FBC Start98 – Kopřivnice 5:6 (kon.) | 1. FBK Rožnov p/R – Florbal Ústí 5:7 (kon.) | Znojmo – Paskov 9:1 (kon.)
Hattrick Brno – Česká Lípa 3:4 (kon.) | Litvínov – Pelhřimov 7:4 (kon.)
FBŠ Hummel Hattrick Brno
3:4 (1:1,0:0,2:3)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Pondělí 28.10.2013, 17:00 • Tatran Bohunice - nová hala • 1. liga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dnes nás bude čekat velmi zajímavé utkání, utká se proti sobě domácí Hattrick Brno a jeden z favoritů ligy Česká Lípa.

Domácí mají zatím ligu slibně rozehranou, z prvních šesti kol nasbíral brněnský celek 13 bodů, což ho zatím drží na 4. místě. V minulém kole Brno vyhrálo venku 6:4 nad Svitavami.

Ještě lépe jsou na tom hráči České Lípy, kteří hrají zatím bez nějakého klopýtnutí. Ze šesti zápasů Česká Lípa ani jednou neprohrála, hosté čtyřikrát vyhráli v základní hrací době a dvakrát v prodloužení nebo nájezdech. Česká Lípa je na 1. místě tabulky a má 16 bodů.

3. Jakub Jirsa (2+6)

Hráči obou týmů již nastupují na hrací plochu.

Skupina domácích fandů přivítala hosty pěkným choreem, kde fanoušci varují Lípu, že právě přijela do ,,pekla jménem Hattrick".

00:01

00:05
    Míček na holích hostů, ti se dostávají dopředu, ale obrana Hattricku je pozorná.

00:25
    I Hattrick vystrkuje růžky, zahrával standardní situaci, ta ale zůstává nevyužita.

00:55
    První vážnější šance utkání, Knol zasahoval proti dobré střele hráče Brna.

01:15
    Česká Lípa je u své branky a snaží se dostat dopředu, hráči domácích ale rozehrávku značně komplikují.

01:42
    Hosté nyní měli také zajímavou příležitost, i Kotula ale svůj první zákrok zvládl.

02:14
    Hattrick motal hlavy obraně České Lípy, nakonec z toho byla ale pouze střela vedle pravé tyče.

02:44
    Zaváhání v brněnské rozehrávce málem vyústilo v šanci hostujícího celku, Brňané ale nebezpečí uhasili na poslední chvíli.

03:14
    Teď jsme viděli několik faulů ze strany hráčů České Lípy, Hattrick se tedy může těšit na další standardku v nebezpečné vzdálenosti.

03:20
    Hrabal byl v dobré pozici, míček mu ale odskočil od hole a nic z toho nakonec nebylo.

04:06
    Hattrick Brno právě vstřelil branku!
    A máme tu první gól zápasu, fanoušci i hráči slaví. Alexandr Kytner v nouzi nahrál na volného ROMANA HOUBALA, který vypálil dalekonosnou ránu na Knola. Už to vypadalo, že Knol úspěšně zakročil, jenže míček mu propadl a skončil v brance. Asistence: Alexandr Kytner.

05:10
    Česká Lípa má problémy s dobře forčekujícími hráči Hattricku, do šancí se hosté dostávají pouze sporadicky.

06:30
    Kotula zakročil proti jedovaté střele České Lípy.

06:50
    Hattrick se musí vracet zpět, protože Česká Lípa opět proniká kupředu. Střela Lípy ale šla nakonec vedle.

07:21
    Brněnská kombinace v útočném pásmu končí nepřesnou střelou za mantinel.

07:35
    Hosté hledají skulinku v brněnské obraně, což se jim nedaří a míček má na holích Hattrick.

08:03
    Domácí rozjeli další útočnou akci, ta ale končí po faulu jednoho z hráčů Hattricku.

08:22
    Akce hostů nebyla nijak zvlášť nebezpečná, Kotula zakročil ve stoje.

08:42
    Tichý chtěl bekhendem prověřit Kotulu, jenže střela jde vedle branky.

09:20
    Hattrick se zkušeně dostal do pásma a dokonce i ohrozil Knola pěknou bombou.

09:55
    Obránce České Lípy hledal spoluhráče přihrávkou podél mantinelu. Přihrávka se mu sice povedla, ale obrana Hattricku poté zasáhla proti útočníkovi.

10:44
    Oba týmy nyní střídají, domácí budou čelit standardce hostů.

10:49
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    A právě tahle standardní situace je nakonec gólovou. Poté, co jeden z hráčů nastřelil tyčku se napodruhé prosazuje RADEK BEZOUŠKA, Kotula neměl šanci. Asistence: Lukáš Mlejnek.

11:48
    Útočník Hattricku byl při jeho střele tísněný hostujícím obráncem a jeho zakončení nebylo ideální, míček je v rohu.

11:58
    Česká Lípa rozehrává z rohu. Hráči nikam nespěchají a přihrávají si z hole na hůl.

12:41
    Po nahození České Lípy je míček v moci Brna.

13:10
    Tísněný obránce České Lípy chybuje a Hattrick se přestěhoval do útoku.

13:30
    Hráči domácích bojovali za brankou o míček, Lípa vyhazuje a alespoň na chvíli zažehnává nebezpečí.

14:08
    Brňané se snaží uklidnit hru a obrana nikam nespěchá.

14:32
    Nakonec se hráči vydali do útoku, tam ale úspěšně zakročila obrana České Lípy.

14:59
    Habr svým pohybem zpomaloval rozehrávku České Lípy, hra se ale stejně stěhuje k brance Hattricku.

15:41
    Hattrick ale celkem v klidu míček vyváží.

16:21
    Střela hostů jde vedle.

17:22
    Kotula chytá střelu hostí do náruče.

18:07
    Za brankou Lípy nyní probíhal boj o míček, ten vyhrává hostující tým.

18:41
    Po souboji za brankou je vyloučen na 2 minuty za hrubost Alexandr Kytner (Brno).

18:51
    Hosté zatápěji hráčům Hattricku, Kotula odolal.

19:01
    Probíhá poslední minuta 1. třetiny.

19:31
    Hráči hostů si přihrávají z hole na hůl, střela již hodně dlouho nepřišla.

20:00

První třetina je za námi. Viděli jsme dobré akce na obou stranách, tomu odpovídá i vyrovnané skóre 1:1. Oba dva týmy ukázaly svoji kvalitu. Ke konci třetiny byli dominantní hostující hráči díky přesilové hře, která se přehoupne i do druhé části. Hattrick zde má ale velmi dobrou diváckou podporu a je možné, že tohle domácí hráče požene dále. Těšme se na další třetinu, která začne cca v 18:43.

Střely v 1. třetině

Brno: 5
    Česká Lípa: 5

Hráči již jsou na hrací ploše, druhá třetina začne co nevidět.

20:01

20:15
    Česká Lípa se hned nastěhovala do pásma brněnských hráčů, těm se ale daří míček vyhodit pryč.

20:41
    Domácí hrají v plném počtu.

21:03
    Hostující celek má problém s rozehráním, Hattrick opět předvádí dobrý pohyb.

21:25
    Míček na holích České Lípy. Kotula čelil i střele, ale ta šla po zemi a byla velmi slabá.

22:05
    I Knol si připisuje první zákrok ve 2. třetině, v klidu chytá.

23:15
    Teď to halou jen zahučelo. Po krásné akci Hattricku to již vypadalo, že míček odražený od tyčky skončil za brankovou čárou, jenže rozhodčí rozpažil.

23:55
    Kotula zasáhl úspěšně proti střele Lípy, Hattrick jde do protiútoku.

24:14
    Domácí ale neohrozili Knola, ba naopak, u míčku je Lípa.

24:30
    Teď už ale šlo o nebezpečnou příležitost. Knol ale stihl velmi rychle zasáhnout.

24:52
    Hra se přesunula k brance domácích, hosté ale neohrozili Kotulu.

25:12
    Hostům se daří přechod do útoku, vepředu se ale neudrželi moc dlouho, protože Hattrick odvrací nebezpečí.

25:45
    Byli jsme svědky střely hráče Lípy, míček ale plachtil vedle.

26:20
    Pěkný průnik hostů zastavili brněnští jen za cenu faulu.

26:42
    Míček na holích obránců Lípy.

27:28
    Hosté otálejí s rozehrávkou, nakonec obránce nahodil míček dopředu, tam se ho ale nikdo neujal.

27:47
    Protiútok hostů končí střelou, tu pohotový Kotula vyráží.

28:21
    Začínající útok České Lípy zastavují skvělým obranným zákrokem hráči domácích.

29:12
    Opět se dopředu drali hosté, útočník ale prudkou přihrávku nebyl schopný zpracovat.

29:25
    Hattricku se útok nepodařil, zasahuje obrana Lípy.

30:08
    Hattrick drží míček na svých holích, dobrou střelu domácích vyráží Knol.

30:29
    Závar před brankou hostů nekončí gólem, Česká Lípa dobře zakročila.

31:10
    Česká Lípa hraje po signalizování trestu v šesti.

31:20
    David Hauser (Brno) je vyloučen na 2 minuty za sekání.

31:41
    Hosté obsazují prostor u branky Hattricku, k žádnému vážnějšímu ohrožení se ale Lípa nezmohla.

32:33
    Hattrick se sice dostal na nějakou dobu do pásma České Lípy, ale obrana zasahuje.

33:14
    Lípa se ještě snaží něco vytěžit z téhle početní výhody, ale mají již málo času.

33:21
    Hattrick hraje v plném počtu a dnes se podruhé ubránil v oslabení.

34:02
    Nahození hráče Hattricku po mantinelu bylo úspěšné, střela útočníka byla ale zblokovaná obráncem hostů.

34:35
    Standardní situaci Hattrick nezužitkoval, stejně se ale dokázal udržet na polovině soupeře.

34:55
    Hráč Lípy nahazuje dopředu na spoluhráče, tohle nahození ale odvrací hráč Hattricku.

35:57
    Šance Hattricku, která nebyla vůbec špatná. Hostující brankář ale skvělým zákrokem míček vytěsnil a má ho ve své moci.

36:48
    Brňané hrají od gólmana, udělali ale chybu v rozehrávce a Česká Lípa se ihned chopila míčku. Kotula ale neměl žádnou práci.

37:19
    Zblokovaná střela České Lípy, Hattrick je u míčku.

37:39
    Knol skvělým skokem zabránil brněnskému gólu!

38:12
    další akce domácích hráčů, po dvou střelách Brna zmatení hosté vyhazují míček daleko od branky.

38:51
    Před brankou hostů nyní probíhá obrovský závar. Knol ale vždy míček dokázal vyrazit.

39:01
    Začala poslední minuta 2. třetiny.

39:21
    Po dlouhé době byli u míčku hráči České Lípy a osvobozují se od brněnského tlaku.

39:44
    Míček mají sice v moci brněnští hráči, ale již to nevypadá na nějaký větší závar.

39:57
    V závěrečných vteřinách však ještě přichází brněnské nahození, obránce Lípy ho ale zpracoval na hrudi. Rozhodčí ještě neukončil třetinu a

39:59
    Rozhodčí ještě neukončil třetinu, budou se přidávat dvě vteřiny.

39:59
    Je tu však ale problém s časomírou, ze které nejdou odebrat nutné dvě vteřiny. Již to však vypadá, že bude všechno v pořádku.

40:00

Nakonec se nějak závěrečné dvě sekundy druhé třetiny odehrály. V právě uplynulé dvacetiminutovce jsme neviděli žádnou branku, skóre je stále 1:1. Žádný z týmů neměl nějaký delší tlak. Hattrick měl sice na konci třetiny dobrý tlak, jenže Knol z České Lípy svůj tým podržel. V poslední třetině se můžeme těšit na dobrou podívanou, oba týmy budou chtít tří body. Další třetina začne přibližně v 19:29.

V hale je přítomno 113 diváků, což se dá považovat za velmi slušnou návštěvnost. Jde o nejvyšší letošní ligovou návštěvu zde v Brně na Hattricku.

40:01

40:15
    Hattrick se snaží být již od začátku aktivní. K nějakému nebezpečnému útoku zatím nedošlo.

41:35
    Lípa nyní měla míček ve svém držení za brankou Hattricku. Hosté rozehrávají standardku z rohu.

42:04
    Ta se jim nepovedla, protože se k míčku dostal Hattrick, ale i Hattrick nebyl u míčku dlouho. Hra se zatím přelévá z jedné strany na druhou.

42:31
    Hattrick se snaží neudělat chybu v rozehrávce a to se také daří. Brňané se dostali do útoku.

42:51
    Byl ale odpískán faul brněnských a míček se pohybuje mezi hráči Lípy.

43:09
    Střela hostujícího hráče byla celkem nebezpečná, Kotula si s ní ale věděl rady.

43:31
    Hráči Hattrick si v útoku ideálně nenahráli a přichází o míček.

44:22
    Houbal pěkným obranným poklekem zablokoval ránu hráče Lípy.

44:35
    Brno je u míčku, probíhá postupný útok.

45:04
    Po chybě domácí obrany zahrozil českolipský hráč, Kotula byl na svém místě.

45:23
    Marek našel svým pasem spoluhráče, ten se vydal do útoku, ale obrana hostů útok zastavila.

45:57
    Nahození České Lípy z velké vzdálenosti chytá Kotula do svých rukou.

46:49
    Brno v dobré příležitosti, českolipská obrana zasahuje.

47:17
    Hráč České Lípy vypálil míček na branku, míček ale letí nad.

48:02
    Kytnerův průnik zastavují hostující hráči.

48:15
    Po střetu s domácím hráčem leží hráč hostů v rohu.

48:19
    Hattrick střílí, Knol míček vyrazil za branku.

48:57
    Obránci Hattricku měli problém s hostujícími útočníky, nakonec se ale domácím daří odvrátit nebezpečný výpad.

49:35
    A domácí jdou do vedení! Hattrick vyhrál souboj o míček u mantinelu, k míčku se dostal Roman Houbal a poslal pas na hůl MARTINA HOUŠTĚ, který vystřelil do protipohybu gólmana České Lípy, který se marně snažil po míčku natáhnout. Asistence: Roman Houbal.

50:28
    Další střela z produkce Hattricku, Knol zasahuje.

51:20
    Hra se přesunula opět do prostoru u českolipské branky, obrana hostů má hodně práce s domácími hráči.

52:16
    Kotula nyní skvělým zákrokem vychytal osamoceného hráče České Lípy. před brankou.

52:20
    Po výtečném zákroku Kotuly se českolipští hráči stejně prosazují. Zmatku před brankou využil DAVID MARHAN a propálil nepřipraveného Kotulu. Bez asistence.

53:28
    Na 2 minuty za hrubost je vyloučen Lukáš Studený (Česká Lípa).

54:05
    Hattrick se drží v pásmu Lípy, hostům se ale daří krýt střely domácích.

54:51
    Knol se nyní prezentoval dobrým zákrokem v lehu.

55:06
    Tlak domácích ale pokračuje dál. Česká Lípa se ale po jedné zblokované střele dostala k míčku a vyhazuje.

55:29
    Česká Lípa hraje v plném počtu.

56:31
    Nepřesný pokus hráče České Lípy, míček končí mimo hřiště.

56:48
    Protiútok Hattricku nevyšel, následně se k míčku dostali hosté, jenže obrana Hattricku zapracovala správně a připravila hosty o míček.

57:00
    Obrovská příležitost na skórování domácích! První střela v brance neskončila a Knol svým skvělým zákrokem posunul branku a další pokus již šel mimo klec.

57:21
    Důraz před brankou Hattricku přináší hostům vedení. Česká Lípa zavezla míček až před branku a tam svoji šanci proměňuje přesnou střelou LUKÁŠ STUDENÝ. Bez asistence.

57:33
    Z podobné situace padl gól i na druhé straně. Zmatku využil po skvělém zavezení míčku do pásma Martin Houšť, který našel v prostoru před brankou FILIPA HRABALA, ten již neměl problém míček dopravit do branky. Sledujeme skvělý zápas, je tu opět srovnané skóre. Asistence: Martin Houšť.

57:57
    Vyloučen Jakub Marek (Brno) na 2 minuty za držení.

57:57
    Oddechový čas pro hosty.

58:01
    Začaly poslední 2 minuty 3. třetiny a Česká Lípa držela Hattrick v jeho obranném pásmu, poté se sice podařilo domácím vyhodit, ale hosté se opět nastěhovali k brance Kotuly.

59:11
    Obrovská radost na straně hostujících hráčů. Kotula při zákroku proti sprše střel hostů vyjel z branky a toho využil RADOVAN VNUK, který trefuje prázdnou kasu. Asistence: Štěpán Motejzík.

59:11
    Oddechový čas pro domácí.

59:34
    Nezbývá již moc času a míček je na brněnské polovině. Brňané potřebují nutně srovnat skóre.

59:50
    Poslední šance Brna.

60:00

Českolipští hráči nakonec již nedopustili žádné komplikace a nejlepší celek ligy před tímhle kolem povede ligu i po tomhle zápase. Po povedené třetí třetině se stává vítězem tým z České Lípy. Hattrick může mrzet chyba z poslední minuty.

Střely ve 3. třetině

Brno: 9
    Česká Lípa: 13

Střely celkem

Brno: 22
    Česká Lípa: 25

S konstatováním, že ve skvělém utkání vyhrává lídr soutěže z České Lípy se s vámi loučím z haly v Bohunicích. Na shledanou u dalších onlajnů.

Nejlepší hráči

Brno: Roman Houbal
    Česká Lípa: Ondřej Knol (19:11:08)

Tadeáš Mima

Branky a nahrávky: 5. Houbal (Kytner), 50. Houšť (Houbal), 58. Hrabal (Houšť) – 11. Bezouška (Mlejnek), 53. Marhan, 58. Studený, 60. Vnuk (Motejzík)

FBŠ Hummel Hattrick Brno: Kotula (Chrást) – Vojtíšek, Marek – Hauser, Houšť, Flek, Houbal, Macálka, Kytner, Hlaváček, Kopřiva, Ondráček, Felkl, Habr, Fliega, Kubala, Hrabal, Kolajta
    FBC 4CLEAN Česká Lípa: Knol (Ponomarev) – Vnuk, Šebera, Motejzík, Tichý, Pastor, Slaný – Bezouška, Marhan, Jeřábek, Mlejnek, Novák, Procházka, Karel, Merlíček, Jirsa, Studený

Rozhodčí: Michal Ďopan a Ondřej Jüngling