Chabarovsk – Viťaz 4:2 (kon.) | Vladivostok – Dynamo Moskva 3:4 (kon.) | Novokuzněck – N.Novgorod 1:4 (kon.)
Novosibirsk – Kazaň 0:2 (kon.) | Čeljabinsk – Spartak Moskva 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Záhřeb 4:0 (kon.)
Ufa – Doněck 2:3 (0:2 po s.n.) | Nižněkamsk – Minsk 5:2 (kon.) | CSKA Moskva – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
Riga – Chanty-Mansijsk 4:3 (po pr.) | HC Slovan – Barys 2:6 (kon.) | Lev – Omsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Metallurg Novokuzněck
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Neděle 17.11.2013, 11:00KHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (13:24:27)

Dnešní utkání skončilo zaslouženým vítězstvím hostů, kteří domácí Metallurg přehrávali ve všech činnostech. Na hráčích Novokuzněcku je znát, že nejsou v dobré psychické pohodě a těžko se nyní budou z posledního místa ve Východní konferenci dostávat. Naopak hosté působili velmi dobrým dojmem a v boji o play off získali velmi cenné body z hřiště soupeře!

60:00

59:00
    Poslední minuta dnešního utkání.

58:24
    Hosté se již v závěru zápasu nikam neženou, o vítězi je již rozhodnuto.

58:04

56:21
    Na zvrat v utkání již mohou domácí zapomenout, závěr zápasu odehrají v oslabení a pak již budou zbývat posledních zhruba minuta a půl do konce.

56:04
    Dalším vyloučeným domácím hráčem je Ansel Galimov za vyhození puku mimo ledovou plochu.

55:56

55:15
    Wojtek Wolski sám před Sorokinem, domácí gólman parádním zákrokem vyráží!

55:01
    Metallurgu se nedaří dostat puk ze třetiny, bránící čtveřice již by potřebovala střídat.

54:31
    Nyní již Torpedo opět v přesilovkovém rozestavení.

54:21
    Metallurg se osvobozuje, domácí dokonce útočí, ale obrana Torpeda nakonec celou situaci zvládla.

53:56
    Domácí útočník Denis Kurepanov dostává za faul na hlavu trest 2 + 10!

53:25
    Střelu Krasnoslobodceva chytá Sorokin, bude se vhazovat.

51:22
    Vladimír Denisov střílí od modré, z levé strany, Sorokin chytá a přerušuje hru.

51:12
    Metallurg znovu v útočném pásmu, jenže hosté vyhazují kotouč ze třetiny.

50:00
    Je před námi závěrečná desetiminutovka, hosté drží pohodlný náskok a jsou blízko vítězství.

49:15
    Druhá pětka Metallurgu se drží ve třetině soupeře.

49:02
    Další zákrok Gelšviliho, domácí se po přesilové hře "zvedli", stále to ale nestačí na zvrat v utkání.

48:24

47:52
    Gelašvili znovu zasahuje a přerušuje hru, vhazování po jeho pravici.

47:41
    Domác bojují o puk ve třetině Torpeda, nakonec je z toho střela Martynova od modré, z pravé strany, kterou Gelašvili v pohodě chytá.

47:02
    Puk ve třetině Metallurgu, to hostům maximálně vyhovuje.

46:24
    Vrátka na trestné lavici Torpeda se znovu otevírají, za faul na koleno je vyloučen Sergej Senťjurin.

46:01
    Hraje se před Sorokinem, hosté mají zřetelnou převahu.

44:42
    Gelašvili má puk ve své lapačce a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

43:50

43:05
    Nicméně hosté vyhazují puk ze třetiny a mohou v klidu prostřídat.

42:51
    Metallurg v přesilovkovém rozestavení, konečně šance ohrozit branku soupeře.

42:19
    Zakázané uvolnění Metallurgu, to vše při přesilové hře domácího týmu!

42:08
    A Sorokin v první akci, chytá puk do své lapačky a přerušuje hru.

41:50
    Znovu se vylučuje, tentokrát na straně Torpeda, za podražení usedá na trestnou lavici Wojtek Wolski.

41:04
    Domácí gólman Hovinen opouští branku a nahradí ho Sorokin.

41:04
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Další využitá přesilová hra, PAVEL VALENTĚNKO si sjel z modré do mezikruží, odkud přesnou střelou překonává Hovinena v brance Metallurgu. Asistence: Wojtek Wolski.

40:39
    Tuukka Mäntylä jde na trestou lavici za nebezpečnou hru vysokou holí, přesilová hra Torpeda.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 12:50 hodin.

Ve druhé třetině se již nic nestane, ale jisté je, že skončila vítězstvím Torpeda v poměru 2:0! Hosté tak vedou na ledě Novokuzněcku již 3:1 a celkem jasně si "jdou" pro důležité body z ledu soupeře.

40:00

39:21
    Ještě se vylučuje, na trestnou lavici za hákování odchází domácí Jevgenij Lapenkov.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, útočná "síla" Metallurgu je opravdu chabá...

38:35
    Metallurg kombinuje před brankou soupeře, ale není z toho žádná střela.

38:00
    Do konce druhé třetiny zbývají poslední dvě minuty, dokáží domácí zkorigovat nepříznivý výsledek ještě do konce třetiny?

36:38
    Oddechový čas pro hosty.

36:38
    Zakázané uvolnění Torpeda, vhazování po pravici Gelašviliho.

36:12
    Metallurg přechází ve třech do útoku, ale znovu akce končí u mantinelu nebo v rohu, odkud se góly dávají jen velice těžko.

35:04
    Bleskově využitá přesilová hra hostů, JARKKO IMMONEN si počkal před Hovinenem na přihrávku Salminena a přesnou střelou zblízka překonává domácího gólman, hosté vedou již 3:1! Asistence: Denis Paršin a Sakari Salminen.

34:55
    Opět se vylučuje, tentokrát na straně domácího týmu, na trestnou lavici odchází Mitrjakov.

33:46

33:05
    Metallurg opět ve třetině soupeře, ale domácí se nemohou dostat do zakončení.

32:30
    Hosté se osvobozují, puk ve třetině domácího týmu, hosté mohou prostřídat.

32:15
    Metallurg v přesilovkovém rozestavení.

31:46
    Vylučuje se, hosté hráli v šesti.

31:15
    Puk ve třetině Metallurgu, hosté dobře forčekují.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, hosté vedou na ledě Metallurgu 2:1 a nyní mohou znovu ohrozit branku soupeře, vhazování po levici Hovinena.

28:55
    Hra převážně ve středním pásmu, bez šancí.

27:37
    Komerční přestávka, po níž se bude vhazovat ve středním pásmu.

25:43
    Teď již puk ale končí v bráně Metallurgu, na střelu DANIILA ŽARKOVA z levé strany byl Hovinen "krátký" a hosté vedou! Asistence: Justin Hodgman.

25:30
    Wolski napřáhl po přejetí modré čáry, vypálil, ale jeho střela končí vedle branky.

25:08
    Torpedo před Hovinenem, domácí se brání.

24:44
    Nakonec stejně musí Gelašvili zasahovat proti střele Žafjarova.

24:21
    Vladimir Denisov bezchybný v obranné práci ve své třetině.

24:20
    Puk ve středním pásmu, domácí útočí, ale obrana Torpeda nepouští soupeře do koncovky.

22:59
    Žarkov pálí z levé strany od modré, Hovinen pozorný a chytá.

22:38
    Puk ve třetině Torpeda, zatím je to ale o soubojích v rozích.

22:23
    Zakázané uvolnění Metallurgu, hra se stěhuje před Hovinena.

21:42
    Vhazování po levici Hovinena, domácí získávají puk.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 11:54 hodin.

První třetina je minulostí. Oba týmy odchází do kabin za nerozhodného stavu 1:1, když nejprve šli do vedení domácí, a to v 6. minutě, když se prosadil Kartajev. Hosté pak vyrovnali hru a místy i soupeře přehrávali, takže vyrovnávací gól v předposlední minutě z hole Paršina byl celkem zasloužený, byť se na něm velkou měrou podepsal gólman Hovinen, který by si takové střely měl pohlídat.

20:00

19:15
    Ještě tam byli domácí v šanci, ale Gelašvili vyráží puk a zaútočit mohou hosté.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

18:49
    No vida, když už to vypadalo, že domácí udrží těsné vedení, přichází střela DENISE PARŠINA z pravé strany, z nulového úhlu, kdy se puk od betonu Hovinena odráží do branky a je vyrovnáno. Asistence: Sakari Salminen.

18:02
    Nakonec to není nic vážného, Jamkin odchází "po svých" z ledu, ale jeho další působení v dnešním utkání je "ve hvězdách".

18:02
    Jamkin zůstal ležet s bolestivou grimasou v pravém kruhu pro vhazování, ve třetině Metallurgu, rozhodčí přerušují hru.

17:51
    Puk za brankou Hovinena.

17:11
    Hra ve třetině Metallurgu, ale ani hosté se nedostali ke střele.

16:25
    První pětka Metallurgu na ledě, domácí však nezískali útočné pásmo.

15:25
    Domácí se ke střele nedostali, sami nyní mají puk za vlastní brankou a oba týmy střídají.

15:06
    Začala poslední pětiminutovka první třetiny, hra ve třetině Torpeda.

14:19

13:50
    Hovinen chytá střelu z pravé strany a přerušuje hru.

13:47

13:35
    Hra ve čtyřech více svědčí hostům, vypadá to, jako by Torpedo hrálo přesilovou hru.

13:20
    Domácí vyhazují puk ze třetiny a střídají.

13:02
    Denisov s Wolskim kombinují v útočném pásmu na levé straně.

12:37
    Puk za brankou Hovinena, Wolski tam dobře napadá rozehrávku soupeře.

12:19
    Přesilová hra Metallurgu končí, na trestnou lavici putuje za hákování domácí Kartajev, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

11:47
    Ale domácí nedokázali svou převahu využít, nyní rozhodčí přerušují hru, na trestnou lavici usedá Vjačeslav Kuljomin, přesilová hra Metallurgu.

11:30
    Puk ve třetině Metallurgu, bude se vylučovat, Hovinen opouští branku, domácí v šessti.

10:52
    Zakázané uvolnění Torpeda, hra se stěhuje před Gelašviliho.

09:50
    Hosté zakládají protiútok, ale nepřesnou přihrávkou ve středním pásmu se připravují o možnost zaútočit.

09:10
    Rozhodčí vykazují hru ze třetiny Metallurgu, vhazování ve střední třetině.

08:35
    Domácím první gól hodně pomohl, stejně jako následná přesilová hra, byť nevyužitá.

07:52

07:30
    Ještě necelá půlminuta z oslabení Torpeda, které dostává puk ze třetiny.

07:23
    Závar před Gelašvilim, který však svírá puk ve své lapačce.

06:52
    Ale domácí se zatím nedostali do zakončení, hosté se skvěle bráníc.

05:52
    Vyloučen hostující Denisov, domácí si zahrají přesilovou hru.

05:27
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Po přihrávce Raymonda Girouxe se z levé strany prosazuje VLADISLAV KARTAJEV. Asistence: Raymond Giroux.

03:51
    Tentokrát se již píská zakázané uvolnění Torpeda, hra se stěhuje před Gelašviliho.

03:08
    Hosté se osvobozují pouze za cenu vyhození puku až do třetiny soupeře.

01:58
    Ansel Galimov si nabruslil za obranu soupeře, tam trochu "zaspal" obránce Pavel Valentěnko, ale gól z toho není, výborný zákrok Gelašviliho.

01:08
    První zákrok domácího gólmana, Hovinen chytá nahozený puk, bude se vhazovat po jeho levici.

00:01

Zní tóny ruské hymny, začátek utkání se blíží.

Metallurg Novokuzněck: Hovinen (Sorokin) – Martynov, Arzamascev, Mäntylä, Aksjoněnko, Kukljev, Giroux, Kanarskij, Kapotov – Achmetov, Galimov, Žafjarov – Kurepanov, Vyglazov, Mitrjakov – Kosourov, Kartajev, Garejev – McLean, Valujskij, Lapenkov

Torpedo Nižnij Novgorod: Gelašvili (Maschovcev) – Hietanen, Bernackij, Denisov, Grigorjev, Valentěnko, Chomickij, Bělochvostikov – Galuzin, Potapov, Kuljomin – Immonen, Salminen, Paršin – Hodgman, Krasnoslobodcev, Wolski – Žarkov, Sčastlivyj, Senťjurin, Jamkin

Rozhodčí: Dějev, Ravodin – Koposov, Otmachov.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části KHL, v němž METALLURG NOVOKUZNĚCK přivítá na svém ledě TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD.

Domácí jdou do dnešního utkání z poslední pozice Východní konference. Z pětadvaceti zápasů nasbíral Metallurg osmnáct bodů, což je jasně nejméně ze všech týmů KHL. Ztráta na druhý nejhorší tým celé ligy, Amur Chabarovsk, ztrácí již pět bodů. Největší slabinou Novokuzněcku je jednoznačně útok – pouze sedmačtyřicet nastřílených gólů je druhý nejhorší výsledek v celé lize.

Hosté jsou na tom v pořadí Východní konference mnohem lépe, když jsou aktuálně na šestém místě. Ze čtyřiadvaceti doposud odehraných utkání nasbírali sedmatřicet bodů za deset výher, výhru v prodloužení a po nájezdech, dvě prohry po nájezdech a prohru v prodloužení. Devětkrát v aktuálním ročníku KHL nebodovali a i když je Torpedo šesté, má stejný počet bodů, jako sedmý Admiral a osmý Avtomobilist.

Češi na ledě
    Dnes se na ledě nepředstaví žádný český hokejista.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 6. Kartajev (Giroux) – 19. Paršin (Salminen), 26. Žarkov (Hodgman), 36. Immonen (Paršin, Salminen), 42. Valentěnko (Wolski)

Metallurg Novokuzněck: Hovinen (42. Sorokin) – Martynov, Arzamascev, Mäntylä, Aksjoněnko, Kukljev, Giroux, Kanarskij, Kapotov – Achmetov, Galimov, Žafjarov – Kurepanov, Vyglazov, Mitrjakov – Kosourov, Kartajev, Garejev – McLean, Valujskij, Lapenkov

Rozhodčí: Dějev, Ravodin – Koposov, Otmachov