Buffalo – Dallas 3:4 (kon.) | Carolina – Pittsburgh 1:3 (kon.) | NY Rangers – Montreal 0:2 (kon.)
Minnesota – Chicago 1:5 (kon.) | Vancouver – Washington 3:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Pittsburgh Penguins
Úterý 29.10.2013, 00:05 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Vážení sportovní diváci, vítejte u dalšího utkání kanadsko-americké NHL. Na dnešním programu je mimo jiné zápas mezi domácí Carolinou Hurricanes a hosty Pittsburgh Penguins. Tento napínavý duel si rozhodně nenechme ujít.

Češi a Slováci na ledě

Andrej Sekera (CAR) – 6 (5+1)
    Jiří Tlustý (CAR) – 3 (2+1)
    Radek Dvořák (CAR) – 2 (2+0)

Tomáš Vokoun (PIT) – dlouhodobě zraněn.

Vzájemné zápasy

Vzájemné zápasy mezi Carolinou a Pittsburghem nabídly v minulé sezóně perfektní přestřelky. Z loňských čtyř střetnutí má lepší bilanci Pittsburgh, který třikrát vzešel jako vítěz. Zajímavostí těchhle čtyř střetnutí je, že padlo celkem 31 branek.

Pittsburgh Penguins – Carolina Hurricanes 5:2
    Pittsburgh Penguins – Carolina Hurricanes 8:3
    Carolina Hurricanes – Pittsburgh Penguins 3:5
    Carolina Hurricanes – Pittsburgh Penguins 4:1

To Tučňáci už několik sezón patří mezi největší aspiranty na zisk Stanleyovy trofeje a sezóna, letošní určitě není výjimkou. Tým kolem zdravého Sidneyho Crosbyho je velmi nebezpečný a může porazit kteréhokoli soupeře.

Po vydařeném vstupu do sezóny, kdy si Pittsburgh připsal tři výhry v řadě přišla překvapivá porážka na ledě Floridy, ale to svěřence Dana Bylsmy nerozhodilo a přišly hned čtyři výhry v řadě. V posledních zápasech, ale Tučňáci bojují s vlastní krizí, kdy si z posledních tří střetnutí odnesli prohru. Jejich vynikající formu dokázalo překazit rozjeté Colorado, poté Pittsburgh nestačil na domácím ledě New Yorku Islanders a v posledním kole si nedokázalo poradit ani na ledě Toronta.

Největším bodovým ziskem týmu se může pyšnit jejich kapitán Sidney Crosby, který si v jedenácti utkání připsal neskutečných osmnáct bodů za osm branek a deset asistencí, což ho po právu řadí na první příčku bodovacích statistik celé NHL. S jedenácti body se může pyšnit jeho spoluhráč z prvního útoku Chris Kunitz, o bod méně má ruský forvard Jevgenij Malkin za bilanci tří branek a sedmi asistencí.

Hurikáni si v letošní sezóně nevedou zrovna nejlépe a jejich očekávání před sezónou bylo určitě lepší.

Z odehraných jedenácti utkání si Carolina připsala pouze čtyři výhry, tři prohry v prodloužení nebo nájezdech a celkem ve čtyřech případech se loučila se zklamanými výrazy. Tahle bilance je řadí na sedmou pozici Východní konference se ziskem jedenácti bodů.

Nejlepším hráčem, co se statistik týče je devítibodový mladíček Jeff Skinner, který si v deseti odehraných utkáních na své konto připsal šest asistencí a tři přesné trefy. V závěsu za ním má o bod méně kapitán Eric Staal, který si na své konto připsal stejný počet branek, ale o asistenci méně. Dalšími výraznými činiteli v bodových statistikách jsou Alexander Sjomin, slovenský Andrej Sekera a Nathan Gebre, kteří si za jedenáct utkání připsali šest bodů.

Carolina Hurricanes: Peters (Murphy) – Sekera, Faulk, Hainsey, Gleason, Muprhy, Harrison – Sjomin, Staal, Gerbe – Dwyer, Staal, Tlustý – Lidlholdm, Nash, Ruutu – Westgarth, Sutter, Bowman

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Letang, Niskanen, Bortuzzo, Maatta – Dupuis, Crosby, Kunitz – D'Agostini, Malkin, Jokinen – Kobasew, Sutter, Glass – Adams, Vitale, Jeffrey

Rozhodčí: St. Laurent, Kimmerly – Henderson, Pancich.

00:01

01:13
    Pittsburgh vyhrál úvodní vhazování a už více než minutu kombinuje v útočné třetině. První útočná formace Pittsburghu dnes bude určitě velmi nebezpečná.

01:46
    Tlak Pittsburghu stále pokračuje.

02:11
    Aktivněji začali hosté, Dupuis vyslal nebezpečnou střelu na Peterse.

02:56
    Hra je přerušena ve středním pásmu, aktivněji začali hosté, kteří tráví více času v útočném pásmu než jejich soupeř.

03:26
    Crosby zavezl kotouč do útočného pásma, sice měl problémy s Faulkem, ale i tak předložil na volného Kunitze, který pouze vyprášil betony Peterosovi.

03:57
    Vhazování v útočném pásmu Tučňáků.

04:25
    Sekera od modré nastřelil pouze prvního hráče, kterým byl Adams. Ten následně v protiútoku nezvládl ohrozit domácí branku.

05:07
    Na trestnou lavici míří Gleason (CAR) za držení.

05:18
    Ihned po vhazování se domácí osvobozují výhozem přes všechny čáry.

06:00
    Přesilová hra Pittsburghu se vůbec nedaří. Jakmile se Tučňáci dostanou do útočného pásma, začnou být velmi atakováni a přijdou o kotouč.

06:33
    Přesilovková mizérie Pittsburghu nadále pokračuje.

07:07

07:38
    Pas na Kobasewa byl příliš dlouhý, kanadský útočník o kotouč přišel při ataku s Murphym.

07:51
    Bowman byl zastaven při přechodu do útočného pásma.

08:25
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají skóre dnešního utkání. Po vhazování ve středním pásmu, do toho útočného okamžitě proletěl Megna, který Peterse ještě nepřekonal, ale dorážka TANNERA GLASSE už byla úspěšná – 0:1! Asistence: Jayson Megna, Brooks Orpik.

10:00
    Carolina se rychle snaží korigovat skóre, ale přechod do útočného pásma je pro ně dnes velmi obtížný.

10:34
    Crosbyho rychlý průnik do útočné třetiny zastaven odpískaným ofsajdem. Hosté si na tyhle situace musí dát pozor. Dnes už potřetí v přečíslení, kdy mohlo dojít k ohrožení branky, byl odpískán ofsajd.

10:36
    Vhazování ve středním pásmu vyšlo lépe hráčům Caroliny.

10:45
    Peters si teď nerozuměl při rozehrávce s obránci a kotouč se najednou zjevil před prázdnou brankou Hurricanes. Domácí měli štěstí, že se tam zrovna nepohyboval nikdo z hráčů Pens.

11:11
    Po delší době se do útočného pásma dostala Carolina, ale pouze na malý okamžik.

11:32
    Sekera vybojoval kotouč po protiútoku soupeře a může založit protiútok svého týmu.

11:57
    Letang nahodil do útočné třetiny a umožnil svému týmu rychlé střídání.

12:25
    Na ledě je čerstvá druhá útočná formace Pittsburghu, která bojuje v útočné třetině.

12:50
    Jokinen nakonec po přihrávce neudržel modrou čáru, hosté se musí vrátit.

13:01
    Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

13:08
    Gleason tvrdě vypálil od modré, ale jeho rána k brance nedoletěla.

13:47
    Po delší době se hraje převážně ve středním pásmu. Carolina stále nemůže najít recept na obranu soupeře.

14:11
    Alex Sjomin podražen, bude se vylučovat.

14:14
    Na trestnou lavici míří a svůj dvouminutový trest za podražení si odsedí Sutter (PIT).

14:14
    Přesilová hra začne pochopitelně vhazování v útočném pásmu Caroliny.

14:17
    Hosté vyhráli vhazování a okamžitě vyhodili kotouč přes všechny čáry.

14:36
    Domácím se zatím nedaří přechod do útočné třetiny.

14:51
    Dupuis aktivně napadá v obrané třetině Caroliny.

15:02
    Nakonec Sjomin zatáhl kotouč do útočného pásma, v rohu jej ztratil.

15:21
    Hosté znovu vyhazují, tohle je mizérie ze strany Caroliny.

15:32
    Na trestnou lavici míří Bortuzzo (PIT) za sekání. Domácí mají velkou příležitost na vyrovnání.

15:41
    Domácí konečně vyhráli vhazování a můžou soupeři zahrozit.

16:03
    Carolina právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno. Domácí se postavili do útočného postavení a započala jejich rychlá kombinace na jeden dotek. Na konci celé akce byl NATHAN GERBE, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Fleuryho. Asistence: Elias Lindholm, Alexander Sjomin.

16:40
    Přesilová hra Caroliny stále pokračuje.

16:51
    Carolině se nedaří přechod do útočného pásma.

17:07
    Nakonec to byl kapitán Eric Staal, který zatáhl kotouč do útočného pásma.

17:32

17:44
    Hosté vyhazují na icing.

18:00
    Na trestnou lavici odchází Ruutu (CAR) za hru vysokou holí.

18:21
    Pittsburgh zatím neúspěšně kombinuje v útočném pásmu.

18:40
    Carolina vyhazuje až k Fleurymu.

19:01
    Pittsburghu se přechod do útočné třetiny vůbec nedaří.

19:19
    Nathan Gerbe může ohrozit soupeře i v oslabení a pokračuje s kotoučem do útočné třetiny.

19:38
    Mizerná přesilovka Pittsburghu nadále pokračuje.

19:51
    Přesilová hra skončí mimo útočné pásmo Penguins.

20:00

20:00

První třetina je u konce. Aktivněji do ní vstoupili hosté, kterým jasně patřil úvod utkání a zásluhou Glasse se také dostali do vedení. Carolině se do té doby vůbec nedařilo, ale poté přišla dvojnásobná přesilová hra, kterou po hře na jeden dotek zakončil Gerbe a vyrovnal stav utkání. Nechme se překvapit jaké události nám přinese druhá třetina.

Druhá třetina začne přibližně v 1:05.

Střely na branku: 5:12

Obě mužstva už krouží na ledové ploše, druhá třetina započne za malý okamžik.

20:01

20:07
    Crosby vyhrál úvodní vhazování, hosté můžou ihned zaútočit.

20:22
    Na trestnou lavici za sekání míří Kunitz (PIT).

20:30
    Sjominova střela od modré zblokována do ochranné sítě.

20:42
    Nathan Gerbe mohl přidat další gól jako přes kopírák, ale tentokrát Fleury chytil.

20:50
    Hosté vyhazují.

21:17
    Carolině se zatím příliš nedaří ubytovat se v útočné třetině.

21:33
    Domácí sice kombinují v útočné třetině, ale vystřelit se jim nedaří.

21:59
    Hosté znovu vyhazují až k Petersovi.

22:13
    Carolina znovu v útočném pásmu, tentokrát pokračuje přihrávkami mezi obránci.

22:22

23:10
    Carolina ve druhé třetině velmi dobře forčekuje a získává mnoho kotoučů v útočné třetině.

23:30
    Pittsburgh pouze nahodil a zmizel vystřídat. Hurricanes mají šanci na další rychlý útok.

23:51
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, těžko by se hledal lepší tým.

24:21
    Tlustý pouze nahodil na Fleuryho, ten jeho pokus ukryl do lapačky a okamžitě rozehrál.

24:40
    Druhá útočná formace Hurricanes teď několikrát zahrozila soupeři. Zmatek před brankou nakonec uklidnil Fleury.

24:47
    Vhazovat se bude znovu před Fleurym, tentokrát po jeho pravici.

24:54
    Okamžitě po vyhraném vhazování, rozehrávají Pens nepřesně. Je z toho zakázané uvolnění.

25:05
    Vitale rychle vyvezl kotouč do útočné třetiny, kde jej bekhendem nahodil na Peterse. Ten přikryl kotouč pod lapačku a přerušil hru. Pittsburgh má útočné pásmo poměrně zadarmo.

25:18
    Hra se pozastavila v útočném pásmu. Pittsburgh začíná bránit jako v první třetině.

25:41
    Ani Bowman se nedostal přes Maattu. Hosté zakládají nový protiútok.

26:11
    Fleury pomáhá s rozehrávkou svému týmu.

26:28
    Obě mužstva se teď setkávají s nepřesnostmi. Ani jednomu týmu se nedaří usadit se v soupeřově třetině.

26:58
    Sidney Crosby vyvezl kotouč a přihrávkou na Kunitze dostal svůj tým do útočné třetiny.

27:15
    První útočná formace Pittsburghu má na kluzišti pochopitelně vybudovaný respekt. Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

27:40
    Po Staalově vyhození končí kotouč mimo hrací plochu. Rozhodčí naznačil, že jeho vyhození bylo tečované. Vylučovat se tedy nebude.

27:40
    Vhazovat se bude po Petersově levici.

27:33
    Jokinen si s Letangem nerozuměl. Do útoku mohou domácí.

27:52
    Dlouhý pas na Gerbeho končí u vyjetého Fleuryho, který okamžitě rozehrává.

28:11
    Tlustý s Jordanem Staalem vyvezl kotouč do útočné třetiny, ale tam jej ztratili.

28:32
    Megna vyvezl kotouč do útočné třetiny po pravé straně a dostal se i ke střele. Peters byl u své tyče postaven velmi dobře.

28:44
    Vitale dorážel osamocen před Petersem, kanadský brankář znovu dobře připraven!

29:10
    Murphy nebezpečně vypálil od modré na druhé straně. Jeho střela orazítkovala zadní plexisklo.

29:34
    První útočná formace Pittsburghu znovu nebezpečně kombinuje v útočné třetině.

29:56
    Maatta se pokusil o lehkou střelu od modré, ta skončila ve změti hráčů před brankou.

30:16
    Crosby byl obrán o kotouč Hainseym, ten okamžitě rozehrál na útočnou modrou čáru.

30:41
    Niskanen nahrával nepřesně na Jokinena, ten však vybojoval kotouč zpět a předložil Malkinovi, ale ani ten domácího brankáře nepřekonal.

30:58
    Fleury musel zasahovat po Nashově střele. Hvězdný brankář Pittsburghu však žádné komplikace nedopouští.

30:58
    Vhazovat se bude po Fleuryho levici. Na ledě první formace.

31:25
    Sekera inskasoval tvrdý hit od Adamse, ten následně vybruslil s kotoučem do mezikruží, ale v tísni nevystřelil.

31:56
    Martin založil nový útok svého týmu, Letangova střela za modrou byla zablokována.

32:11
    Sjomin vymyslel perfektní přihrávku za modrou čárou na Westgartha, ten branku minul.

32:28
    Rychlý protiútok Caroliny zastaven odpískaným ofsajdem, vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:38
    Ihned po vhazování napřáhl Dwyer, ale Fleury jeho střelu dobře viděl a ukryl ji do své výstroje.

32:56
    Sekera pomáhá svým forvardům v rohu útočné třetiny.

33:17
    Nakonec to nebyl nikdo jiný než Crosby, který by vyvezl kotouč z obrané třetiny.

33:36
    První útočná formace Pittsburghu nadále operuje v útočné třetině. Peters se momentálně velmi zapotí.

33:47

34:12
    V útočné třetině třetí formace Pittsburghu nevydržela příliš dlouho.

34:32
    Domácí pouze nahazují na Fleuryho a míří střídat, ten neváhal a rozehrál na útočnou modrou čáru.

34:54
    Peters si poradil s tvrdou Jokinenovou střelou a ukryl ji do své výstroje. Hra přerušena.

35:00
    Hra má momentálně velmi rychlý spád. Velká škoda je častého přerušování, které dochází v důsledku časté střelby na obou stranách.

35:04
    Gerbe byl evidentně faulován při přechodu do útočné třetiny, ale vylučovat se nebude.

35:11
    Při dalším přechodu svého týmu do útočné třetiny byl střelec jediné branky Caroliny v ofsajdovém postavení.

35:19
    Rozehrávka Hurricanes teď byla velmi nepřesná, rozhodčí je nucen odpískat zakázané uvolnění.

35:35
    Dupuis neúspěšně bojoval o kotouč v útočné třetině, ale nemusí mít obavy, domácí znovu vjeli do ofsajdu.

35:52
    Tlustý se svými spoluhráči ze druhé formace znovu kombinuje v útočné třetině.

36:11
    Tlustého nakonec obral o kotouč Martin, který si pomohl s Orpikem.

36:24
    A z rychlého protiútoku vstřílí hosté vedoucí branku. Svým přehledem se znovu blýskl kapitán Penguins Crosby, který dostal přihrávku na útočnou modrou čáru a po rychlé brzdě posunul kotouč na CHRISE KUNITZE, který do jeho přihrávky pouze nastavil hůl a nasměroval kotouč za Petersova záda – 1:2. Asistence: Sidney Crosby, Brooks Orpik.

36:32
    Domácí mají okamžitě příležitost na vyrovnání. Na trestnou lavici za hákování míří D'Agostini (PIT).

37:16
    Domácí teď velmi aktivně ostřelovali Fleuryho. Brankář Pittsburghu si řekl dost až po Sjominově střele a ukryl kotouč do své výstroje.

37:19
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:30
    Chris Letang okamžitě z otočky vyhazuje kotouč přes celé hřiště.

37:49
    Tlustý zatáhl kotouč do útočné třetiny a kombinuje v rohu s Ruutuem.

38:02
    Ruutu nezpracoval přihrávku ideálně a nabídl protihráči vyhození.

38:26

38:32

38:38
    Pittsburgh okamžitě v plném počtu směřuje před Peterse.

38:55
    Do rychlého protiútoku se však vydal Alexander Sjomin, který vypálil přes obránce. Fleury měl s jeho střelou velké problémy, ale nakonec ji ukryl do své výstroje.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny. U kotouče Pittsburgh.

39:03
    Vhazovat se bude v útočné pásmu Caroliny.

39:18
    Crosby neudržel kotouč v útočné třetině, dopředu může Carolina.

39:41
    První třetina se zřejmě dohraje v útočné třetině Pittsburghu, kde kombinuje první útočná formace.

40:00

Tak i druhá třetina je za námi. Ta oproti té první přinesla pouze jednu branku, kterou tři minuty před koncem třetiny přidal po Crosbyho vynikající přihrávce Chris Kunitz a poslal svůj tým podruhé do vedení. Carolina, jako papírový outsider zatím velmi dobře vzdoruje svému soupeři, ale na úspěch potřebuje pochopitelně vstřelit více branek. Na závěrečnou část zápasu se určitě můžeme těšit.

40:38
    Do útočné třetiny se okamžitě dostali domácí, Tlustý mohl vypálit, ale kotouč mu sjel z hole.

40:51
    Tlustý ve velké šanci, minul branku!

41:17
    Další zbytečná chyba Pittsburghu. Malkin mohl pokračovat téměř sám na Peterse, ale byl mu odpískán ofsajd.

41:30
    Eric Staal vypálil z vrcholu kruhu, jeho střelu Gerbe nezvládl tečovat.

41:51
    Sjomin vyvezl kotouč z obrané třetiny do té útočné, ale vzápětí jej ztratil.

42:12
    Carolině se nedaří další přechod do útočného pásma.

42:29
    Bojuje se v rohu obrané třetiny Caroliny.

42:43
    Hurricanes zakládají nový útok zpoza Petersovy svatyně.

43:07
    Megna mohl pokračovat sám, ale jeho šanci mu zamezil duchapřítomný Peters, který vystartoval proti puku a přikryl jej.

43:16
    Přihrávka na Lindholma byla příliš dlouhá, proto se ke kotouči dostává vedoucí celek z Pensylvánie.

43:48
    Sekera vyslal své spoluhráče z prvního útoku do přečíslení.

44:01
    Přečíslení tři na dva neskončilo ani střelou.

44:14
    Dalši Sjominův pokus v tomto zápase zablokoval Dupuis.

44:33
    Ruutu se svou dravostí dostal do útočné třetiny, kde byl atakován a ztratil kotouč.

44:42
    Na druhé straně vybojovali útočné pásmo Tučňáci.

44:55
    Do útočné třetiny se znovu dostala Carolina, avšak místo střely došlo pouze k nepřesné přihrávce.

45:16
    Carolina pokračuje hrou v útočném pásmu, ale bez střely branka nepadne.

45:36
    Oba celky potkává změť nepřesností ve střední třetině.

45:52
    Pittsburgh začal aktivně forčekovat. Domácí se snaží vyhodit kotouč, ale ty sbírá připravený Letang.

46:15
    Čtvrtá útočná formace Pittsburghu kombinuje v útočné třetině.

46:45
    Kunitz nebezpečně vypálil z vrcholu kruhu, ale trefil jen bránícího Jordana Staala, který následně odkulhal na střídačku, kde je v péči klubových doktorů.

46:45
    Vhazuje se v útočném pásmu Pittsburghu.

46:56
    První útočná formace Pittsburghu kombinuje v útočné třetině.

47:11
    Tohle je další branka hostujícího týmu. Po delším pobytu Penguins v útočném pásmu se ke střele dostal Sidney Crosby. Jeho střela z mezikruží brankou neskončila, ale následná dorážka JAYSONA MEGNY ano – 1:3. Asistence: Sidney Crosby, Brooks Orpik

47:25
    Carolina se okamžitě snaží odpovědět na dvoubrankový náskok svého soupeře.

47:42
    Malkin zavezl kotouč do útočné třetiny, ale adresáta na svoji přihrávku nenašel.

48:02
    Murphy znovu vypálil o modré, jeho střela však skončila za brankou.

48:22
    Ruutu neudržel pro svůj tým útočné pásmo a musí se pro kotouč vrátit.

48:57
    Alexander Sjomin dnes září! Ve středním pásmu se zbavil dvou protihráčů a hledal osamoceného Gerbeho! Ten se snažil bruslí usměrnit kotouč za brankovou čáru ale nepovedlo se mu to.

48:58
    Vhazovat se bude v útočném pásmu Hurikánů.

49:19
    Hraje se ve středním pásmu. Pittsburgh se začíná stahovat do obraného bloku.

49:41
    Na trestnou lavici odchází D'Agostini (PIT) za hru vysokou holí. Tohle je velká příležitost pro domácí celek.

49:45
    Domácí vyhráli vhazování a začínají svůj přesilovkový kolotoč.

50:01
    Do přečíslení dva na jednoho se dostal Adams a Crosby. První jmenovaný adresoval přihrávku na kanadského kanonýra, ale velmi nepřesně.

50:12
    Síly na ledě se vyrovnají. Střelec jediné branky svého týmu Gerbe (CAR) odchází na trestnou lavici za podražení.

50:24
    Ve hře čtyři na čtyři jsou na kotouči hráči domácího týmu, ale zatím ve své obrané třetině.

50:46
    Murphy neudržel kotouč v útočné třetině a musí se okamžitě vrátit.

51:00
    Po Dwyerově střele se blýskl Fleury.

51:15
    Niskanen mohl uhánět dopředu, ale kotouč mu na poslední chvíli utekl z hole.

51:41

51:46
    Tlustý zavezl kotouč do útočné třetiny, ale tam jej ztratil.

52:12

52:43
    Malkin bojoval v rohu útočné třetiny neúspěšně a musí čelit náporu Caroliny, která spěchá do útočné třetiny.

53:03
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu.

53:18
    Adams s Vitalem bojují v útočné třetině a šetří cenné sekundy pro svůj tým.

53:44
    Pittsburgh pouze jednoduše nahazuje do útočné třetiny a stahuje se do obraného bloku.

54:10
    Sutter se teď dvakrát dostal k zakončení, nejprve netrefil branku, poté dorážel kotouč od zadního mantinelu. Žádný z jeho pokusů za Petersova záda neprošel.

54:12

54:40
    Carolině se pořád nedaří usadit se v útočném pásmu a vytvořit si tak nějaký tlak.

54:53
    Vhazovat se bude znovu před Petersem, tohle domácímu týmu rozhodně nevyhovuje.

55:00
    Běží posledních pět minut utkání, domácí musí nutně vstřelit kontaktní branku, pokud pomýšlejí na úspěch v dnešním zápase.

55:21
    Letang však vyváží kotouč z obrané třetiny až do té útočné.

55:46
    Situace dva na dva nekončí ani střelou Caroliny.

55:59
    Fleury znovu pomáhá s rozehrávkou, tentokrát rozehrál až na útočnou modrou čáru.

56:16
    Ruutu neudržel kotouč v útočné třetině, dopředu může Malkin.

56:43
    Malkin a Orpik teď několikrát stříleli, ale ani jedna rána se neujala a v síti neskončila.

57:10
    Pořád se hraje poblíž Petersovy klece. Ten už sleduje střídačku, aby mohl branku opustit.

57:35
    Carolina to zkouší nahazováním do útočné třetiny, ale tam jsou první hostující obránci.

57:51
    Letang stále drží útočné pásmo pro svůj tým a alespoň nahazuje na Peterse.

58:10
    Sekera se ocitl sám před Fleurym a několikrát dorážel!

58:23
    Carolina zakládá jeden z posledních útoků dnešního zápasu.

58:47
    Oddechový čas pro domácí.

58:47
    Vhazovat se bude před Fleurym, Peters nejspíše zůstane na střídačce a umožní domácímu týmu hru v šesti.

58:47
    Carolina v šesti hráčích na ledě!

58:53
    Sjomin bojuje v rohu kluziště o kotouč.

59:05
    Hosté vyhazují alespoň do střední třetiny.

59:18
    Přechod do útočného pásma je pro Carolinu velmi složitý.

59:32
    Žádný systém, žádné kombinace, to jsou poslední sekundy zápasu.

59:50
    Posledních deset sekund utkání je Carolina v útočné třetině, ale pořád bez ohrožení Fleuryho.

59:57
    Na poslední chvíli to zkusil Jordan Staal, ale neuspěl.

60:00

Dnešní utkání je u konce. Pittsburgh ve třetí části hry přidal ještě jednu branku a definitivně si tak pojistil vítězství v dnešním utkání. Jedinou branku třetí třetiny přidal Jayson Megna, který si tak připsal svoji první branku v NHL. Hosté tak konečně prolomili smůlu z posledních tří utkání a zaslouženě zvítězili.

Jiří Tlustý (CAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:13

Tohle je z mé strany vše, já se s Vámi loučím a přeji hezký den. (02:41:35)

Marek Indruch

Branky a nahrávky: 17. Gerbe (Lidholm, Sjomin) – 9. Glass (Megna, Orpik), 37. Kunitz (Crosby, Orpik), 48. Megna (Crosby, Orpik)

Carolina Hurricanes: Peters (Murphy) – Sekera, Faulk, Hainsey, Gleason, Muprhy, Harrison – Sjomin, Staal E., Gerbe – Dwyer, Staal J., Tlustý – Lidlholdm, Nash, Ruutu – Westgarth, Sutter, Bowman
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Letang, Niskanen, Bortuzzo, Maatta – Dupuis, Crosby, Kunitz – D'Agostini, Malkin, Jokinen – Kobasew, Sutter, Glass – Adams, Vitale, Megna

Rozhodčí: St. Laurent, Kimmerly – Henderson, Pancich

Diváci: 15042