Brazílie – Japonsko 24:20 (kon.) | Dominikánská rep. – J. Korea 20:51 (kon.) | Alžírsko – Čína 25:27 (kon.)
Nizozemsko – Kongo 33:21 (kon.) | Srbsko – Dánsko 23:22 (kon.) | Francie – Č. Hora 17:16 (kon.)
Francie
17:16 (6:8)
Černá Hora
Středa 11.12.2013, 20:30Mistrovství světa žen

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Černá Hora
    Vítězky evropského šampionátu, který se uskutečnil v závěru minulého roku v Bělehradu, mají na světovém mistrovství takřka shodnou sestavu s tou, která v dramatickém finále zdolala Norsko po druhém prodloužení a ukončily tak kralování Seveřanek na evropských šampionátech. Také na světovém šampionátu v Srbsku plní Černohorky roli favoritek turnaje, když po dvou utkáních mají plný počet bodů, byť se v turnajové premiéře nadřely na výhru nad Jihokorejkami 24:22.

Francie
    Francie aktuálně vede pořadí skupiny, ale jen díky lepšímu skóre před svým dnešním soupeřem. Na svém kontě má čtyři body ze dvou zápasů, když v úvodním utkání MS porazily házenkářky "Galského kohouta" outsidera skupina z Konga hladce 31:13. Ani ve druhém utkání se Francouzky na výhru příliš nenadřely, když v souboji s Dominikánskou republikou znovu dominovaly s výsledkem 27:10. Opravdová prověrka tak přijde pro Francii až v dnešním zápase!

Vítejte u onlajn přenosu utkání házenkářského Mistrovství světa 2013, které se koná v Srbsku, v němž se v rámci základní skupiny A představí FRANCIE a ČERNÁ HORA. Půjde o souboj dvou doposud neporažených týmů, dá se čekat výborná házená!

Oba týmy na palubovce, hrají hymny.

Francie: Goudjoová, Kamtoová, Cisseová, Pineauová, Baudouinová, Zaadiová, Tounkara, Leynaudaová, Levequeová, Darleuxová, Dembeleová, Deroinová, Goioraniová, Signateová, Niomblaová, Lacrabereová

Černá Hora: M. Vukčevićová, Petrovićová, Pavičevićová, Radičevićová, Djokićová, Despotovićová, Jovanovićová, A. Bulatovićová, Barjaktarovićová, Klikovaćová, Milenkovićová, S. Vukčevićová, Lazovićová, K. Bulatovićová, Mehmedovićová, Kněževićová. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

2
    Ani jeden z týmů zatím nedokázal gólově zakončit svůj útok. (0:0) (0:0)

3
    Mehmedovićová dostává napomenutí, žlutá karta. (0:0) (0:0)

3
    Baudouinová (FRA) nedává sedmimetrový hod, stav stále bezbrankový. (0:0) (0:0)

4
    Kamtoová se neprosazuje ani z hranice šesti metrů, míč posílá pouze nad branku. (0:0) (0:0)

4
    Kamtoová se ale při svém střeleckém pokusu zranila, není to však nic vážného, pokračuje ve hře. (0:0)

5
    Mehmedovićová je první střelkyní v utkání, Černá Hora vede. (0:1) (0:1)

5
    Ale Francie kontruje z rychlého protiútoku, z pravé strany se prosazuje Tounkaraová. (1:1) (1:1)

6
    Djokovićová je další potrestanou hráčkou v utkání, která dostává žlutou kartu. (1:1) (1:1)

7
    Kamtoová se tentokrát neprosazuje, útočí Černohorky. (1:1) (1:1)

7
    K. Bulatovićová netrefuje z pravé strany, z hranice devíti metrů. (1:1) (1:1)

8
    Francie útočí, ale obrany obou tým jsou hodně pevné. (1:1) (1:1)

9
    To se nám to v úvodu "žlutí"! Žlutou kartu dostává Badouinová (FRA). (1:1) (1:1)

10
    Niomblaová se trefuje z pravé spojky a Francie jde do vedení. (2:1) (2:1)

10
    A. Bulatovićová zakončuje a je srovnáno. (2:2) (2:2)

11
    Za jedenáct minut zatím pouze čtyři góly, to svědčí o dobré defenzivě obou týmů. (2:2) (2:2)

12
    Kněževićová dostává Černohorky do vedení. (2:3) (2:3)

12
    Předtím dostala žlutou kartu Pineauová (FRA). (2:3) (2:3)

13
    K. Bulatovićová dostává žlutou kartu, těch faulů je skutečně hodně. (2:3) (2:3)

14
    Břevno trefuje Lacrabereová, která se dostala za obranu soupeře! (2:3) (2:3)

15
    Djokovićová se prosazuje po přihrávce K. Bulatovićové a Černohorky vedou o dva góly. (2:4) (2:4)

15
    Oddechový čas pro Francii. (2:4) (2:4)

16
    Francie útočí, ale přes zformovanou defenzivu Černé Hory se hodně těžko prosazuje. (2:4) (2:4)

17
    Signateová (FRA) se prosazuje střelou z devíti metrů, pěkný gól! (3:4) (3:4)

18
    Podruhé ze stejného místa se trefuje Signateová. (4:4) (4:4)

19
    Memedovićová faulována na hranici brankoviště a Černá Hora má k dispozici sedmimetrový hod. (4:4) (4:4)

19
    Kamtoová je vyloučena na dvě minuty, Francie bude hrát v oslabení. (4:4) (4:4)

19
    Nařízený sedmimetrový hod proměňuje K. Bulatovićová, Černá Hora opět vede! (4:5) (4:5)

20
    Po gólu Mehmedovićové je náskok Černé Hory opět dvoubrankový. (4:6) (4:6)

22
    Černá Hora má k dispozici sedmimetrový hod. (4:6) (4:6)

22
    Ten ale K. Bulatovićová neproměňuje. (4:6) (5:6)

23
    Střelecká mizérie Francie, která trvá již více, než osm minut, právě končí! Na rozdíl jediného gólu snižuje Cisseová. (5:6) (5:6)

23
    Černohorky v útoku chybují, Francie může z protiútoku srovnat stav! (5:6) (5:6)

24
    Z pravého křídla vrací dvoubrankový náskok Černé Hoře Jovanovićová. (5:7) (5:7)

26
    Jenže střelba z dálky, to zatím není silná disciplína Francouzek. (5:7) (5:7)

26
    Soupeřkám se daří o poznání lépe a je to vidět i na skóre, osmý gól Černé Hory dává M. Jovanovićová. (5:8) (5:8)

27
    Jovanovićová vzápětí fauluje a je vyloučena na dvě minuty, Francie bude hrát v početní převaze. (5:8) (5:8)

28
    Time out si bere lavička Černé Hory. (5:8) (5:8)

29
    K. Bulatovićová netrefuje branku z pravé strany. (5:8) (5:8)

29
    Jenže soupeřky velmi často míče ztrácí, Černohorky mají velký počet takto získaných míčů! (5:8) (5:8)

30
    Je tu poslední minuta prvního poločasu, Černá Hora v útoku. (5:8) (5:8)

30
    Deset vteřin před koncem poločasu se ještě prosazuje Pineuaová, Francie snižuje na rozdíl dvou branek. (6:8) (6:8)

30
    První poločas skončil. (6:8)

A víc se již v prvním poločase nestane, favorizovaná Černá Hora předvádí skvělou házenou, založenou především na výtečné obraně a týmovém pojetí hry. Francie také nehraje špatně, ale chtělo by to více přesnosti v útoku a hlavně tolik zbytečně neztrácet míče na polovině soupeře.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:21 hodin.

31
    Začal druhý poločas. (6:8)

32
    První střelkyní druhého poločasu je K. Bulatovićová. (6:9) (6:9)

32
    Hned z protiútoku se ale prosazuje Pineauová, která je se dvěma brankami společně se Signateovou nejlepší střelkyní svého týmu. (7:9) (7:9)

34
    Djokovićová se prosazuje zpoza obrany a Černá Hora vede již o tři góly. (7:10) (7:10)

34
    Lacrabereová vzápětí z protiútoku snižuje. (8:10) (8:10)

35
    Kněževićová netrefuje z levé strany. (8:10) (8:10)

36
    Vzápětí ani Zaadiová a útočí Černohorky. (8:10) (8:10)

36
    Podruhé za sebou nedokázala Kněževićová dát branku. (8:10) (8:10)

37
    To neplatí pro Francouzku Lacrabereovou, která snižuje na rozdíl jediné branky! (9:10) (9:10)

37
    Tak až nyní může Majda Mehmedovićová slavit branku, svou třetí v zápase. (9:11) (9:11)

38
    Jenže Francouzkám se nyní podařila druhá akce po sobě, Zaadiová se prosazuje z místa pravé spojky. (10:11) (10:11)

38
    Střelecké dostihy pokračují, Majda Mehmedovićová využívá přesné přihrávky Djokićové a vrací Černé Hoře dvoubrankový náskok. (10:12) (10:12)

40
    Lazovićová je vyloučena na dvě minuty, Francie bude hrát v početní převaze. (10:12) (10:12)

40
    A přesilovou hru využívá Lacrabereová, je to již pouze o gól! (11:12) (11:12)

41
    Kdyby se ale netrefila Djokićová z pravé strany. (11:13) (11:13)

41
    A střelecké dostihy pokračují, z levé strany, zcela nebráněná, se prosazuje Baudouinová. (12:13) (12:13)

42
    Černá Hora je již v plném počtu a dvoubrankový náskok vítězkám ME vrací Jovanovićová. (12:14) (12:14)

44
    Ztráty míčů na obou stranách, skóre se nemění. (12:14) (12:14)

45
    Deroinová neúspěšný z pravého křídla. (12:14) (12:14)

46
    Stejně jako nyní na druhé straně Petrovićová. (12:14) (12:14)

46
    Střelecká mizérie pokračuje, Signateová nevyzrála na brankářku Černé Hory. (12:14) (12:14)

47
    Rychlý protiútok Francie zakončuje brankou Signateová. (13:14) (13:14)

49
    A je vyrovnáno! Vyrovnaný stav byl naposledy přesně před půl hodinou, od té doby Černá Hora vedla! (14:14) (14:14)

50
    Černá Hora si bere oddechový čas. (14:14) (14:14)

53
    Hra pokračuje bez změny skóre, stále panuje nerozhodný stav. (14:14) (14:14)

53
    Těsné vedení pro Černou Horu! Zasloužila se o něj Jovanovićová. (14:15) (14:15)

54
    Další time out, tentokrát si ho bere lavička Francie. (14:15) (14:15)

54
    Je opět vyrovnáno, vyrovnávací branku dává Niomblaová. (15:15) (15:15)

54
    Černohorky ale opět "odskakují" a vedou o gól. (15:16) (15:16)

56
    Blíží se závěr druhého poločasu a strhuje se k velkému dramatu! Vyrovnáno, prosazuje se Francouzka Niombalová. (16:16) (16:16)

59
    Žlutou kartu dostává Adžićová (MNE). (16:16) (16:16)

59
    K. Bulatovićová napromněňuje sedmimetrový hod! (16:16) (16:16)

59
    Za nerozhodného stavu sahá lavička Francie k dalšímu time outu. (16:16) (16:16)

60
    Probíhá již poslední minuta a Francie může dát rozhodující branku! (16:16) (16:16)

60
    Faul Lazovićové přerušuje útočnou akci soupeřek, rozhodčí pískají. (16:16) (16:16)

60
    Navíc tam byla jedna z hráček Černé Hory zraněna. (16:16) (16:16)

60
    Do konce zbývá posledních sedmadvacet vteřin, Francie zůstane u míče. (16:16) (16:16)

60
    To vypadalo na prorážení, ale sudí nepískají, Signateová svůj pokus zakončuje gólem, Francie vede! (17:16) (17:16)

60
    Time out pro Černou Horu. (17:16) (17:16)

60
    Velké drama v poslední minutě dnešního utkání! Černé Hoře zbývá na vyrovnávací gól pouhých sedmnáct vteřin! (17:16) (17:16)

60
    Konec zápasu. (17:16)

Nepovedlo se! Černá Hora prohrává dramatický zápas s Francií o gól a nutno dodat, že je to překvapení, i proto, jak se celý zápas vyvíjel. Černá Hora diktovala tempo, Francie se jen s velkou námahou držela ve skóre a nakonec se povedeným finišem dostala o gól do vedení, což Francouzkám stačilo a ty se tak nyní mohou na hrací ploše radovat z nesmírně cenného vítězství nad mistryněmi Evropy z minulého roku!