Havlíčkův Brod – Jihlava 4:2 (kon.) | Olomouc – Havířov 1:6 (kon.) | Slavia – Žďár n/S 2:4 (kon.)
Hr. Králové – Č. Budějovice 3:2 (kon.) | Chomutov – Letňany 9:6 (kon.) | Plzeň – Ústí n/L 5:3 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
3:2 (1:0, 2:0, 0:3)
HC Motor České Budějovice
Neděle 27.10.2013, 11:30ELIOD extraliga mladšího dorostu

To je pro tentokrát vše, těším se zase někdy příště. Mějte hezký zbytek neděle. (13:51:10)

Je za námi utkání extraligy mladšího dorostu, ve kterém si Hradečtí postupně vypracovali tříbrankový náskok. České Budějovice ale nic nevzdaly, bojovaly a výsledkem toho bylo snížení na rozdíl jediné branky. Ten nakonec Lvi uhlídali a rozhodli o tom, že všechny tři body zůstávají pod Bílou věží.

60:00

59:55
    Kotouč má na holi Pavlík, tohle Hradec už zvládne.

59:28
    A do třetice. Kotouč je stále u Němce.

59:18
    A znovu.

59:03
    Domácí vyhazují kotouč z obranného pásma.

58:56
    Budějovicím se naskytuje dobrá příležitost pro vyrovnání. Za hákování je vyloučen Filip Moník.

58:45
    Další vteřinky sbírá za bránou Budějovic Matouš.

58:30
    Budějovicím se nedaří vyvinout potřebný tlak, minutu a půl před koncem se vhazuje před Němcem.

57:55
    Pro Hradec cenné vteřiny teď sbíral v útočném pásmu Matějček.

56:45
    Tintěra nahazoval od modré, Vomáčka v klidu vyrazil puk do rohu pravým betonem.

55:54
    Hidveghy měl slibnou šanci, kotouč mu ale před Němcem na poslední chvíli utekl.

55:03
    A ozývají se i diváci, kteří podporují domácí tým a ženou ho k vítězství.

54:14
    Za to jsou současně potrestáni na 2+2 minuty domácí Jonáš a hostující Matějka.

54:14
    Hosté jsou dvěma brankami velmi nabuzení, teď došlo v jejich útočném pásmu k výměně názoru a následné potyčce několika hráčů.

53:37
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté se prosazují ve vlastním oslabení a snižují na rozdíl jediné branky. Do samostatného úniku se dostal Pospíšil. Jeho střelu mezi betony Vomáčka pokryl, na následnou dorážku ERIKA BAHULY už byl krátký. Asistence: Martin Pospíšil.

52:40
    Jeden z hostů navíc ztratil hokejku, Lvi mají ještě větší převahu.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 3. Pavlík (Hejna), 29. Matějček, 33. Pavlík (Hejna) – 49. Matějka (Kondelík), 54. Bahula (Pospíšil)

Královští lvi Hradec Králové: Vomáčka (Weiss) – Pohl, Hroudný, Muška, Šalda, Fanderlik, Jonáš – Hanousek, D. Matouš, J. Moník, F. Moník, Matějček, Pažourek, Jirásek, Dvořák, Štohanzl, Maršík, Kynčl, Hejna, Hidveghy, Pavlík "C". Trenér: Tomáš Martinec.
    HC Motor České Budějovice: Němec (Ovsjannikov) – Švagr, Kachyňa, Tintěra, Dvořák, Kubeš, Jurka – Schmidmayer, Remiáš, Vochozka, Pospíšil, Kaisler, Matějka, Bahula "C", Kondelík, Kašper, Matys. Trenér: Ladislav Kolda.

Rozhodčí: Veselý – Shejbal, Vodička