Pittsburgh – New Jersey 3:2 (kon.) | Florida – Washington 3:2 (4:3 po s.n.) | Vancouver – Edmonton 4:0 (kon.)
Buffalo – Calgary 1:2 (po pr.) | Ottawa – Los Angeles 2:5 (kon.) | Winnipeg – Dallas 4:6 (kon.)
po s.n. (4:3)
Florida Panthers
3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Washington Capitals
Sobota 14.12.2013, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Hezké sobotní ráno všem hokejovým příznivcům u sledování dalšího utkání NHL mezi Floridou Panthers a Washington Capitals. Úvodní vhazování bude provedeno v 1:30. Mírným favoritem dle sázkových kanceláří je hostující tým.

Hostům patří ve Východní konferenci 5. pozice, když v 31 utkáních nasbírali 36 bodů, za 17 vítězství, 12 porážek a 2 prohry po prodloužení či nájezdech. Washington začal svou pouť letošní sezónou rozpačitě, ale v posledních zápasech získal na sebejistotě a to především výborně střílejícímu Alexandru Ovečkinovi. Svým svěřencům hosté nasázeli celkem 98 branek a celkem 90 jich dostali.

Alexandr Ovečkin – 29 z. – 35 b. (26+9)
    Nicklas Bäckström – 31 z. – 32 b. (7+25)
    Michail Grabovskij – 31 z. – 26 b. (9+17)

To Florida je na tom o něco hůře. Začátek sezóny pro ni nebyl vůbec snadný. První výhru získala až v domácím zápase s Pittsburghem. Sice poslední zápasy již zvedla hlavu, ale stále to není ono. Nebýt Šavlí a Ostrovanů jistě by se krčili Panteři na chvostu Východní konference, takto jsou pouze na 14. místě se ziskem 25 bodů ve 32 utkáních. Jejich brankový poměr je 73:106.

Florida Panthers – Detroit Red Wings 3:2sn
    Chicago Blackhawks – Florida Panthers 6:2
    Detroit Red Wings – Florida Panthers 1:2
    Florida Panthers – Winnipeg Jets 5:2
    Florida Panthers – Ottawa Senators 2:4

Scottie Upshall – 29 z. – 17 b. (6+11)
    Tomáš Fleischmann – 31 z. – 16 b. (4+12)

Češi a Slováci v akci

Za Washington nastupuje Martin Erat, který nasbíral ve 28 utkáních pouze 9 asistencí, na začátku sezóny se trápil, ale nyní nastupuje pravidelně ve druhém útoku. Michal Neuvirth byl ještě nedávno na listině zraněných hráčů, ale ani tak jej do branky příliš nepouštěl Braden Holtby. Michal už by měl být fit, ale rozchytávat se bude na farmě v Hershey.
    Za domácí nastoupí dvojice Tomáš Fleischmann a Tomáš Kopecký. Domácí budou spoléhat především na Tomášovu produktivitu.

Aktuální informace

Tim Thomas utrpěl při čtvrtečním tréninku blíže nespecifikované zranění a jeho místo by dnes měl zastat Scott Clemmensen. Krýt záda mu bude Jacob Markström, který byl povolán z farmy.

Florida Panthers: Clemmensen (Markström) – Gilbert, Campbell, Olsen, Gudbranson, Weaver, Kulikov – Upshall, Bjugstad, Huberdeau – Bergenheim, Barkov, Hayes – Fleischmann, Goc, Kopecký – Barch, Matthias, Boyes.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Green, Alzner, Carlson, Orlov, Oleksy, Schmidt – Ovečkin, Bäckström, Johansson – Brouwer, Grabovskij, Fehr – Ward, Erat, Chimera – Wilson, Beagle, Volpatti.

Rozhodčí: Watson, Hebert – Nowak, Cameron.

Utkání začne přibližně v 1:36.

Po komerční přestávce bude vhozeno úvodní vhazování utkání Panterů a Caps.

Nejdříve však hymna Spojených států.

00:01

00:16
    První se do svého soupeře zakousli hosté. Greenova střela minula domácí branku.

00:41
    Znovu Mike Green, ten dokonce vstřelil branku, ale hlavní sudí ji neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

01:10
    Florida je pod obrovským tlakem, Clemmensen má i trochu štěstí, po střele Johanssona se otřásla tyč.

02:00
    Panteři se na chvíli dostali před branku Grubauera, ale nepřesná přihrávka je vyhnala z pásma.

02:37
    Florida začíná další útok za vlastní brankou.

02:49
    Grubauer přerušuje hru po střele Bjugstada.

03:33
    Chvilku se hra přenesla do středního pásma.

03:40
    Nakonec se Washington vydal na zteč domácí branky, Clemmensen odolal.

04:00
    Kulikov na útočné modré našel Goce, který jen posunul kotouč do útočného pásma.

04:22
    To samé provedl i Fleischmann.

04:30
    První vyloučení utkání. Scottie Upshall (FLA) dostává 2 minuty za podražení.

04:39
    Caps hrají ve středním pásmu.

04:56
    Nepřesná přihrávka na modrou vyhnala hosty z útočného pásma.

05:21
    Kombinace Erat – Johansson dostala puk až k Ovečkinovi, tomu u levé tyče střela nevyšla.

06:04
    Domácí se drží v uctivé vzdálenosti od své branky.

06:30
    V momentě kdy Clemmensen chytá střelu Greena, skáče na led vyloučený Upshall.

06:30
    Následuje reklamní přestávka.

06:37
    Fehr na chvíli zastavil rozjezd Floridy.

06:48
    Ta se nakonec dostala do útočného pásma, kde se ke střele dostal Bergenheim. Grubauer bezpečně chytá.

07:19
    Florida složitě přecházela útočnou modrou, nakonec puk jen nastřelila za branku hostů.

08:04
    První formace Washingtonu se nechala zavřít stejnou formací Floridy před vlastní branku.

08:28
    Huberdeau střílí, Grubauer vyráží.

08:52
    Hosté dostali kotouč až za branku Panterů, ale tam již hrají domácí.

09:14
    Hra se přesunula před Grubauera, Kopecký vyzkoušel jeho pozornost, i tentokrát je hostující brankář na místě.

09:19
    John Carlson nešťastně zasáhl při vyhazování hokejkou v obličeji Tomáše Kopeckého a dostává 2 + 2 minuty za vysokou hůl.

09:38
    Washington vyhazuje přes všechny čáry.

09:54
    Florida se snaží usídlit v blízkosti Grubauera.

10:10
    Nakonec se jí to povedlo, ale hraje se především podél hrazení.

10:31
    Hosté nakonec dostali s trochou štěstí kotouč do střední části hřiště.

10:57
    Erat sebral přihrávku uprostřed hřiště, přes svého obránce šetří čas.

11:20
    Ještě 2 minuty do návratu vyloučeného Carlsona, zatím se Floridě přesilová hra příliš nedaří.

11:53
    Fleischmann znovu na ledě společně s Huberdeauem.

12:14
    Huberdeau dvakrát vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, ten pokaždé jistě zasáhl.

12:50
    Kopecký ani Huberdeau se před Grubauerem neprosadili, hraje se však dál, hostující brankář nestihl puk dostatečně přikrýt.

13:19

13:32
    Washington se stále brání.

13:36
    Hayeosva střela od pravého hrazení našla pouze lapačku Grubauera.

13:40
    Po vyhraném vhazování vystřelil od modré Gudbranson, Grubauer sice moc neviděl, i tak zasáhl betonem.

14:48
    Barch se dostal po pravé straně až do útočného pásma, jeho střelecký pokus Grubauer vyráží.

15:15
    Clemmensen chytá nahození Brouwera, bude se vhazovat v jeho blízkosti.

15:18
    Erat vyhrál vhazování, Washington posílá puk za branku Clemmensena.

15:47
    Nahozený puk na Grubauera ze střední třetiny hostující brankář chytá, ale k rozehrávce se neodvážil.

16:04
    Ovečkin zatáhl puk do útočného pásma, předávka před branku na Bäckströma byla nepřesná.

16:32
    Hosté jsou v posledních minutách sice pod tlakem, ale ke střele domácí tým nepouštějí.

17:04
    Orlov se pokoušel vyhodit, ale puk dostal pouze ke Gilberovi, jehož střela byla zblokována do rohu.

17:34
    Upshall zajel od pásma, na kruhu si udělal prostor, poslal puk na Campbella, který před brankovištěm zasáhl puk, tak, že jej usměrnil na Grubauera, ten měl plnou lapačku práce, aby zabránil jasnému gólu.

18:20
    Martin Erat je dnes velice úspěšný na vhazování, jeho další výhra osvobozuje hosty od tlaku.

19:00
    Minuta do první sirény. Florida je opět před Grubauerem, zatím se hraje jen v rohu kluziště.

19:25
    A pokračovat se bude i nadále před hostující brankou, i přesto, že hosté vyhodili přes všechny čáry.

19:39
    Florida to opravdu zkouší, téměř ze všech pozic. Kulikov dostal na modré přihrávku, kterou přetavil na střelu, Grubauer si chytil.

20:00

Je za námi první třetina napínavého střetnutí, ve kterém má navrch domácí tým. Florida několikrát nebezpečně zahrozila, ale Grubauer zatím svůj tým drží. To samé se dá říct i o Clemmensenovi, který však měl práce podstatně méně. Hned v první minutě však inkasoval, ale díky postavení hráče v brankovišti se šlo poprvé do kabin za bezbrankového stavu.

20:08
    Druhá třetina byla zahájena, opět na vhazování úspěšní hostující hokejisté.

20:31
    Panteři se však brzy dostali ke kotouči a i do pásma, kde mačkají svého soupeře.

21:03
    Boyes hledal komu přihrát, nakonec se na kruhu otočil a trefil Grubauera do hrudi.

21:40
    Huberdeau u levé tyče hostující branky netrefil skákající kotouč a přišel tak o dobrou příležitost.

22:13
    Florida právě vstřelila branku!
    Vyhazovaný kotouč po hrazení dojel DYLAN OLSEN, na kruhu napálil puk na branku a trefil přesně prostor u bližší tyče. Asistence: Tomáš Kopecký, Jonathan Huberdeau.

22:49
    Clemmensen udělal za vlastní brankou chybu, ale Alex Ovečkin ji nestihl potrestat, jeho střela mířila nad branku domácího brankáře.

23:30
    Hosté zvýšili obrátky a najednou jich je plný led.

24:02
    Grabovskij bojuje za brankou Floridy a tím se celá formace na chvíli udržela v útočném pásmu.

24:33
    Upsahlloův pokus minul branku Grubauera, s kotoučem na holi dále pokračují domácí hokejisté.

25:05
    Florida stále v útočném pásmu, Washington se má co ohánět, aby puk vůbec dostal do bezpečí.

25:22
    Nahození od hrazení chytá Grubauera, nechá unavenou pětici vystřídat.

25:27
    Erat tentokrát vhazování prohrál, takže se Florida v útočné třetině udržela.

26:08
    Kopecký s Fleischmannem dostali kotouč od vlastní branky, pak jej nahodili za branku Caps a odešli střídat.

26:47
    Oleksy napřahoval tak dlouho až prováhal ten správný okamžik ke střele. Jeho pokus minul domácí branku.

27:42
    Bäckström dotlačil puk k Ovečkinovi, který z ostrého úhlu orazítkoval tyč domácí branky, pěkně to zadunělo.

28:25
    Clemmensen vyjel pro vyhazovaný puk, byl u něj dříve než hráč hostů a v poklidu rozehrál.

28:50
    Huberdeau si našel střeleckou pozici, ale Grubauer byl proti změně skóre.

29:29
    V této části hry se hodně bruslí, oba týmy se snaží i střílet, oba brankáři jsou zatím oporami svých týmů.

30:13
    Erat napadal Barche, který o plexisklo poslal kotouč mimo hrací plochu.

30:13
    Následuje komerční přestávka.

30:23
    Ofsajd Floridy, Kopecký byl v útočném pásmu dříve než jeho kolega s pukem

30:32
    Zakázané uvolnění Capitals, hra se stěhuje zpět před Grubauera.

30:42
    Boyes uspěl proti Orlovovi, ale předávka zpoza branky našla pouze hráče v bílých dresech.

31:50
    Washington posílá kotouč po hrazení, za ním spěchá Brouwer, který jej před brankovou čárou krotí.

32:28
    Beagle za brankou bojoval o puk, ten se obloučkem dostal do Clemmensenovy rukavice. Domácí brankář rozehrávku neriskoval.

32:35
    Bäckström prohrál vhazování Florida přesouvá hru před Grubauera.

33:00
    Hraje okolo hrazení, Kulikov se mohl dostat ke střele ale měl před sebou protihráče, takže rozehrál zas okolo hrazení.

33:35
    Několik vyhození hostů vedlo pouze tomu, že puk zastavují na útočné modré domácí.

34:27
    Carlson se pustil na útočný výlet, ale mezi dvěma hráči domácích neuspěl a musí se bleskurychle vracet zpět.

35:09
    Znovu Carlson v útoku, situaci 3 na 2 hostující hokejisté nezvládli.

35:49
    Upshall dovezl puk až ke střele, jeho pokus mířil na bližší tyč, Grubauer již byl v rozkleku, když puk proletěl okolo jeho horní tyčky.

36:16
    Fehra sundal nevybíravě Gudbranson, použil přitom loket. Jako mstitel přijel Brouwer a strhla se krátká šarvátka. Uvidíme jak budou rozdány tresty.

36:16
    Na trestné lavici sedí hostující Joel Ward, na domácí straně je to Sean Bergenheim. Oba pykají za trest svých spoluhráčů.
    Troy Brouwer (WSH) – 2 + 5 + 10 za vyprokování bitky
    Erik Gudbranson (FLA) – 5 + 10 za bitku a úder na Fehra.

36:32
    Washington právě vstřelil branku!
    Hru 4 na 4 využili hosté k vyrovnání brankového poměru. K puku se dostal před brankovištěm NICKLAS BÄCKSTRÖM a prostřelil Clemmensena. Asistence: Michail Grabovskij.

37:32
    Ofsajd domácího týmu.

37:32
    Tak ještě se hrát nebude, je nutné vyměnit prasklé plexisklo za brankou Clemmensena.

37:56
    Mike Green udělal chybu, když puk nedostal za obrannou modrou, ALEXANDR BARKOV puk právě na modré zastavil dojel mezi kruhy a střelou zápěstím nedal Grubauerovi šanci. Bez asistence.

38:24
    Wardovu střelu na kruhu vyráží Clemmensen do rohu.

38:49
    Hosté hrají již přesilovou hru.

39:21
    Kulikov nevyhodil.

39:34
    Tak teď ani Clemmensen nevěděl, jak puk dostal mimo svoji branku. Puk poskakoval po brankové čáře a pak se ocitl najednou za brankou.

39:34
    Situace se zkoumá na videu a tam je zřetelné, že kotouč přešel brankovou čáru, takže hosté přesilovku využívají. Ještě uvidíme komu bude branka připsána.

39:34
    Branka nakonec připsána JOELU WARDOVI. Asistence. Marcus Johansson, Nicklas Bäckström.

39:46
    Další pokus Johanssona, Clemmensen kryje. Přesilovka Washingtonu stále pokračuje.

40:00

Ve druhé třetině byly k vidění 4 branky, pokaždé šla Florida do vedení a pokaždé Washington dokázal odpovědět. Podruhé to bylo v přesilové hře. Tuto branku však musel potvrdit až videorozhodčí, protože hlavní sudí stojící za brankou nepostřehl, že kotouč přešel brankovou čáru. Třetí dějství přinese ještě více dramatických situací, a proto zůstaňte s námi.

40:05
    Ofsajd hostujícího týmu, který bude dohrávat přesilovku za vyloučení Gudbransona.

40:22
    Carlsonova střela jen prosvištěla mimo domácí branku.

40:47
    Ovečkin začíná další útok za vlastní brankou.

41:05
    Fleischmann vystihl přihrávku Carlsona a vyváží kotouč.

41:43
    Florida se za usadila před Grubauerem.

41:50
    Hosté nakonec vyhazují přes všechny čáry, je pískáno zakázané uvolnění.

42:00
    Znovu icing hostů.

42:26
    Oleksy nestihl kotouč v útočné třetině, hosté musí vyklidit útočnou třetinu a tak Florida může v klidu ušetřit čas.

43:13
    Střelu Oleksyho blokuje Tomáš Fleischmann.

43:38
    Kopecký chtěl vysunou Fleischmanna, ten byl obsazen, Washington se dostal ke kotouči.

44:20
    Hosté se nemohou prosadit ke kotouči a jsou ve vlastním pásmu pod tlakem.

44:50
    Až teď se dostali hráči v bílém ke kotouči, a vyváží jej až k brance Clemmensena.

45:23
    Na modré napřáhl Campbell, jeho střela minula pravou tyč Grubauerovy branky.

46:05
    Eratovu střelu z kruhu Clemmensen vyráží.

46:31
    Ward zastavil postup Floridy z obranného pásma, předávka na Chimeru, ten vrací Wardovi, který na brankové čáře poslal přihrávku do druhé vlny, ta však byla překažena.

46:51
    Alznerova střela končí na pozorném Clemmensenovi.

47:36
    Jeden z obránců Floridy při střele zlomil hůl, takže puk sotva doletěl před Grubauera.

48:05
    Washington se protlačil před Clemmensena, ale k zakončení se nedostal.

49:00
    Hayes v mezikruží dostal přihrávku, protože byl však zády k brance, tak jen nahodil směrem Grubauer.

49:34
    Ofsajd Washingtonu.

49:40
    Panteři polevili o aktivní hru a stali se pasivnějším týmem.

50:03
    Hra se přelévá ze strany na stranu, častěji se však hraje v útočném pásmu domácího týmu.

50:36
    Eratova dorážka byla zblokována do rohu, kde si pro ti sjel český reprezentant.

51:09
    Kopecký udržel puk proti protihráči a předal na Campbella.

51:35
    Bäckström se dostává do útočné třetiny po levé straně. Ke střele se dostal Johansson, Clemmensen vyráží.

52:25
    Kulikov nabral rychlost ve střední třetině, vystřelil, vyražený kotouč si dojel a doputoval s ním opět na modrou čáru.

53:25
    Grabovskij kombinoval s Eratem, ale hosté nakonec o puk přišli.

53:44
    Oba týmy střídají, volný kotouč ve středním pásmu sbírá domácí tým.

54:17
    Grubauer se pokusil rozehrát holí o hrazení, puk nepřešel modrou obranou čáru a tlak Floridy vzrůstá.

55:06
    Ovečkin přes celou šíři pásma našel Johanssona, který na několikrát umožnil spoluhráčům vystřídat.

55:21
    Bjugstad si našel volnou dráhu pro střelu, Grubauer puk viděl a ukryl jej do své rukavice. Vhazovat se bude v jeho blízkosti.

55:26
    Po vyhraném vhazování se ke střele dostal Upshall, Grubauer vyráží.

56:00
    Do konce třetí třetiny zbývají 4 minuty a je dost možné, že se dočkáme prodloužení.

56:20
    Kulikov vyváží kotouč přes střední pásmo, Florida se následně usadila v útočném pásmu.

57:09
    Ani jeden tým již nechce udělat chybu, dlouhé přihrávky létají z jedné strany na druhou.

57:34
    Pomalu ale jistě se blíží prodloužení, vypadá to, že dnes jsou oba týmy stejně vyrovnané.

57:58
    Před závěrečnými minutami je tu ještě jedna komerční přestávka.

58:19
    Washington posílá kotouč do střední třetiny.

58:38
    Brouwer netrefil branku.

58:51
    Ani Green neuspěl se svoji střelou.

59:00
    Do konce třetí části chybí pouze 1 minuta, Kulikov se sotva vyhnul Ovečkinovu výpadu.

59:39
    Zakázané uvolnění, ještě jednou se bude vhazovat před brankou Scotta Clemmensena.

59:45
    Ward nezastavil včas přihrávku směřující z jeho poloviny, hra se přesune před Grubauera.

59:54
    Tak ještě jednou se hra před Grubauera vrátí po zakázaném uvolnění.

60:00

Ve třetí třetině jsme branku neviděla a tak o vítězi rozhodne prodloužení popřípadě dovednostní soutěž.

60:01

60:14
    Hosté si budou chtít vybojovat prémiový bod.

60:21
    Ovšem nezačali nejlépe.

60:25
    Znovu musí začít nový útok za vlastní brankou.

60:39
    Olsenova střela míří na Clemmensena, který jeho střelu kryje.

60:58
    Kulikov se procpal před branku, ale nakonec jej hosté ze střelecké pozice vystrnadili.

31:30
    Ovečkin nepřešel přes Fleischmanna.

61:55
    Teď Tomáš Fleischmann nepředal přesně, a tak může Washington spěchat vpřed.

62:35
    Orlov v hloubi útočného pásma získal kotouč, přihrával na modrou čáru, jeho pas byl zblokován mimo hřiště.

62:55
    Kopecký předal na svého spoluhráče, jenže ten přišel o kotouč v souboji s Ovečkinem, který za pomoci Erata míří na Clemmensena.

63:22
    Chimerův pokus z bekhendu našel Clemmensen v rukavici. Tato střela jej ohrozit nemohla.

63:46
    I Florida se snaží rozhodnout ještě před koncem prodloužení, zřejmě nikdo nechce penaltovou loterii. Grubauer přerušuje hru.

64:00
    Poslední minuta prodloužení.

64:25
    Campbell si vyměnil puk s Barkovem, nakonec zamířil puk na Olsena, ten před brankářem nestihl dostatečně puk zvednout.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení rozhodnutí nepřineslo, více hra svědčila Washingtonu, ale vše vyšlo naprázdno.

Po úpravě ledové plochy se podíváme, jak které mužstvo ovládá samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojede Eric Fehr.

Rozvážně dojel mezi kruhy a přes vyrážečku otevírá skóre – 0:1.

Barkov zkoušel nesmyslnou fintu s jízdou pozadu. Stav zůstává – 0:1.

Ovečkinovi se nájezd rovněž nepovedl – 0:1.

Huberdeau zakončil alá Forsberg a srovnává stav na 1:1.

Nejprve to vypadalo, že Bäckaström nechá puk za sebou a pak zvolil podobné zakončení jako Huberdeau – 1:2.

Boyes se rozhodl ke střele a trefil se přesně – 2:2.

Michail Grabovskij vymíchal Clemmensena a zakončil mezi betony – 2:3.

Nick Bjugstad rovněž uspěl, ostrou zasekávačkou do forhendu – 3:3.

Troy Brouwer zakončil svůj blafák pouze do tyče – 3:3.

Tak to je nemožné Kulikov zvolil stejné zakončení jako Brouwer a trefil stejnou tyč – 3:3.

Erat se rozjel rozvážně, ale v konečné fázi mu puk sjel z čepele – 3:3.

Fleischmannovi Grubauer chytá střelu holí – 3:3.

Marcus Johansson chtěl kličku do bekhendu, ale netrefil branku – 3:3.

Scottie Upshall. Tak ani on bekhendovou kličkou neuspěl – 3:3.

Dmitrij Orlov to zkusil střelou na vyrážečku, netrefil branku – 3:3.

Jimmy Hayes rovněž z forhendu ale trefil jen nastavenou lapačku hostujícího brankáře – 3:3.

Joel Ward zvolil střelu s kruhu, Clemmensen vyráží – 3:3.

Ani Marcel Goc neproměňuje, za chvíli dojdou hráči na nájezdy – 3:3.

Jason Chimera si sice povodil Clemmensena, ale ten i v leže dokázal vytěsnit puk letící mezi tyče – 3:3.

Tomáš Kopecký se rozvážně rozjel a z mezikruží trefil přesně levý horní roh branky a rozhoduje utkání – 3:4.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.

Přesilové hry: 2/0 – 3/1

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný a ničím nerušený sobotní den. U dalších utkání NHL napočtenou. (04:59:55)

David Sochor

Branky a nahrávky: 23. Olsen (Kopecký, Huberdeau), 38. Barkov, rozh. náj. Kopecký – 37. Bäckaström (Grabovskij), 40. Ward (Johansson, Bäckström)

Rozhodčí: Watson, Hebert – Nowak, Cameron

Diváci: 15097