Mladá Boleslav – Hr. Králové 0:3 (kon.) | K. Vary – HC Litvínov 3:1 (kon.) | Kladno – HC Plzeň 4:0 (kon.)
Jihlava – Písek 5:1 (kon.) | Letňany – Ústí n/L 6:5 (po pr.) | Liberec – Č. Budějovice 10:2 (kon.)
Slavia – Pardubice 2:5 (kon.) | Sparta – Chomutov 2:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
IHC Králové Písek
Sobota 16.11.2013, 15:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava. • Extraliga staršího dorostu

Ve třetí třetině už byl souboj obou týmů vyrovnanější, ale i díky tomu, že Jihlava do něj nastupovala s čtyřgólovým vedením. S konstatováním, že Dukla Jihlava po dvou gólech Vojtěcha Balaštíka a trefách Liridona Dupljaku, Jiřího Bambuly a Jiřího Ondráčka porazila Písek 5:1, za který se prosadil David Koutenský, a připisuje si tak nejvyšší výhru sezony se z Horáckého zimního stadionu loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (17:09:31)

60:00

59:23
    Další střelu domácích, konkrétně Dupljaka, kryje Fogl.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:11
    Dukla právě vstřelila branku!
    Pátý gól Dukly zařizuje VOJTĚCH BALAŠTÍK (7+7), který tečoval za záda Fogla puk po střele Pospíchala od modré. Asistence: Ladislav Pospíchal (0+5), Jiří Ondráček (9+4).

55:56
    Ve stejném čase následuje přesilovka Dukly. Davidem Pokorným (PIS). Ten odpálil puk z vlastního pásma bez teče plexiskla mimo a dostává dvě minuty za zdržování hry. Na vyloučení: 3-5.

55:56
    U pravé tyče Fotgla se neprosadil zcela volný Peschout.

55:28
    Třetí třetina se dohrává v poklidném tempu, oba týmy vědí, že o výsledku zápasu je rozhodnuto.

53:58
    Zakázané uvolnění Dukly Jihlava.

53:37
    Dupljaku obrkoužil celou branku Fogla a vyhledával spoluhráče, kterému dá přesnou přihrávku. Nakonec si vybral na modré Porta, ale ten netrefil puk ideálně.

49:30
    Další přesilová hra pro Duklu. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jakub Šuhaj (PIS). Na vyloučení: 3-4. Využití: 1-0. V oslabení: 1-0.

48:34
    A další nebezpečný pokus hostů, tentokrát od modré mířil Šergl a puk po jeho tvrdé střelel vypadl Vackovi z lapačky.

48:13
    Písek právě vstřelil branku!
    Hosté střílí čestný gól zápasu a ještě živí nadějí na alespoň malé zdramatizování zápasu. DAVID KOUTENSKÝ (6+3) se dostal kousek za modrou ke střele a propálil všechno, co stálo před ním. Bez asistence.

47:43

46:43
    Po přihrávce Bambuly zakončoval z nebezpečné pozice Hoskovec, ale Fogl vyráží.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 12. Dupljaku (Klofáč), 13. Balaštík (Dupljaku), 24. Bambula (Vala), 31. Ondráček (Klofáč, Dupljaku), 57. Balaštík (Pospíchal, Ondráček) – 49. Koutenský

HC Dukla Jihlava: Vacek (Brož) – Klofáč, Port, Kochánek, Pospíchal, Dörrer, Mandát – Bambula, Vala, Hubert – Kolouch, Peschout, Zayml – Dupljaku, Ondráček, Balaštík – Hoskovec, Dvořák
    IHC Králové Písek: Fogl (Hauser) – Turek, Koutenský, Kadlec, Šergl, Radoš, Červinský, Sentenský – Šuhaj, Bárta, Klas – Pokorný, Rod, Skala – Marcilis, Pixa, Duchoň – Bednařík, Polanský

Rozhodčí: Pražák – Němec, Jindra