Philadelphia – Washington 0:7 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 4:2 (kon.) | Carolina – Tampa 0:3 (kon.)
Ottawa – NY Islanders 4:5 (0:1 po s.n.) | Florida – St. Louis 0:4 (kon.) | Minnesota – Montreal 4:3 (kon.)
Dallas – Colorado 2:3 (po pr.) | Calgary – Detroit 3:4 (kon.) | Winnipeg – Chicago 1:5 (kon.)
Carolina Hurricanes
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Tampa Bay Lightning
Sobota 02.11.2013, 00:05 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání kanadsko – americké NHL. V námi sledovaném přenosu budeme svědky měření sil mezi domácí Carolinou Hurricanes a hostující Tampou Bay Lightning. Úvodní buly je v plánu 5 minut po půlnoci z pátku na sobotu..

Hosté mají na svém kontě 12 odehraných zápasů, ve kterých hned osmkrát dokázali zvítězit, čímž získali 16 bodů. To je řadí na třetí pozici v tabulce Východní konference. Jejich brankový poměr je 40:33.

Teddy Purcell 9 (4+5)

Domácí mají odehráno rovněž 12 utkání. V nich získali 11 bodů za 4 výhry a 3 prohry v prodloužení nebo nájezdech. V tabulce Východní konference jim patří 5. místo. Svým soupeřům nasázeli pouze 26 branek a 36 jich inkasovali.

Vzájemné zápasy

Oba týmy se v letošní sezóně ještě neutkaly. V loňském ročníku se od začátku roku 2013 utkaly několikrát.

Radek Dvořák (CAR) – 11z – 2b (2+0) – 8 střel

Carolina Hurricanes: Peters (Murphy M.) – Sekera, Faulk, Hainsey, Gleason, Murphy R., Harrison – Semin, Staal E., Tlustý – Dwyer, Staal J., Gerbe – Lindholm, Nash, Ruutu – Sutter, Malhotra, Bowman.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Gudas, Carle, Hedman, Salo, Brewer, Barberio – St. Louis, Stamkos, Killorn – Purcell, Filppula, Malone – Connolly, Johnson, Palát – Crombeen, Thompson, Pánik.

Rozhodčí: Lemelin, Lee – Nowak, Kovachik.

00:01

00:28
    Blesky začaly útočně, ale Carolina získala puk pod svoji kontrolu.

01:12
    Taktická vyčkávaná z obou stran.

01:33
    Peters poprvé zasahuje, i když se nedá mluvit u pravém zásahu, jen přerušuje hru, když se k němu odrazil kotouč z rohu.

01:41
    Murphy ztrácí kotouč, chvíli hrál Purcell, ale téměř vzápětí puk ztrácí a tím i útočné pásmo.

02:23
    První icing dnešního utkání, hra se vrátí před Bena Bishopa.

02:40
    Pánik se dostal do útočného pásma, tam k němu přistoupila obrana domácích a obrala jej o puk.

03:08
    Puk na hokejkách Caroliny za vlastní brankou.

03:40
    Johnosova střela z kruhu se před Peterse ani nedostala.

04:40
    Nepřesnosti na obou stranách řeší obě pozorné obrany.

04:55
    Stamkos před brankou hledal St.Louise, ale ten netrefil letící přihrávku.

05:30
    Salo rozehrává přes Hedmana, Tampa se dostal k útočné modré čáře.

06:03
    Druhá formace Blesků se dostala až do útočného pásma, tam Purcellovi kotouč uniká.

06:47
    Seminova střela šla mimo tři tyče, Bishop našel odražený kotouč od zadního mantinelu u své levé tyče.

07:12
    Tampa přešla útočnou modrou, Matt Carle nahodil směrem Peters, ten letící puk ukryl do rukavice.

07:26
    Carolina přesunula hru do svého útočného pásma.

08:04
    Sekera dostal na modré přihrávku od svého útočníka, jeho střela končí na změti těl před Bishopem.

08:21
    Prvním vyloučeným hráčem se stává domácí Tuomo Ruutu. Dostává 2 minuty za podražení.

09:00
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

09:29
    Purcell našel Stamkose na levém kruhu, tomu střela nesedla. Carolina jde do protiútoku.

09:54
    Carolina opět vyhazuje.

10:21
    Tuomo Ruutu na ledě, Carolina hraje s pukem.

11:07
    A je tu vyloučení i na straně hostů, za podražení si odchází odpykat 2 minuty Nate Thompson.

11:45
    Semin stál volný na levém kruhu útočného pásma, přeje až do střelecké pozice, ale Bishop byl pozorný.

12:15
    Murphy skokem ještě zachránil útočné pásmo, ale i tak se Tampa dostala ke kotouči.

12:44
    Tlustý našel na modré Sekeru, střela míjí hostující branku.

13:07
    Vyloučený Thompson na ledě a spěchá pomoci bránícím se spoluhráčům.

13:50
    Martin St.Louis nerozehrál přesně, ve středním pásmu volný kotouč sbírá Carolina.

14:38
    Carolina začíná být aktivnějším týmem.

14:40
    Teď se však provinila zakázaným uvolněním, hra se po delší době podívá před Peterse.

15:02
    Rick Nash se objevil zcela volný na kruhu dostal výborný pas, jenže mířil pouze do míst, kde stál připravený Ben Bishop.

15:25
    Martin St.Louis zadržel unikajícího Sekeru a dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

15:48
    Lidholm tečuje před Bishopem střelu Murphyho, jenže ta končí mimo hostující svatyni.

16:24
    Tampa vyrazila ve dvou na jediného beka, ten proti nim uspěl.

17:10
    Hostí vyhazují až za Peterse.

17:26
    Hosté v plném počtu, puk v pásmu domácích.

17:57
    Peters si připsal dva úspěšné zákroky.

18:17
    Malone před branou minul přihrávku Purcella, Carolina ihned obrací hru.

18:43
    Tampa se po zisku puku vrátila zpět před Peterse.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:25
    Peters zastavuje puk za brankou, ten si bere Sekera, ale hosté dobře forčekují a domácí obránce puk ztrácí.

20:00

První třetina je minulostí. Branku jsme neviděli. Ze začátku utkání měli navrch hosté. Postupe času převzala iniciativu Carolina a důkazem byly i dvě přesilové hry. Domácím se je nepodařilo proměnit, čímž posadili na koně hráče Tampy. Následujících 40 minut bude ještě zajímavých.

20:08
    Eric Staal neudržel brusli na útočné modré a dostal se ofsajdu.

20:39
    Stamkos zkoušel své štěstí od modré, ale Peters zasahovat nemusel.

21:08
    Gerbe se dostal do útočného pásma, o puk bojuje v rohu.

22:02
    Zblokovaná střela Tampy, končí na hokejkách domácích, kteří vyvážejí kotouč až do svého útočného pásma.

22:48
    Domácí jsou aktivnější, Blesky sotva dostanou kotouč do střetní třetiny kluziště.

23:32
    Nate Thompson obral o kotouč Malhotru, ale před Peterse se nedostal a byl vyblokován ze střeleckého úhlu.

24:28
    Tlustý předal na Erica Staala, který za modrou předal na Semina, ten si nabruslil s pukem na holi na osu hřiště, jenže Bishop jeho záměr přečetl.

25:00
    Dwyer se snaží zašlápnout kotouč v útočném pásmu.

25:06
    Vzájemné vyloučení.
    Nathan Gerbe (CAR) – 2 minuty – hrubost.
    Eric Brewer (TBL) – 2 minuty – krosček.

25:51
    Hra 4 na 4 svědčí Carolině, Eric Staal se před Bishopem neprosadil.

26:03
    Hedman měl problém yvyvést kotouč, k puku se před brankovištěm dostal Jordan Staal, ale Bishop jeho pokus vyrazil.

26:39
    Peters přerušuje hru, Stamkos se St.Louisem dělali velký rozruch před jeho brankou.

27:00
    Carolina již devětkrát vystřelila, kdežto Tampa pouze 4x.

27:30
    Stamkos jel sám na Peterse, ten jeho kličku vystihl a vyráží ji do rohu, Tampa pokračuje v náporu.

28:06
    Staal s Tlustým motají Gudase v rohu svého obranného pásma.

28:52
    Richard Pánik vyvezl kotouč až k Petersovi, který hru přerušuje.

29:06
    Harrison zachytil na modré čáře vyhazovaný kotouč po prknech, hned jej vyslal na Bishopa, který jej přidržel.

29:13
    Zakázané uvolnění Tampy.

29:30
    Hedman znovu problémech, které se mu tentokrát povedlo vyřešit.

29:54
    Tampa právě vstřelila branku!
    Thompson se snažil vytočit zpoza branky, puk mu utekl, naštěstí poblíž byl VICTOR HEDMAN, který napálil puk. Ten šel sice vedle, ale odrazil se od zadního hrazení a zmatený Peters si jej srazil do sítě. Asistence: Nate Thompson, B.J. Crombeen.

30:00
    Eric Staal (CAR) – 2 minuty podražení.

32:00
    Domácí v plném počtu, celé dvě minuty hosté motali Carolinu v pásmu, ale Peters změnu skóre nepřipustil.

32:33
    Tampa může hrát klidně, Carle rozehrává od své branky.

33:12
    Carolina se zdá býti obdrženou brankou zaskočena a je pasivní.

33:31
    Ruutu se dostal k Bishopovi, ten jeho pokus vyráží, domácí útočník bojuje o puk dál.

34:02
    Druhá formace Tampy zavezla kotouč do útočné třetiny, Filppula předal na modrou na Sala, jenž vystřelil, puk se dostal před branku, kde se jej snažil za Peterse prostrčit Malone, domácí brankář byl proti.

34:55
    Carolina nepřešla útočnou modrou. Puk se dostal k Hedmanovi, který nepřesně přihrával a je z toho zakázané uvolnění.

35:09
    Bishop se vydal za branku pro rozehrávku, Semin se jej snažil atakovat, ale v rámci mezí.

35:40
    Dva zákroky Peterse proti Stamkosovi.

36:25
    Vyhrané vhazování před Bishopem se dostalo na Jaye Harrisona, který trefil postoj Bishopa, hra pokračuje.

37:17
    Tampa se znovu nastěhovala před Bishopa.

37:50
    Hedman přihrál kolegovi z obrany Salovi, který puk vyslal na Peterse, ten díky svým spoluhráčům zasahovat nemusel, Carolina vyváží kotouč.

38:13
    První formace Tampy zas zahrozila, ale Peters je dnes ve výborné formě.

38:53
    Při signalizované výhodě Sekera vystřelil, Lindholm tečoval, Bishop vyráží.

39:01
    Mark Barberio (TBL) – 2 minuty sekání.

39:47
    Sekerova rána od modré našla přesně nastavenou rukavici Bena Bishopa.

39:57
    Hosté vyhazují.

40:00

Prvním střelcem branky dnešního utkání se stal Victor Hedman, který nahodil puk na branku a Peters si jej srazil za vlastní záda. To Tampě nasadilo ještě větší křídla a zle zatápěli domácím. Ti nemít skvělého Peterse, tak by již teď prohrávali o 3 branky. Následujících 20 minut bude dosti zajímavých.

40:10
    Carolina dohrává ještě předchozí vyloučení. Musí však začít od Peterse.

40:35
    Konečně se dostala do útočné třetiny.

50:48
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

58:01

41:34
    Gudas posunuje kotouč do střední třetiny, Carolina puk sbírá a na led posílá čerstvé síly.

42:03
    Brewer to zkusil bekhendem, jenže Peters si zákrok nepřipsal, puk se k němu nedostal.

42:44
    Semin přešel modrou čáru, vystřelil, puk plácl o zadní plexisklo.

43:20
    Harrison nahazuje za Bishopa, Gerbe se snažil puk dojet, ale nezískal jej.

44:02
    Radko Gudas nastřelil před sebou stojícího Jordana Staala a musí obracet, naštěstí Carle měl k puku blíž než domácí útočník.

45:00
    Semin je nejaktivnějším hráčem domácích.

45:03
    Dokonce na svoji osobu získal nedovolený zákrok. 2 minuty za vražení na hrazení si odsedí Mark Barberio.

45:44
    Síly na ledě se vyrovnají, na trestnou lavici odchází kapitán domácích Eric Staal, jenž se provinil hákováním.

47:04
    Domácí se provinili ofsajdem a v ten stejný moment na led naskakuje vyloučený Barberio a začíná zkrácená přesilovka Tampy.

47:30
    Hosté se nemohou dostat do útočné třetiny.

47:45
    Peters přerušuje hru v momentě, kdy domácí hrají v plném počtu.

47:55
    Tlustý se Staalem se vydali do protiútoku, ale českému hráči uniká kotouč a vystavuje sám sebe do ofsajdu.

48:07
    Hedman při chuti. Přeje až před útočnou modrou, kde vystavil do ofsajdu spoluhráče.

49:00
    Do konce třetí třetiny zbývá 11 minut a Tampa stále vede o jednu branku a zdá se, že by to mohla být i branka vítězná.

49:36
    Radko Gudas projel za vlastní brankou a rozehrává kotouč.

49:55
    Gleason vybojoval kotouč a předává jej na Jordana Staala.

50:26
    Icing Blesků.

50:32
    Malhotra vyhrál vhazování před Bishopem. Murphymu nesedla střela, ta končí v rohu útočného pásma.

51:00
    Sekera přihrál Seminovi, tomu sebral kotouč St.Louis a vyráží vpřed.

51:20
    Peters se vyznamenal po střelách Stamkose i St.Louise.

51:38
    St.Louis na modré přihrál na Killorna, který přejel až ke kruhu, poslal pas na druhou tyč, kam si najížděl STEVEN STAMKOS. Toho neuhlídal Jiří Tlustý a hostující snajpr trefil volný prostor v brance Peterse. Asistence: Alex Killorn, Martin St.Louis.

53:38
    Icing hostů, Carolina ještě zvyšuje tlak a snaží se s výsledkem něco provést.

54:28
    Tampa již kontroluje hru tím, že přeje červenou čáru a nahodí za Peterse.

54:49
    Ben Bishop si poradil s pokusem Pata Dwyera.

54:57
    Hlavní sudí přerušuje hru, po mele v brankovišti už domácí zvedli ruce na znamení branky, ale puk zdá se, že v brance nebyl.

55:27
    Sekera uklidňuje hru a rozehrává další protiútok.

55:55
    Bishop udělal za brankou chybu, toho využil Gerbe, který před brankou našel Murphyho, jeho pokus vracející se hostující brankář pokryl a nadále drží čistý štít.

57:05
    Purcell ztratil na modré čáře kotouč, ten vyslal na Bishopa Faulk, hostující mág chytá.

57:14
    Tampa vybojovala puk, ihned uháněl vpřed ALEX KILLORN, který si poradil s jedním obráncem, pak přihrál na Martina St.Louise, který mu před brankou puk vrátil zpět a pro hostujícího útočníka nebyl problém vstřelit třetí branku utkání. Asistence: Martin St.Louis.

58:01
    Bishop kryje 2 pokusy Gerbeho.

59:00
    Zdá se, že je rozhodnuto, do konce třetí třetiny zbývá pouhých 60 vteřin.

60:00

V poslední části hosté své vedení ještě potvrdili, když se nejprve prosadil elitní střelec Tampy Stamkos. O několik minut později zvýšil vedení na tři branky jeho kolega z útoku Killorn a o vítězi bylo rozhodnuto. Ben Bishop do konce utkání již branku nepustil a tak si mohl připsat první nulu v sezóně.

Jiří Tlustý (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:25

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný den a někdy zase napočtenou. (02:43:07)

David Sochor

Branky a nahrávky: 30. Hedman (Thompson, Crombeen), 52. Stamkos (Killorn, St.Louis), 58. Killorn (St.Louis)

Rozhodčí: Lemelin, Lee – Nowak, Kovachik

Diváci: 14828