Královské Vinohrady – Svitavy 8:2 (kon.)
8:2 (3:0, 3:0, 2:2)
FbK Svitavy
Neděle 27.10.2013, 18:00 • TJ Sokol Vinohrady • 1. liga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vážení diváci, vítejte u dalšího utkání 1. české florbalové ligy. Sezóna je již v plném proudu a na programu jsou další utkání. Já se Vám co nejlépe pokusím přiblížit utkání mezi domácími TJ Sokol Královské Vinohrady, na jejichž palubovku přijedou FbK Svitavy.

TJ Sokol Královské Vinohrady: Mrkos (Weissgärber) – Rossi, Lanc, Kovářík, Záň, Houra, Mareš, Králík, Smutný, Linhart, Kytka, Raiter, Gregor, Svoboda, Krůšek, David, Dolejš, Stuchlík

Rozhodčí: Pangerl, Šedivý.

00:01

01:05
    Utkání začalo velmi útočně, obě mužstva se střídají v okupování prostoru před brankou soupeře.

02:30
    Jak domácí, tak i hosté se postupně snaží najít slabinu svého soupeře.

04:10
    Domácí Svoboda ve stoprocentní šanci netrefil branku, k ohrožení Vítka tak nedošlo.

05:38
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Domácí otevírají skóre a ujímají se vedení! Více prostoru se naskytlo JIŘÍMU DAVIDOVI, který po otočce překonal hostujícího brankáře – 1:0! Asistence: Patrik Kovářík.

06:50
    Smutný si dokázal poradit dokonce se třemi hráči, na následnou přihrávku před branku nedokázal Mareš odpovědět.

08:00
    Do útoku se dostala první útočná formace domácích, ale jejich kombinace byla až příliš složitá na to, aby skončila střelou některého z útočníků.

08:29
    Na domácí straně si připisuje zákrok brankář Mrkos, který byl nucen zasahovat proti nebezpečné střele některého z hostujících hráčů.

09:35
    Je tu první vyloučení utkání. Na lavici hanby za sekání usedá hostující Martin Junek.

10:02
    Vinohradům se přesilová hra příliš nedaří.

11:03
    Lanc tvrdě vypálil, jeho střela mířila do branky, ale tam byl připravený Vítek.

11:19
    Domácí ukončují své přesilovkové trápení a odskakují svému soupeři na rozdíl dvou branek. Po skvělé Linhartově přihrávce se nemýlil MICHAL SMUTNÝ a rozvlnil síť za Vítkem. Asistence: Jan Linhart.

12:46
    Vinohradští nadále stupňují svůj tlak. Do zakončení se hnal Dolejš, ale jeho pokus skončil na připraveném Vítkovi.

14:16
    Mrkos teď zachránil svůj tým před kontaktní brankou soupeře!

14:33
    Branka však přichází na druhé straně! Jejím autorem je MICHAL DOLEJŠ, který po Stuchlíkově přihrávce byl osamocen v brankovišti a zametl děrovanou kulatinu do branky. Asistence: Zbyněk Stuchlík

16:38
    Hosté teď několikrát zahrozili, ale ztroskotali na připravené obraně domácího celku.

18:20
    Utkání se začíná přiostřovat, Vítek raději na chvíli přidržel míček, poté rozehrál na nejbližšího obránce.

19:47
    Svitavy se ještě snaží něco vymyslet, ale první třetina skončí s jejich nulovým počinem.

20:00

První třetina je za námi. Vítězně z ní vzešli poměrně jasným výsledkem, domácí, kteří do další třetiny vstoupí s třígólovým náskokem. Domácí otevřeli skóre utkání zásluhou Jiřího Davida, vzápětí se trefil v přesilové hře Michal Smutný a konečnou tečku za první třetinou přidal Michal Dolejš.

Střely na branku: 9:9

20:01

21:10
    Králík ukázal svou fyzickou zdatnost, ale po sprintu přes celé hřiště nezakončil.

22:58
    Domácí teď měli příležitost na navýšení, ale ani několik dorážek nedokázalo Vítka přemluvit k propuštění míčku za svá záda.

23:40
    I na začátku druhé části si domácí snaží vybudovat respekt na palubovce.

24:52
    Vítek si připisuje další zákrok, nedopouští tak debakl domácího týmu.

26:06
    Až nyní získávají kontrolu na míčkem hosté.

27:47
    Bylo nařízeno trestné střílení, ale hostující Kolena zklamal v zakončení.

27:47
    Přesilovou hru si v dnešním zápase zkusí taky hosté. Za hru rukou odchází na trestnou lavici Jakub Záň.

28:30
    Mareš se v oslabení dostal do úniku! Po jeho zakončení míček chvíli poskakoval v brankovišti, ale Vítek spolu s obránci jej zastavil před brankovou čárou.

29:43
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku! Domácí navyšují svůj náskok a dávají soupeři ještě menší šanci na úspěch v dnešním zápase! Střelec branky MICHAL SMUTNÝ si poradil s obránci hostů a poslal míček po ruku Vítka, který rozvlnil síť jeho branky. Asistence: Zbyněk Stuchlík.

31:17
    Vinohrady si jsou vědomi svého postavení v zápase a pouští do utkání také domácí naději Jiřího Krůška.

32:16
    Sólo Stuchlíka skončilo v rohu hřiště.

33:43
    Domácí se hrou evidentně baví. Momentálně převáděli své tenisové dovednosti, díky kterým se dostali na útočnou polovinu.

34:33
    Mareš vyslal jedovku na hostujícího brankáře, ten se s problémy vypořádal docela dobře a vyrazil míček do rohu mimo nebezpečí.

35:46
    Stuchlík se pokoušel o zakončení ze vzduchu, ale branku netrefil.

36:13
    Další střelecký pokus si na své konto může připsat Dolejš, ale i jeho střele chyběla přesnost.

37:36
    Domácí si nadále pojišťují vítězství v dnešním zápase. Zásluhou JIŘÍHO DAVIDA mohou domácí slavit pátou branku utkání ve Vítkově síti. Asistence: Lukáš Gregor.

37:52
    Tady to zavání debaklem, domácí střílí už šestou branku! Jejím autorem je MICHAL DOLEJŠ, který si po krásné individuální akci Svobody připisuje svoji druhou branku v utkání. Asistence: Jan Svoboda.

39:00
    Vinohrady jasně vládnou dnešnímu utkání. Hostujícímu celku se dnes vůbec nedaří.

39:42
    Svoboda ještě navýšil, ale branku vstřelil nohou. Rozhodčí ji pochopitelně nemohli uznat.

40:00

I druhá třetina je za námi. Na palubovku dnes nastoupilo pouze jedno mužstvo a je jím TJ Sokol Královské Vinohrady, které stejnoměrně navýšili skóre i ve druhé třetině a zaslouženě putují za vítězným koncem v dnešním zápase.

Střely na branku ve druhé třetině: 11:3

40:01

40:16
    Domácí začali třetí třetinu aktivně. Lancovu střelu vytěsnil Vítek.

40:50
    Domácí si teď nerozuměli. Králík mohl udeřit z protiútoku, ale do šance ho Smutný nepustil.

41:55
    Na trestnou lavici míří další hráč. Je jím hostující Prudil, který si svůj trest za nesportovní chování bude muset odsedět.

43:22
    Hosté se i v oslabení dostali do přečíslení, proti jejich brance byl Mrkos.

45:36
    Svitavy právě vstřelily branku!
    Hosté se přeci jen dočkali čestného úspěchu. Po rychlé kombinaci se prosazuje DAVID ŘÍHA. Asistence: Aleš Muselík.

46:48
    Po hezké Králíkově přihrávce na Mareše zasahuje Vítek.

48:00
    Momentálně jsme svědky několika nepřesností na obou stranách.