Kazaň – Dynamo Moskva 3:2 (kon.) | N.Novgorod – Viťaz 5:0 (kon.)
5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Čtvrtek 31.10.2013, 16:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobré odpoledne, dnešní utkání Kontinentální hokejové ligy nás zavádí na hřiště celku Torpedo Nižnij Novgorod, na jejichž hřiště zavítá hostující mužstvo Viťaz Čechov.

Domácí mají po 21 odehraných kolech slušné postavení v tabulce. S celkovými 32 body drží průběžnou 6. příčku ve Východní konferenci. Ve svém posledním ligovém klání Novgorod prohrál na ledě Dinama Moskvy těsným poměrem 1:2.

Viťaz Čechov

Za to hosté jsou na tom při pohledu na tabulku hůře, když obsazují až 12. místo v tabulce Západní konference. Při bližším pohledu ale zjistíme, že mají pouze o bod méně, než jejich dnešní soupeř a o dvě odehraná utkání více. Podolsk v posledních dvou zápasech vydřel těsná vítězství. V tom prvním případě porazil na svém ledě Novokuzněck 1:0 až brankou v prodloužení a následně zvítězil v Kazani 5:4 po samostatných nájezdech.

Vzájemná utkání

V loňské sezóně spolu obě mužstva odehrála dva zápasy a oba vyhrál Viťaz Čechov. Na domácím ledě zvítězil poměrem 4:2 a o čtvrt roku později zvítězil Podolsk také v Novgorodě o dvě branky, tentokráte 3:1.

Na ledovou plochu začíná vjíždět mužstvo hostí.

Obě mužstva jsou nastoupena na modré čáře.

Posloucháme státní hymnu.

Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Maškovcev) – Grigorjev, Denisov, Hietanen, Bernackij, Chomickij, Valentěnko, Belochvostikov – Galuzin, Kuljomin, Potapov M. – Salminen, Immonen, Paršin – Wolski, Hodgman, Krasnoslobodcev – Potapov A., Žarkov, Sčastlivyj.

Viťaz Čechov: Lisutin (Ivančik) – Chafizullin, Malevič, Mezei, Selezňov, Golovkov, Pyett, Tatalin, Kudinov – Soloduchin, Koroljov, Rybakov – Klimenko, Šitikov, Kokšarov – Mamin, Rybin, Makejev – Vasiljev, Afinogenov, Ivanov.

Rozhodčí: Gamalej, Sojn – Lazarev, Palej Jakov.

00:01

00:08
    Domácí vybojovali vhazování v útočném pásmu.

00:33
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Pouhých 33 vteřin stačilo domácím aby se ujali vedení. Jmenovitě se o to postaral přesnou střelou VLADIMIR GALUZIN. Asistence: Vjačeslav Kuljomin.

01:22
    Hosté se teď již podruhé snaží o založení útoku, ale hráči Novgorodu zodpovědně brání.

02:07
    Hlavní sudí má zdviženou pravici, bude se vylučovat na domácí straně.

02:16
    2 minuty za krosček dostává Pavel Valentěnko. První početní převahu si tak dnes vyzkouší Čechov.

02:39
    Viťaz drží útočnou třetinu.

02:53
    Teď už se ale domácí dokázali osvobodit a vyhodit kotouč přes všechny čáry.

03:12
    Hosté vybojovali vhazování před Kovalem.

03:52
    Ale Novgorod znovu dostává puk ze svého pásma.

04:16

05:27
    Hosté se už po několikáté snaží založit útočnou akci, jenomže Novgorod výborně pokrývá střední pásmo.

06:36
    Čechov se teď dostal ke střele od modré čáry, kterou ovšem Koval vyrazil do rohu kluziště.

06:57
    I nadále se hraje v obranném pásmu domácího celku.

07:11
    Po rychlém protiútoku se ocitl v dobré příležitosti Galuzin, ale nedokázal zakončit.

07:11
    Komerční přestávka.

07:53
    Po střele jednoho z domácích hráčů se bude vhazovat po Lisutinově levici.

08:10
    Domácí stále drží kotouč v pásmu svého soupeře.

08:15
    A vidíme vyloučení na druhé straně. Maxim Afinogenov si odsedí menší trest za krosček.

08:42
    Domácí udrželi třetinu.

09:16
    Novgorod stále neztratil puk, ale také se nedostal k výraznější střele.

09:34
    A teď už se hosté osvobozují úplně.

10:15

10:24
    Nakonec ve druhé polovině přesilové hry domácím svému soupeři nadělali nepříjemnosti a Lisutin se musel ohánět okolo své branky. Branku z toho ovšem domácí tým nevytěžil.

11:15
    Obě mužstva si vyměnila kotouč a teď jej mají hráči Čechova za svou brankou.

11:50
    Postavení mimo hru Čechova.

13:47
    Veliký závar před Kovalem, který teď několika výbornými zákroky podržel domácí mužstvo.

13:54

14:44
    Hosté znovu vybojovali vhazování před Kovalem.

15:09
    Domácí rychle rozehrávají a jdou dopředu.

15:31
    Útočnou třetinu ale neudrželi a dopředu tak mohou jít znovu hráči Čechova.

16:30
    Také tento pokus o založení útoku domácí rychle vystihli a soupeři nic nedovolili.

17:38
    Domácí si teď vytvářejí nápor.

18:12
    Igor Golovkov dostává menší trest za hru vysokou holí. Přesilovka pro domácí.

18:59
    Domácí útočník to dobře myslel, ale jeho křížná přihrávku před branku jeho spoluhráč nezpracoval.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:55
    Ještě závar před Lisutinem.

20:00

A po siréně vidíme potyčku v rohu kluziště.

Už je ale vše uklidněno. První třetina je za námi. V ní padl první gól velmi rychle, již po 33 vteřinách dal vedení domácím Galuzin. Pak se ale obě mužstva začala trápit v koncovce a v případě hostů šlo často i o problémy získání útočného pásma. Po první třetině je tak stav 1:0 pro domácí Novgorod.

Druhá třetina začne přibližně v 16:48.

20:01

20:12

21:13
    Domácí začali třetinu aktivně a hosté se musí bránit, jejich vyhozený teď však mířilo na Kovala a tak z toho není zakázané uvolnění.

21:33
    Vhazování v obranném pásmu hostí.

22:56
    Domácí se snaží útočit a hosté teď bojují o každý puk, aby se to hráčům Novgorodu nedařilo.

23:16
    Nakonec přeci jen domácí vybojovali puk a došlo k ohrožení Lisutina, který však byl připraven.

24:01
    Další nebezpečí před Lisutinem, ale také tato akce dopadá pro hosty dobře.

25:58
    Hosté se po delší době vymanili ze soupeřova tlaku a vydali se do útočné třetiny.

26:25

26:25
    Vhazovat se bude před Kovalem.

26:31
    Domácí brankář chytá střelecký pokus do své lapačky a vhazování se tak bude opakovat.

26:55
    Tentokráte už ale byli na buly úspěšnější domácí hráči a posouvají kotouč do středního pásma.

26:54
    Jarkko Immonen dostává 2 minuty za podražení.

27:40
    Hostům se první část přesilovky příliš nedaří.

28:26
    Domácí hráči se velmi dobře brání a vyhazují kotouč přes všechny čáry.

28:54

29:23
    A početní výhodu si zahrají pro změnu domácí hráči poté, co je .Maxim Mamin vyloučen na 2 minuty za hákování.

29:43
    Počet sil na ledě se vyrovná po podražení, kterého se dopustil Justin Hodgman.

30:27
    Postavení mimo hru hráčů Novgorodu.

31:58

32:07
    Pokračujeme ve hře a po vhazování před Kovalem jdou dopředu domácí hráči.

32:30
    Hra se ovšem vrátila zpět před ochránce domácí svatyně a hosté zde vybojovali další buly.

32:40
    Ihned po vyhraném vhazování ujeli domácí hráči do přečíslení dva na jednoho a vyřešili ho parádně. Po přesně přihrávce Salminena zasunul puk do odkryté klece JARKKO IMMONEN. Asistence: Sakari Salminen, Denis Paršin.

33:17
    Hosté znovu bojují o útočnou třetinu.

34:50
    Hra se teď přesouvá velmi rychle ze strany na stranu.

35:44
    Zakázané uvolnění hostů.

36:32
    Hosté znovu drží útočnou třetinu a snaží se udržet kotouč, ale domácí obránci jim nedávají příliš mnoho prostoru.

37:11
    Domácí dostali puk až za brankáře Lisutina, ale hosté okamžitě rozehrávají.

38:15
    Střelu švihem od modré čáry Koval chytá, ale raději podržel kotouč a vhazovat se bude po jeho levici.

38:28
    Hosté udrželi po vhazování útočnou třetinu.

38:54
    Teď už se ale Novgorod dostal z pásma a přenáší hru na druhou stranu.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Také druhou třetinu vyhráli domácí hráči poměrem 1:0 a sice poté, co se podařilo ujet dvojici útočníku a po krásně sehrané kombinace zvyšoval Immonen na 2:0 pro domácí. Novgorod tak do třetí třetiny nastoupí s dvoubrankovým vedením.

Další třetina začne přibližně v 17:41

40:01

40:50
    Dnešní utkání sleduje 5570 diváků.

43:12
    Michajl Grigorjev dostává 2 minuty za držení. Hosté tak dostávají na začátku třetího dějství příležitost v podobě přesilové hry.

44:48
    Zatím se Čechovu tato početní výhoda moc nedaří a sotva ohrožují Kovala.

45:15
    Po oslabení domácí pokračují v ofenzivním hokeji.

46:02
    A domácí přidávají třetí branku po trefě DENISE PARŠINA. Bez asistence.

47:58
    Další kdo zkoušel překonat brankáře hostí byl domácí útočník Krasnoslobodcev, ale Lisutin další branku nepřipustil.

49:05
    Na druhé straně pálil Klimenko, ale narazil na připraveného Kovala, který je dnes zatím bezchybný.

49:48
    Domácí hráči potěšují své fanoušky čtvrtou brankou, o kterou se postaral dnes již podruhé VLADIMIR GALUZIN. Bez asistence.

50:33
    Oddechový čas pro domácí.

51:45
    Kuljomin se zkoušel prosadit, ale v tom mu zabránil dobrý zákrok Lisutina.

52:26
    Na druhé straně pálil Selezňov, ale ani on nedokázal vyzrát na dnes vynikajícího Kovala.

54:09
    Wolskiho pokus vyráží Lisutin do rohu kluziště.

55:30
    Pátou branku přidává PAVEL VALENTĚNKO. Asistence: Justin Hodgman.

56:49
    Kuljominův pokus Lisutina nepřekonal, ale domácí ve třetí třetině jasně dominují a nedávají hostům prostor vůbec pro nic.

57:40
    Po střele Bernackije si brankář hostí připisuje další zákrok.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:39
    Hosté už dohrávají zápas v klidu ve své třetině, kde kontrolují kotouč.

60:00

Třetí třetina a celé utkání je u konce. Domácí Novgorod potvrdil ve třetí třetině svou jasnou převahu. V tomto dějství k ničemu hosty nepustil a třemi zaslouženými góly definitivně rozhodl o dnešním vysokém vítězství 5:0. To je ode mne pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (18:17:06)

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 1. Galuzin (Kuljomin), 33. Immonen (Salminen, Paršin), 47. Paršin, 50. Galuzin, 56. Valentěnko (Hodgman)

HC Viťaz Moskevská oblast: Lisutin (Ivančik) – Chafizullin, Malevič, Mezei, Selezňov, Golovkov, Pyett, Tatalin, Kudinov – Soloduchin, Koroljov, Rybakov – Klimenko, Šitikov, Kokšarov – Mamin, Rybin, Makejev – Vasiljev, Afinogenov, Ivanov.

Rozhodčí: Gamalej, Sojn – Lazarev, Palej Jakov