Německo – Angola 29:21 (kon.) | Francie – Japonsko 27:19 (kon.) | Polsko – Rumunsko 31:28 (kon.)
Dánsko – Č. Hora 22:21 (kon.)
Polsko
31:28 (13:17)
Rumunsko
Neděle 15.12.2013, 20:15 • SBC Vojvodina • Mistrovství světa žen (playoff)

To je pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. Šampionát v Srbsku bude pokračovat už zítra, kdy jsou na programu další dva osmifinálové zápasy, mimo jiné i duel České republiky s Norskem. (21:49:16)

1 – Marinová a Buceschiová

Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Alina Wojtasová. Ta se prosadila celkem devětkrát.

Vítězství je ale naprosto zasloužené. Polsko vstoupilo do druhého poločasu jako vyměněné a Rumunky promarnily nadějný náskok. Čtvrtfinále si zahrají Polky, Rumunky naopak nečekaně končí.

To je neuvěřitelné! Polky poráží silné Rumunsko!

60
    Konec zápasu. (31:28)

60
    A je rozhodnuto! Kudlaczová navyšuje polské vedení! (31:28) (31:28)

60
    Do konce zápasu zbývá 22 vteřin. Polky vedou o dvě branky navíc jsou u míče. (30:28) (30:28)

60
    Polský trenér si vyžádal oddechový čas! (30:28) (30:28)

60
    Bradeanová přesnou střelou k levé tyči snižuje! (30:28) (30:28)

60
    Wojtasová pro změnu zamířila přesně! (30:27) (30:27)

59
    Pinteová trestuhodně přestřeluje! (29:27) (29:27)

59
    Polky kazí... u míče jsou Rumunky. (29:27) (29:27)

58
    Neaguová zkušeně proměňuje. Rumunky ale dvě minuty před koncem zápasu prohrávají o dvě branky. (29:27) (29:27)

58
    Sedmičku vybojovala i Maneová! To bude ještě zajímavý závěr... (29:26) (29:26)

58
    Semeniuková-Olchawaová posílá Polky do tříbrankového vedení! (29:26) (29:26)

58
    Kulwinská vybojovala sedmimetrový hod! (28:26) (28:26)

57
    Rumunky jsou rozhozeni! Před malou chvílí pokazily přihrávku a u míče jsou znovu Polky. (28:26) (28:26)

57
    Kulwinská posílá Polsko do dvoubrankového vedení! To je neuvěřitelné! (28:26) (28:26)

Petr Horčička

Polsko: 1 Gapská, 40 Wysokinská – 4 Stachowská, 5 Niedzwiedzová, 6 Siodmiaková, 11 Grzybová, 14 Kudlaczová, 21 Koniuszaniecová, 28 Wojtasová, 29 Semeniuková-Olchawaová, 32 Szwedová-Orneborgová, 33 Migalová, 41 Stasiaková, 55 Jochymeková, 77 Kulwinská, 89 Byzdraová.
    Rumunsko: 21 Tolnajová , 30 Ungureanová – 2 Pirvutová, 4 Dincová, 6 Pinteová, 7 Nechitová, 8 Neaguová, 9 Bradeanová, 10 Tacaliová, 11 Pernianová, 13 Marinová, 15 Ardeanová-Eliseiová, 17 Ciuciuleteová, 77 Maneová, 89 Chiperová, 93 Buceschiová.

Rozhodčí: Ivan Mosorinski a Aleksandar Pandzic (oba SRB)