omsk 4:3 (kon.)
Novosibirsk – Barys 2:3 (kon.) | Kazaň – Minsk 5:1 (kon.) | N.Novgorod – Spartak Moskva 3:4 (po pr.)
Viťaz – Doněck 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Záhřeb 4:3 (kon.) | Lev – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Dynamo Moskva
4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Medveščak Záhřeb
Sobota 19.10.2013, 15:00 • Lužniki, Moskva (kapacita 8500 míst) • KHL

59:56
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    To je neskutečné! Když už to vypadalo, že utkání spěje do prodloužení, tak Komarov zavezl puk až před branku, kde ho zastavili domácí obránci, k dorážce si ale přijel DENIS MOSALJOV, který v neskutečném závěru překlápí stav zápasu na stranu Dinama! Asistence: Leo Komarov.

59:10
    Domácím se risk v podobě odvolání brankáře naplno vyplatil! Přesila hráčů Dinama v útočném pásmu nakonec znamená vyrovnání, po přihrávce Kvapila se prosadil ALEXEJ CVETKOV! Asistence: Marek Kvapil.

58:42
    Jerjomenko míří na střídačku, domácí hráči zkusí štěstí v šesti hráčích na ledě!

55:53
    Bill Thomas zachytil špatnou rozehrávku domácích a mířil osamocen na Jerjomenka, který střelu hostujícího útočníka čekal, a tak výborně zasáhl!

55:19
    Další vyloučení, tentokrát na straně Záhřebu, Matt Ellison inkasuje dvouminutový trest za hákování. Hrát se tak bude 4 na 4.

54:03
    Za držení je vyloučen domácí Alexej Cvetkov, Dinamo se tak bude muset bránit ve třech!

52:47
    Síly na ledě se srovnají, na trestnou lavici za podražení míří také Konstantin Gorovikov.

52:17
    Za sekání je ale vyloučen Dario Kostovic, přesilová hra pro Dinamo!

52:17
    Obrovskou příležitost na vyrovnání měl nyní Marek Kvapil, kterého ideálně našel Karpov, Dekanich se ovšem blýskl bravurním zákrokem!

48:49
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Po velkých šancích v početní výhodě domácích se nicméně mění skóre na druhé straně! MICHAEL RYAN naskočil z trestné lavice, ihned se ujal puku a svůj samostatný únik zakončuje přesně! Asistence: Sasa Martinovic.

47:27
    Na druhé straně měli obrovské šance Glazačev a Babenko, prvně jmenovaný netrefil branku, kapitán domácích ani puk!

46:40
    Po hodně dlouhé době si zahrají domácí přesilovku, za hákování míří na trestnou lavici Michael Ryan.

41:56
    Domácí srovnávají, Marek Kvapil zpoza branky našel před brankou volného KONSTANTINA VOLKOVA, který dokázal zvednout puk nad Dekanichův beton! Asistence: Marek Kvapil.

39:34
    Hosté si berou své vedení zpátky na svou stranu! Po Fosterově střele se k dorážce dostal CHARLES LINGLET, který si tak připisuje druhý bod v dnešním utkání! Asistence: Kurtis Foster.

29:21
    Denis Barancev je vyloučen na 2 minuty za podražení.

27:17
    Nakonec je stejným trestem, tedy 5 minut + do konce utkání potrestán také domácí obránce Maxim Solovjov.

27:17
    Boyd Kane nevybíravě namázl na mantinel Andreje Mironova, který se hodně dlouho zvedal z ledu. Hostující forvard je vyloučen na 5 minut + do konce utkání za faul kolenem!

26:38
    Volkov hledal před brankou úplně volného Pestunova, k němuž se ale nakonec stihli hostující hráči vrátit a střelu do prázdné branky zabránit!

23:18
    Korjagin měl nabito do ideální pozice, branku ale trestuhodně přestřelil!

21:09
    Nakonec se ale domácí v početní výhodě prosazují. Višněvskij v krizi na modré čáře odehrál puk do rohu, kde ho následně Gorovikov parádně naservíroval na střelu MARTINSI KARSUMSOVI, lotyšský útočník se prosadil tvrdou střelou z první! Asistence: Konstantin Gorovikov a Dmitrij Višněvskij.

19:57
    Charles Linglet v samém závěru první třetiny vyloučen na 2 minuty za sekání.

19:33
    Glazačev výborně tečoval nahození Babenka, Dekanich sice s problémy, ale puk dokázal zachytit!

13:35
    V souboji pěti hráčů za brankou Medveščaku byli sice úspěšnější hosté, nicméně si pomohli faulem, Mathieu Carle míří na trestnou lavici za držení.

11:11
    Patrick Bjorkstrand se dostal v oslabení až ke střele, při jeho akci ho navíc fauloval Andrej Mironov, který je vyloučen za podražení. Hrát se tak bude 4 na 4.

10:00
    Na trestnou lavici míří Ryan Vesce, 2 minuty za sekání.

06:45
    Dekanich neudržel nahození od modré čáry a k dorážkám se dostávali Andrej Mironov s Leem Komarovem, hostující brankář ale dokázal beton udržet na brankové čáře!

04:15
    Alexej Sopin nyní spálil obrovskou šanci, když dostal výbornou přihrávku do ideální pozice, domácí útočník ale z mezikruží zamířil nad branku!

02:17
    Tomu se říká parádní vstup do zápasu! Vesce měl nejprve obrovskou šanci, před brankou ale puk trestuhodně netrefil, akce ale pokračovala, po střele Pikkarainena od modré čáry Jerjomenko vyrazil puk pouze před sebe, kde ses dorážkou prosadil RYAN VESCE! Asistence: Hannu Pikkarainen a Charles Linglet.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 22. Karsums (Gorovikov, Višněvskij), 42. Volkov (Kvapil), 60. Cvetkov (Kvapil), 60. Mosaljov (Komarov) – 3. Vesce (Pikkarainen, Linglet), 40. Linglet (Foster), 49. Ryan (Martinovic)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Barzman) – Višněvskij, Korjagin, Solovjov, Mironov, Bojkov, Barancev, Derljuk, Budkin – Gorovikov, Mosaljov, Komarov – Cvetkov, Karsums, Sopin – Babenko, Glazačev, Karpov – Volkov, Pestunov, Kvapil
    Medveščak Záhřeb: Dekanich (Vasiljevič) – Martinovic, Carle, Švarný, Foster, Pikkarainen, Katic – Thomas, Cheechoo, Ryan – Linglet, Vesce, Ellison – Walker, Murray, Bjorkstrand – Glumac, Koren, Kane – Kostovic

Rozhodčí: Gusev, Odins – Putilin, Nazarov