Chievo – Reggina 4:1 (kon.) | Atalanta BC – Sassuolo 2:0 (kon.) | Inter – Trapani 3:2 (kon.)
Chievo Verona
4:1 (2:1)
Reggina Calcio
Středa 04.12.2013, 17:00 • Stadio Marc'Antonio Bentegodi, Verona • Italský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fotbalové příznivce. Italský pohár má na programu 4. kolo a my budeme sledovat utkání mezi Chievem a Regginou. Mírným favoritem tohoto zápasu je domácí celek.

Domácí celek zatím odehrál v poháru pouze jedno utkání, protože začínal až ve třetím kole. V něm narazil na Empoli a vyhrál 2:0. Chievo tedy potvrdilo roli favorita a postoupilo do čtvrtého kola.

Ani dnes domácí hráče nečeká nic lehkého, tak uvidíme, zda Chievo potvrdí roli papírového favorita a postoupí do dalšího kola.

Hostující celek začal pohárovou pouť ve druhém kole, ve kterém narazil na Carpi. Reggina tento duel zvládla a nakonec vyhrála 1:0. V dalším kole hostila Reggina Crotone a vyhrála opět 1:0.

Dnes tedy hraje Reggina venku, tak uvidíme, jak si povede a zda se jí podaří postoupit do dalšího kola.

Poslední vzájemný zápas

Oba celky na sebe narazily i v loňské sezoně. Tehdy pohárové utkání zvládla lépe Reggina, která na hřišti Chieva vyhrála 1:0 a postoupila do dalšího kola.

Hráči obou celků přicházejí na trávník. Utkání začne za několik málo minutek.

Chievo Verona: Silvestri – Bernardini, Pamič, Sardo, Papp, Bentivoglio, Acosty, Mbaye, Da Silva, Paloschi, Ardemagni

Reggina Calcio: Benassi – Ipsa, Gentili, Adejo, Maicon, Foglio, Sbaffo, Fischnaller, Rigoni, Dall'Oglio, Cocco

Rozhodčí: Filippo Merchiori.

V utkání se představí i obránce Manuel Pamič, který ještě nedávno oblékal dres pražské Sparty.

1

1
    Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.

2
    U míče jsou hostující hráči, kteří se snaží něco vymyslet, ale zatím se jim to příliš nedaří.

3
    Nakonec to Reggina zkusila dlouhým nákopem, ale míč v pohodě sebrali domácí zadáci.

4
    Dopředu se vydali i hráči Chieva, ale s centrovaným míčem si poradil Benassi.

5
    Jeden z hostujících hráčů se dral do vápna domácích, ale po souboji upadl. Rozhodčí ale zůstal klidný a hraje se dál.

7
    Utkání je zatím plné nepřesností a na první střelecký pokus stále čekáme.

8
    Domácí nyní zkusili překvapit hostující zadáky dlouhým nákopem, ale nakonec z toho nic nebylo, protože míč odhlavičkoval Ipsa.

9
    Z dálky to zkusil domácí Acosty a hostující brankář měl co dělat, aby míč alespoň vyrazil, ale nakonec to zvládl!

11
    Domácí jsou nyní aktivnější a stále se tlačí dopředu, Chievo se ale zatím velmi dobře brání.

13
    Stále se hraje hlavně uprostřed hrací plochy. Oba celky se snaží, ale v útočné fázi se jim zatím vůbec nedaří.

14
    Domácí se usadili na polovině hostujícího celku.

15
    Chievo dlouho kombinovalo, ale nakonec z toho byla pouze nepřesná přihrávka, kterou se prezentoval Pamič.

16
    Hostující brankář fauloval unikajícího Acostyho a je z toho pokutový kop pro Chievo!

16
    Benassi uviděl za svůj faul žlutou kartu.

17
    Chievo právě vstřelilo branku!
    K míči se postavil ALBERTO PALOSCHI, který nezaváhal a zkušeně prostřelil hostujícího brankáře. Chievo jde tedy do vedení.

19
    Domácí jsou na koni. Po bleskové akci pálil z hranice velkého vápna Da Silva, ale poslal míč pouze nad branku.

20
    Je za námi úvodních dvacet minutek. Domácí celek je aktivnější a zaslouženě se dostal do vedení, když nařízený pokutový kop proměnil Paloschi.

22
    Hostům nyní nezbylo nic jiného, než míč pouze nakopnout dopředu, ale tam byl domácí Pamič, který celou situaci pohlídal a Reggina se tak k ničemu nedostala.

24
    Nyní už to bylo o poznání nebezpečné. Fischnaller poslal do vápna Chieva zajímavý centr, ale ze závaru nakonec nic nebylo. Vše vyřešil Silvestri, který další centrovaný míč sebral.

25
    A domácí celek jde po bleskové akci do vedení o dvě branky. Po chytré narážečce se dostal do vápna hostujícího celku ALBERTO PALOSCHI, který technickou střelou překonal Benassiho.

27
    Domácí jsou opět u míče a v klidu kombinují na své polovině.

28
    Chievo se nakonec vydalo dopředu, ale o kulatý nesmysl velmi rychle přišlo.

29
    Zajímavá standardní situace pro hostující celek, zhruba z 25-ti metrů od domácí svatyně.

30
    K míči se postavil Foglio a poslal ho jen těsně vedle levé tyče! To nebyl vůbec špatný střelecký pokus, ale pár centimetrů přeci jen chybělo.

32
    Hostující hráči se snaží, ale zatím se jim v útočné fázi vůbec nedaří. Uvidíme, zda Reggina dokáže tento duel ještě zdramatizovat.

34
    Na sebe to vzal nyní hostující Cocco, ale po jeho dělovce skončil míč vysoko nad brankou Chieva.

35
    Hosté přidali a jsou aktivnější. Opět se hraje na polovině Chieva.

36
    Z dobrých dvaceti metrů to zkusil Sbaffo a domácí brankář měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na rohový kop!

37
    Reginna právě vstřelila branku!
    Na centrovaný míč si výborně naběhl MATTEO GENTILI, který pohotovou střelou překonal domácího brankáře a snižuje na rozdíl jedné branky.

38
    Hostující hráči jsou stále aktivnější a Chievo se v posledních minutách pouze brání.

40
    Stále se hraje na polovině domácích, ale daleko od branky. Reggina dobře kombinuje, ale Chievo výborně napadá.

41
    Nakonec to hosté zkusili dlouhým centrem do vápna, ale tam kraloval Silvestri, který míč sebral.

42
    Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.

44
    Už se opět hraje. U míče jsou hostující hráči, kteří pospíchají dopředu.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutku.

45+1
    V prvním poločase se už nic nestane.

První poločas je za námi. Sledujeme zajímavé utkání, které zatím přineslo tři branky. Domácí Chievo se brzy dostalo do vedení o dvě branky, ale hosté dokázali snížit, když se ve 37. minutě prosadil Gentili. Hosté v závěru prvního poločasu přidali a je tedy jasné, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.

Druhý poločas začne přibližně v 18:04.

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

46

46
    Domácí v poločase střídali. Odešel střelec dvou branek Paloschi a zahraje si Improta.

47
    Po rychlé kombinaci se sám před hostujícím brankářem zjevil Da Silva, ale neuspěl a stav zápasu se tedy nemění. Benassi předvedl velmi dobrý zákrok.

48
    První útok hostů ve druhém poločase skončil nepřesnou přihrávkou, po které míč doputoval do zámezí.

49
    Chievo v klidu kombinuje na své polovině a nikam nepospíchá.

50
    Po chybě domácích se do šance dostal Cocco, ale z hranice velkého vápna branku Chieva netrefil!

51
    A opět se potvrdilo známé pravidlo nedáš – dostaneš. Po rychlé akci střílel z hranice velkého vápna MATTEO ARDEMAGNI, který přesnou přízemní střelou překonal Benassiho.

53
    Hosté se snaží a tlačí se dopředu, ale Chievo zatím velmi dobře brání.

54
    I tentokrát se Chievo v pohodě ubránili.

56
    Domácí celek se snaží držet míč a nikam nepospíchá. Hrát musí hlavně Reggina, která prohrává o dvě branky. Hostům se ale velmi rychle krátí čas.

57
    Rohový kop pro Regginu.

58
    Ke střele z dálky se nakonec dostal hostující Dall'Oglio, ale jeho rána nebyla přesná a míč skončil vysoko nad brankou Chieva.

60
    Hosté střídají. Odešel Fischnaller a zahraje si Miguel.

61
    Domácí to nyní zkusili dlouhým centrem, ale ve vápně hostů kraloval Benassi.

63
    Hosté střídají. Odešel Dall'Oglio a zahraje si De Rose.

65
    Hostující hráči jsou aktivnější, ale v útočné fázi se jim příliš nedaří a Silvestri tak nemá žádnou práci.

66
    Další akce hostujícího celku skončila nepřesnou přihrávkou.

67
    Domácí v klidu kombinují na své polovině a nikam nepospíchají, což je zcela pochopitelné.

69
    Chievo střídá. Dohrál Acosty a zahraje si Sestu.

70
    Další akce hostující hráčů skončila zbytečným útočným faulem.

71
    Na druhé straně se ke střele dostal Da Silva, ale s jeho slabým pokusem si Benassi v pohodě poradil.

73
    Hostům se v útoku nedaří. Tentokrát jejich akce skončila nepřesným centrem.

74
    Da Silva to zkusil z dálky, ale trefil pouze hostujícího hráče a nic z toho nebylo.

76
    Domácí střídají. Odešel Ardemagni a přišel Samassa.

77
    A střídají i hosté. Dohrál Sbaffo a přišel Di Michele.

79
    A je rozhodnuto, protože domácí zvyšují na 4:1. Na centr z pravé strany si naběhl VICTOR DA SILVA, který přesnou hlavičkou překonal Benassiho.

81
    Snížit mohl Di Michele, který se zjevil zcela sám před domácím brankářem, ale ten ho parádně vychytal!

82
    Domácí v klidu kombinují a kontrolují konec zápasu. Už je jasné, že Chievo postoupí do dalšího kola.

84
    Hosté vybojovali míč a z dálky to zkusil Rigoni, ale po jeho střele skončil míč těsně vedle levé tyče.

85
    Rohový kop pro hostující celek.

86
    Ale ani ze třetího rohu Reggina nic nevytěžila a stále tak prohrává o tři branky.

88
    Hosté jsou nyní aktivnější a stále se hraje na polovině Chieva, které ale dnes velmi dobře a pozorně brání.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil tři minutky.

90+2
    Hosté ještě vybojovali rohový kop.

90+3
    Po zásahu domácího zadáka je tu další roh pro Regginu.

90+3
    Tak ještě jeden roh pro hosty.

90+3
    Ani z jednoho centru ale nic nebylo, je konec.

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec zvládlo lépe Chievo, které vyhrálo 4:1 a postoupilo do dalšího kola italského poháru. Reggina bojovala, ale na domácí celek to dnes nestačilo. Vítězství Chieva je tedy zcela zasloužené.

To je z mé strany vše, přeji hezký večer. (18:54:42)

Jakub Kopřiva

Branky: 17. Paloschi (pen.), 25. Paloschi, 51. Ardemagni, 79. Silva – 37. Gentili

Karty:   16. Benassi (RGG)

Chievo Verona: Silvestri – Bernardini, Pamič, Sardo, Papp, Bentivoglio, Acosty (69. Sestu), Mbaye, Da Silva, Paloschi (46. Improta), Ardemagni (76. Samassa)
    Náhradníci: Squizzi, Moschin, Aldrovandi, Sane, Costa, Kupisz, Sestu, Tibolla, Troiani, Toskic, Samassa, Improta

Reggina Calcio: Benassi – Ipsa, Gentili, Adejo, Maicon, Foglio, Sbaffo (77. Di Michele), Fischnaller (60. Miguel), Rigoni, Dall'Oglio (63. De Rose), Cocco
    Náhradníci: Licastro, Lucioni, Di Lorenzo, Strasser, De Rose, Colucci , Miguel, Falco, Gerardi, Di Michele, Louzada

Rozhodčí: Filippo Merchiori