Maďarsko – Španělsko 28:21 (kon.) | Brazílie – Nizozemsko 29:23 (kon.) | Norsko – Česko 31:21 (kon.)
J. Korea – Srbsko 27:28 (kon.)
Maďarsko
28:21 (17:12)
Španělsko
Pondělí 16.12.2013, 17:30 • SBC Vojvodina • Mistrovství světa žen (playoff)

1 – Manguová (19:02:32)

To je z tohoto zápasu vše, ale zůstaňte s námi! Od 20 hodin a 15 minut proti sobě nastoupí Norsko a Česká republika.

Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Szandra Zacsiková. Ta zaznamenala pět gólů.

Je dobojováno! Maďarky to dokázaly a jsou ve čtvrtfinále! Španělky tak bronzovou příčku neobhájí a na šampionátu končí. Do druhého poločasu sice vstoupily lépe, ale na vítězství to zkrátka nestačilo. Rozdíl sedmi bodů zřejmě v tomto zápase nečekal nikdo.

60
    Konec zápasu. (28:21)

60
    Lopezové byl odpískán přešlap. Maďarky se radují! (28:21) (28:21)

60
    Görbiczová zamířila přesně! (28:21) (28:21)

59
    Manguová srazila Görbiczovou k zemi a od rozhodčích obdržela dvouminutový trest. Sedmička pro Maďarsko. (27:21) (27:21)

59
    Lopezová z protiútoku snižuje. (27:21) (27:21)

59
    Zacsiková se prosazuje střelou o zem. (27:20) (27:20)

58
    Střelu Peňaové výborně zlikvidovala Kissová. Ta se o malou chvíli později blýskla i po dělovce Manguové! (26:20) (26:20)

58
    Manguová vybojovala faul, u míče jsou Španělky. (26:20) (26:20)

57
    Zřejmě je rozhodnuto! Před malou chvílí se prosadila Kovacsicsová. (26:20) (26:20)

57
    Peňaová přestřeluje! U míče jsou znovu Maďarky. (25:20) (25:20)

56
    Oddechový čas pro Španělsko. (25:20) (25:20)

56
    Görbiczová zamířila přesně! Maďarky jsou jednou nohou ve čtvrtfinále! Španělky ale mají dostatek času na vyrovnání. (25:20) (25:20)

56
    Kovacsicsová to udělala zkušeně. Počkala si na faul a Maďarky budou házet sedmičku! (24:20) (24:20)

55
    ... teď mohly vést i o pět, ale Szamoránská přestřeluje! (24:20) (24:20)

55
    ... a znovu! To je velká smůla španělské hráčky! U míče jsou znovu Maďarky. Ty pět minut před koncem vedou o čtyři branky! (24:20) (24:20)

54
    Begoña Fernandezová pálí jen do tyče! (24:20) (24:20)

54
    Kovacsicsová nezamířila přesně. Do útoku půjdou Španělky. (24:20) (24:20)

53
    Slabá střela Pinedové nemohla Kissovou nijak ohrozit. (24:20) (24:20)

52
    Zacsiková zamířila přesně do růžku španělské branky. (24:20) (24:20)

52
    Na druhé straně předvedla skvělý zákrok Kissová! Ta vyrazila střelu Carbalové. (23:20) (23:20)

51
    Teď si na Navarrovou nepřišla ani Zacsiková. (23:20) (23:20)

51
    Tomoriová se znovu dostala do zakončení, tentokrát bylo vše v pořádku, ale zákrok jako z brankářské učebnice předvedla Navarrová. (23:20) (23:20)

51
    Tomoriová nezakončila přesně, navíc byla faulována. Maďarky zůstanou u míče. (23:20) (23:20)

50
    Navarrová likviduje dělovku Kovacsicsové! (23:20) (23:20)

49
    Peňaová střílí neskutečný gól! Zamířila přesně pod břevno a nutno dodat, že z úctyhodné vzdálenosti! (23:20) (23:20)

48
    Oddechový čas pro Španělsko. (23:19) (23:19)

48
    Szamoránská nedala Navarrové šanci! Těsně před ní míč skočil. (23:19) (23:19)

48
    Carbalová zamířila přesně k levé tyči! (22:19) (22:19)

48
    Sedmička pro Španělky. (22:18) (22:18)

47
    Pinedové byly odpískány kroky. Do útoku už se ženou Maďarky. Ty mají zatím vše ve svých rukou. (22:18) (22:18)

46
    Görbiczová zamířila přesně a odchází střídat! (22:18) (22:18)

46
    Triscuková vybojovala sedmimetrový hod! Začíná přituhovat... (21:18) (21:18)

45
    Další ostrý střet, tentokrát v podání Pinedové a Triscukové. Vylučovat se nebude, u míče jsou Maďarky, které se ženou do protiútoku. (21:18) (21:18)

45
    Triscuková se prosazuje střelou o zem! Maďarky znovu vedou o tři branky. (21:18) (21:18)

44
    Lopezová zamířila přesně na vzdálenější tyč a snižuje na rozdíl dvou branek. (20:18) (20:18)

43
    Střídání ovšem nutné nebude. Szekeresová pokračuje ve hře. (20:17) (20:17)

43
    Carbalová nastřelila Szekeresovou do hlavy. Ta je v péči lékařů. (20:17) (20:17)

43
    Tentokrát už to ovšem Tomoriové vyšlo! Trefila se přesně do horní části španělské branky. (20:17) (20:17)

43
    Před malou chvílí neuspěla ani Tomoriová. (19:17) (19:17)

42
    Triscuková zamířila jen do připravené Navarrové. (19:17) (19:17)

42
    Aguilarové byly odpískány kroky. Do útoku tak mohou vyrazit Maďarky. (19:17) (19:17)

41
    Tomoriová pálí do břevna! (19:17) (19:17)

40
    Peňaová ale nezamířila přesně... netrefila ani branku. (19:17) (19:17)

40
    Sedmimetrový hod pro Španělky! Ty mohou snížit na jednobrankový rozdíl! (19:17) (19:17)

39
    Vértenová trefuje břevno! (19:17) (19:17)

38
    Střelu Aguilarové likviduje Herrová! Maďarky mohou znovu odskočit do vedení o tři branky. (19:17) (19:17)

38
    Přesilovka pro Maďarky! Begoña Fernandezová vyloučena na dvě minuty. (19:17) (19:17)

37
    Oddechový čas pro Maďarsko. (19:17) (19:17)

37
    Aguilarová snižuje na dvoubrankový rozdíl. (19:17) (19:17)

37
    Úspěšný blok maďarské obrany! Španělky přesto zůstanou u míče. (19:16) (19:16)

37
    Aguilarová zamířila přesně k levé tyči! (19:16)

36
    Navarrová si s dělovkou Vértenové poradila znamenitě! (19:15) (19:15)

36
    Peňaová zamířila přesně! (19:15) (19:15)

34
    Aguilarová vybojovala sedmimetrový hod! (19:14) (19:14)

34
    Cifrová nezamířila přesně. Do brejku míří Španělky. (19:14) (19:14)

33
    Žlutá karta pro Manguovou. (19:14) (19:14)

33
    Aguilarová střílí šťastný gól. Maďarskou brankářku hezky přehodila. (19:14) (19:14)

32
    Szucsánszká zamířila přesně k pravé tyči. (19:13) (19:13)

32
    Lopezová z následného proti útoku snižuje. (18:13) (18:13)

31
    Na první střelu Szucsánszké ještě Navarrová dosáhla. Na následnou dorážku už nikoliv. (18:12) (18:12)

31
    V brance Maďarska pokračuje Herrová, stejně jako na druhé straně Navarrová. (17:12) (17:12)

31
    Začal druhý poločas. (17:12)

Druhý poločas rozehrají Maďarky. Ty budou útočit zprava doleva.

1 – Manguová a Aguilarová

Maďarky po úvodních třiceti minutách nečekaně vedou pětibrankovým rozdílem. Ne, že by měly v utkání nějakou převahu, ale Španělky nemohou najít na výborně chytající Herrovou recept. Do druhé části hry půjdou s velkým mankem, jehož smazání však není nemožné. Navíc budou pokračovat v přesilové hře. Druhý poločas začne zhruba za 14 minut.

30
    První poločas skončil. (17:12)

30
    Tomoriová je ještě v závěru vyloučena na dvě minuty. Přesilovka pro Španělky. (17:12) (17:12)

30
    Navarrová likviduje pokus Redeiové-Soósové. Patnáct vteřin do konce prvního poločasu. (17:12) (17:12)

30
    O malou chvíli později nezachytila přihrávku Pinedová. U míče jsou znovu Maďarky. (17:12) (17:12)

29
    Beatriz Fernandezová míjí maďarskou branku! Herrová zasahovat nemusela. (17:12) (17:12)

29
    Görbiczová se prosazuje střelou o zem! Na hřišti byla sotva pár vteřin... (17:12) (17:12)

29
    Görbiczová nahrazuje Tomoriovou. (16:12) (16:12)

28
    Do konce úvodní části hry zbývají dvě minuty. Trenér Maďarska János Hajdu si vybírá oddechový čas. (16:12) (16:12)

28
    Begoña Fernandezová z rychlého brejku snižuje. (16:12) (16:12)

28
    Maďarky vedou o pět gólů! Přesně zamířila Zacsiková! (16:11) (16:11)

27
    A Herrová chytá ve velké pohodě! Před chvílí zlikvidovala pokus Carbalové. (15:11) (15:11)

27
    Zacsiková vrací svému týmu čtyřbrankový náskok. Teď se ale Maďarky budou muset bránit. (15:11) (15:11)

26
    Lopezová snižuje na rozdíl tří branek. Herrová byla tentokrát bez šance. (14:11) (14:11)

26
    Tomoriová zamířila jen do břevna! To už je druhé v krátkém časovém sledu. (14:10) (14:10)

25
    Další výborný zákrok Herrové! Na ní ztroskotala Beatriz Fernandezová. (14:10) (14:10)

25
    Szucsánszká zamířila jen do břevna! (14:10) (14:10)

24
    Beatriz Fernandezová kazí! U míče jsou Maďarky. Přidají v oslabení další gól? Vedly by už o pět branek, což by bylo slibné vedení. (14:10) (14:10)

23
    Szucsánszká zamířila jen do připravené Navarrové. (14:10) (14:10)

23
    Triscuková vyloučena na dvě minuty. Přesilovka pro Španělky. (14:10) (14:10)

23
    Manguová nechala vyniknout Herrovou! Ta drží svůj tým! (14:10) (14:10)

22
    Görbiczová zamířila přesně k tyči a znovu odchází střídat! (14:10) (14:10)

22
    Maďarky budou házet sedmičku. Na tu přichází z lavičky Görbiczová. (13:10) (13:10)

22
    Szekeresová vidí žlutou kartu. (13:10) (13:10)

22
    Lopezová z rychlého brejku snižuje. (13:10) (13:10)

21
    A Maďarky vedou o čtyři branky! To zřejmě čekal jen málo kdo! Před malým okamžikem se prosadila Bognárová-Bódiová. (13:9) (13:9)

21
    Manguová kazí! Šance pro Maďarky. (12:9) (12:9)

20
    Další vynikající zákrok Herrové! Ta založila rychlý útok, který přesně k tyči zakončila Vértenová. (12:9) (12:9)

20
    Dva úspěšné bloky v podání maďarské obrany. Španělky přesto zůstávají u míče. (11:9) (11:9)

19
    Na Herrovou nenašla recept ani Manguová! (11:9) (11:9)

19
    Lopezová vidí žlutou kartu. (11:9) (11:9)

19
    Na druhé straně vynikla i Navarrová! (11:9) (11:9)

18
    Herrová sedmimetrový hod Carbalové likviduje! Maďarky tak mají možnost navýšit své vedení. (11:9) (11:9)

18
    Sedmička pro Španělky. (11:9) (11:9)

18
    Redeiová-Soósová zamířila přesně k levé tyči! (11:9) (11:9)

17
    Görbiczová má zřejmě nějaké zdravotní problémy. Po chvilce totiž hřiště opouští. (10:9) (10:9)

17
    Begoña Fernandezová snižuje! Herrová šla k opačné tyči. (10:9) (10:9)

17
    Görbiczová trestá! Navarrové nedala šanci a Maďarky vedou o dvě branky. (10:8) (10:8)

16
    Lopezová míjí maďarskou branku o centimetry! (9:8) (9:8)

15
    Lopezová ji přivítala gólem! Zamířila přesně do horní části branky. (9:8) (9:8)

15
    Görbiczová se objevuje poprvé na hřišti! Na tom ji přivítal velký aplaus maďarských fanoušků. (9:7) (9:7)

15
    Už se ale pokračuje znovu ve hře, u míče jsou Španělky. (9:7) (9:7)

14
    Trenér Španělska Jorge Dueñas De Galarza na to reaguje oddechovým časem. (9:7) (9:7)

14
    A Vértenová trestá! Maďarky vedou o dvě branky! (9:7) (9:7)

14
    Brilantní zákrok Herrové! (8:7) (8:7)

14
    Redeiová-Soósová posílá Maďarky přesnou střelou do vedení! (8:7) (8:7)

13
    Španělky pokazily rozehrávku a Maďarky to mohly potrestat. To by ovšem Szekeresová musela přihrát přesně. U míče jsou znovu Španělky. (7:7) (7:7)

12
    Vértenová vyrovnává! Zamířila přesně na vzdálenější tyč, na což Navarrová nedokázala zareagovat. (7:7) (7:7)

11
    Tomoriová z následného protiútoku snižuje! (6:7) (6:7)

11
    Žlutá karta pro Begoñu Fernandezovou. (6:7) (6:7)

11
    Carbalová hraje výborně! Před malou chvílí vyhnala Kissovou z branky. Tu nahradila Herrová. (5:7) (5:7)

10
    Vértenová zamířila jen do břevna! (5:6) (5:6)

10
    Lopezová ale vzápětí vrací Španělkám vedení. (5:6) (5:6)

9
    Bognárová-Bódiová přesně umístěnou střelou na bližší tyč vyrovnává! (5:5) (5:5)

9
    Carbalová kazí přihrávku. Do útoku už se řítí Maďarky. (4:5) (4:5)

9
    Tomoriová zamířila pouze do připravené Navarrové. (4:5) (4:5)

8
    Ztráta Španělek! Maďarky mohou vyrovnat. (4:5) (4:5)

8
    Görbiczová stále pouze na lavičce. (4:5) (4:5)

7
    Bognárová-Bódiová se trefila přesně do růžku! (4:5) (4:5)

7
    Carbalová se prosazuje z úctyhodné vzdálenosti! (3:5) (3:5)

6
    Redeiová-Soósová přesnou střelou k levé tyči snižuje! (3:4) (3:4)

6
    Aguilarová zamířila přesně a Španělky vedou o dva góly! (2:4) (2:4)

5
    Výborný zákrok Navarrové. Maďarky mohou jít do dvoubrankového vedení. (2:3) (2:3)

4
    Carbalová proměňuje! Nejlepší střelkyně Španělska ze základní skupiny zamířila přesně k pravé tyči. (2:3) (2:3)

4
    Souboj dvou desítek. Španělky budou házet sedmičku. (2:2) (2:2)

4
    Bognárová-Bódiová vyrovnává! Zamířila na vzdálenější tyč a byla úspěšná. (2:2) (2:2)

3
    Vértenová pokazila přihrávku, což trestá Begoña Fernandezová a Španělky jdou poprvé v utkání do vedení. (1:2) (1:2)

3
    Manguová, ač byla tísněna, vyrovnává přesnou střelou k levé tyči. (1:1) (1:1)

2
    Szucsánszká otevírá gólový účet dnešního zápasu! (1:0) (1:0)

2
    Úspěšný blok v podání Carbalové! (0:0) (0:0)

2
    Kazí i Maďarky. Španělky následný brejk nepotrestaly, Lopezová nepřihrála přesně. (0:0) (0:0)

1
    Španělky kazí! Do útoku půjdou Maďarky. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Rozehrávat budou Španělky. Ty budou v první půli útočit zprava doleva. Görbiczová začne zápas na lavičce náhradníků.

-10
    Následovat bude slavnostní zahájení zápasu. Oba celky přijdou na hrací plochu se svou vlajkou. Poté zazní hymny obou zemí.

Maďarsko: 12 Herrová, 21 Kissová – 2 Zacsiková, 5 Triscuková, 6 Vértenová, 7 Szucsánszká, 9 Vinczeová, 10 Bulathová, 13 Görbiczová, 18 Szamoránská, 20 Redeiová-Soósová, 22 Bognárová-Bódiová, 23 Szekeresová, 27 Cifrová, 83 Kovacsicsová, 87 Tomoriová.

Španělsko: 1 Cristina Gonzalezová, 12 Navarrová – 2 Lopezová, 7 Beatriz Fernandezová, 9 Manguová, 10 Aguilarová, 11 Benzalová, 13 Alonsová, 14 Chavezová, 17 Pinedová, 18 Begoña Fernandezová, 25 Peňaová, 27 Lara Gonzalezová, 30 Elorzová, 35 Egozkuová, 86 Carbalová.

Rozhodčí: Anders Birch a Dennis Stenrand (oba Dánsko).

-20
    Do zápasu zbývá zhruba dvacet minut. Za malý okamžik se společně podíváme na soupisky.

Španělky naopak dokráčely až do semifinále, kde podlehly Norkám, pozdějším vítězkám. Na turnaji skončily třetí, v souboji o třetí místo zdolaly Dánky. Pokud porazí Maďarky, tak by si mohly zopakovat čtvrtfinálový souboj s Brazílií. Ty ovšem musí porazit Nizozemsko.

Když se podíváme na poslední mistrovství světa, respektive z předloňského roku, Maďarky bychom tam hledali marně. V kvalifikaci o šampionát totiž podlehly Německu, podobně jako Češky Černé Hoře.

Kdo tento souboj vyhraje, tak postoupí do čtvrtfinále, kde narazí na lepšího z dvojice Brazílie – Nizozemsko, kde se dá čekat urputný souboj. Favoritem ale budou Brazilky. Kdo naopak prohraje, tak pro něj turnaj končí. Kdo se bude nakonec radovat nám napoví následující minuty.

-45
    Oba týmy už jsou na palubovce a zahájily tradiční rozcvičku. V hale zatím moc fanoušků není, ale do začátku zápasu ještě zbývá dostatek času.

Sestavy z posledních zápasů

Španělsko: 1 C. Gonzalezová, 12 Navarrová – 2 Lopezová, 7 Bea. Fernandezová, 9 Manguová, 10 Aguilarová, 11 Benzalová, 13 Alonsová, 14 Chavezová, 17 Pinedová, 18 Beg. Fernandezová, 25 Peňaová, 27 L. Gonzalezová, 30 Elorzová, 35 Egozkuová, 86 Carbalová.

Španělky prohrály v základní skupině pouze jediný zápas, a to s obhájkyněmi titulu z posledního šampionátu z Norska. V tabulce skončily na druhém místě, měly ovšem až čtvrtou nejlepší ofenzivu, za to ale měly druhou nejlepší defenzivu. Na té budou chtít stavět i v tomto zápase, ovšem čeká je tvrdý oříšek. Maďarky totiž požene za vítězstvím spousta jejich fanoušků.

Přehled zápasů ve skupině C:
    Španělsko – Norsko 20:22
    Španělsko – Polsko 26:20
    Španělsko – Argentina 25:19
    Španělsko – Paraguay 29:9
    Španělsko – Angola 30:21

Maďarky skončily v tabulce překvapivě až na třetím místě, o čemž rozhodla porážka s Rumunskem. Maďarky ale předvádí od začátku šampionátu vyrovnané výkony. Do Srbska si navíc přivezla skvělou formu Anita Görbitzová, na které budou trenéry maďarské reprezentace spoléhat i v tomto duelu. Maďarky čeká více než vyrovnaný soupeř. Španělky na tomto turnaji totiž chtějí minimálně obhájit bronzové medaile.

Přehled zápasů ve skupině D:
    Maďarsko – Česko 35:27
    Maďarsko – Tunisko 26:24
    Maďarsko – Austrálie 39:15
    Maďarsko – Rumunsko 17:21
    Maďarsko – Německo 26:27

Dnes je na programu v pořadí třetí osmifinálový zápas 21. mistrovství světa v házené žen, hraný v Novém Sadu. V tom se představí Maďarsko a Španělsko, což napovídá, že půjde o velice atraktivní souboj.

Sportu zdar a házené zvlášť! Přímo z dění šampionátu vás zdraví Petr Horčička.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.