Orlová – Frýdek-M. 5:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Opava 3:6 (kon.) | Nový Jičín – Prostějov 2:4 (kon.)
Přerov – Břeclav 3:1 (kon.) | SHK Hodonín – Vsetín 7:4 (kon.) | Technika Brno – Poruba 2011 4:3 (2:0 po s.n.)
Nymburk – Klášterec nO 1:3 (kon.) | Milevsko – Jablonec n/N 3:7 (kon.) | Kolín – Řisuty 4:3 (kon.)
Bílina – Kobra 1:8 (kon.) | Mor. Budějovice – Žďár n/S 2:5 (kon.) | Vrchlabí – Jindř. Hradec 3:2 (2:0 po s.n.)
Děčín – Tábor 5:6 (0:2 po s.n.) | Pelhřimov – Sokolov 1:4 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Technika Brno
4:3 (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 02.11.2013, 17:00 • HHDM Brno • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, pěkné sobotní odpoledne. Vítám Vás ze zamračeného Brna, kde budeme svědky souboje mezi brněnskou Technikou a ostravskou Porubou. To vše v rámci patnáctého kola druhé ligy.

Původně měli hokejisté brněnské Techniky odehrát souboj patnáctého kola na ledě ostravské Poruby, po vzájemné dohodě obou klubů však došlo k prohození pořadatelství a souboj s Ostravany se tak znovu odehraje v brněnských Hokejových halách dětí a mládeže. Ten první dokázala Technika dovést do vítězného konce, ve druhé třetině zasadila hokejistům Poruby čtyři branky a velkou mírou tak rozhodla o svém triumfu 5:1. K druhému letošnímu souboji však Ostravané přijíždí do Brna jako lídři skupiny Východ, na Techniku tak nečeká nic jednoduchého.

VSK Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec (C), Dittrich, Klimeš, Štindl, Zapletal, Havíř, Košecký, Čtvrtníček, Jurča, Fadrný, Česnek, Hnilička, Benýšek, Odehnal, Buhaj, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Bělohlávek.
    Trenér: Roman Kaňkovský

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (Gleich) – Hruzík, Wolf, Šindelář, Javin (C), Prokop, Slavík, Vajda, Peslar, Videlka, Krayzel, Vaněk, Červenka, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar, Zubek, Piják.
    Trenér: Tomáš Sršeň

Rozhodčí: Pokorný – Polák, Rampír.

00:01

00:31
    Hned na začátku utkání se ve velké šanci zjevil Fadrný, který ale z úhlu Tihláře nepřekonal.

01:06
    Na druhé straně musel řešit první akci hostů i Novák, když se Seidler dostal ke střele.

01:23
    Další střelu Seidlera už Novák ponechává v lapačce a poprvé přerušuje hru.

01:54
    Technika má puk na svých hokejkách, ale nedaří se jí nic vymyslet.

02:10
    A uvidíme první přesilovku. Na trestnou lavici odchází hostující Chaloupka za nedovolené bránění.

02:28
    Dlouho si ale Brňané tuto přesilovku neužili. Habrovec dostává taktéž dvě minuty, a to za podražení.

02:50
    Domácí se dostávali do útoku, ale jeden z nich byl příliš rychlý a je odpískáno postavení mimo hru.

03:24
    Prokop posílal puk před Nováka, ale nikdo ze spoluhráčů se k němu nedostal.

04:03
    Klimeš našel před brankou volného Jurču, ale ten z první trefil jen Tihláře.

04:08
    Technika právě vstřelila branku!
    Teď už to ovšem domácím vyšlo! Ihned po vhazování se puk dostal na hokejku JANA ČESNEKA, který se štěstím puk procedil za Tihlářova záda. Asistence: Jan Fadrný.

04:56
    Ostravanům se tento vývoj utkání příliš nelíbí a začínají zvedat aktivitu.

05:46
    Šanci brněnských kryje bez problému Tihlář, ale následně hosté zahrávají zakázané uvolnění.

06:20
    Technika teď svírá hosty v jejich obranném pásmu, ale nemůže se dostat z rohu.

06:45
    Dobrou střelou se prezentoval Hruzík a Brno se osvobozuje jen za cenu vyhození přes všechny čáry.

07:44
    Ani jeden tým se nyní nedokáže dostat do nějaké vážnější příležitosti a většina puků končí na hokejkách soupeře.

07:54
    Ostrava zahrává icing.

08:09
    Do velké šance se dostal Zábranský, ale v rozhodující chvíli mu puk přeskočil hokejku.

08:56
    Hosté už se dostali ze svého pásma, ale obrana Techniky nyní zafungovala na výbornou a Ostrava se tak k ničemu nedostala.

09:19
    Klimeš hledal Brzobohatého, ale tomu se puk zamotal do bruslí a puk si sbírají hosté.

09:42
    Novák musel po delší době dávat pozor, ale se střelou Javina neměl problém.

10:12
    Technika si zahraje druhou přesilovku, na trestnou lavici usedá hostující kapitán Javin za podražení.

10:53
    A přesilovka je využita! Netrvalo to dlouho, Brno se zformovalo a střílenou přihrávku Fadrného za záda Tihláře protečoval LUKÁŠ HNILIČKA a Brno odskakuje Ostravě o dvě branky. Asistence: Jan Fadrný, Jan Česnek.

11:34
    Brno ale musí dávat pozor i na zadní vrátka, teď tam zapomněla Krayzela, kterému nechybělo moc k brance.

12:51
    Střela Bučka z velké dálky nadělal Novákovi více starostí, než si sám myslel a mohl být hodně rád, že mu puk z lapačky nezapadl do sítě, ale jen těsně mimo.

13:30
    Poruba se nyní drží v útočném pásmu a Technice vůbec nepůjčuje puk.

13:35
    Výsledkem toho je trest pro domácí, a to konkrétně pro Habrovce, který vyhodil puk až do ochranné sítě.

14:12
    Technika se díky Janu Fadrnému osvobozuje a může vystřídat.

14:35
    Ba co víc, Česnek se dokonce dostal ke střele a Brno hraje v útočné třetině.

15:11
    Až teď se Ostrava dostává k puku a může se pokusit o nějaký útok.

15:26
    A ten končí pro hosty jak jen nejhůř může, když Buček dostává dvě minuty za vysokou hůl a přesilovku si po chvilce zahrají domácí.

15:54
    Zdá se ale, že to hostům jen prospělo, protože hrají lépe než ve své vlastní přesilovce a drží teď naopak oni Technika v její třetině.

16:36
    Hosté znovu vyhazují puk přes všechny čáry a Techniku ještě nepustili ke střele.

17:20
    Benýšek dobře hledal před brankou najetého Brzobohatého, ale ten na puk o pár centimetrů nedosáhl.

18:09
    Jurča se dobře prodíral mezi soupeři a při jeho sólu byl zastaven až třetím, posledním protihráčem. V opačném případě by jel sám na bránu.

19:02
    Porubští jsou v útočném pásmu naprosto bezzubí a hrají spíše v rozích kluziště.

19:30
    Zakázané uvolnění Techniky, hra se vrací před Nováka.

19:36
    Po úmyslné hře vysokou holí se hra přesouvá před Tihláře.

19:49
    K dobré střele z mezikruží se dostal Brzobohatý, ale Tihlář si s jeho pokusem poradil.

20:00

Je za námi prvních dvacet minut, ve který jsme viděli dvě branky a obě se postarali hráči domácích. Vysokoškoláci hned od začátku utkání ukazují, že dnes chtějí brát tři body a dělají pro to maximum. Uvidíme, jestli se jim tempo podaří udržet i ve druhé třetině, ta začne asi v 17:47.

20:01

20:40
    Hostům ani domácím nevyšla rozehrávka a vhazovat se bude znovu ve středovém kruhu.

21:25
    Brzobohatý si udělal prostor vyjetím zpoza branky a mířil mezi horní tyč a rameno Tihláře, ale nenašel tam skulinku.

21:49
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

22:36
    Ostrava se při přejezdu modré čáry nechala nachytat a je jí odpískán ofsajd.

23:03
    Česnek se dostal za modrou čáru a hned zkoušel pozornost Tihláře.

23:36
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hostující protiútok se už ovšem chytl! Krayzel viděl rozjíždějícího se ADAMA ČERVENKU, který střelou z první puk poslal do sítě pod betonem přesouvajícího se Nováka. Asistence: Luděk Krayzel, Jakub Peslar.

23:58
    Jurčovu střelu ztečoval jeden z hostů do ochranné sítě.

24:56
    Brno si zahraje další přesilovku. Pavlačka dostává dvě minuty za vysokou hůl a dává příležitost ke skórování domácím.

25:39
    Zapletalova střela trefila jednoho ze spoluhráčů a Technika je ve středním pásmu.

26:05
    Ostrava zahrozila před brankou domácích a je z toho už třetí trest pro Habrovce. Síly na ledě se tedy vyrovnají.

26:32
    Klimeš střílenou přihrávkou vybídl k teči Česneka, který ovšem puk poslal příliš vysoko.

26:37
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, hra se vrací před Tihláře.

27:10
    Poruba už je kompletní, a tak Štindl napálil puk přes celé hřiště až na hostující brankáře, který musel dávat velký pozor na tento skákavý touš.

28:16
    Už po skončení přesilovky nebezpečně pálil Seidler, ale Novák jeho pokus chytá a přerušuje hru.

28:40
    Hnilička se dostal ke střele po asistenci Fadrného, ale netrefil vůbec zařízení.

29:05
    Brzobohatý se dostával s Odehnalem do přečíslení, ale měl puk na dlouho hokejku a nedokázal jej přesně svému spoluhráči přihrát.

29:45
    Domácí uklidňují hru za svojí brankou a chystají se na další útočný výpad.

30:49
    Ostrava hraje delší dobu v útočném pásmu, ale nedostala se k jediné střele.

31:00
    Nakonec z toho ale hosté přeci jen něco vytěžili. Dvouminutový trest si za faul odnesl Zapletal a Brno bude hrát oslabení.

31:30
    Obrovský závar před Novákovou brankou, ale nikdo z dorážejících nedokázal puk zasunout za něj.

31:48
    Fadrný byl bez hokejky, ale ani prakticky proti třem, se nedokázali hosté prosadit.

32:07
    Fantastický zákrok Nováka drží stav 2:1!

32:56
    Technika se nemůže osvobodit a pramení z toho ubývání sil čtverky domácích, která je na ledě.

33:50
    Už to domácí ale zvládli, navíc jsou kompletní a ženou se i oni do útoku. Mají za sebou ale velice náročné dvě minuty oslabení.

34:40
    Ale Technika se bude muset znovu bránit. Při bránění si proti pravidlům počínal Štindl a následuje tak další oslabení Brňanů.

35:22
    Porubští svírají domácí před brankou a snaží se vyrovnat! Nyní k tomu měl velice blízko Wolf, ale další perfektní zákrok si připisuje Novák.

35:57
    Domácí se osvobozují a drží cenné vteřinky za bránou hostí.

36:28
    Brzobohatý znovu vyváží puk z obranného pásma Techniky.

37:01
    Tak nakonec to Ostravanům přeci jen vyšlo. Byť už po skončení přesilovky, tak Prokop puk nahodil na Nováka, který dokázal puk jen vyrazit, a to přesně na hokejku MARTINA BUČKA, který puk bez problému uklidil do odkryté branky. Asistence: Lukáš Prokop.

37:45
    Další velice nebezpečná akce hostů! Chaloupka se obtočil kolem branky a málem se mu povedlo puk zasunout do brány, jen s velkým štěstím tomu Novák zamezil.

38:39
    Šindelář z velké dálky nahodil na Nováka a získal vhazování v útočném pásmu Ostravy.

38:55
    Na konci druhé třetiny vidíme ještě trest pro oba týmy. Dvě minuty si odpyká Jan Fadrný za hákování a Michal Prokop za vysokou hůl.

39:27
    K pěkné střele se probojoval Odehnal, ale Tihláře nijak zvlášť nerozhodil.

40:00

Je za námi druhá dvacetiminutovka, která s sebou přinesla ostravské vyrovnání. Hned od úvodu druhé třetiny převzala Poruba otěže zápasu a postupným tlakem vybojovala dvě branky. Třetí třetina tedy bude ještě hodně zajímavá a těšit se na ni můžeme asi od 18:38.

40:01

40:30
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách a první střelu ve třetí třetině obstaral Červenka.

41:04
    Obě mužstva už jsou v pěti a Brno zahrává icing. Vhazovat se bude po pravici Nováka.

41:38
    Jurča dobře hledal před brankou hokejku Zábranského, ale ten na puk nedosáhl!

42:25
    Zachar s Pavlačkou se dostali do přečíslení, ale první jmenovaný už neměl příliš prostoru ke střele. Novák si tento spíše propagační pokus pohlídal.

43:52
    Hra je hodně nervózní, ani jednomu týmu se nedaří rozehrávka, a tak to hráči často hrají sami na sebe a přicházejí zbytečně o puk.

44:32
    Střela Jurči končí po teči ostravského obránce v ochranné síti.

44:48
    Jurča nebezpečně tečoval Havířovu střelu, ale puk končí mimo tři tyče.

45:57
    Brno odskakuje soupeři, když JAN ČESNEK dokázal vymést přesně levý růžek Tihlářovy klece! Fadrný si najel za modrou čáru, kde viděl napřáhnutého Česneka, který mířil na milimetry přesně nad Tihlářovo rameno. Nejhezčí gól dnešního utkání je zatím tím rozdílovým. Asistence: Jan Fadrný, David Havíř.

46:46
    I hosté zahrozili, ale Šindelář nedokázal přihrávku od Krayzela zkrotit.

47:21
    Další nebezpečná střela na Nováka, ale ten se štěstím puk zalehl před brankovou čárou.

47:41
    Fadrný dostává trest za krosček 2+10 minut a bude Technice chybět téměř do konce třetí třetiny.

48:11
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale zatím se nemohou dostat ke střele.

48:20
    Teď už jim to vyšlo, ale velká obětavost domácích jim zabránila dorážet vyražený puk.

49:17
    Vaněk sám před brankou netrefuje branku, když se k němu dostal odražený puk.

49:41
    Domácí jsou kompletní a dostávají se z vlastního pásma.

50:54
    Ostravští nakonec ale srovnávají, když po velkém závaru před brněnskou bránou dokázal puk dostat za záda Nováka RUDOLF WOLF. Ten se v chumlu těl nejlépe zorientoval a vyrovnává na 3:3.

51:19
    Hruzík poslal dělovku, kterou Novák vytáhl velice dobře vyrážečkou.

52:10
    K podobné střele se dostal i na druhé straně Česnek, ale i Tihlář si s tímto pokusem poradil.

53:00
    Hosté zahrávají při své další akci zakázané uvolnění.

53:11
    Střela Brzobohatého nyní pořádně vystrašila hostujícího brankáře.

53:48
    Ostravští získali touš a uklidňují hru rozehrávkou za vlastní brankou, oba týmy tak střídají.

54:38
    Technice se nepovedl přechod přes střední pásmo a u puku je zase Poruba, která si získala vhazování po pravici Nováka.

55:15
    Odehnal dobře našel Benýška, ale ten už se ocitl ve velkém úhlu a o puk přišel.

56:04
    Brňané se dostali do přečíslení tři na dva a střela Jurči dala Tihlářovi zabrat.

56:32
    Posléze Brno zahrává icing a hra se přesouvá do jejich obranného pásma.

57:16
    Hosté se drží v útočném pásmu a vybojovali si faul Havíře, který jim dává velkou šanci na otočení zápasu.

57:35
    Odehnal po chybě Krayzela dokázal puk posunout do středního pásma.

57:53
    A přesilovku hostům končí, protože Šindelář podrazil Benýška a odchází také na trestnou lavici s dvouminutovým trestem.

58:16
    Štindl tvrdě pálil, ale přestřelil hostující branku.

59:04
    Odehnal s Benýškem bojují o puk za ostravskou bránou a chtějí ho tam udržet až do návratu Havíře z trestné lavice.

59:40
    Havíř je na ledě a Brno má čas na poslední útok.

59:56
    Nechybělo mnoho a Brno se mohlo radovat. Látalovu dorážku udržel Tihlář jen těsně před brankovou čárou.

60:00

Je za námi třetí třetina, která o vítězi nerozhodla. Oba týmy si tedy připisují po bodu a prodloužení, případně nájezdy rozhodnou o tom, kdo si připíše ten druhý.

60:01

60:42
    Střelu Dittricha skryl Tihlář do rukavice a vhazovat se bude po jeho levici.

61:01
    Novák si teď nadělal více práce, než sám chtěl, ale nakonec vše zvládl vyřešit.

61:08
    Vrána dorážel do odkryté klece, ale netrefil se!

61:45
    Látal se pokoušel dostat puk do brankoviště, ale ostravští si tento prostor dobře brání.

62:01
    Chaloupkův pokus vyráží Novák ramenem až ke stropu haly!

62:57
    Hra je nyní nahoru dolů, což se musí líbit především zmrzlým divákům, kteří dnes našli cestu do brněnské haly.

63:35
    Česnek puk naservíroval puk na zlatém podnosu Štindlovi, ale ten svojí dělovkou míří vedle.

64:11
    Prodloužení je i nadále hodně atraktivní. Další dobrý pokus Brna má na svědomí Odehnal.

64:38
    Na druhé straně Šindelářovu střelu chytá efektivně do lapačky Novák.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Více už toho v prodloužení nestihneme a na řadu se tak dostává dovednostní soutěž, která definitivně rozhodně o tom, kdo dnes vezme druhý bod.

Samostatné nájezdy začínají.

Jan Fadrný se postavil k prvnímu nájezdu a blafákem posílá domácí do vedení.

O to stejné se pokoušel i hostující Červenka, ale mu klička do bekhendu nevyšla.

Česnek zvolil velice zajímavou formu nájezdu, když úplně zabrzdil před Tihlářem, ale úspěšný nebyl.

Hostující Buček šel znovu do bekhendu, ale netrefuje bránu.

Jako třetí jede za Brno Havíř a ten prostřeluje Tihláře mezi nohy.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým VSK Technika Brno.
    Rozhodující nájezd proměnil JAN FADRNÝ.

Technika tedy v tomto sledovaném utkání bere dva body za vítězství po nájezdech. Po třetinách 2:0, 0:2, 1:1 a 0:0 tedy Technika bere dva cenné body lídrovi tabulky.

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit u dalšího online přenosu z brněnského sportu. (19:32:40)

Adam Havel

Branky a nahrávky: 5. Česnek (Fadrný), 11. Hnilička (Fadrný, Česnek), 46. Česnek (Fadrný, Havíř), rozh. náj. Fadrný – 24. Červenka (Krayzel, Peslar), 38. Buček (Prokop), 51. Wolf

HC Technika Brno: Novák – Havíř, Zapletal, Štindl, Klimeš, Habrovec (C), Dittrich – Zábranský, Látal, Jurča – Česnek, Fadrný, Hnilička – Odehnal, Benýšek, Brzobohatý – Čtvrtníček, Bělohlávek, Buhaj.

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Javin (C), Prokop, Hruzík, Slavík, Peslar, , Šindelář, Wolf – Vrána, Buček, Seidler – Chaloupka, Pavlačka, Zachar – Červenka, Krayzel, Vaněk.

Rozhodčí: Pokorný – Polák, Rampír