Brazílie – Japonsko 24:20 (kon.) | Dominikánská rep. – J. Korea 20:51 (kon.) | Alžírsko – Čína 25:27 (kon.)
Nizozemsko – Kongo 33:21 (kon.) | Srbsko – Dánsko 23:22 (kon.) | Francie – Č. Hora 17:16 (kon.)
Nizozemsko
33:21 (18:11)
Kongo
Středa 11.12.2013, 18:15Mistrovství světa žen

Dnešní utkání ve kterém nás doprovázely technické potíže v průběhu prvního poločasu nám končí stavem 33:21. V průběhu první půle jsme se vám snažili z MS házené žen v Srbsku zprostředkovat alespoň prozatimní stavy. Holanďanky si z dnešního utkání odnáší zasloužené vítězství. Hráčky Nizozemského reprezentačního výběru již od první minuty prvního poločasu jednoznačně ovládly palubovky a po celou dobu utkání dirigovaly tempo hry. Na konci první půle vedla nizozemská reprezentace již rozdílem sedmi branek , na konci utkání dokázaly Holanďanky zvýšit tento náskok na dvanácti brankový rozdíl. V dnešním utkání je třeba pochválit kapitánku z Demokratické republiky Kongo Mwasesu Mwangeovou která se ve svém týmu zapsala se svými osmi vstřelenými brankami jako nejlepší střelkyně nejen svého týmu ale i celého utkání.Za nizozemský výběr byly se svými pěti brankami nejlepší střelkyně Polmanová , Abbinghova a Debbie Bontová. V příštím utkání se celek Konga střetne s Dominikánskou Republikou.Dnešní vítězný celek naopak změří své síly s reprezentačním výběrem Černé Hory která dnes od 20:30 bude bojovat s Francií o první místo ve skupině A. Z online přenosu házené žene MS v Srbsku se s vámi loučí Martin Petřek. (20:24:56)

60
    Konec zápasu. (33:21)

59
    Nizozemský výběr poslední brankou upravuje stav na konečných 33:21 (33:21) (33:21)

59
    probíhá poslední minuta utkání (31:21) (33:21)

57
    Se štěstím proměnujou také hráčky z Konga , na druhé straně vyslala z 10 metrů tvrdou střelu Polmanová proti které nenalezla brankářka z Konga recept (31:21) (31:21)

57
    Lusambaova neproměnila brankovou příležitost z křídla (30:20) (30:20)

56
    Z postu pivota se prosazuje Lusambaova a snižuje tak na rozdíl 10 branek (30:20) (30:20)

54
    Knippenborgová obdržela krásnou nahrávku od své spoluhráčky a z křidla přidává 30 branku za nizozemský celek (30:19) (30:19)

51
    Do Levého dolního rohu brány se z křídla strefuje Smeetsová (28:19) (28:19)

50
    konec time outu (27:19) (27:19)

50
    Celek Konga si vyžádal time out (27:19) (27:19)

48
    Z šestimetrové vzdálenosti proskakuje přes obranu Nizozemek Lusambaova a svou příležitost využívá (26:19) (26:19)

47
    Nizozemky neproměnují sedmimetrový hod! (26:17) (26:17)

46
    Hráčky Konga z rychlého přechodu do útoku odpovídaji brankou (26:17) (26:17)

44
    Z křídla prolétla před brankářku z Konga Smeetsová která posouvá své hráčky do vedení o 10 branek (26:16) (26:16)

43
    Na semimetrový hod nastupuje prozatím nejlepší střelkyně výběru Konga Mwasesa Mwangeova která si připisuje další branku (25:16) (25:16)

43
    Po hézké útočné kombinaci se prosazuje Mwasesa Mwangeova (25:15) (25:15)

42
    na obou stranách palubovky padly v rychlém sledu branky (23:14) (23:14)

39
    Přes dvě bránící hráčky Konga z proskoku uděluje branku Polmanová na druhé straně palubovky se prosazují ze sedmimetrového hodu reprezentantky Konga (22:13) (22:13)

38
    Přes bránící hráčky Konga prošla nizozemská kapitánka Snelderová která je autorkou 21 branky (21:13) (21:13)

36
    Proti celku Holandska byl nařízen sedmimetrový hod na který nastupuje Okoková která s přehledem proměnuje (20:13) (20:13)

35
    Nizozemská kapitánka Snelderová proměnuje z rychlého útoku (20:13) (20:13)

5
    Mwasesa Mwangeova neproměnuje po verdiktu rozhodčích sedmimetrový hod (19:13) (19:13)

4
    Smeetsova se dostává do samostatného tahu na bránu ale brankářka výběru z Konga je v této situaci úspěšnější (19:13) (19:13)

2
    NIzozemské hráčky odpovídají rovněž brankou (19:12) (19:12)

1
    V druhém poločasu udělují první branku hráčky Konga (18:12) (18:12)

31
    Začal druhý poločas. (18:11)

30
    První poločas skončil. (18:11)

29
    V poslední minutě prvního poločasu přidávají Holanďanky poslední branku (18:11) (18:11)

28
    Hráčky Konga se prosazují i v oslabení (17:10) (17:11)

28
    Van Olphenova oslabila svů celek , po verdiktu rozhodčích ji byl udělen dvouminutový trest (17:10) (17:10)

27
    V zápětí střili nizozemský výběr další branku (16:10) (17:10)

26
    Nizozemská hráčka Bontdeova posunuje svůj celek již do vedení o 6 branek (16:10) (16:10)

25
    Kapitánka reprezentačního výběru Konga Mwasesa Mwangeova odpovídá brankou (15:10) (15:10)

23
    Dvě rychlé branky za sebou udělila hráčkám Konga Knipenborgova (15:9) (15:9)

22
    Nizozemky přidávají další branku (13:8) (13:9)

21
    Na druhé straně palubovky se prosazuje ze stejné situace Knipenborgova (12:8) (13:8)

20
    Z šestimetrové vzdálenosti proskakuje přes bránící Holanďanky Mwangeová a snižuje tímto na rozdíl 4 branek (12:7) (12:8)

19
    Van Olphenova je autorkou dvanácte branky nizozemského celku (11:7) (12:7)

19
    Nizozemsko si zahraje přesilovou hru (11:7) (11:7)

19
    Holanďanky vraci zpět na svou stranu 4 brankové vedení (10:7) (11:7)

18
    Hračky Konga snižují na 10 :7 (10:6) (10:7)

15
    Hráčky nizozemské reprezentace po rozehrátí devíti metrového hodu zvyšují svůj náskok na rozdíl 4 branek (9:6) (10:6)

13
    time out (9:6) (9:6)

11
    Na obou stranách palubovky padly branky (8:5) (9:6)

Omlouváme se za vzniklé technické potíže s online přenosem, prozatím budou psány průběžné stavy v současne době vedou nizozemky 8:5 (5:3) (8:5)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Příjemný středeční den všem příznivcům šampionátu ze Srbska.Dnes v 18:15 se odehraje bitva mezi hráčkami Nizozemského reprezentačního výběru
    s hráčkami z horkého afrického kontinentu Demokratické republiky Kongo.Do tohoto utkání jdou jako jasné favoritky hráčky reprezentačního
    výběru z Nizozemí. Nizozemský výběr stojí prozatimně na čtvrtém místě skupiny A. Naopak jeho dnešní soupeřky zaobírají poslední příčku
    v tabulce bez bodového zisku.Hráčky z Nizozemska doposud svedly na světovém šampionátu 3 bitvy. První zápas odehrály s házenkářkami z Dominikánské
    Republiky kdy jasně zvítězily stavem 44:21. V druhém zápase ale ztratily body s Korejskou reprezentaci kdy výsledný stav činil 29:26 ve prospěch soupeřek.
    Ve včerejším utkání uteklo Holanďankám opět vítězství když prohrály s hráčkami Francie 19:23. Reprezentantky Demokratické republiky Kongo neodešly ani
    z jednoho utkání jako vítězky. Prohrály ve všech třech utkánícha to s hráčkami Francie 31:13 , v druhém zápase podlehly hráčkám z Černé Hory
    a to vysokým rozdílem 35:9 , poslední zápas svedl výběr z Konga s celkem Korejské reprezentace kdy podlehl opět vysokým rozdílem kdy výsledný stav
    ukazoval skore 34:20.Hráčky z Konga budou chtít určitě v utkání překvapit ale Nizozemský výběr nedá svému soupeři určitě nic zadarmo,
    Utkání mezi Nizozemskem a Demokratickou republikou Kongo vám budem přenášet z MS v Srbsku v 18:15. S pozdravem Martin Petřek

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Martin Petřek

Nizozemsko: van der Walová, van Dortová, Kramerová, van der Heijdenová, Bontová, Abbinghová, van Olphenová, Snelderová, Knippenborgová, Logtenbergová, Brochová, Grootová, Jankovičová, Smeetsová, Lucianová, Polmanová.
    Kongo: Makubanzaová, Okoková, Songaová, Feza Mwangeová, Milembaová, Luwembaová, Louobaová, Mwasesa Mwangeová, Mpembaová, Mbole Kibambeová, Kasangalaová, Babalaová, Tshelaová, Mvitaová, Nkemboová.