Německo – Angola 29:21 (kon.) | Francie – Japonsko 27:19 (kon.) | Polsko – Rumunsko 31:28 (kon.)
Dánsko – Č. Hora 22:21 (kon.)
Dánsko
22:21 (11:12)
Černá Hora
Neděle 15.12.2013, 20:45Mistrovství světa žen (playoff)

Jovanovičová 1 (22:27:33)

Vyrovnat už ale tým Černé Hory nestihl, a tak do čtvrtfinále postupuje Dánsko, které svého soupeře skutečně těsně udolalo o jedinou branku 22:21. Celý zápas byl nesmírně vyrovnaný a rozhodovaly maličkosti.

60
    Konec zápasu. (22:21)

60
    A ještě Bulatovičová se prosazuje v závěru, v posledních sekundách vložily Černohorky všechny své síly do útoku. (22:21) (22:21)

60
    Černohorky už mají málo času, ale Bulatovičová snižuje. (22:20) (22:20)

59
    Norgaardová ještě procedila míč do sítě střelou zblízka. (22:19) (22:19)

59
    Další time-out v závěru utkání. (21:19) (21:19)

59
    Burgaardová přidává důležitou branku z levé strany, tohle ale černhoorská brankářka mohla mít. (21:19) (21:19)

58
    Bulatovičová vzápětí koriguje stav na 20:19 z dánského pohledu. (20:19) (20:19)

58
    Burgaardová z levé strany přidává dvacátý gól Dánska. (20:18) (20:18)

57
    Černohorská lavička si vybrala oddechový čas. (19:18) (19:18)

57
    Kněževičová snižuje, velké drama nás čeká v koncovce druhého poločasu! (19:18) (19:18)

56
    Černohorky pálily přes zeď, Djokičová se neprosadila. (19:17) (19:17)

56
    V závěru druhého poločasu příliš branek nepadá, oba celky jsou si vědomi, že bude rozhodovat každá branka. (19:17) (19:17)

55
    Bulatovičová z 9m pálila vedle branky! (19:17) (19:17)

54
    Bulatovičová z levého rohu překonala brankářku, jedná se o šťastnou branku, protože dánská hráčka byla dost z úhlu. (19:17) (19:17)

53
    Jorgensenová nyní přetavila dánskou útočnou akci ve vedoucí branku. (18:17) (18:17)

52
    I ve druhém poločase předvádí oba týmy spíše defenzivní házenou, na extra velkou porci gólů budeme čekat nejspíše marně. (17:17) (17:17)

51
    Slušnou šanci měl dánský tým, vedení na svou stranu ale neotočil. (17:17) (17:17)

Martin Pešout

Dánsko: Poulsenová (Greveová) – Schumacherová, Kviesgaardová, Thorsgaardová, Fiskerová, Hansenová, Gravholtová, Bondeová, Holmsgaardová, Jorgensenová, Kristiansenová, Norgaardová, Jensenová, Burgaardová, Jorgensenová.
    Černá Hora: Sonjaová Marinaová) – Vukčevičová, Petrovičová, Pavičevičová, Radičevičová, Djokičová, Despotovičová, Jovanovičová, Bulatovičová, Barjaktovičová, Klikačová, Milenkovičová, Vukčevičová, Lazovičová, Bulatovičová, Mehmedičová, Kněževičová.