Omsk – Magnitogorsk 2:5 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 1:5 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Ufa 4:5 (kon.)
Jekatěrinburg – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – HC Slovan 2:1 (kon.) | Čerepovec – Lev 2:1 (kon.)
Mytišči – Riga 1:2 (1:2 po s.n.) | Petrohrad – CSKA Moskva 5:2 (kon.) | Spartak Moskva – Novokuzněck 5:4 (kon.)
Dynamo Moskva – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Minsk – Novosibirsk 2:4 (kon.) | Doněck – Vladivostok 2:1 (kon.)
Záhřeb – Chabarovsk 2:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:5 (0:0, 0:3, 1:2)
Traktor Čeljabinsk
Pondělí 28.10.2013, 14:00 • Sport Complex Kazakhstan • KHL

Při dalším online textovém přenosu se těší napočtenou a pěkný zbytek svátečního dne přeje Tomáš Lysý. (16:15:29)

Utkání, které mělo jasného favorita, nakonec výhrou Astany nekončí. Ta sice byla první třetinu možná lehce aktivnější, ale co je to platné, když nedala gól. Na začátku druhé části na svého soupeře vlétla, ale ten ji naprosto šokoval úvodním gólem Bulise a od té doby byl jasně lepší. V druhé třetině přidal Čeljabinsk ještě gól v přesilovce i v oslabení – v obou případech zásluhou Kuzněcova. Ve třetí třetině pak přidali hosté čtvrtou branku a bylo rozhodnuto. Na obou stranách pak padl ještě jeden gól, což znamená, že si Traktor odváží z metropole Kazachstánu všechny body za výhru 5:1.

60:00

58:39
    Utkání už se jen dohrává, prakticky od čtvrté branky Traktoru je jasné, jak utkání skončí.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:23
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!

A je hotovo. Z vlastního obranného pásma rozehrál Bondarev puk na najíždějícího Kokujova. Ten našel na levém kruhu zcela volného ANDREJE KOSTICYNA (6+6). Jeho první dělovku ještě Jeremejev vyrazil, ale po zmatcích v obraně domácích se puk dostal mezi kruhy kde si útočník hostů počkal a druhou ranou jako z děla nedal Jeremejevovi šanci. Bez asistence.

56:52
    Nyní utíká Kazachům puk do středního pásma.

56:34
    Astana stále operuje před Fokinem, ale střelecky to zatím není žádná hitparáda.

56:05
    Další nepřehledná situace před Fokinem, kterou gólman Astany řeší pokrytím puku lapačkou na ledě.

55:32
    Borodkin našel z vlastního obranného pásma na útočné modré výbornou přihrávkou Čistova, který se na pravém kruhu zbavil dvou hráčů soupeře a vypálil. Jeremejev je ale pozorný.

55:13
    Puškarjov zavezl puk před Fokina, který ho raději schoval v lapačce.

54:33
    Po vzahování ve středním pásmu vyhráli hosté puk a Kosticyn se nikým neohrožen prodral až mezi kruhy, odkud celou situaci zastavil dobrým zásahem Jeremejev.

54:08
    Od modré střílel Lundin a Bochenskému nechybělo moc, aby před Fokinem tečoval puk do branky.

53:18
    Traktor se nyní osvobozuje pouze za cenu vyhazování puků do středního pásma. Tato taktika zatím slaví úspěch.

52:18
    Astana cítí šanci a najednou jí je před Fokinem plný led!

51:27
    Astana právě vstřelila branku!

Tak možná jsem to s rozhodnutím zápasu přece jen trošku zakřikl, nicméně domácím chybí ještě minimálně dva góly na zdramatizování zápasu. První gól Astany v tomto zápase střílí obránce Vladimir Grebenščikov (2+0). Bez asistence.

50:58
    Komerční pauza.

50:22
    Nikolaji Antropovovi asi dnes není souzen gól. Svojí ránu z levého kruhu nasměroval pouze na vyrážečku Fokina.

49:48
    Jde to ztuha, musí si říkat příznivci Astany. Z publika jsou slyšet první nespokojené hlasy a pískot.

48:23
    Fokin ustál závar před svoji brankou již při hře v plném počtu hráčů. Po nepřehledné situaci vyhazuje puk pryč jeden z beků hostů.

47:58
    Hosté jsou v plném počtu. Ani svoji třetí přesilovku Astana nevyužívá.

46:49
    Traktor opět vyhazuje a oslabení mu nedělá sebemenší problém.

46:37
    Astana se nemůže usídlit před brankou hostů.

45:58
    Nyní si však hosté na útočné choutky musejí nechat zajít chuť. Dvě minuty za podražení dostává Michail Mokin (CLJ). Na vyloučení: 2-3.

44:39
    Čeljabinsk je po čtvrtém gólu na koni a nadále ohrožuje Jeremejeva.

43:56

Jak je to jednoduché, mohou si říkat domácí hokejisté, když se dívají na akci svého soupeře. Glinkin rozjel rychlou akci, na útočné modré předal puk SEMJONU KOKUJOVOVI (2+2), který si posunul puk na střed a překonal Jeremejeva. O zápasu je asi rozhodnuto. Asistence: Anton Glinkin (3+5).

43:02
    Barys se stále tlačí před branku Čeljabinsku, ale nemůže svého soupeře pořádně ohrozit. Střelba zatím vázne.

42:42
    Barys se snaží s tříbrankovým mankem něco udělat, ale pokud to bude zkoušet tímto způsobem, nebude mít příliš moc šancí. Kdyby střela Boyda od modré měla skončit v síti, musel by asi Fokin pověsit gólmanské řemešlo na hřebík.

40:48
    Od modré tvrdě vypálil obránce Borodkin, ale Jeremejev vyráží.

40:12

40:08
    Hosté jsou v úvodu třetí třetiny aktivnější, i když spíše by to mělo být opačně. Domácí přece dohrávají z konce druhé třetiny přesilovou hru.

40:01

Střely ve 2. třetině: 9-12.
    Střely celkem: 21-19.
    Vyloučení: 2-2.
    Využití: 0-1.
    V oslabení: 0-1.

Ve druhé třetině zažili domácí studenou sprchu. Od začátku byli lepší a aktivnější, jenže vše utnul vedoucí gól Čeljabinsku, který vstřelil Bulis. Na konci osmatřicáté minuty využil přesilovku hostů Kuzněcov a stejný hráč ukázal o minutu později, že umí dávát góly i v oslabení. Podaří se domácím ve třetí třetině, která začne přibližně v 15:35, jestě s výsledkem něco udělat nebo si Traktor ohlídá vedení?

40:00

38:57

Nyní se ukázalo, že přesilovka nemusí být až zas tak vždy výhodou, když se stane chyba na útočné modré, stejně jako nyní v případě Barysu Astana. Nedorozumění hráčů domácích využil JEVGENIJ KUZNĚCOV (3+1), který svůj nájezd na Jeremejeva zakončil svým druhým gólem v dnešním zapase. Bez asistence.

38:12
    Krátce na to budou mít domácí možnost snížit, protože si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za faul kolenem dostává Denis Abdullin (CLJ). Na vyloučení: 2-2.

37:09

Bleskově využitá přesilovka hostů znamená dvougólové vedení Čeljabinsku. Petri Kontiola zachytil na útočné modré puk. Posunul ho do levého rohu na JEVGENIJE KUZNĚCOVA (2+1), který si vybruslil do levého kruhu, vystřelil a trefil se přesně nad lapačku Jeremejeva do levého horního rohu. Asistence: Petri Kontiola (3+14).

36:13
    Brilantní akce Petri Kontioly. Finský útočník ve službách Traktoru zavezl po levé straně puk do útočného pásma a ještě přihrával Čistovovi. Ten i přes faul Litviněnka zakončil, ale díky zmiňovanému nedovolenému zákroku nebyl tak přesný a Jeremejev chytá. Litviněnko (CLJ) si jde odsedět dvě minuty za hákování. Na vyloučení: 2-1.

36:26
    Kontiola po přejetí modré čáry nic nevymýšlel a vystřelil. Jeremejev měl co dělat, aby puk vyrazil.

35:18
    Ránu Kondratěva od modré likviduje Jeremejev.

34:39
    Střela Popova vypadla Jeremejevovi z náručí. Gólman Astany měl štěstí, že se nikdo z hráčů Čeljabinsku nedostal k odraženému puku.

34:11
    Nyní musí zase na chvíli dávat pořádný pozor Jeremejev, před kterého se Traktor zhruba na půlminuty nastěhoval.

33:28
    Stejně jako nyní gólman hostů kryje střelu jednoho z domácích beků od modré čáry. Puk je v lapačce Fokina a bude následovat komerční pauza.

33:01
    Boyd našel mezi kruhy volného Bochenského, ale jeho pokus vyrazil Fokin.

32:31
    Ale ani útočná akce hostů netrvá dlouho, u puku je opět Astana. Hraje se velmi rychlý a pohledný hokej.

32:26
    Barys ale kotouč dlouho neudržel a Čeljabinsk útočí.

31:52
    Kontiola na buly, tentokrát přesně na středovém kruhu, nebyl úspěšnější než Poliščuk.

31:43
    Už to vypadalo, že se bude vzahovat před brankou Fokina, ale rozhodčí vykazují buly do středního pásma

31:18
    Žajlauov po přejetí modré čáry vypálil, ale Fokin puk chytil do lapačky. Následovala menší potyčka před gólmanem Čeljabinsku, ale bude se hrát dále.

30:52
    Jeden z hráčů Astany byl vykázán z vhazování. Na buly půjde Antropov, který jej ale prohrál a Čeljabinsk je u puku.

30:37
    Nahození Antropova končí v lapačce gólmana Fokina.

30:03
    Nyní se hraje chvilku ve středním pásmu, Astana se před Fokina nemůže dostat kvůli špatné kombinaci.

29:02
    V situaci dva na dva ujel Žajlauov s Dustinem Boydem. Druhý jemnovaný se dostal k puku a vypálil. Sice nepřesně, ale touš se ještě odrazil za branku, kde ho domácí útočník dojel. Obrkoužil klec a pokusil se zakončit, ale Fokin kryje, stejně jako následou pumelili Semjonova od modré.

28:52
    Lakiza se pokoušel od modré vystřelit, ale utekl mu puk.

28:03
    Kuzněcov vybojoval puk pro svého spoluhráče a centra Kontiolu, který byl ale už příliš blízko Jeremejevovi a nedokázal zakončit.

27:31
    Domácí ale svému sopueři puk sebrali a hned se hnali do útoku. Při přechodu přes modrou čáru se ale dopustili ofsajdu, vzahovat se tak bude ve středním pásmu.

27:21
    Po komerční přestávce byl na vzahování úspěšnější Petri Kontiola. Hosté tak budou chvíli u puku.

27:20
    Následuje komerční přestávka.

25:14

Chyba nejproduktivnějšího beka domácích Mike Lundina znamená vedení hostů. Domácí svírali Traktor před jeho gólmanem, ale Lundin na obranné modré nezachytil přihrávku Abdullina na JANA BULISE (2+3), který následně upaloval sám na Jeremejeva a se štěstím domácího gólmana překonal. Asistence: Denis Abdullin (0+1).

22:39
    Astana je stále aktivnější a troufám si tvrdit, že Jeremejev si zatím nepřipsal žádný zákrok ve druhé třetině.

21:06
    Závar před Fokinem řeší obrana Traktoru, která odpaluje puk pryč.

20:37
    Ve druhé třetině má zatím více práce Fokin, domácí – jak je hodno pro tým na druhém místě konference – jsou aktivnější.

20:01

Střely na bránu po 1. třetině: 12-7.

V prvním poločase jsme branku neviděli. Hokej je sice rychlý a pohledný, ale bez vážnějších šancí, které byli k vidění na obou stranách snad jen při přesilových hrách. Snad druhá třetina, která začne zhruba v 14:47, přinese více pohledných akcí a hlavně gólů.

20:00

19:11
    Stejný hráč ale ve středním pásmu získal touš a nabruslil si do útočného pásma. Jeho dělovku z pravého kruhu vyrazil Jeremejev do ochranné sítě.

19:03
    Abdullin pálil od modré, ale Jeremejev dobře vyrazil puk.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:39
    Čeljabinsk má nyní více ze hry, domácí pouze odpalují puk ke gólmanovi Fokinovi.

17:39
    Čeljabinsk se na chvíli zásluhou Bulise dostal před Jeremejeva, ale ten nakonec díky dobré práci svých spoluhráčů zasahovat nemusel.

16:57
    Astana opět útočí. Poliščuk se pokusil o střelu z mezikruží, ale puk po odrazu od hole Bondareva končí v ochranné síti.

Po střele Bochenskiho a Rudenkova se k dorážce dostal Žajlauov, ale byl tvrdě sražen beky hostů. Nepíská se.

15:27
    Vhazování před Jeremejevem žádnou pořádnou šanci hostů nepřineslo.

14:27
    Po komerční pauze zatím nejsou k vidění žádné velké šance.

12:53
    Druhá komerční přestávka první třetiny.

12:51
    Traktor Čeljabinsk hraje v plném počtu.

12:04
    Jenže nepřesná rozehrávka domácích od modré znamená osvobození se Čeljabinsku.

11:47
    Nyní už je ale Barys asi hodinu nastěhován před Fokinem a ten se má co otáčet.

11:05
    Ihned po vzahování se Traktor osvobozuje.

10:51
    Domácí si zahrají přesilovou hru, Jan Bulis (CLJ) si odsedí dvě minuty za hákování. Na vyloučení: 1-1.

10:44
    Jenže netrvalo to dlouho a Barys je opět před Fokinem.

10:22
    Nepřesnou rozehrávku domácích zachytili obránci Traktoru a v poklidu za svojí brankou vyzvedávají puk.

10:14
    Čeljabinsk se při přechodu do útočného pásma dopustil ofsajdu.

09:59
    Po střele Lundina od modré se vyznamenala lapačka Fokina.

09:38
    Rakhmanov mířil z levého kruhu do pravého horního rohu, nebyl však přesný.

09:12
    Puk před branku hostů zavezl Mikhail Rakhmanov.

08:52
    Barys rozjížd íza svoji brankou útočnou akci, ale Semyonov ještě musí počkat, až mus poluhráči vystřídají.

08:14
    Petri Kontiola, nejproduktivnější hráč hostů, se snažil zahrozit, ale nakonec z jeho akce nic nebylo a ani nevystřelil.

08:03
    Puk do útočného pásma domácích zavezl Dmitry Upper, ale celé situaci chyběla finální přihrávka.

07:38
    Po komerční pauze je aktivnější Barys. Starchenko ale na levém kruhu prohrál souboj o puk.

06:00

05:02
    Domácí první oslabení přežili, již jsou v plném počtu.

04:37
    Tohle byla obrovská šance Evgenye Kuznetsova, který se na levém kruhu dostal po příhrávce Kontioly k puku. Vystřelil, protože na něj zívala poloprázdná brána, ale jeden z beků domácích padl do jeho střely a hasí tak nebezpečí.

03:12
    Traktor se hned po vzahování tlačí před branku.

03:02
    Na trestnou lavici usedá nejproduktivnější hráč Barysu Astana, Brandon Bochenski (AST) za držení, který ke svým dosavadním dvanácti trestným minutám připočte další dvě. Na vyloučení: 1-0.

02:57
    Stanislav Christov pronikal po pravé straně k brance Yeremeyeva, ale při pokusu o nahrávku Kostitsyna byl faulován.

01:09
    Stadion Barysu je poměrně zaplněn, druhý tým konference táhne.

00:01
    Jak je uvedeno v sestavách, utkání zahajují v domácí brance Vitaly Yeremeyev a v brance Traktoru Čeljabinsk Vladislav Fokin

00:01

Barys Astana: Jeremejev (Poluektov) – Litviněnko, Lundin, Semjonov, Blochin, Savčenko, Lakiza, Grebenščikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Upper, Starčenko – Žajlauov, Antropov, Puškarjov – Rachmanov, Gavrilin, Poliščuk

Traktor Čeljabinsk: Fokin (Garnett) – Bondarev, Kondratěv, Borodkin, Katičev, Klimontov, Vasilčenko, Fljagin – Christov, Kontiola, Kuzněcov – Kosticyn, Bulis, Abdullin – Popov, Glinkin, Kokujov – Osnovin, Mokin, Cybin

Rozhodčí: Hoffmann, Kulakov – Menšich, Morozov.

Malý pohled do statistik:

Nejproduktivnější hráč:
    Astana:
    Brandon Bochenski, 20 zápasů – 20 bodů (12+8).
    Traktor: Petri Kontiola, 19 zápasů – 16 bodů (3+13).

Nejlepší střelec
    Astana:
    Brandon Bochenski, 20 zápasů – 12 gólů.
    Traktor: Stanislav Christov, 19 zápasů – 6 gólů.

Nejproduktivnější obránce
    Astana:
    Mike Lundin, 20 zápasů – 11 bodů (1+10).
    Traktor: Dmitry Ryabikin, 17 zápasů – 9 bodů (1+8).

Traktoru Čeljabinsk se asi zatím nedaří tak, jak by si přál. V tabulce se pohybuje těsně kolem hranice zaručující postup do play-off. V současnosi je na deváté místě. V devatenácti zápasech má tuto bilanci: 6 výher, 3 výhry za dva body, 1 prohra za jeden bod a devět zápasů s porážkou v normální hrací době při skóre 41:58,

Barys Astana je v tomto utkání favoritem, o tom není sporu. V tabulce východní konference zaujímý kazašský tým druhou pozici, když si v dvaceti zápasech připsal 14 výher za 3 body, 2 výhry v prodloužení a pouze čtyři prohry. Jeho 82 vstřelených gólů je suverénně nejvíce v celé východní konferenci. Na vedoucí Kazaň ztrácí Astana jediný bod, zejména díky tomu, že mají Kazaši o zápas méně.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u online textového přenosu zápasu Kontinentální hokejové ligy mezi týmy Barys Astana a Traktor Čeljabinsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 52. Grebenščikov – 26. Bulis (Abdullin), 38. Kuzněcov (Kontiola), 39. Kuzněcov, 44. Kokujov (Glinkin), 58. Kosticyn

Barys Nur-Sultan: Jeremejev (Poluektov) – Litviněnko, Lundin, Semjonov, Blochin, Savčenko, Lakiza, Grebenščikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Upper, Starčenko – Žajlauov, Antropov, Puškarjov – Rachmanov, Gavrilin, Poliščuk
    Traktor Čeljabinsk: Fokin (Garnett) – Bondarev, Kondratěv, Borodkin, Katičev, Klimontov, Vasilčenko, Fljagin – Čistov, Kontiola, Kuzněcov – Kosticyn, Bulis, Abdullin – Popov, Glinkin, Kokujov – Osnovin, Mokin, Cybin

Rozhodčí: Hoffmann, Kulakov – Menšich, Morozov