4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pátek 25.10.2013, 18:30MOL liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:30.

Vítam Vás pri hokejovom stretnutí nadnárodnej MOL ligy. Budem pre Vás komentovať dozaista veľmi zaujímavé stretnutie medzi Miškolcom a Novými Zámkami.

MIŠKOLC
    Domáce mužstvo v doterajšom priebehu odohralo 17 stretnutí, spolu s Ferencvárošom najviac v celom pelotóne MOL ligy. Podarilo sa im získať 30 bodov, čo im aktuálne stačí na druhé miesto o jeden bod za vedúcim Dunaujvárošom. Forma Miškolcu je naozaj obdivuhodná, z posledných 5 stretnutiach dokázali jeho hráči triumfovať 4 krát a iba v jednom, práve v poslednom zápase na ľade Ferencvárošu prehrali vysoko 6:1.

NOVÉ ZÁMKY
    Hostia sú na tom iba o jeden bod horšie, ako ich dnešný súper a so ziskom 29 bodov im patrí 3. miesto, no je treba dodať, že odohrali o 3 zápasy menej ako ich dnešný súper a tak sú na tom v konečnom účtovaní určite lepšie. V dnešnom stretnutí nebude môcť tréner Lubina počítať so zraneným Štefankom, ale aj Podstavekom, no ani so suspendovaným Suchardom. Zámky posledné stretnutie na svojom ľade zvládli, keď ho zvíťazili 5:4 po predĺžení. Pre slovenského zástupcu to bude prvý zápas na tripe, zvyšné 2 odohrajú v nedeľu respektíve v pondelok na ľade rumunských mužstiev.

Ešte azda dodať, že obe stretnutia ktoré Nové Zámky odohrali na ľade Miškolca sa niesli vo veľmi nervóznom duchu, veď len v tom poslednom museli rozhodcovia udeliť cez 180 (!) trestných minút.
    Čaká nás teda určite veľmi zaujímavé stretnutie a ja Vám prajem príjemný športový zážitok.

Stretnutie sa o pár sekúnd môže začať. Stretnutie bude viesť ako hlavný rozhodca Slovák Ján Čaprnka, ktorý je známy najmä tým, že na ľade si poriadok rozhodne vie urobiť.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

01:20
    Faith v prvej streleckej príležitosti. Jeho pokus zprava ale Chovan zlikvidoval betónom.

02:40
    Na druhej strane to vyskúšal aj Marek Dubec, jeho pokus ale smeruje tesne mimo Duschekovej brány.

03:00
    Máme tu prvé vylúčenie v dnešnom stretnutí. Trest pre hráčsku lavicu Nových Zámkov, za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

03:33
    Kral vyhodil puk z obrannej tretiny, toho sa snažil zmocniť Korytko, no Gyenesa ohroziť nedokázal.

04:30
    V zápätí vyhadzuje puk z obrannej tretiny aj Kowalczyk. Zámky sa bránia veľmi dobre.

06:03
    HC Nové Zámky dali gól!
    Po tom, čo sa hostia ubránili, tak idú do vedenia! Weissmann našiel prihrávkou PETRA POČÍKA a ten strelou do pravého horného rohu otvára skóre. Asistencia: Erik Weissmann.

07:00
    Domáci sa ihneď pokúsili o odpoveď. Boyle vyslal tvrdú strelu na Chovana, ten puk vyrazil, k dorážke sa snažili ešte dostať Metcalfe s De Bruynom, no ani jeden nebol úspešný.

09:18
    Popovics vybojoval puk, dokázal aj vystreliť na Chovana, no ten opäť chytá. Na trestnú lavicu však odchádza Zajac za krosček.

10:53
    Miškolc dal gól!
    Domáci svoju druhú presilovú hru už ale využili. Láda vystrelil od modrej čiary, puk tečoval VLADIMÍR ĎUBEK a ten nakoniec končí za Chovanom. Asistencie: Balász Láda, Juraj Faith.

12:00
    Miskolczi chybuje vzadu, no hostia sa k puku na jeho šťastie nedostali. Gyenes tak nemusel zasahovať.

13:01
    Hra je veľmi vyrovnaná akcie sa prelievajú z jednej strany na druhú. Teraz to skúsil Čaládi zľava, Gyenes si poľahky pripisuje ďalší zákrok.

14:31
    Zámky sú v tejto časti hry aktívnejším mužstvom. Frolík prihral Dubcovi, no ten nedokázal puk ideálne spracovať.

15:01
    Faith s Ďubekom sa rútili 2 na 1, no ich prihrávku výborne vystihol hosťujúci obranca a zneškodnil hroziace nebezpečenstvo.

16:22
    V akcii opäť aktívny Dubec. No v ďalšom súboji s Gyenesom úspešný nebol. Stav tak zostáva stále nezmenený 1:1.

17:00
    Tóth vyslal strelu na Chovana, ten puk iba vyrazil, ten istý hráč sa dostal aj k dorážke, no Chovan si opäť zastal svoje miesto.

17:26
    Zajac to vyskúšal z diaľky, no Gyenes je pozorný.

18:01
    Začali sa nám posledné 2 minúty prvej tretiny.

19:10
    Ondrej Štefanka to ešte skúsil, jeho strelu Gyenes vyrazil, no na šťastie pre domácich sa k dorážke nedostal nikto z Nových Zámkov.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Máme za sebou prvú veľmi vyrovnanú tretinu. Útoky sa striedali na oboch stranách. Ako prvý udreli hostia, keď svoj prvý gól v prvom zápase za HC zaznamenal Polčík. Domácim sa však podarilo vyrovnať v následnej presilovej hre a tak stav 1:1 trvá až do teraz.
    Druhá tretina začne približne o 19:15.

20:01
    Začala druhá tretina.

21:00
    Metcalfe sa snažil zakončiť po chaose pred Chovanom, no ten si nakoniec s touto situáciou poradil.

22:10
    Pavešic tvrdol vystrelil na Gyenesa, ten síce s problémami ale predsa puk pokryl.

22:40
    Rajov pokus z diaľky Chovan vytlačil mimo bránu betónom.

24:40
    A ďalší pokus z diaľky. Chovan aj tento krát chytá!

26:10
    Korytko sa ocitol vo veľmi dobrej príležitosti, no osamotený pred Gyenesom neuspel. Puk totiž smeruje mimo troch žrdí.

27:30
    Neujala sa ani strela z pravej strany z hokejky Hrudíka. Puk sa zastavil na zadnom mantineli.

29:10
    Frolík s Uramom sa dostávali do dobrej gólovej príležitosti, no prihrávka prvého menovaného bola nepresná.

30:20
    Máme za sebou polovicu stretnutia. Tá druhá polovica začala dobrou príležitosťou Polčíka, no ten svoj druhý gól nepridal.

31:35
    Nové Zámky sú v tejto časti hry lepším mužstvom. Dubcovu strelu tečoval Tóth a puk mieri mimo Gyenesovej brány.

32:12
    De Bruyn po dlhšom čase ohrozil Chovana, no ten ukazuje, že je tiež v dobrej forme. Puk končí na jeho betóne.

33:09
    Máme tu presilovú hru, vôbec prvú v dnešnom stretnutí pre hostí. Na trestnú lavicu ide Miskolczi za napadnutie.

34:00
    Uram našiel spoza brány Dubca, no ani tento krát slovenský hráč Gyenesa neprekonal. Miškolc vyhadzuje puk cez všetky čiary.

34:55
    Nové Zámky využívajú presilovú hru, keď PAVOL PAVEŠIC dostal prihrávku na modrú čiaru a tvrdou strelou nedal domácemu brankárovi šancu. Asistencie: Jakub Hrudík, Peter Polčík.

35:25
    Ďalšia dobrá príležitosť hostí! Štefanka ale zblízka nedokázal pridať tretí gól svojho mužstva. Zámky v tejto časti hry jasne dominujú.

38:02
    Polčíková prihrávka sa od korčule Boyla odrazil k Čaládimu, no pred ním čaruje Gyenes!

39:02
    Prebieha nám posledná minúta druhej tretiny.

39:20
    Dubec šikovne vystrelil z pravej strany, no aj tento krát je úspešnejší Gyenes.

39:44
    Tak to je veľká smola pre hostí. Hoci bola v druhej polovici druhej tretiny jasne lepším mužstvom tesne pred koncom druhého dejstva inkasujú. Ďubek vybojoval puk, posunul ho JURAJOVI FAITHOVI a ten zblízka prekonáva Chovana. Asistencie: Balász Láda, Vladimír Ďubek.

40:00
    Druhá tretina skončila.

40:00

Máme za sebou aj druhú tretinu, v ktorej boli jasne lepším mužstvo hostia, no aj po 40 minútach je stav nerozhodný 2:2. Zámky išli opäť do vedenia, keď sa presadil obranca Pavešic, no domáci odpovedali iba 16 sekúnd pred sirénou vyrovnávajúcim gólom Faitha.
    Tretia tretina začne približne o 20:05.

40:01
    Začala tretia tretina.

41:00
    Po Tóthovej akcii, si Hrudík takmer strelil vlastný gól, no na šťastie pre hostí sa tak nestalo.

41:45
    Weissmann vystrelil z pravej strany, no Gyenes si aj v tretej tretine drží výbornú úspešnosť zákrokov.

42:59
    Obe mužstvá hrajú veľmi trpezlivo. Vedia, že každý jeden gól môže byť rozhodujúci.

44:00
    Domáci sa prvý krát v dnešnom stretnutí dostávajú do vedenia! Po peknej individuálnej akcii Faitha číhal pred Chovanovou bránou VLADIMÍR ĎUBEK A STRIEĽA svoj druhý gól. Asistencia: Juraj Faith.

45:20
    Metcalfe nečakane vystrelil, no jeho pokus pozorný Chovan likviduje.

46:04
    Z diaľky vystrelil Hrudík, Gyenes kryje pred doteriavými útočníkmi hostí. Boyle ešte hráčom HC jasne vysvetlil, že tadiaľto cesta nevedie.

47:24
    Pred Chovanovu bránu sa snažil natlačiť Popovics, no Zajac ho odtlačil do bezpečia.

47:44
    Pavešic inkasuje trest do konca stretnutia za narazenie zo zadu! Tak toto budú krušné chvíle pre hostí.

48:02
    Domáci sa ihneď usadili v útočnej tretine. K puku sa dostal TYLER METCALFE presnou strelou zvyšuje už na 2 gólový rozdiel Asistencie: Balász Láda, Roland Hajós.

50:01
    Toth sa opäť pokúsil ohroziť Chovana, no ešte pred ním zasiahol Král a puk smeruje do rohu.

52:15
    De Bruyn triafa iba bočnú sieť hosťujúcej brány. Početná výhoda hostí sa blíži ku koncu.

52:40
    Weissmann po dlhom čase ohrozil Gyenesovu bránu, no bez úspechu. Hostia to budú mať veľmi, ale naozaj veľmi ťažké.

54:20
    Metcalfe sa ocitol v dobrej príležitosti a mohol rozhodnúť, v poslednej chvíli však zakročil Král a drží svoj tím v hre o body.

55:25
    Zdá sa, že nás čaká ešte veľmi zaujímavý koniec stretnutia. Svoj druhý gól pridal PETER POLČÍK po výbornej prihrávke z hokejky Čaládiho. Asistencie: Erik Erissmann, Erik Čaládi.

58:01
    Polčík takmer pridal tretí svoj gól, no výborne k nemu pristúpil Boyle a tento novozámčan nemal dostatok času na zakončenie.

58:46
    Metcalfe bojuje v útočnej tretine o puk a zbiera tak dôležité sekundy.

59:04
    Král strieľal na bránu, tam bol však pozorný Gyenes, zdá sa, že hostia siahnu k hre bez brankára.

59:04
    Áno je to tak Nové Zámky hrajú power-play!

59:34
    Gyenes opäť zasahuje a hru prerušuje! Tak domáci môžu ďakovať teraz iba svojmu brankárovi za to, že je stav taký, ako je. Domáci tréner si vyžiadal oddychový čas.

59:48
    Hajós vyhadzuje puk cez všetky čiary a je z toho zakázané uvoľnenie.

60:00

Skončilo sa nám stretnutie medzi Novými Zámkami a Miškolcom. V ňom maďarský zástupca dokázal triufovať tesne 4:3. O víťazný gól sa postaral v 49. minúte Metcalfe.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok večera. (20:38:20)

Tomáš Fiala

Branky a nahrávky: 11. Ďubek, 40. Faith (Láda, Ďubek), 44. Ďubek (Faith), 49. Metcalfe (Láda, Hajós) – 7. Polčík (Weissmann), 35. Pavešic (Hrudík, Polčík), 56. Polčík (Weissmann, Čaládi)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes (duschek) – Boyle, De Bruyn, Metcalfe, Miskolczi, Faith – Orosz, Hegyi Á., Hajós, Tóth A., Roczanov – Vojtkó, Popovics, Szilágyi L., Láda B., Ritó – Dubek, Godó, Rafaj
    HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič)- Kowalczyk, Šiška, Král, Hrudík, Pavešic, Zajac- Dubec, Uram, Frolík, Polčík, Weissmann, Čaládi, Púcovský, Korytko, Štefanka O., Uhnák, Ružička

Rozhodčí: Čaprnka- Soós, Szekely