Brazílie – Japonsko 24:20 (kon.) | Dominikánská rep. – J. Korea 20:51 (kon.) | Alžírsko – Čína 25:27 (kon.)
Nizozemsko – Kongo 33:21 (kon.) | Srbsko – Dánsko 23:22 (kon.) | Francie – Č. Hora 17:16 (kon.)
Srbsko
23:22 (12:12)
Dánsko
Středa 11.12.2013, 20:15Mistrovství světa žen

Viděli jsme velice napínavé utkání s dramatickou koncovkou. Oba týmy se v průběhu utkání přetahovaly o vedení, ale závěr se lépe podařil Srbkám, které hodně podržela skvěle chytající Tomaševičová. Dánky si tak připisují svoji první prohru na turnaji a oba týmy mají po dnešním zápase shodně po šesti bodech. To je ode mě pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek večera. (21:46:58)

60
    Konec zápasu. (23:22)

60
    Tomaševičová chytá střelu Thorsgaardové!

60
    Zbývá 11 vteřin do konce. U míče jsou Dánky. (23:22) (23:22)

60
    Fiskerová snižuje a Dánky jsou opět u balónu! (23:22) (23:22)

59
    Kristiansenová zariskovala, když vypálila z dálky, ale Tomaševičová její pokus vyrazila pouze k dánské hráčce. (23:21) (23:21)

58
    Příležitost pro Dánky. Srbky čeká dvouminutová hra v oslabení. Vyloučenou hráčkou je Damnjanovičová. (23:21) (23:21)

58
    Kristiansenová proměňuje nařízenou sedmičku. (23:21) (23:21)

58
    Dánky sice dobře bránily, ale Lekičová se nakonec přesto prosazuje důležitým gólem přes obranu. (23:20) (23:20)

57
    Dánky se konečně prosazují. Krásnou kombinaci zakončuje Fiskerová. (22:20) (22:20)

56
    Úspěšný zákrok Greveové. Dánky vyrážejí dopředu. (22:19) (22:19)

56
    Další komplikace pro Dánsko. Burgaardová stráví dvě minuty na trestné lavici. (22:19) (22:19)

55
    Další úspěšný zákrok Tomaševičové! Dánky si se srbskou brankářkou nevědí rady. (22:19) (22:19)

54
    Srbská obrana opět úspěšná. Skóre za posledních osm minut je 5:0 pro Srbsko. (22:19) (22:19)

54
    Následuje další dánský time-out. (22:19) (22:19)

54
    Srbkám tam teď naopak padá úplně všechno. Damnjanovičová se prosadila střelou přes dvě obránkyně. (22:19) (22:19)

53
    Na ztráty míče je to momentálně 10:17. (21:19) (21:19)

53
    Tomaševičová opět nepřekonaná. Dánky se teď v útoku trápí a možná právě vidíme rozhodující fázi utkání. (21:19) (21:19)

53
    Dánky trestuhodně přišly o balón, což z protiútoku nekompromisně potrestala Damnjanovičová. (21:19) (21:19)

52
    Oddechový čas pro Dánsko. (20:19) (20:19)

51
    Filipovičová posílá ze sedmičky Srbky do vedení. (20:19) (20:19)

51
    Dánky se dlouho držely v útoku, ale nedokázaly se dostat do dobré střelecké pozice, a tak bylo jejich zakončení snadným soustem pro Tomaševičovou. (19:19) (19:19)

50
    Lekičová vyrovnává stav utkání. (19:19) (19:19)

49
    Holmsgaardová se poroučí na dvě minuty na trestnou lavici. Příležitost pro Srbky. (18:19) (18:19)

49
    Pěkný obranný zákrok Fiskarové. (18:19) (18:19)

48
    Tomaševičová předvedla perfektní zákrok proti střele Kviesgaardové. (18:19) (18:19)

47
    Dánky se pasivní hrou připravily o útok. (18:19) (18:19)

47
    Z následného Srbského útoku se prosadila Krpezová. (18:19) (18:19)

46
    Dánky chtěly z vlastní poloviny rozehrát dlouhou přihrávkou rychlý protiútok, ale Srbky přihrávku vystihly. (17:19) (17:19)

46
    Time-out pro tým Srbska. (17:19) (17:19)

46
    Do konce utkání zbývá 15 minut. (17:19) (17:19)

45
    Fiskerová se krásně prosazuje z levého křídla. (17:19) (17:19)

45
    Další úspěšný zákrok Tomaševičové. (17:18) (17:18)

44
    Kristiansenová nedokázala překonat Tomaševičovou. (17:18) (17:18)

43
    Míče se však zmocnily hráčky Srbska. (17:18) (17:18)

42
    Poulsenová chytá pokus Filipovičové a Dánky mohou založit přesilovkový útok. (17:18) (17:18)

42
    Fiskerová úspěšná z levé strany. (17:18) (17:18)

41
    Eričová za faul vyloučena na dvě minuty. (17:18) (17:18)

41
    Filipovičová proměňuje sedmičku. (17:17) (17:17)

40
    Burgaardová úspěšná na konci rychlé akce Dánek. (16:17) (16:17)

38
    S. Jorgensenová vyrovnává. (16:16) (16:16)

38
    Lojpurová technicky přehazuje Poulsenovou a posílá Srbky do vedení. (16:15) (16:15)

38
    Eričová si naběhla na střed a úspěšně zakončila svůj útok. (15:15) (15:15)

37
    Dánky jsou však v oslabení, protože na treestnou lavici usedla Holmsgaardová. (14:15) (14:15)

36
    Výborný zákrok Poulsenové! U míče je Dánsko. (14:15) (14:15)

36
    Schumacherová se prosazuje po útoku středem. (14:15) (14:15)

36
    Lekičová zblízka míjí dánskou bránu. (14:14) (14:14)

35
    Dánky přicházejí o balón. (14:14) (14:14)

35
    Damnjanovičová se prosazuje povedenou ránou přes obranu. (14:14) (14:14)

34
    Burgaardová strhává vedení na stranu Dánska. (13:14) (13:14)

33
    Kviersgaardová srovnává po útoku z pravého křídla. (13:13) (13:13)

33
    Srbky ale teď zakončují pouze do boční sítě a do útoku vyrážejí Dánky. (13:12) (13:12)

32
    Osterballeová zahrávala nařízenou sedmičku, ale vylámala si zuby na Tomaševičové. (13:12) (13:12)

31
    Damnjanovičová si připisuje první zásah ve druhé půli. (13:12) (13:12)

31
    Druhý poločas zahajují rozehrávkou ve středu hřiště Srbky. (12:12) (12:12)

31
    Začal druhý poločas. (12:12)

Po prvním poločase je stav utkání nerozhodný, což nám slibuje napínavou zápletku v poločase druhém.

30
    První poločas skončil. (12:12)

30
    Srbky přišly půlminuty před koncem o míč a Dánky se poté pokusily o gól do šatny, ale ani ony se nakonec neprosadily. (12:12) (12:12)

29
    Burgaardová srovnává po střele z devíti metrů. (12:12) (12:12)

29
    Přes pozornou obranu Dánek se nakonec prosazuje Rajovičová. (12:11) (12:11)

29
    Holmsgaardová vyrovnává stav utkání! (11:11) (11:11)

28
    Živkovičová trefuje tyč a míče se zmocňují Dánky. (11:10) (11:10)

28
    Schumacherová úspěšně zakončuje samostatný únik. (11:10) (11:10)

27
    Poulsenová vychytala Živkovičovou a útočnou akci tak mohou zakládat Dánky. (11:9) (11:9)

26
    Osterballeová úspěšně proměňuje sedmimetrový hod. Srbkám nepomohla ani výměna brankářky. (11:9) (11:9)

26
    Ognjenovičová krásně přihrála napříč brankovištěm na Živkovičovou a ta se v zakončení nemýlila. (11:8) (11:8)

25
    Dánky dlouho držely balón a dosáhl alespoň srovnání poměru sil na hřišti. Dvě minuty si totiž za faul odsedí Rajovičová. (10:8) (10:8)

23
    Dvouminutové vyloučení pro Burgaardovou. U míče zůstávají Srbky. (10:8) (10:8)

23
    Ale Dánky trefují pouze tyč a dopředu nyní mohou Srbky. (10:8) (10:8)

23
    Pěkný zákrok Poulsenové. Do útoku jdou Dánky. (10:8) (10:8)

22
    Time-out pro Srbsko. (10:8) (10:8)

22
    Gravholtová se prosazuje středem. (10:8) (10:8)

22
    Živkovičová si připisuje přesilovkový zásah. (10:7) (10:7)

22
    Dánky však v útoku opět přišly o míč (9:7) (9:7)

21
    Poulsenová si připisuje úspěšný zákrok. (9:7) (9:7)

20
    Dánky trefují pouze břevno a míče se zmocňují Srbky. (9:7) (9:7)

20
    Z následé sedmičky se prosazuje Lekičová. (9:7) (9:7)

20
    S. Jorgensenová si na dvě minuty odpočine na trestné. (8:7) (8:7)

19
    Dánky si vyžádaly oddechový čas. (8:7) (8:7)

19
    Živkovičová úspěšně zakončuje útok středem obrany. (8:7) (8:7)

18
    Z pravé spojky se teď pěkným podstřelem trefuje Burgaardová. (7:7) (7:7)

17
    Damnjanovičová posílá Srbky poprvé v dnešním zápase do vedení. (7:6) (7:6)

17
    Dánky se dostaly do bleskového protiútoku, který však ztroskotal na výborném zákroku Tomaševičové. (6:6) (6:6)

16
    Dánky ztrácí balón v době, kdy jsou Srbky již v plném počtu. (6:6) (6:6)

16
    Krpezová zakončuje krásnou akci Srbek. (6:6) (6:6)

15
    Žlutá karta pro L. Jorgensenovou. (5:6) (5:6)

14
    Kristiansenová trefuje nádhernou střelou šibenici srbské brány. (5:6) (5:6)

14
    Vyloučení na straně Srbek. Na trestnou odchází Cvijičová. (5:5) (5:5)

14
    Lekičová úspěšná. Skóre je opět vyrovnáno. (5:5) (5:5)

14
    Další sedmička pro Srbky. Provinila se Jensenová. (4:5) (4:5)

13
    Lekičová se prosazuje skrze dánskou obranu. (4:5) (4:5)

12
    Dánky moc dlouho v útoku nezůstaly. U míče jsou nyní domácí hráčky. (3:5) (3:5)

12
    Ognjenovičová neproměňuje sedmimetrový hod. (3:5) (3:5)

11
    Dva rychlé góly Dánek. Nejprve se prosadila Gravholtová a o chvíli později z rychlého brejku L. Jorgensenová. (3:5) (3:5)

10
    Lekičová úspěšně zakončuje rychlý protiútok a rázem je vyrovnáno. (3:3) (3:3)

9
    Jorgensenová se teď nadvakrát nedokázala prosadit přes srbskou obranu. (2:3) (2:3)

8
    Ognjenovičová úspěšně zakončuje sedmimetrový hod. (2:3) (2:3)

8
    Fiskerová vidí za svůj faul žlutou kartu. Následovat bude sedmička Srbek. (1:3) (1:3)

8
    Domácí hráčky se konečně prosazují. Z pravého křídla předvedla úspěšný podstřel Krpezová. (1:3) (1:3)

7
    Pokus Lekičové byl zblokovaný obranou a o chvíli později se nedokázala prosadit ani na druhé straně S. Jorgensenová. (0:3) (0:3)

6
    S. Jorgensenová navyšuje dánské vedení už na tři góly. Srbky se dosud neprosadily. (0:3) (0:3)

5
    Cvijičová přichází o míč a v útoku jsou opět Dánky. (0:2) (0:2)

5
    Gravholtová je první napomenutou hráčkou dnešního utkání. (0:2) (0:2)

4
    Na druhé straně si s brankářkou nedokázala poradit Jensenová. (0:2) (0:2)

2
    Stoijlkovičová nedokázala překonat Greveovou. (0:2) (0:2)

2
    Naopak na druhé straně sedmičku úspěšně proměňuje Osterballeová. (0:2) (0:2)

1
    Damnjanovičová neúspěšná! (0:1) (0:1)

1
    T. Jensenová je první vyloučenou hráčkou. Po jejím faulu budou Srbky zahrávat sedmičku. (0:1) (0:1)

1
    První gól si zásluhou Kristiansenové připisují Dánky. (0:1) (0:1)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Srbsko: Tomaševičová (Risovičová) – Krpezová, Popovičová, Lekičová, Živkovičová, Damjanovičová, Eričová, Rajovičová, Filipovičová, Nisavičová, Stojlkovičová, Lisčevičová, Cvijičová, Lojpurová, Ognjenovičová

Dánsko: Greveová (Poulsenová) – Schumacherová, Kviesgaardová, Thorsgaardová, Fiskerová, Hansenová, Gravholtová, Pedersenová, Holmsgaardová, L. Jorgensenová, Kristiansenová, Jensenová, Burgaardová, S. Jorgensenová, Osterballeová.

V rámci skupiny B se dnes utkají domácí Srbky s dosud neporaženými Dánkami.

Házenkářky Srbska se včera po dvou úvodních výhrách dočkaly první porážky na domácím mistrovství. Ve včerejším utkání totiž nestačily na Brazilky, kterým podlehly výsledkem 23:25. V dnešním zápase budou tuto prohru chtít určitě napravit, ale nečeká je vůbec jednoduchý soupeř.

Dánky dosud na letošním MS nepoznaly hořkost porážky. Srbky však budou prvním opravdu silným týmem, na který Dánky narazí. Zatím si totiž připsaly výhry nad papírově slabšími týmy Číny, Japonska a Alžírska. Zda Dánsko udrží svou neporazitelnost i v souboji s týmem pořadatelské země uvidíme dnes ve 20:15.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.