Pardubice – Chomutov 4:2 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:4 (kon.) | K. Vary – Třinec 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Kladno – Plzeň 2:1 (1:0 po s.n.) | Litvínov – Sparta 2:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
Rytíři Kladno
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC Škoda Plzeň
Neděle 17.11.2013, 17:30 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký den přeji z Kladna. Místní Rytíře dnes čeká třetí domácí duel v tomto týdnu, přičemž v prvních dvou prohráli. Po Liberci a Spartě dorazí dnes do Kladna Plzeň, která má Středočechům co oplácet, protože první vzájemný duel sezony prohrála doma 5:3.

Kladno se propadlo tabulkou až na 12. místo. Se Spartou se trefilo poprvé po téměř 200 minutách herního času. Problémem Rytířů je, že dávají málo branek, ačkoli útok je podle jmen velmi kvalitní.

Plzni patří v tabulce 5. místo a na 3. Brno ztrácí pouze jeden bod. Dnes by se tak shodou několika okolností mohla dostat na třetí místo v tabulce. Plzeň se momentálně těší sérii tří výher, takže nás čeká zcela jistě zajímavé utkání.

00:01

01:30
    Plzeňský Dvořák dostává hned v úvodu dvě minuty za podražení.

02:12
    Z otočky pálil domácí Hořava, puk ale poslal těsně mimo.

02:35
    Domácí jsou nadále lepším týmem a v přesilovce jsou natlačeni před bránu soupeře. Tvrdě pálil Kaberle, Mensator byl na místě.

03:30
    Domácí přesilovku nevyužili, hosté jsou v plném počtu.

04:00
    Přesně po čtyřech minutách hry je hostům odpískaný ofsajd. Buly ve středním pásmu.

05:15
    Domácí jsou nadále hodně aktivní a tlačí se do útoku.

06:04
    Nyní po zákroku Chábery následuje komerční pauza.

07:28
    Vlasák prověřil Cháberu.

07:53
    Hořava vyhazuje kotouč do středního pásma.

08:12
    Oba útoky jsou na ledě už dlouho a musejí střídat.

07:57
    Díky chybě Majeského, drží Plzeň útočné pásmo.

09:00
    Majeský (KLA) dvě minuty za nedovolené bránění.

09:15
    Hosté mají šanci vstřelit úvodní branku.

09:24
    Rozhodčí pískl úmyslný ofsajd hostů.

10:03
    Kladno zatím bez problému vyhazuje puk do středu.

10:40
    První přesilová formace ohrožuje Cháberu.

11:27
    Kladenští přežili oslabení v pořádku.

12:19
    Hosté si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Ivan Majeský (KLA).

12:46
    Domácí měli slibnou šanci v oslabení. Miloslav Hořava nadvakrát na brankovišti dotíral, ale Mensator udržel beton před čarou.

13:38
    Kladno zatím velmi dobře brání, Plzeň v podstatě Cháberu neohrozila.

14:19
    Majeský je na ledě, Kladno v plném počtu.

14:30
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Tomáš Sýkora našel před brankou volného DOMINIKA BOHÁČE, který trefil přesně do bližšího růžku. Asistence: Tomáš Sýkora.

14:52
    A následovala další chyba, kterou ale hosté potrestat nedokázali. Chábera byl na místě.

15:42
    Hanzlík si sjel na kruh, ale jeho střela trefila chrániče Strnada.

16:04
    Hosté ale po vstřelené brance ožili, jsou teď aktivnějším týmem.

16:48
    Drsný souboj svádějí u mantinelu Vlasák s Dragounem.

17:03
    Kotouč vyváží Kladno.

17:06
    Jakub Lev (PLZ) dostává dvě minuty za hákování.

17:20
    Plzeň se osvobodila, Bajaruns nedokázal zastavit puk u mantinelu.

17:41
    Puk znovu míří do středního pásma.

18:03
    Majeský našel před brankou Daleckého, kterému puk přeskočil hokejku před poloprázdnou svatyní.

18:35
    Kotouč končí v ochranné síti odrazem o domácího hráče, takže se vhazuje ve středním pásmu.

18:50
    Treille si vyměnil puk s Paterou, ale do jeho střely se stihli vložit obránci.

19:06

19:46
    Závěr třetiny se dohrává ve středním pásmu.

20:00

Konec první třetiny je tu. Kladno mělo poměrně dobrý vstup do zápasu, ale nevyužilo ani svou početní výhodu. Poté zabrali Západočeši, kteří si vybojovali také dvě přesilovky a po jedné z nich udeřili, když se trefil Dominik Boháč. Druhá třetina začne přibližně v 18:19.

20:01

20:18
    Chábera musel zasahovat po pár sekundách.

21:03
    Domácí si nenahráli dobře a jejich útok skončil na modré čáře.

21:35
    Další boj v rohu hřiště skončil pro domácí úspěšně. Boháč poté zalehl Jankoviče.

22:20
    Procházka měl problémy s atakujícím Petruškou, který mu málem vypíchl puk.

22:40
    Dvořák nemohl zakončit přesně, protože dostal hokejkou přes ruce. Sudí ale nevylučují.

23:21
    Střelu Tenkráta hosté srazili za branku.

23:32
    Miloslav Hořava už měl lepší pozici, ale Mensator se překvapit nenechal.

24:03
    Rudovský se nechal obrat o puk, ale Vlasák dlouho váhal se zakončením. Nakonec se dostal z dobré pozice.

24:32
    Ofsajd Kladna. Druhá třetina zatím moc hokejové krásy nepobrala.

25:27
    Procházka musel rychle zpátky, protože rozhodčí na poslední chvíli rozpažili a neodpískali zakázané uvolnění.

26:04
    Hra se hodně kouskuje. Teď skončil puk až mezi diváky.

26:09
    Snad první zajímavější střela Kladna v prostřední části hry. Kaberle vyprášil beton Mensatora.

26:54
    Kladenští pozapomněli na rozjetého Pletku, jehož střelu z kruhu vyrazil hodně povyjetý Chábera.

27:40
    Dvořákovi se nepovedlo tečovat dlouhou přihrávku. Plzeň ale chvíli před zakázaným uvolněním stihla vystřídat.

28:17
    Jan Dalecký (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

28:43
    Hanzlíkovo nahození na Cháberu neprošlo a Kladno se osvobodilo.

29:11
    Výborné napadání Tenkráta ušetřilo Kladnu další drahocenný čas.

29:36
    Až nyní se hosté dostávají do pásma.

29:51
    Slovák pálí do boční sítě.

30:17
    Dobrý tlak Plzně v závěru přesilovky, Dalecký na ledě.

31:12
    Hlaváč se dostal do střelecké pozice. Jeho pokus vytáhl betonem Mensator.

31:39
    Indrák pálil příliš vysoko.

32:03
    Kladno bylo v přečíslení. Miloslav Hořava našel Tenkráta, který ve vyložené pozici nedokázal trefit puk.

32:20
    Tomáš Slovák (PLZ) dostává dvě minuty za hrubost.

33:12
    Vyhození hostů trefilo před brankou stojícího Hollwega. Kladno rychle napadalo a Miloslav Hořava se dostal ke střele, kterou ale namířil přímo do Mensatora.

33:30
    Dobré zakončení od Hlaváče, k dorážce se Kladno nedostalo.

33:54
    Bajaruns promáchl před mezi kruhy a hosté vyhodili.

34:20

34:53
    Rudovský dobře napadal, ale ve svém snažení zůstal sám.

35:15
    Bajaruns si udělal tělem prostor, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

35:42
    Ján Sýkora se hezky proháčkoval ke střele, jenže hostům byl odpískán ofsajd.

36:03
    Dvořák před brankou poslal k ledu Růžičku, kterému spadla helma. Je jen nepochopitelné, že o metr vedle stojící rozhodčí jen koukal.

36:36
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Tenkrát vybojoval v rohu kotouč, objel branku a poslal ho směrem před branku, kde byl na chvilku nekrytý PAVEL PATERA. Domácí kapitán poslal puk za Mensatora a srovnává stav zápasu. Asistence: Petr Tenkrát.

37:05
    Chábera raději podržel nahození od červené čáry.

37:23
    Novotný se probíjel před branku, ale přes tři hráče to prostě nešlo.

37:51
    Hollweg si vyšlápl v rohu na Pateru.

38:27
    Dominik Boháč (PLZ) dostává dvě minuty za držení.

38:39
    Růžičkovu dělovku schytal jeden z bránících hráčů Plzně.

39:07
    Mensator na poslední chvíli vypíchl před dojíždějícím Hlaváčem.

39:37
    Patera nabízel puk na teč před branku, nikdo z domácích však puk netrefil.

40:00

Druhá třetina skončila stejně jako první, tedy výsledkem 1:0. Vyhrálo jí však Kladno a po 40 minutách je tedy vše otevřené. Pavel Patera se trefil ve 37. minutě a zařídil remízu. Ve hře pět na pět jsme ale moc šancí neviděli. Třetí třetina začne přibližně v 19:13.

40:01

40:26

41:01
    Pletka donutil Cháberu k přerušení hry.

41:48
    Kaberle objel branku a poslal puk do brankoviště, kde byl kotouč chvilku bez majitele před prázdnou brankou. Valná hromada ho ale zalehla ještě před čárou, což potvrdil po dlouhé debatě i videorozhodčí.

42:10
    Růžička tečoval nahození Tenkráta a Mensator měl co dělat.

42:52
    Chábera si dal na čas s rozehrávkou a málem se to nevyplatilo. Hosté jeho chybu nestihli potrestat.

43:21
    Sudí teď nechávají hodně volný metr.

43:49
    Po souboji Mozíka s Hlaváčem skončil puk mimo mantinely. Vhazuje se ve středním pásmu.

44:59
    Rudovský vybojoval kotouč, ale nedokázal ho rozehrát.

45:03
    Jakub Lev (PLZ) dostává dvě minuty za zdržování hry.

45:32
    Kladno se usadilo v útočném pásmu.

45:49
    Patera ale v rohu ztratil puk a hosté vyhodili.

46:11
    Plzeň udržela Kladno na mantinelu, hra je přerušena a bude se vhazovat v obranném pásmu Západočechů.

46:26
    Miloslav Hořava dával před branku na Daleckého, který však jel kolegovi na pomoc za branku.

46:47
    Mensator neudržel střelu od modré, kotouč mu vypadl. Rozhodčí ale přerušili hru, za což se omlouvají.

47:03

47:26
    Petr Hořava (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

48:05
    Slovák dvakrát po sobě trefil chrániče prvního hráče před sebou.

48:15
    Ján Sýkora dorážel úplně sám před Cháberou. Domácí brankář se roztáhl na čáře a udržel nerozhodné skóre.

48:43
    Majeský sundal za brankou Jána Sýkoru. Sudí vyhodnotili tento zákrok jako čistý.

49:15
    Lev z brankoviště poslal puk mimo vzdálenější tyč. To byla hodně dobrá šance.

49:26

50:01
    Domácí se natlačili před branku Mensatora, ale střely z dálky se k hostujícímu brankáři nedostaly.

50:56
    Seman střílel na přední tyč, kde ale Chábera nenechal žádné místo.

51:29
    Hlaváč chtěl vyrazit do brejku, ale už neměl sílu, potřeboval střídat.

51:57
    Bajaruns hledal před brankou Daleckého, který však byl dobře bráněn.

52:37
    Hosté se usadili v pásmu domácího celku, ale Chábera zatím nemsel čelit střele.

53:02
    Mensator nechtěl přerušovat u vlastní branky, domácí ale po jeho rozehrávce vybojovali puk.

53:49
    Majeský pěkně zastavil střelu hostů a ještě chtěl nahrát do brejku spoluhráči. Plzeň ale vystihla jeho dlouhou rozehrávku.

54:30
    Tomáš Slovák (PLZ) dostává dvě minuty za držení.

55:03
    Hosté brání zatím perfektně.

55:30
    Minuta z přesilovky je pryč, domácí se k ničemu nedostali.

55:57
    Za překonaného Mensatora zachraňuje Jeřábek, kterého trefila střela Daleckého.

56:14
    Zakázané uvolnění Kladna.

56:30

57:04
    Třetí třetina se blíží ke svému konci.

57:15
    Pěkná střela Tenkráta a neméně povedený zákrok Mensatora.

57:53
    Domácí potřebovali vystřídat, Tenkrát se nehnal za přihrávkou od spoluhráčů.

58:37
    Dalecký se prohnal za obranu Plzně, Slovák ho ale důrazně obral.

59:02
    Růžička namazal do šance Vlasákovi, Chábera vytáhl důležitý zákrok!

59:23
    Další přerušení v obranném pásmu Rytířů.

60:00

Třetí třetina branku nepřinesla. Oba týmy se tedy o body podělí. Otázkou je, kdo získá ten bonusový a jestli to bude už teď v prodloužení.

60:01

60:20
    Hlaváč se snažil protlačit mezi obránce, ale ztratil rovnováhu a přišel o puk.

60:51
    Tenkrát přistižen v těsném ofsajdu.

61:29
    A znovu stejné provinění domácím proti tomuto pravidlu.

62:15
    Ján Sýkora vycítil šanci při střídání Kladna, Růžička se s ním ale vrátil včas.

62:33
    Novotný zblízka vystřelil bekhendem. Puk zůstal Cháberovi mezi betony.

62:47
    Krásně to udělal Tenkrát. Jeho střela šla těsně mimo.

63:21
    A znovu pěkná akce domácího útočníka. Dragoun mířil bekhendem těsně vedle.

63:54
    Zakázané uvolnění hostů.

64:11
    Chábera kryje střelu Lva.

64:26
    Hlaváč míjí branku z kruhu. Byl úplně sám.

64:42
    Zakázané uvolnění domácích, zřejmě poslední přerušení hry

65:00
    Prodloužení skončilo.

V nastavení jsme se dočkali tří šancí, všechny měli domácí. Tenkrát, Dragoun a Hlaváč však neuspěli, takže o bodu navíc rozhodnou nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Tomáš Vlasák zvolil střelu forhendem, ale Chábera měl lapačku připravenou – 0:0.

Petr Tenkrát už si připravil Mensatora, který ale stihl puk vypíchnout – 0:0.

Ján Sýkora tvrdě vypálil, ale Chábera vyráží – 0:0.

Jan Hlaváč trefuje přesně do lapačky Mensatora – 0:0.

Václav Pletka minul branku – 0:0.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rytíři Kladno.

MILOSLAV HOŘAVA lehce hodil rameny a přišpendlil puk pod břevno.

Nejlepšími hráči zápasu jsou Tomáš Kaberle (KLA) a Dominik Boháč (PLZ).

Domácí si mohou zhluboka oddechnout, protože konečně zvítězili. Po čtyřech prohrách v řadě získává Kladno dva body. Naopak hosté utnuli svou sérii výher. Ode mne to je vše, hezký zbytek víkendu. (20:09:08)

Michal Sobotka

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 37. Patera (Tenkrát), rozh. náj. M. Hořava – 15. Boháč (T. Sýkora)

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Doudera, Kaberle, Růžička, Majeský, P. Hořava, Procházka, Jankovič – M. Hořava, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Hlaváč, Dalecký, Bajaruns – Havlíček, Machač, Strnad.
    HC Škoda Plzeň: Mensator (Machovský) – Seman, Hanzlík, Jeřábek, Slovák, Boháč, Mozík, Frolo – J. Sýkora, Kašpařík, Novotný – Pletka, Vlasák, Lev – Hollweg, T. Sýkora, Dvořák – Petruška, Pitule, Indrák.

Rozhodčí: Pavlovič, Turčan – Lhotský, Pouzar