Minnesota – Toronto 2:1 (2:0 po s.n.) | Pittsburgh – Philadelphia 1:2 (kon.) | Edmonton – Dallas 0:3 (kon.)
Edmonton Oilers
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Dallas Stars
Čtvrtek 14.11.2013, 04:00 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Dnešní utkání kanadsko-americké NHL svádí mezi sebe domácí Edmonton Oilers, na jejichž hřiště zavítá mužstvo Dallas Stars. Zápas začíná krátce po čtvrté hodině ranní.

Domácí jsou letos zatím nejhorším celkem Západní konference. Po 19 odehraných zápasech mají na svém kontě pouhých 10 bodů. Naposledy se Edmontonu podařilo zvítězit na Floridě 4:3 po prodloužení, od té doby čekají již tři zápasy v řadě na nějaké body.

Ani hosté na tom nejsou o mnoho lépe. S 18 body jim patří až 11. příčka v tabulce Západní konferenci a mají jen o málo lepší postavení, než jejich dnešní soupeř. Dallas dokázal z posledních čtyř zápasů vytěžit tři výhry, ačkoli dvě z nich byly až po samostatných nájezdech a jedna po prodloužení.

Češi na ledě

V domácích barvách nastupuje český útočník Aleš Hemský, za hosty pak nenastupuje žádný hráč české, či slovenské národnosti.

00:01

00:55
    Domácí Oilers začali aktivněji a zabrali útočnou třetinu.

01:32
    Hemský držel kotouč za soupeřovo brankou, ale teď už je hra uklidněna a puk ve středním pásmu.

02:29
    Od začátku se hraje v rychlém tempu a ještě se nepřerušovalo.

03:15
    Až teď vidím první přerušení poté, co se Lehtonen rozhodl raději přikrýt puk lapačkou,

03:05
    Edmonton byl vyhnán do vlastního pásma a bude zakládat novou akci.

05:13
    Dopředu jdou pro změnu hosté, kterým se ovšem nedaří vybojovat útočnou třetinu a hra se tak vrací před Lehtonena.

05:39
    Znovu hosté nedokázali udržet útočné pásmo.

06:15
    Dubnyk si přpsal zákrok po střele Garbutta.

07:40
    Komerční přestávka.

08:18
    Robidasova střela, po které Dubnyk nemusel zasahovat.

09:10
    Hosté v náporu a domácí gólman musí být ve střehu.

10:09
    Eberle v obrovské šani, ovšem Lehtonen jej nenechal vstřelit branku.

10:09

11:50
    Hra se velmi rychle přelévá ze strany na stranu.

12:38
    A domácí si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici usedá Trevor Daley za držení.

13:41
    Domácí drží útočné pásmo, ale zatím Lehtonena neohrozili.

16:42
    Přesilovka pro domácí po vyloučení Eakina za hákování.

17:51
    Ryan Smyth dostává menší trest za sekání a poměr sil na ledě se vyrovná.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:42

20:00

V první třetině jsme branku neviděli. Za to jsme viděli velmi vyrovnanou bitvu s několika zajímavými šancemi na obou stranách, ale brankáři svoje mužstva zatím drží. Poměr střel v první třetině byl 11:11.

Další třetina začne přibližně v 5:08.

20:01

21:12
    Hosté zabrali útočnou třetinu, ale Dybnyka nehrozili.

22:40
    Robidas dostává 2 minuty za hákování.

23:09
    Garbutt dostává menší trest za zdržování gry a domácí budou hrát přesilovku 5 na 3.

24:15
    Hosté se drží a teď vyhazují kotouč přes všechny čáry.

28:11
    Jamie Benn dostává 2 minuty za nebepečnou hru vysokou holí.

29:10
    V přesilových hrách se dnes ani jednomu mužstvu nedaří a dokazuje to i tato početní výhoda domácích.

30:11

30:35
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení po trefě RICHE PEVERLEYHO. Asistence: Jordie Benn, Antoine Rousell.

32:23
    Hosté povzbuzeni brankou jsou teď aktivnějším týmem na ledě.

32:42

33:19
    Andrew Ference dostává menší trest za hákování.

34:38
    Hosté drží útočnou třetinu, ale nemohou se zatím dostat do nebezpečnější šance.

35:19

35:47

36:38
    Vhazování před Dubnykem.

38:20
    Hosté si stále drží převahu a vyvíjejí nápor na svého soupeře.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku. Postaral se o ní hráč hostí Peverley, který dokázal střelou švihem prostřelit domácího brankáře. Do třetí třetiny tak nastupujeme za stavu 0:1.

Další třetina začne přibližně v 6:03.

40:01

40:48
    Hosté vybojovali vhazování v útočném pásmu.

40:48
    Jeff Petry dostává 2 minuty za hákování.

41:39
    Stars drží útočnou třetinu a kombinují po mantinelu, domácí ale hosty nepouští do větších šancí.

42:15
    Sequinovu nebezpečnou střelu vyráží Dubnyk.

43:40
    Perronovu střelu chytá na Lehtonen.

44:54
    Htaje se v rychlém tempu ze strany na stranu.

46:17
    Gordon dostává menší trest za držení.

46:37

47:10
    Potter dostává menší trest a domácí jdou do tří.

51:15
    Po útočné akci domácích se hra rychle přesouvá zpět před Dubnyka.

52:58
    Edmonton stupňuje aktivitu, ale hosté se vehementně brání.

53:55
    Dallas zabral útočnou třetinu a kombinuje po mantinelu.

54:33

54:33
    Hemský nebyl úspěšný na buly v útočné třetině, ale domácí už mají kotouř na svých hokejkách a budou zakládat novou akci.

56:56
    Bylo nařízeno trestné střílení.

56:56
    Ničuškin byl zadržen nepovoleně když se řítil sám na Dubnyka, ale v trestném střílení nebyl útočník hostí úspěšný. Domácí tak stále mají naději.

58:07
    Ale Dubnyk musel znovu zasahovat, tímto stylem se Oilers nedostanou do závěrečného náporu.

58:33
    Závar před Lehtonenem, domácí stále drží puk.

58:50
    Edmonton hraje v šesti.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:08
    Za hosty pečetí výhru Dallasu TYLER SEGUIN střelou do prázdné branky. Bez asistence.

59:46
    ANTOINE ROUSSEL přidává třetí branku, rovněž do prázdné. Asistence: Trevor Daley, Kari Lehtonen.

60:00

Utkání je u konce. Ačkoli mírnou převahu v něm měli hosté, výsledek tomu nakonec neodpovídá. Skóre 0:1 které po většinu zápasu svítilo na světelné tabuly by bylo o vyrovnanosti dnešníhá zápasu více vypovídající, ovšem domácí zkusili zabojovat a ještě 50 vteřin před koncem při stavu 0:2 odvolali z brány Dubnyka a hosté i tento pokus potrestali gólem do prázdné branky. Dallas tak vítězí na hřišti Edmontonu 3:0. Děkuji za pozornost a přeji příjemný čtvrteční den.

Hvězdy utkání

1. Kari Lehtonen (DAL): 22 zákroků, 0 obdržených branek, 1 asistence
    2. Devan Dubnyk (EDM): 23 zákroků, 1 obdržená branka
    3. Rich Peverley (DAL): 1+0

Československá stopa v utkání

Aleš Hemský (EDM): 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:51 (06:46:18)

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 31. Peverley (Benn, Rousell), 60. Seguin, 60. Roussel (Daley)

Edmonton Oilers: Dubnyk (LaBarbera) – Petry, Ference, Larsen, Bělov, Fedun, Schultz – Hemský, Gagner, Hall – Eberle, Nugent-Hopkins, Perron – Arcobello, Gordon, Joensuu – Jakupov, Smyth, Jones.
    Dallas Stars: Lehtonen (Ellis) – Robidas, Dillon, Goligoski, Daley, Jordie Benn, Gončar – Peverley, Seguin, Jamie Benn – Chiasson, Eakin, Whitney – Ničuškin, Horcoff, Garbutt – Cole, Fiddler, Roussel. Trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Pochmara, Hasenfratz – Cameron, Sericolo

Diváci: 16839