Maďarsko – Španělsko 28:21 (kon.) | Brazílie – Nizozemsko 29:23 (kon.) | Norsko – Česko 31:21 (kon.)
J. Korea – Srbsko 27:28 (kon.)
Norsko
31:21 (19:10)
Česko
Pondělí 16.12.2013, 20:15 • SBC Vojvodina • Mistrovství světa žen (playoff)

Děkuji za pozornost a přeji vám hezký zbytek dne. (21:41:38)

Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena norská brankářka Silje Solbergová. Ta ve druhé půli pořádně trápila české střelkyně.

Norky potvrdily roli favoritek a zaslouženě vítězí. České házenkářky tak na turnaji končí, Norsko naopak míří za obhajobou titulu. Druhý poločas už byl z české strany lepší, ale to bylo samozřejmě podmíněno i tím, že Norky své nejvyšší opory šetřily.

60
    Konec zápasu. (31:21)

60
    Lokeová ukončuje přesnou střelou k pravé tyči dnešní zápas. (31:21) (31:21)

60
    Luzumová vyloučena na dvě minuty. Síly na hřišti se vyrovnají. (30:21) (30:21)

60
    Morková se prosazuje po střele o zem. (30:21) (30:21)

60
    Poslední minuta zápasu. (30:21) (30:21)

59
    Luzumová snižuje na rozdíl osmi branek. (29:21) (29:21)

59
    Sanna Solbergová vyloučena na dvě minuty. Sedmička pro Česko. (29:20) (29:20)

59
    Hrbková se vrací na hřiště. To je dobrá zpráva pro české fanoušky. (29:20) (29:20)

58
    Kristiansenová se trefuje k pravé tyči. Satrapová byla bez šance. (29:20) (29:20)

58
    Crhová zamířila přesně na vzdálenější tyč, na což Solbergová nedokázala zareagovat. (28:20) (28:20)

57
    Přesilovka pro Češky. Lokeová srazila Kutlvašrovou a jde si na dvě minuty nuceně odpočinout. (28:19) (28:19)

57
    Norky hrají prakticky celý druhý poločas bez svých opor. Alstadová nebo Hammersengová-Edinová hrály jen úvodní poločas a trenér je tak může šetřit do další fáze turnaje. (28:19) (28:19)

56
    Sanna Solbergová ještě více navyšuje vedení norského týmu. (28:19) (28:19)

55
    Keclíková zamířila na vzdálenější tyč a byla úspěšná. (27:19) (27:19)

55
    Češky chybují a do úniku se dostala Solbergová. Ta se trefila přesně k levé tyči. (27:18) (27:18)

54
    Úspěšný blok v podání Růčkové. (26:18) (26:18)

53
    Střelu Crhové vyráží Solbergová mimo! Do útoku půjdou Norky. (26:18) (26:18)

52
    Úspěšný blok v podání Štěrbové. Češky mohly snížit, ale Štěrbová nezamířila přesně. (26:18) (26:18)

52
    Raníkovou nahrazuje Satrapová. (27:18) (27:18)

52
    Salčáková se dostala do úniku a v koncovce byla nekompromisní! (26:18) (26:18)

51
    Knedlíkovou nahrazuje Crhová. (26:17) (26:17)

51
    Oddechový čas pro norského trenéra. (26:17) (26:17)

50
    Knedlíková krásně uvolnila Salčákovou, která se prosazuje střelou o tyč! (26:17) (26:17)

49
    Luzumová zamířila přesně! (26:16) (26:16)

49
    Keclíková vybojovala sedmičku! (26:15) (26:15)

48
    Na branku se čeká už dlouhé čtyři minuty. Před malou chvílí se neprosadila ani Selucká. (26:15) (26:15)

48
    Kutlvašrová trefuje břevno. K následné dorážce se dostala Salčáková, ale ani ta nezamířila přesně. (26:15) (26:15)

47
    Na hřišti ji nahrazuje Štěrbová. (26:15) (26:15)

47
    Na palubovce zůstává ležet Hrbková. Ta je v péči lékařů, za potlesku českých fanoušků opouští hřiště po svých. (26:15) (26:15)

47
    Solbergová pálí do tyče! (26:15) (26:15)

47
    Knedlíková skvěle našla Kutlvašrovou. Ta se ale neprosazuje. Do brejku mohou jít Norky. (26:15) (26:15)

46
    Nostvoldová neuspěla ani tentokrát. Zamířila jen do břevna! (26:15) (26:15)

45
    Do branky se vrací Raníková. (26:15) (26:15)

45
    Skvělý tah trenéra! Satrapová vychytala Nostvoldovou. (26:15) (26:15)

45
    Do branky se postaví Satrapová. (26:15) (26:15)

45
    Sedmička pro Norsko. (26:15) (26:15)

44
    Kutlvašrová zamířila do horní části branky, na což Solbergová nedokázala zareagovat. (26:15) (26:15)

44
    Knedlíková zachytila přihrávku Lokeové. Češky tak mohou postupovat do protiútoku. (26:14) (26:14)

43
    Salčáková nahrazuje Chrenkovou. (26:14) (26:14)

42
    Hezkou střelou se prezentovala Hrbková. Její střelu o zem ale Solbergová vyráží. (26:14) (26:14)

42
    Nostvoldová byla z následného protiútoku úspěšná. (26:14) (26:14)

41
    Luzumová ztroskotala na Solbergové, ale ta míč pouze vyrazila. Na následnou dorážku už byla krátká. (25:14) (25:14)

41
    Chrenková byla při zakončení faulována, následovat bude sedmička pro český tým. (25:13) (25:13)

40
    Přesilovka pro Norsko. Štěrbová si půjde na dvě minuty nuceně odpočinout. (25:13) (25:13)

40
    Pokus Blancové tentokrát Raníková vyráží. (25:13) (25:13)

40
    Další hezký gól střílí Alstadová. Ta se prosadila střelou o zem. (25:13) (25:13)

39
    Hrbková zamířila na vzdálenější tyč a byla úspěšná! (24:13) (24:13)

39
    Nostvoldová vymetla pavučinu v české brance! (24:12) (24:12)

38
    Štěrbová zamířila přesně k pravé tyči! (23:12) (23:12)

38
    Knedlíková byla faulována, Češky zůstanou u míče. (23:11) (23:11)

37
    Hrbková se trefila přesně mezi nohy norské brankářky. (23:11) (23:11)

36
    Norky jsou v koncovce vynikající. Před malou chvílí to prokázala Alstadová. (23:10) (23:10)

36
    Luzumová se pokoušela přehodit Solbergovou. Bohužel ale neúspěšně. (22:10) (22:10)

35
    Češky zkazily přihrávku, z čehož těží Nostvoldová. Ta nedala Raníkové šanci. (22:10) (22:10)

35
    Breivangová zamířila přesně do růžku české branky. (21:10) (21:10)

34
    Střela Štěrbové se mezi tři tyče norské branky nevešla. (20:10) (20:10)

34
    Nostvoldová zamířila přesně a Norsko vede o deset branek. (20:10) (20:10)

34
    Štěrbová vidí žlutou kartu. (19:10) (19:10)

34
    Sedmimetrový hod pro Norsko. (19:10) (19:10)

33
    Na norskou brankářku nevyzrála ani Štěrbová. Do útoku půjdou Norky. (19:10) (19:10)

32
    Hrbková trefila jen připravenou Solbergovou. Na druhé straně se proti střele Blancové blýskla Raníková. (19:10) (19:10)

31
    Růčkovou nahrazuje Luzumová – nejlepší střelkyně českého týmu na letošním šampionátu. (19:10) (19:10)

31
    Slabá střela Herremové Raníkové problémy nenadělala. (19:10) (19:10)

31
    Lundeovou nahradila v norské brance Solbergová. (19:10) (19:10)

31
    Sestava českého týmu na začátku druhé půle: Raníková – Hrbková, Růčková, Chrenková, Štěrbová, Vítková, Knedlíková.

31
    Začal druhý poločas. (19:10)

Druhý poločas rozehrají Norky. Ty budou útočit zleva doprava.

Štěrbová – 1

Norky prokazují svou kvalitu a po úvodních třiceti minutách zaslouženě vedou. Jednou nohou už jsou ve čtvrtfinále, jelikož smazat devítibrankové manko je takřka nemožné. Možné je ale všechno. Druhý poločas začne zhruba za 14 minut.

30
    První poločas skončil. (19:10)

30
    Kristiansenová se prosazuje o tyč. Tím také úvodní poločas končí. (19:10) (19:10)

30
    Luzumová to zkoušela z velké dálky, na Lundeovou si však nepřišla. (18:10) (18:10)

30
    Ty už jsou kompletní. (18:10) (18:10)

30
    Poslední minuta prvního poločasu. U míče jsou Češky. (18:10) (18:10)

29
    Luzumová zkušeně proměňuje! (18:10) (18:10)

28
    Hammersengová-Edinová vidí za nešetrný zákrok žlutou kartu. (18:10) (18:10)

28
    Knedlíková byla faulována! Sedmička pro Češky! (18:9) (18:9)

28
    Lokeová zamířila přesně mezi nohy Raníkové. Norky vedou o devět branek a jejich náskok už bude velice obtížné dotáhnout. (18:9) (18:9)

28
    Oddechový čas pro Češky. Dvě minuty pro českou lavičku. Ty obdržel trenér Bašný, trest odpyká Černá. (17:9) (17:9)

28
    Solbergové byl odpískán přešlap. Do útoku půjdou Češky. (17:9) (17:9)

27
    Defenziva Norska dnes hraje výborně a Češky se do zakončení dostávají pouze sporadicky. (17:9) (17:9)

27
    Norky navyšují své vedení. Molidová byla nekompromisní. (17:9) (17:9)

26
    A Morková trestá! Zamířila přesně k levé tyči. (16:9) (16:9)

26
    Černá nezpracovala přesně, u míče jsou Norky. (15:9) (15:9)

26
    Poznarovou nahrazuje Knedlíková. (15:9) (15:9)

25
    Morková se střelou z pravé strany nemýlila. (15:9) (15:9)

25
    Vítková vyloučena na dvě minuty. Přesilovka pro Norsko. (14:9) (14:9)

25
    Luzumová zamířila přesně k pravé tyči! (14:9) (14:9)

24
    Morková míjí cíl! Češky mohly jít do rychlého brejku, ale na palubovce zůstala ležet jedna z Norek. Trenér Bašný následně vidí žlutou kartu. (14:8) (14:8)

24
    Černá zamířila do protipohybu norské brankářky a byla úspěšná! (14:8) (14:8)

23
    Lokeová se trefuje přesně k levé tyči! Norky vedou o sedm branek. (14:7) (14:7)

23
    Molidovou nahrazuje Sullandová. (13:7) (13:7)

23
    Pokus Keclíkové končí na tyči! (13:7) (13:7)

22
    ... na její následnou dorážku už byla krátká. (13:7) (13:7)

22
    Střelu Hammersengové-Edinové vyráží Raníková mimo tři tyče! (12:7) (12:7)

22
    Úspěšný blok Vítkové! Norky ale budou pokračovat v dobývání české obrany. (12:7) (12:7)

22
    Vítková se trefuje přesně mezi nohy Lundeové! (12:7) (12:7)

21
    Solbergová míjí cíl! Češky mohou snížit. (12:6) (12:6)

21
    Raníková likviduje dělovku Alstadové! (12:6) (12:6)

20
    Keclíková nepřihrála přesně. U míče jsou znovu Norky. (12:6) (12:6)

20
    Na pokus Morkové už česká brankářky nedosáhla. Norky vedou o šest branek. (12:6) (12:6)

20
    Vynikající zákrok Raníkové! Norky přesto zůstanou u míče. (11:6) (11:6)

19
    Hrbkové byly odpískány kroky. Do útoku půjdou Norky. (11:6) (11:6)

18
    Špatná přihrávka od Luzumové. Z toho těží Norky, před malým okamžikem se z úniku prosadila Morková. (11:6) (11:6)

18
    Do protiútoku už se řítí Češky. Obrana Norska ovšem hraje velice pozorně. (10:6) (10:6)

18
    Lokeová se trefila přesně mezi nohy české brankářky. Norky znovu vedou o čtyři branky. (10:6) (10:6)

17
    Kutlvašrová zamířila přesně do růžku! (9:6) (9:6)

16
    Štěrbovou nahrazuje Kutlvašrová. (9:5) (9:5)

16
    Trenér české reprezentace Jan Bašný si vyžádal oddechový čas. Norky vedou po šestnácti minutách o čtyři branky. (9:5) (9:5)

16
    Alstadová byla na druhé straně úspěšná. Trefila se přesně k levé tyči. (9:5) (9:5)

16
    ... Chrenková ovšem nezamířila přesně. (8:5) (8:5)

16
    Lokeové byl odpískán přešlap. Češky mohou snížit. (8:5) (8:5)

15
    Hrbková míjí cíl. U míče jsou znovu Norky. (8:5) (8:5)

15
    Lokeová zamířila přesně mezi nohy české brankářky. Norky odskakují do tříbrankového vedení. (8:5) (8:5)

14
    Štěrbová kazí přihrávku. Šance pro Norsko. (7:5) (7:5)

13
    Sullandová zkušeně proměňuje. (7:5) (7:5)

13
    Sedmička pro Norky. Ty mohou odskočit znovu do dvoubrankového vedení. (6:5) (6:5)

13
    Žlutá karta pro Vítkovou. (6:5) (6:5)

13
    Vítková míjí cíl! Norky mohou jít do rychlého brejku. (6:5) (6:5)

12
    Breivangová vidí žlutou kartu. (6:5) (6:5)

12
    Norky kazí! Češky mají znovu šanci na vyrovnání. (6:5) (6:5)

12
    Chrenková se prosazuje po střele k bližší tyči. Na to Lundeová nedokázala zareagovat. (6:5) (6:5)

11
    Blancová zamířila přesně k pravé tyči. Norky znovu vedou o dvě branky. (6:4) (6:4)

11
    Vítková nezamířila přesně. U míče jsou znovu Norky. (5:4) (5:4)

11
    Sullandová zamířila jen do připravené Raníkové! Češky mohou vyrovnat. (5:4) (5:4)

10
    Luzumová si Lundeovou vychutnala! Krásným obloučkem snižuje na rozdíl jediné branky. (5:4) (5:4)

9
    Herremová ale kazí přihrávku. Z následného protiútoku Češky vybojovaly sedmičku. (5:3) (5:3)

9
    Další nepřesná přihrávka českého týmu. Norky mohou navýšit své vedení. (5:3) (5:3)

8
    Norsko odskakuje do dvoubrankového vedení. Breivangová se prosazuje střelou o zem. (5:3) (5:3)

8
    Molidová zamířila přesně k levé tyči a posílá Norky poprvé v utkání do vedení. (4:3) (4:3)

7
    Štěrbová trefila jen norskou brankářku. Norky mohou jít do vedení. (3:3) (3:3)

7
    Sullandová vyrovnává! (3:3) (3:3)

6
    Norky svou aktivitou vybojovaly sedmimetrový hod. (2:3) (2:3)

6
    Hrbková zamířila přesně do růžku branky Lundeové! Češky znovu vedou. (2:3) (2:3)

5
    Riegelhuthová-Korenová přesnou střelou k levé tyči vyrovnává. (2:2) (2:2)

4
    Luzumová kazí přihrávku. Do útoku půjdou Norky, které mohou vyrovnat. (1:2) (1:2)

4
    Blancová vidí žlutou kartu. (1:2) (1:2)

4
    Úspěšný blok v podání Breivangové, Češky budou pokračovat v držení míče. (1:2) (1:2)

3
    U míče už jsou znovu Češky. (1:2) (1:2)

3
    Herremová si vychutnala českou brankářku! Krásně ji přehodila a snižuje. (1:2) (1:2)

2
    Češky vedou o dvě branky! To je skvělý start! Před malou chvílí se prosadila Štěrbová! (0:2) (0:2)

2
    Blancová ztroskotala na Raníkové! Výborný zákrok české brankářky! (0:1) (0:1)

1
    Hrbková zamířila na bližší tyč a otevírá gólový účet dnešního zápasu! (0:1) (0:1)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Rozehrávat budou Češky. Ty budou v prvním poločase útočit zleva doprava.

Úvodní sestava českého týmu: Raníková – Knedlíková, Luzumová, Hrbková, Vítková, Štěrbová, Chrenková.

Následovat bude slavnostní zahájení zápasu. Oba týmy přijdou za malý moment na hrací plochu. Poté budou následovat hymny obou zemí.

Norsko: 2 Molidová, 16 Lundeová – 4 Oftedalová, 5 Alstadová, 6 Lokeská, 7 Nostvoldová, 8 Breivangová, 9 Blancová, 11 Hammersengová-Edinová, 12 Solbergová, 17 Kristiansenová, 18 Riegelhuthová-Korenová, 22 Morková, 23 Herremová, 24 Solbergová.

Česko: 12 Raníková, 16 Satrapová – 3 Knedlíková, 5 Keclíková, 7 Chrenková, 8 Poznarová, 9 Salčáková, 10 Růčková, 11 Kutlvašrová, 13 Černá, 14 Vítková, 15 Hrbková, 18 Luzumová, 19 Štěrbová, 22 Crhová, 24 Selucká.

Rozhodčí: Carlos Maria Marina a Dario Leonel Minore (oba ARG).

-30
    Do začátku zápasu zbývá zhruba půlhodiny, pojďme se společně podívat na sestavy.

-40
    Oba týmy zahájily tradiční rozcvičku. Češky nastoupí v bílých dresech, Norky zvolily tradiční červenou.

Čekání na začátek zápasu si můžete zkrátit přečtením obsáhlého rozhovoru s jednou z opor národního týmu – Janou Knedlíkovou.

Zajímavost

Český házenkářský tým se probojoval na mistrovství světa přesně po deseti letech! Naposledy se představil na šampionátu v Chorvatsku v roce 2003, který ovládla Francie. Český tým se umístil na patnáctém místě. Letos má velkou šanci na lepší umístění!

Předpokládané sestavy

Norsko: Molidová, Lundeová – Oftedalová, Alstadová, Nostvoldová, Breivangová, Blancová, Hammersengová-Edinová, Solbergová, Sullandová, Kristiansenová, Riegelhuthová-Korenová, Morková, Herremová, Solbergová.

Česko: Raníková, Satrapová – Knedlíková, Keclíková, Chrenková, Poznarová, Salčáková, Růčková, Kutlvašrová, Černá, Vítková, Hrbková, Luzumová, Štěrbová, Crhová, Selucká.

Petrovaradínská pevnost

Leží na pravém břehu Dunaje a vznikla ještě před samotným založením Noviho Sadu v roce 1692 jako rakouský hraniční bod. V polovině 18. století se začalo s rozsáhlou přestavbou, která trvala 25 let. Každým rokem, pravidelně na začátku července, se tu koná hudební festival EXIT, na němž vystoupili například Pet Shop Boys, The Cardigans, Prodigi, Metallica, Fatboy Slim aj.

Zajímáte se o házenou? Navštivte její profil na facebooku a odebírejte spoustu zajímavých informací!

Varadinský most

Právě tento osvětlený most je ozdobou Nového Sadu, zhruba čtyřistatisícového města. Spojuje centrum města s Petrovaradínem a překonává řeku Dunaj. Současný most je na místě mezi Bulvárem Mihajla Pupina a Petrovaradínem již třetí v pořadí. Slavnostně byl otevřen v září 2000.

Češky si už základní cíl splnily, teď tedy mohou pouze překvapit. I to by mohlo být jejich výhodou, protože na ně nebude vyvíjen žádný tlak. Už v minulosti si dokázaly, že s Norskem mohou hrát vyrovnanou partii. Na šampionátu zatím dvakrát vyhrály a třikrát prohrály. Vyrovnají tuto bilanci i po osmifinálovém zápase? V případě vítězství by se musely z Nového Sadu přesunout do Bělehradu. I v tomto zápase bude trenér Bašný spoléhat na vyrovnané výkony Ivety Luzumové a Jany Knedlíkové. Ty si do Nového Sadu přivezly vynikající formu. Skvěle si ale vedou i brankářky.

Zajímavost z dějiště šampionátu

Organizátoři tu na ochranu a bezpečí dbají opravdu svědomitě. V restauracích, které jsou v blízkosti jednoho kilometru ve vzdálenosti od haly, se nesmí čepovat pivo. Pokud byste si chtěli dát české pivo, tak v Novém Sadu žádný problém. Čepují tu totiž Staropramen.

Norky neztratily v základní skupině C jediný bod. Poradily si tak se všemi soupeřkami a do osmifinálového zápasu jdou s čistou hlavou, aniž by okusily hořkost porážky. To pro ně však může být i mírnou nevýhodou, neboť by svého soupeře mohly podcenit. Norsko má však velezkušený tým, ničeho podobného zřejmě nedopustí. Navíc tu obhajují titul z posledního šampionátu a v tomto zápase nebudou brát nic jiného, než výhru. Ale znáte souboj Davida s Goliášem...

Přehled zápasů ve skupině C:
    Norsko – Španělsko 22:20
    Norsko – Argentina 37:18
    Norsko – Paraguay 34:13
    Norsko – Angola 26:21
    Norsko – Polsko 23:18

Dnes je na programu v pořadí čtvrtý osmifinálový zápas 21. mistrovství světa v házené žen, hraný v Novém Sadu. V tom se představí Norsko a Česká republika. Tento onlajn přenos bude z Nového Sadu v osmifinálových bojích posledním. Představím vám tedy nejen soupeře, ale v krátkosti i pýchy Nového Sadu.

Sportu zdar a házené zvlášť! Přímo z dění šampionátu vás zdraví Petr Horčička.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Petr Horčička

Norsko: 12 Si. Solbergová, 16 Lundeová – 2 Molidová, 4 Oftedalová, 5 Alstadová, 6 Lokeová, 7 Nostvoldová, 8 Breivangová, 9 Blancová, 11 Hammersengová-Edinová, 15 Sullandová, 17 Kristiansenová, 18 Riegelhuthová-Korenová, 22 Morková, 23 Herremová, 24 Sa. Solbergová.

Rozhodčí: Carlos Maria Marina a Dario Leonel Minore (oba ARG)