Pittsburgh – Boston 3:2 (kon.) | Calgary – Toronto 2:4 (kon.) | Los Angeles – San Jose 4:3 (po pr.)
Vancouver – Detroit 1:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:2 (0:0, 1:0, 2:1)
Boston Bruins
Čtvrtek 31.10.2013, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Ode mne je to vše, dobrou noc. (03:42:03)

1. Brandon Sutter (PIT) 1+0
    2. Jussi Jokinen (PIT) 1+0
    3. Patrice Bergeron (BOS) 1+1

Československá stopa v utkání:
    David Krejčí (BOS) 0+0, 4 střely, čas na ledě 21:41
    Zdeno Chára (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 24:43

Fleury v ohni střel a pod enormním tlakem, který si hostující hokejisté v závěrečné minutě vytvořili nakonec odolal a může se svým týmem slavit skalp Bruins. Sledovali jsme velmi zajímavý, svižný zápas, na jehož konci se po těsně výhře radovali domácí Pens.

60:00

59:38
    Kruger pálí od modré, do rány mu obětavě padl jeden z domácích hráčů.

59:08
    Bergeronův pokus z pravého křídla mířil těsně mimo.

58:45
    Hosté znovu hrají bez brankáře v šesti bruslařích.

58:36
    Oddechový čas pro hosty.

58:17
    Bruins právě vstřelili branku!
    Ihned po vyhraném buly v útočném pásmu se hosté dočkali snížení na rozdíl jediné branky. Puk se z kruhu pro vhazování dostal k JEROMU IGINLOVI, který na pravém křídle napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Naděje pro Bruins tak stále ještě žije, do konce zbývá minuta a tři čtvrtě. Asistence: Milan Lucic, Patrice Bergeron.

58:15
    Není na co čekat, Rask je již na střídačce a hosté to zkusí v šesti.

57:58
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí využívají zaváhání hostí při rozehrávce a přidávají třetí branku. JUSS JOKINEN se díky forčekinku dostal na puk, udělal dvě rychlá kroky k bráně a střelou švihem trefil přesně o tyč do branky. Bez asistence.

57:12
    Sutter od pravého mantinelu vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, Rask raději krotí puk ve své lapačce.

56:45
    Fleury raději přeruší hru, poprvé od druhé vstřelené branky domácího týmu. Stále sledujeme snahy hostí dostat se ke střele, ti ještě nenašli recept na domácí obranu. Na ledě navíc začínají plápolat emoce, souboje jsou daleko precizněji dohrávány.

55:40
    Domácí výtečně uzavřeli střední pásmo, hosté se přes tuhle překážku nemohou dostat.

54:10
    Hra se odehrává hlavně ve středním pásmu, hosté se snaží hrát aktivně, domácí Pens však veškeré jejich pokusy okamžitě krotí.

52:53
    Hosté se snaží vymyslet nějakou řádnou odpověď, obrana domácích ale působí solidním dojmem.

51:00
    Domácí se znovu navrací do vedení! Dupuis vyslal po pravém křídle do útoku BRANDONA SUTTERA, který si najel blíže k bráně a přesnou střelou do levého horního růžku nedal Raskovi žádnou šanci. Pěkně trefená rána. Asistence: Pascal Dupuis, Brooks Orpik.

50:43
    Hosté v plném počtu. Domácí však v početní výhodě byli velmi nebezpeční.

49:51
    Crosby se sám před Raskem neprosadil, následně se hosté osvobozují.

49:19
    Další vyloučení. Hostující Marchand a domácí Letang sedí na trestné lavice. Domácí bude čekat stále přesilová hra 5 na 4. První jmenovaný je potrestán za sekání, druhý za simulace.

49:10
    Hosté se zatím dobře brání, domácí se nemohou dostat do tlaku.

48:43
    Bude se vylučovat. Hostující Thornton zboural u mantinelu Glasse a odchází si na dvě minuty odpočinout za vražení na hrazení.

48:10
    Seidenberg to zkoušel z levého křídla, byl ale již ve velmi ostrém úhlu.

47:04
    Po Krugově ráně od modré měl Fleury co dělat, nakonec však dokázal puk dostat pod svoji kontrolu.

46:07
    Marchand se vymotal na pravý kruh pro vhazování, jeho střela z otočky mířila jen těsně mimo.

45:28
    Adams se obtočil kolem hostující brány, bekhendové zakončení napasoval jen do betonů připraveného Raska.

45:14
    Crosby se z pravého křídla tlačil do šance, Rask si však na jeho střelu počkal a nakonec s jistotou kryje.

44:50
    David Krejčí se z ničeho nic dostal před Fleurym k volnému puku, již se mu však nepodařilo dopravit ho za záda domácího brankáře.

44:03
    Jokinen přihrál Malkinovi na pravé křídlo, který z první poslal puk těsně mimo.

43:13
    Paille sprintoval za vyhozeným pukem, u něj však nakonec byl o milimetry dříve domácí brankář Fleury a na poslední chvíli ho dokázal vypíchnout mimo.

42:39
    Fleury se za bránou dostal do problémů s rozehrávkou, nakonec se však hostujícímu Paillemu nepodařilo dostat puk do volné brány. Obránci Pens napravili zaváhání svého gólmana.

41:25
    Za vzájemný pěstní souboj jsou vyloučeni domácí Bortuzzo a hostující Caron. Oba na pět minut za hrubost.

41:05
    Hosté se z kraje třetí třetiny dočkávají vyrovnávací trefy. Seidenberg nahodil od modré puk na domácí bránu, před Fleurym však dobře zapracoval PATRICE BERGERON, který puk šikovně tečoval za záda domácího gólmana. Asistence: Dennis Seidenberg, Brad Marchand.

40:01

Střely na bránu ve druhé třetině: 9 – 10 (celkově: 22 – 17).

Druhá třetina je u konce, viděli jsme v ní jednu branku, o kterou se v přesilové hře postaral domácí Kunitz. Zatím sledujeme sice hodně svižné utkání z obou stran, šance jsou na obou stranách, postrádáme snad jen možná větší počet vstřelených branek.

Další třetina začne přibližně v 2:56.

40:00

39:51
    Letang se dostal k volnému puku, který okamžitě poslal směr hostující brána. Trefil však jen beton připraveného Raska.

39:02
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu, hra se tak vrátí před Raska.

38:24
    Thorntonovo nahození od pravého mantinelu vyráží Fleury hrudí mimo.

36:54

36:48
    Strkanice u střídačky domácích mezi Krugem a Crosbym, žádný velký pěstní souboj z toho asi ale nebude. Oba jdou ovšem na dvě minuty vychladnout na trestnou lavici, pokračuje přesilová hra hostí.

36:15
    Další rána Kruga, tentokrát však nemířila mezi tři tyče.

36:04
    S ránou Kruga měl domácí Fleury mnoho problémů, nakonec se mu však skákavý puk podařilo dostat pod kontrolu.

35:40
    Domácí se osvobozují, hosté musí začínat od svého brankáře.

35:23
    Bergeron a jeho pokus ze středu útočného pásma, Fleury na místě.

34:53
    Přesilovku si zahrají i hosté. Chris Kunitz je vyloučen za podražení.

33:39
    Domácí jsou i ve druhé třetině o krůček aktivnějším týmem, o čemž svědčí i jejich jednobrankový náskok vybudovaný právě v téhle třetině.

32:03
    Bergeron se z levého křídla vřítil až před Fleuryho, kterého však tváří v tvář nedokázal překonat.

31:33
    Znovu domácí kapitán, tentokrát napřáhl na levém křídle, jeho střela příklepem ale nebyla přesná.

31:08
    Crosbyho štiplavý pokus z levého křídla, Rask na místě.

30:42
    Paille vysprintoval za vyhozeným kotoučem, dostihl ho a z levého křídla dokázal nepříjemnou střelou ohrozit brankáře Fleuryho. Ten však krotí puk ve své výstroji a přeruší hru.

29:48
    Smith chtěl střílet z pravého křídla, nakonec se ale ke koncovce nedostal, protože měl zablokovanou hůl.

28:45
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

28:20
    Kelly se ve středu útočného pásma dostal ke střele, v pádu však nemířil přesně.

26:54
    Domácí rozpoutali v přesilové hře pořádný kolotoč kolem brány Raska, po střele Crosbyho z pravého kruhu se na hranici brankoviště dostal k vyraženému puku CHRIS KUNITZ a střelou zezadu ho poslal přesně mezi betony Raska do hostující brány. Přesilová hra využita. Asistence: Kris Letang, Sidney Crosby.

26:16
    Hostující Lucic je prvním vyloučeným hráčem v utkání. Za katr odchází kvůli nedovolenému bránění.

26:08
    Lucic se od pravého mantinelu tlačil do zakončení, jeho bekhend ale přesný nebyl.

25:06
    Marchand v situaci jeden na jednoho chtěl obejít posledního obránce domácích Orpika, při obskakování však tvrdě narazil. Následně se volného puku ujal Fleury a raději přeruší hru.

24:16
    První přerušení ve druhé třetině, Rask raději přikryje puk, který nebezpečně poskakoval kolem jeho brankoviště.

24:00
    Nepříjemný pokus Letanga z pravého křídla. Rask měl s jeho pokusem hodně problémů, nakonec ale dokázal zasáhnout na výbornou.

22:59
    Před Iginlou se na pravém křídle otevřel větší prostor, útočník Bruins však nedokázal zamířit přesně.

22:09
    Střela Lucice z pravého křídla, Fleury připraven a vyráží.

21:29
    Bergeron se z pravé strany tlačil do šance, domácí obránce mu však zabránil v přihrávce i ve střele.

20:59
    První minuta druhé třetiny spíše opatrná, žádný z brankářů nemusel zasahovat.

20:01

Střely na bránu v první třetině: 13 – 6.

První třetina je za námi, neviděli jsme v ní ani branku ani jediné vyloučení, oba týmy zatím hrají skvěle dozadu a čistě. Přesto jsme sledovali poměrně aktivní partii, ve které měli o kousek navrch domácí Pens. Zvláště pak jejich forvard Malkin, který měl dvě obrovské šance, branku ale vstřelit nedokázal.

Další třetina začne přibližně v 02:01.

20:00

19:48
    Pokus Lucica od pravého mantinelu, Fleury na místě.

19:17
    Malkin zpoza brány hledal některého ze svých spoluhráčů, puku se však ujal Hamilton a okamžitě ho posílá do bezpečí.

17:40
    Kunitz nebezpečně před Raskem dorážel puk, nedokázal však překonat betony hsotujícího brankáře.

17:12
    Pokus McQuaida od modré čáry sice nebezpečně poskakoval kolem brány Fleuryho, nikdo z hostí ho ale nedokázal doklepnout do domácí brány.

16:33
    Megna se před Raskem tlačil do své šance, nedokázal však z první vystřelit přesně.

16:23
    Sutter pálí z levého kruhu pro vhazování, Rask jeho pokus vyráží výstrojí mimo.

15:33
    Niskanen pálí od modré čáry, netrefil však ani hostující bránu. Domácí jsou poslední minuty lepším týmem.

15:14
    Martin přenechal na pravém křídle puk Jokinenovi, který ho však poslal nepřesně.

13:15
    Engelland pálil od pravého mantinelu, Rask připraven.

12:53
    Seidenberg napřáhl na modré čáře, jeho pokus však nebyl dobře umístěn.

11:30
    Sutter a jeho pokus z pravého křídla, pohotový Rask však betonem vyráží puk mimo.

10:46
    Kelly zkoušel štěstí z levého křídla, byl ale již ve velmi ostrém úhlu a neměl tak dostatek času pro koncovku.

10:12
    Seidenberg po nabídce od Pailleho vyzkoušel z pravého křídla pozornost domácího brankáře, ten však puk jednoduše krotí.

09:42
    Další zakázané uvolnění hostí, buly po pravici Raska.

09:08
    Dupuis z levého křídla vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, ten však udržel tělo na své bližší tyči a nedovolil změnu skóre.

08:34
    Hostům se nevydařila rozehrávka, hra se tak stěhuje zpět před Raska.

07:49
    Znovu Malkin, po přihrávce přes celé kluziště od Letanga se dostal do samostatného úniku, rozhodl se pro střelu bez přípravy, kterou však nechal vyniknout hostujícího brankáře Raska.

07:38
    Kelly po přejetí modré čáry vyzkoušel střelu na vzdálenější tyč domácí brány, puk však končí v lapačce připraveného Fleuryho.

06:55
    Domácí dobře napadají rozehrávku hostí, ti mají problémy dostat se ze svého obranného pásma.

05:35
    Seidenberg blokuje nahození domácích od modré čáry a okamžitě posílá puk do bezpečí.

04:40
    Malkin se z pravého křídla natlačil až před Raska, puk mu však nedokázal poslat do protipohybu. Hostující brankář tak podržel svůj tým v první velké šanci domácích.

04:10
    Hosté začali zápas lépe, domácí jsou nuceni znovu poslat puk jen na zakázané uvolnění.

03:21
    Po zásahu domácí střídačky je přerušena hra, buly ve středním pásmu.

02:38
    Zakázané uvolnění Pens, hra se vrátí zpět před Fleuryho.

02:18
    Fleury přerušuje hru po pokusu Marchanda z pravého křídla.

01:59
    Malkin se z pravého křídla tlačil do šance, s jeho nakonec slabým pokusem si však Rask poradil na výbornou.

01:20
    Úvod zápasu začal ve velkém tempu, aktivnější byli hosté, Fleury ale nakonec nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci.

00:52
    Krejčí centrem od pravého mantinelu hledal některého ze svých spoluhráčů, Luci však puk nedokázal ideálně tečovat.

00:01

Hráči obou týmů pomalu nastupují na ledovou plochu, domácí nastoupí v černých dresech, na hosty čekají barvy bílé.

Pittsburgh Penguins: Fleury – Martin, Orpik, Letang, Niskanen, Bortuzzo, Maatta – Dupuis, Crosby, Kunitz – D’Agostini, Malkin, Jokinen – Kobasew, Sutter, Glass – Adams, Vitale, Jeffrey.

Boston Bruins: Rask – Boychuk, Chára, Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Krug – Iginila, Krejčí, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Caron, Kelly, Soderberg – Thornton, Campbell, Paille.

Češi a Slováci na ledě

Zastoupení hokejistů ze střední Evropy bude mít na starosti jen tým hostí. Za Bruins aktuálně válí David Krejčí, který je nejproduktivnějším hráčem týmu. Obranu Bruins pak vyztužuje slovenský obr Zdeno Chára.

Ani hosté z Bostonu zatím nezažívají špatnou sezónu. Lonští účastníci finálových bojů o Stanley Cup získali jen o dva body méně než Pens, v tabulce stejné konference jim tak náleží hned čtvrtá příčka. Nutno ale poznamenat, že Bostonští odehráli o dva zápasy méně. Poslední duel sehráli Bruins s Ďábly z New Jersey, kterým podlehli o gól 3:4.

Stěžejní hráči:

D. Krejčí 12 (2 + 10)
    M. Lucic 11 (6 + 5)
    J. Iginla 8 (2 + 6).

Domácím Tučňákům se vstup do nového ročníku vydařil. Po dvanácti odehraných zápasech mají na svém kontě šestnáct bodů, což je v tabulce Východní konference řadí na třetí příčku. Celky na prvním a druhém místě ovšem mají identický počet bodů, Pens tak od ještě vyšších pater dělí jen horší skóre.

S. Crosby 20 (8 + 12)
    C. Kunitz 12 (5 + 7)
    J. Malkin 10 (3 + 7).

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání kanadsko – americké NHL. V námi sledovaném přenosu budeme svědky měření sil mezi domácími Pittsburgh Penguins a hosty z Boston Bruins. Úvodní buly je na plánu po 01:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 27. Kunitz (Letang, Crosby), 51. Sutter (Dupuis, Orpik), 58. Jokinen – 42. Bergeron (Seidenberg, Marchand), 59. Iginla (Lucic, Bergeron)

Rozhodčí: Furlatt, Hebert – Brisebois, Nowak