DVTK Jegesmedvék Miškovec
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pátek 25.10.2013, 18:30MOL liga

Skončilo sa nám stretnutie medzi Novými Zámkami a Miškolcom. V ňom maďarský zástupca dokázal triufovať tesne 4:3. O víťazný gól sa postaral v 49. minúte Metcalfe.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok večera. (20:38:20)

60:00

59:48
    Hajós vyhadzuje puk cez všetky čiary a je z toho zakázané uvoľnenie.

59:34
    Gyenes opäť zasahuje a hru prerušuje! Tak domáci môžu ďakovať teraz iba svojmu brankárovi za to, že je stav taký, ako je. Domáci tréner si vyžiadal oddychový čas.

59:04
    Áno je to tak Nové Zámky hrajú power-play!

59:04
    Král strieľal na bránu, tam bol však pozorný Gyenes, zdá sa, že hostia siahnu k hre bez brankára.

58:46
    Metcalfe bojuje v útočnej tretine o puk a zbiera tak dôležité sekundy.

58:01
    Polčík takmer pridal tretí svoj gól, no výborne k nemu pristúpil Boyle a tento novozámčan nemal dostatok času na zakončenie.

55:25
    HC Nové Zámky dali gól!
    Zdá sa, že nás čaká ešte veľmi zaujímavý koniec stretnutia. Svoj druhý gól pridal PETER POLČÍK po výbornej prihrávke z hokejky Čaládiho. Asistencie: Erik Erissmann, Erik Čaládi.

54:20
    Metcalfe sa ocitol v dobrej príležitosti a mohol rozhodnúť, v poslednej chvíli však zakročil Král a drží svoj tím v hre o body.

52:40
    Weissmann po dlhom čase ohrozil Gyenesovu bránu, no bez úspechu. Hostia to budú mať veľmi, ale naozaj veľmi ťažké.

52:15
    De Bruyn triafa iba bočnú sieť hosťujúcej brány. Početná výhoda hostí sa blíži ku koncu.

50:01
    Toth sa opäť pokúsil ohroziť Chovana, no ešte pred ním zasiahol Král a puk smeruje do rohu.

48:02
    Miškolc dal gól!
    Domáci sa ihneď usadili v útočnej tretine. K puku sa dostal TYLER METCALFE presnou strelou zvyšuje už na 2 gólový rozdiel Asistencie: Balász Láda, Roland Hajós.

47:44
    Pavešic inkasuje trest do konca stretnutia za narazenie zo zadu! Tak toto budú krušné chvíle pre hostí.

47:24
    Pred Chovanovu bránu sa snažil natlačiť Popovics, no Zajac ho odtlačil do bezpečia.

46:04
    Z diaľky vystrelil Hrudík, Gyenes kryje pred doteriavými útočníkmi hostí. Boyle ešte hráčom HC jasne vysvetlil, že tadiaľto cesta nevedie.

45:20
    Metcalfe nečakane vystrelil, no jeho pokus pozorný Chovan likviduje.

44:00
    Domáci sa prvý krát v dnešnom stretnutí dostávajú do vedenia! Po peknej individuálnej akcii Faitha číhal pred Chovanovou bránou VLADIMÍR ĎUBEK A STRIEĽA svoj druhý gól. Asistencia: Juraj Faith.

42:59
    Obe mužstvá hrajú veľmi trpezlivo. Vedia, že každý jeden gól môže byť rozhodujúci.

41:45
    Weissmann vystrelil z pravej strany, no Gyenes si aj v tretej tretine drží výbornú úspešnosť zákrokov.

41:00
    Po Tóthovej akcii, si Hrudík takmer strelil vlastný gól, no na šťastie pre hostí sa tak nestalo.

40:01
    Začala tretia tretina.

Máme za sebou aj druhú tretinu, v ktorej boli jasne lepším mužstvo hostia, no aj po 40 minútach je stav nerozhodný 2:2. Zámky išli opäť do vedenia, keď sa presadil obranca Pavešic, no domáci odpovedali iba 16 sekúnd pred sirénou vyrovnávajúcim gólom Faitha.
    Tretia tretina začne približne o 20:05.

40:00
    Druhá tretina skončila.

40:00

39:44
    Tak to je veľká smola pre hostí. Hoci bola v druhej polovici druhej tretiny jasne lepším mužstvom tesne pred koncom druhého dejstva inkasujú. Ďubek vybojoval puk, posunul ho JURAJOVI FAITHOVI a ten zblízka prekonáva Chovana. Asistencie: Balász Láda, Vladimír Ďubek.

39:20
    Dubec šikovne vystrelil z pravej strany, no aj tento krát je úspešnejší Gyenes.

39:02
    Prebieha nám posledná minúta druhej tretiny.

38:02
    Polčíková prihrávka sa od korčule Boyla odrazil k Čaládimu, no pred ním čaruje Gyenes!

35:25
    Ďalšia dobrá príležitosť hostí! Štefanka ale zblízka nedokázal pridať tretí gól svojho mužstva. Zámky v tejto časti hry jasne dominujú.

34:55
    Nové Zámky využívajú presilovú hru, keď PAVOL PAVEŠIC dostal prihrávku na modrú čiaru a tvrdou strelou nedal domácemu brankárovi šancu. Asistencie: Jakub Hrudík, Peter Polčík.

34:00
    Uram našiel spoza brány Dubca, no ani tento krát slovenský hráč Gyenesa neprekonal. Miškolc vyhadzuje puk cez všetky čiary.

33:09
    Máme tu presilovú hru, vôbec prvú v dnešnom stretnutí pre hostí. Na trestnú lavicu ide Miskolczi za napadnutie.

32:12
    De Bruyn po dlhšom čase ohrozil Chovana, no ten ukazuje, že je tiež v dobrej forme. Puk končí na jeho betóne.

31:35
    Nové Zámky sú v tejto časti hry lepším mužstvom. Dubcovu strelu tečoval Tóth a puk mieri mimo Gyenesovej brány.

30:20
    Máme za sebou polovicu stretnutia. Tá druhá polovica začala dobrou príležitosťou Polčíka, no ten svoj druhý gól nepridal.

29:10
    Frolík s Uramom sa dostávali do dobrej gólovej príležitosti, no prihrávka prvého menovaného bola nepresná.

27:30
    Neujala sa ani strela z pravej strany z hokejky Hrudíka. Puk sa zastavil na zadnom mantineli.

26:10
    Korytko sa ocitol vo veľmi dobrej príležitosti, no osamotený pred Gyenesom neuspel. Puk totiž smeruje mimo troch žrdí.

24:40
    A ďalší pokus z diaľky. Chovan aj tento krát chytá!

22:40
    Rajov pokus z diaľky Chovan vytlačil mimo bránu betónom.

22:10
    Pavešic tvrdol vystrelil na Gyenesa, ten síce s problémami ale predsa puk pokryl.

21:00
    Metcalfe sa snažil zakončiť po chaose pred Chovanom, no ten si nakoniec s touto situáciou poradil.

20:01
    Začala druhá tretina.

Máme za sebou prvú veľmi vyrovnanú tretinu. Útoky sa striedali na oboch stranách. Ako prvý udreli hostia, keď svoj prvý gól v prvom zápase za HC zaznamenal Polčík. Domácim sa však podarilo vyrovnať v následnej presilovej hre a tak stav 1:1 trvá až do teraz.
    Druhá tretina začne približne o 19:15.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:10
    Ondrej Štefanka to ešte skúsil, jeho strelu Gyenes vyrazil, no na šťastie pre domácich sa k dorážke nedostal nikto z Nových Zámkov.

18:01
    Začali sa nám posledné 2 minúty prvej tretiny.

17:26
    Zajac to vyskúšal z diaľky, no Gyenes je pozorný.

17:00
    Tóth vyslal strelu na Chovana, ten puk iba vyrazil, ten istý hráč sa dostal aj k dorážke, no Chovan si opäť zastal svoje miesto.

16:22
    V akcii opäť aktívny Dubec. No v ďalšom súboji s Gyenesom úspešný nebol. Stav tak zostáva stále nezmenený 1:1.

15:01
    Faith s Ďubekom sa rútili 2 na 1, no ich prihrávku výborne vystihol hosťujúci obranca a zneškodnil hroziace nebezpečenstvo.

14:31
    Zámky sú v tejto časti hry aktívnejším mužstvom. Frolík prihral Dubcovi, no ten nedokázal puk ideálne spracovať.

13:01
    Hra je veľmi vyrovnaná akcie sa prelievajú z jednej strany na druhú. Teraz to skúsil Čaládi zľava, Gyenes si poľahky pripisuje ďalší zákrok.

12:00
    Miskolczi chybuje vzadu, no hostia sa k puku na jeho šťastie nedostali. Gyenes tak nemusel zasahovať.

10:53
    Domáci svoju druhú presilovú hru už ale využili. Láda vystrelil od modrej čiary, puk tečoval VLADIMÍR ĎUBEK a ten nakoniec končí za Chovanom. Asistencie: Balász Láda, Juraj Faith.

09:18
    Popovics vybojoval puk, dokázal aj vystreliť na Chovana, no ten opäť chytá. Na trestnú lavicu však odchádza Zajac za krosček.

07:00
    Domáci sa ihneď pokúsili o odpoveď. Boyle vyslal tvrdú strelu na Chovana, ten puk vyrazil, k dorážke sa snažili ešte dostať Metcalfe s De Bruynom, no ani jeden nebol úspešný.

06:03
    Po tom, čo sa hostia ubránili, tak idú do vedenia! Weissmann našiel prihrávkou PETRA POČÍKA a ten strelou do pravého horného rohu otvára skóre. Asistencia: Erik Weissmann.

04:30
    V zápätí vyhadzuje puk z obrannej tretiny aj Kowalczyk. Zámky sa bránia veľmi dobre.

03:33
    Kral vyhodil puk z obrannej tretiny, toho sa snažil zmocniť Korytko, no Gyenesa ohroziť nedokázal.

03:00
    Máme tu prvé vylúčenie v dnešnom stretnutí. Trest pre hráčsku lavicu Nových Zámkov, za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

02:40
    Na druhej strane to vyskúšal aj Marek Dubec, jeho pokus ale smeruje tesne mimo Duschekovej brány.

01:20
    Faith v prvej streleckej príležitosti. Jeho pokus zprava ale Chovan zlikvidoval betónom.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Stretnutie sa o pár sekúnd môže začať. Stretnutie bude viesť ako hlavný rozhodca Slovák Ján Čaprnka, ktorý je známy najmä tým, že na ľade si poriadok rozhodne vie urobiť.

Vítam Vás pri hokejovom stretnutí nadnárodnej MOL ligy. Budem pre Vás komentovať dozaista veľmi zaujímavé stretnutie medzi Miškolcom a Novými Zámkami.

MIŠKOLC
    Domáce mužstvo v doterajšom priebehu odohralo 17 stretnutí, spolu s Ferencvárošom najviac v celom pelotóne MOL ligy. Podarilo sa im získať 30 bodov, čo im aktuálne stačí na druhé miesto o jeden bod za vedúcim Dunaujvárošom. Forma Miškolcu je naozaj obdivuhodná, z posledných 5 stretnutiach dokázali jeho hráči triumfovať 4 krát a iba v jednom, práve v poslednom zápase na ľade Ferencvárošu prehrali vysoko 6:1.

NOVÉ ZÁMKY
    Hostia sú na tom iba o jeden bod horšie, ako ich dnešný súper a so ziskom 29 bodov im patrí 3. miesto, no je treba dodať, že odohrali o 3 zápasy menej ako ich dnešný súper a tak sú na tom v konečnom účtovaní určite lepšie. V dnešnom stretnutí nebude môcť tréner Lubina počítať so zraneným Štefankom, ale aj Podstavekom, no ani so suspendovaným Suchardom. Zámky posledné stretnutie na svojom ľade zvládli, keď ho zvíťazili 5:4 po predĺžení. Pre slovenského zástupcu to bude prvý zápas na tripe, zvyšné 2 odohrajú v nedeľu respektíve v pondelok na ľade rumunských mužstiev.

Ešte azda dodať, že obe stretnutia ktoré Nové Zámky odohrali na ľade Miškolca sa niesli vo veľmi nervóznom duchu, veď len v tom poslednom museli rozhodcovia udeliť cez 180 (!) trestných minút.
    Čaká nás teda určite veľmi zaujímavé stretnutie a ja Vám prajem príjemný športový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:30.

Tomáš Fiala

Branky a nahrávky: 11. Ďubek, 40. Faith (Láda, Ďubek), 44. Ďubek (Faith), 49. Metcalfe (Láda, Hajós) – 7. Polčík (Weissmann), 35. Pavešic (Hrudík, Polčík), 56. Polčík (Weissmann, Čaládi)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes (duschek) – Boyle, De Bruyn, Metcalfe, Miskolczi, Faith – Orosz, Hegyi Á., Hajós, Tóth A., Roczanov – Vojtkó, Popovics, Szilágyi L., Láda B., Ritó – Dubek, Godó, Rafaj
    HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič)- Kowalczyk, Šiška, Král, Hrudík, Pavešic, Zajac- Dubec, Uram, Frolík, Polčík, Weissmann, Čaládi, Púcovský, Korytko, Štefanka O., Uhnák, Ružička

Rozhodčí: Čaprnka- Soós, Szekely