Brazílie – Japonsko 24:20 (kon.) | Dominikánská rep. – J. Korea 20:51 (kon.) | Alžírsko – Čína 25:27 (kon.)
Nizozemsko – Kongo 33:21 (kon.) | Srbsko – Dánsko 23:22 (kon.) | Francie – Č. Hora 17:16 (kon.)
Nizozemsko
33:21 (18:11)
Kongo
Středa 11.12.2013, 18:15Mistrovství světa žen

Dnešní utkání ve kterém nás doprovázely technické potíže v průběhu prvního poločasu nám končí stavem 33:21. V průběhu první půle jsme se vám snažili z MS házené žen v Srbsku zprostředkovat alespoň prozatimní stavy. Holanďanky si z dnešního utkání odnáší zasloužené vítězství. Hráčky Nizozemského reprezentačního výběru již od první minuty prvního poločasu jednoznačně ovládly palubovky a po celou dobu utkání dirigovaly tempo hry. Na konci první půle vedla nizozemská reprezentace již rozdílem sedmi branek , na konci utkání dokázaly Holanďanky zvýšit tento náskok na dvanácti brankový rozdíl. V dnešním utkání je třeba pochválit kapitánku z Demokratické republiky Kongo Mwasesu Mwangeovou která se ve svém týmu zapsala se svými osmi vstřelenými brankami jako nejlepší střelkyně nejen svého týmu ale i celého utkání.Za nizozemský výběr byly se svými pěti brankami nejlepší střelkyně Polmanová , Abbinghova a Debbie Bontová. V příštím utkání se celek Konga střetne s Dominikánskou Republikou.Dnešní vítězný celek naopak změří své síly s reprezentačním výběrem Černé Hory která dnes od 20:30 bude bojovat s Francií o první místo ve skupině A. Z online přenosu házené žene MS v Srbsku se s vámi loučí Martin Petřek. (20:24:56)

60
    Konec zápasu. (33:21)

59
    Nizozemský výběr poslední brankou upravuje stav na konečných 33:21 (33:21) (33:21)

59
    probíhá poslední minuta utkání (31:21) (33:21)

57
    Se štěstím proměnujou také hráčky z Konga , na druhé straně vyslala z 10 metrů tvrdou střelu Polmanová proti které nenalezla brankářka z Konga recept (31:21) (31:21)

57
    Lusambaova neproměnila brankovou příležitost z křídla (30:20) (30:20)

56
    Z postu pivota se prosazuje Lusambaova a snižuje tak na rozdíl 10 branek (30:20) (30:20)

54
    Knippenborgová obdržela krásnou nahrávku od své spoluhráčky a z křidla přidává 30 branku za nizozemský celek (30:19) (30:19)

51
    Do Levého dolního rohu brány se z křídla strefuje Smeetsová (28:19) (28:19)

50
    konec time outu (27:19) (27:19)

50
    Celek Konga si vyžádal time out (27:19) (27:19)

48
    Z šestimetrové vzdálenosti proskakuje přes obranu Nizozemek Lusambaova a svou příležitost využívá (26:19) (26:19)

47
    Nizozemky neproměnují sedmimetrový hod! (26:17) (26:17)

46
    Hráčky Konga z rychlého přechodu do útoku odpovídaji brankou (26:17) (26:17)

44
    Z křídla prolétla před brankářku z Konga Smeetsová která posouvá své hráčky do vedení o 10 branek (26:16) (26:16)

43
    Na semimetrový hod nastupuje prozatím nejlepší střelkyně výběru Konga Mwasesa Mwangeova která si připisuje další branku (25:16) (25:16)

43
    Po hézké útočné kombinaci se prosazuje Mwasesa Mwangeova (25:15) (25:15)

42
    na obou stranách palubovky padly v rychlém sledu branky (23:14) (23:14)

39
    Přes dvě bránící hráčky Konga z proskoku uděluje branku Polmanová na druhé straně palubovky se prosazují ze sedmimetrového hodu reprezentantky Konga (22:13) (22:13)

Martin Petřek

Nizozemsko: van der Walová, van Dortová, Kramerová, van der Heijdenová, Bontová, Abbinghová, van Olphenová, Snelderová, Knippenborgová, Logtenbergová, Brochová, Grootová, Jankovičová, Smeetsová, Lucianová, Polmanová.
    Kongo: Makubanzaová, Okoková, Songaová, Feza Mwangeová, Milembaová, Luwembaová, Louobaová, Mwasesa Mwangeová, Mpembaová, Mbole Kibambeová, Kasangalaová, Babalaová, Tshelaová, Mvitaová, Nkemboová.