Maďarsko – Španělsko 28:21 (kon.) | Brazílie – Nizozemsko 29:23 (kon.) | Norsko – Česko 31:21 (kon.)
J. Korea – Srbsko 27:28 (kon.)
Norsko
31:21 (19:10)
Česko
Pondělí 16.12.2013, 20:15 • SBC Vojvodina • Mistrovství světa žen (playoff)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Sportu zdar a házené zvlášť! Přímo z dění šampionátu vás zdraví Petr Horčička.

Dnes je na programu v pořadí čtvrtý osmifinálový zápas 21. mistrovství světa v házené žen, hraný v Novém Sadu. V tom se představí Norsko a Česká republika. Tento onlajn přenos bude z Nového Sadu v osmifinálových bojích posledním. Představím vám tedy nejen soupeře, ale v krátkosti i pýchy Nového Sadu.

Norky neztratily v základní skupině C jediný bod. Poradily si tak se všemi soupeřkami a do osmifinálového zápasu jdou s čistou hlavou, aniž by okusily hořkost porážky. To pro ně však může být i mírnou nevýhodou, neboť by svého soupeře mohly podcenit. Norsko má však velezkušený tým, ničeho podobného zřejmě nedopustí. Navíc tu obhajují titul z posledního šampionátu a v tomto zápase nebudou brát nic jiného, než výhru. Ale znáte souboj Davida s Goliášem...

Zajímavost z dějiště šampionátu

Organizátoři tu na ochranu a bezpečí dbají opravdu svědomitě. V restauracích, které jsou v blízkosti jednoho kilometru ve vzdálenosti od haly, se nesmí čepovat pivo. Pokud byste si chtěli dát české pivo, tak v Novém Sadu žádný problém. Čepují tu totiž Staropramen.

Češky si už základní cíl splnily, teď tedy mohou pouze překvapit. I to by mohlo být jejich výhodou, protože na ně nebude vyvíjen žádný tlak. Už v minulosti si dokázaly, že s Norskem mohou hrát vyrovnanou partii. Na šampionátu zatím dvakrát vyhrály a třikrát prohrály. Vyrovnají tuto bilanci i po osmifinálovém zápase? V případě vítězství by se musely z Nového Sadu přesunout do Bělehradu. I v tomto zápase bude trenér Bašný spoléhat na vyrovnané výkony Ivety Luzumové a Jany Knedlíkové. Ty si do Nového Sadu přivezly vynikající formu. Skvěle si ale vedou i brankářky.

Varadinský most

Právě tento osvětlený most je ozdobou Nového Sadu, zhruba čtyřistatisícového města. Spojuje centrum města s Petrovaradínem a překonává řeku Dunaj. Současný most je na místě mezi Bulvárem Mihajla Pupina a Petrovaradínem již třetí v pořadí. Slavnostně byl otevřen v září 2000.

Zajímáte se o házenou? Navštivte její profil na facebooku a odebírejte spoustu zajímavých informací!

Petrovaradínská pevnost

Leží na pravém břehu Dunaje a vznikla ještě před samotným založením Noviho Sadu v roce 1692 jako rakouský hraniční bod. V polovině 18. století se začalo s rozsáhlou přestavbou, která trvala 25 let. Každým rokem, pravidelně na začátku července, se tu koná hudební festival EXIT, na němž vystoupili například Pet Shop Boys, The Cardigans, Prodigi, Metallica, Fatboy Slim aj.

Předpokládané sestavy

Norsko: Molidová, Lundeová – Oftedalová, Alstadová, Nostvoldová, Breivangová, Blancová, Hammersengová-Edinová, Solbergová, Sullandová, Kristiansenová, Riegelhuthová-Korenová, Morková, Herremová, Solbergová.

Česko: Raníková, Satrapová – Knedlíková, Keclíková, Chrenková, Poznarová, Salčáková, Růčková, Kutlvašrová, Černá, Vítková, Hrbková, Luzumová, Štěrbová, Crhová, Selucká.

Zajímavost

Český házenkářský tým se probojoval na mistrovství světa přesně po deseti letech! Naposledy se představil na šampionátu v Chorvatsku v roce 2003, který ovládla Francie. Český tým se umístil na patnáctém místě. Letos má velkou šanci na lepší umístění!

Čekání na začátek zápasu si můžete zkrátit přečtením obsáhlého rozhovoru s jednou z opor národního týmu – Janou Knedlíkovou.

-40
    Oba týmy zahájily tradiční rozcvičku. Češky nastoupí v bílých dresech, Norky zvolily tradiční červenou.

-30
    Do začátku zápasu zbývá zhruba půlhodiny, pojďme se společně podívat na sestavy.

Norsko: 2 Molidová, 16 Lundeová – 4 Oftedalová, 5 Alstadová, 6 Lokeská, 7 Nostvoldová, 8 Breivangová, 9 Blancová, 11 Hammersengová-Edinová, 12 Solbergová, 17 Kristiansenová, 18 Riegelhuthová-Korenová, 22 Morková, 23 Herremová, 24 Solbergová.

Česko: 12 Raníková, 16 Satrapová – 3 Knedlíková, 5 Keclíková, 7 Chrenková, 8 Poznarová, 9 Salčáková, 10 Růčková, 11 Kutlvašrová, 13 Černá, 14 Vítková, 15 Hrbková, 18 Luzumová, 19 Štěrbová, 22 Crhová, 24 Selucká.

Rozhodčí: Carlos Maria Marina a Dario Leonel Minore (oba ARG).

Následovat bude slavnostní zahájení zápasu. Oba týmy přijdou za malý moment na hrací plochu. Poté budou následovat hymny obou zemí.

Úvodní sestava českého týmu: Raníková – Knedlíková, Luzumová, Hrbková, Vítková, Štěrbová, Chrenková.

Rozehrávat budou Češky. Ty budou v prvním poločase útočit zleva doprava.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Hrbková zamířila na bližší tyč a otevírá gólový účet dnešního zápasu! (0:1) (0:1)

2
    Blancová ztroskotala na Raníkové! Výborný zákrok české brankářky! (0:1) (0:1)

2
    Češky vedou o dvě branky! To je skvělý start! Před malou chvílí se prosadila Štěrbová! (0:2) (0:2)

3
    Herremová si vychutnala českou brankářku! Krásně ji přehodila a snižuje. (1:2) (1:2)

3
    U míče už jsou znovu Češky. (1:2) (1:2)

4
    Úspěšný blok v podání Breivangové, Češky budou pokračovat v držení míče. (1:2) (1:2)

4
    Blancová vidí žlutou kartu. (1:2) (1:2)

4
    Luzumová kazí přihrávku. Do útoku půjdou Norky, které mohou vyrovnat. (1:2) (1:2)

5
    Riegelhuthová-Korenová přesnou střelou k levé tyči vyrovnává. (2:2) (2:2)

6
    Hrbková zamířila přesně do růžku branky Lundeové! Češky znovu vedou. (2:3) (2:3)

6
    Norky svou aktivitou vybojovaly sedmimetrový hod. (2:3) (2:3)

7
    Sullandová vyrovnává! (3:3) (3:3)

7
    Štěrbová trefila jen norskou brankářku. Norky mohou jít do vedení. (3:3) (3:3)

8
    Molidová zamířila přesně k levé tyči a posílá Norky poprvé v utkání do vedení. (4:3) (4:3)

8
    Norsko odskakuje do dvoubrankového vedení. Breivangová se prosazuje střelou o zem. (5:3) (5:3)

9
    Další nepřesná přihrávka českého týmu. Norky mohou navýšit své vedení. (5:3) (5:3)

9
    Herremová ale kazí přihrávku. Z následného protiútoku Češky vybojovaly sedmičku. (5:3) (5:3)

10
    Luzumová si Lundeovou vychutnala! Krásným obloučkem snižuje na rozdíl jediné branky. (5:4) (5:4)

11
    Sullandová zamířila jen do připravené Raníkové! Češky mohou vyrovnat. (5:4) (5:4)

11
    Vítková nezamířila přesně. U míče jsou znovu Norky. (5:4) (5:4)

11
    Blancová zamířila přesně k pravé tyči. Norky znovu vedou o dvě branky. (6:4) (6:4)

12
    Chrenková se prosazuje po střele k bližší tyči. Na to Lundeová nedokázala zareagovat. (6:5) (6:5)

12
    Norky kazí! Češky mají znovu šanci na vyrovnání. (6:5) (6:5)

12
    Breivangová vidí žlutou kartu. (6:5) (6:5)

13
    Vítková míjí cíl! Norky mohou jít do rychlého brejku. (6:5) (6:5)

13
    Žlutá karta pro Vítkovou. (6:5) (6:5)

13
    Sedmička pro Norky. Ty mohou odskočit znovu do dvoubrankového vedení. (6:5) (6:5)

13
    Sullandová zkušeně proměňuje. (7:5) (7:5)

14
    Štěrbová kazí přihrávku. Šance pro Norsko. (7:5) (7:5)

15
    Lokeová zamířila přesně mezi nohy české brankářky. Norky odskakují do tříbrankového vedení. (8:5) (8:5)

15
    Hrbková míjí cíl. U míče jsou znovu Norky. (8:5) (8:5)

16
    Lokeové byl odpískán přešlap. Češky mohou snížit. (8:5) (8:5)

16
    ... Chrenková ovšem nezamířila přesně. (8:5) (8:5)

16
    Alstadová byla na druhé straně úspěšná. Trefila se přesně k levé tyči. (9:5) (9:5)

16
    Trenér české reprezentace Jan Bašný si vyžádal oddechový čas. Norky vedou po šestnácti minutách o čtyři branky. (9:5) (9:5)

16
    Štěrbovou nahrazuje Kutlvašrová. (9:5) (9:5)

17
    Kutlvašrová zamířila přesně do růžku! (9:6) (9:6)

18
    Lokeová se trefila přesně mezi nohy české brankářky. Norky znovu vedou o čtyři branky. (10:6) (10:6)

18
    Do protiútoku už se řítí Češky. Obrana Norska ovšem hraje velice pozorně. (10:6) (10:6)

18
    Špatná přihrávka od Luzumové. Z toho těží Norky, před malým okamžikem se z úniku prosadila Morková. (11:6) (11:6)

19
    Hrbkové byly odpískány kroky. Do útoku půjdou Norky. (11:6) (11:6)

20
    Vynikající zákrok Raníkové! Norky přesto zůstanou u míče. (11:6) (11:6)

20
    Na pokus Morkové už česká brankářky nedosáhla. Norky vedou o šest branek. (12:6) (12:6)

20
    Keclíková nepřihrála přesně. U míče jsou znovu Norky. (12:6) (12:6)

21
    Raníková likviduje dělovku Alstadové! (12:6) (12:6)

21
    Solbergová míjí cíl! Češky mohou snížit. (12:6) (12:6)

22
    Vítková se trefuje přesně mezi nohy Lundeové! (12:7) (12:7)

22
    Úspěšný blok Vítkové! Norky ale budou pokračovat v dobývání české obrany. (12:7) (12:7)

22
    Střelu Hammersengové-Edinové vyráží Raníková mimo tři tyče! (12:7) (12:7)

22
    ... na její následnou dorážku už byla krátká. (13:7) (13:7)

23
    Pokus Keclíkové končí na tyči! (13:7) (13:7)

23
    Molidovou nahrazuje Sullandová. (13:7) (13:7)

23
    Lokeová se trefuje přesně k levé tyči! Norky vedou o sedm branek. (14:7) (14:7)

24
    Černá zamířila do protipohybu norské brankářky a byla úspěšná! (14:8) (14:8)

24
    Morková míjí cíl! Češky mohly jít do rychlého brejku, ale na palubovce zůstala ležet jedna z Norek. Trenér Bašný následně vidí žlutou kartu. (14:8) (14:8)

25
    Luzumová zamířila přesně k pravé tyči! (14:9) (14:9)

25
    Vítková vyloučena na dvě minuty. Přesilovka pro Norsko. (14:9) (14:9)

25
    Morková se střelou z pravé strany nemýlila. (15:9) (15:9)

26
    Poznarovou nahrazuje Knedlíková. (15:9) (15:9)

26
    Černá nezpracovala přesně, u míče jsou Norky. (15:9) (15:9)

26
    A Morková trestá! Zamířila přesně k levé tyči. (16:9) (16:9)

27
    Norky navyšují své vedení. Molidová byla nekompromisní. (17:9) (17:9)

27
    Defenziva Norska dnes hraje výborně a Češky se do zakončení dostávají pouze sporadicky. (17:9) (17:9)

28
    Solbergové byl odpískán přešlap. Do útoku půjdou Češky. (17:9) (17:9)

28
    Oddechový čas pro Češky. Dvě minuty pro českou lavičku. Ty obdržel trenér Bašný, trest odpyká Černá. (17:9) (17:9)

28
    Lokeová zamířila přesně mezi nohy Raníkové. Norky vedou o devět branek a jejich náskok už bude velice obtížné dotáhnout. (18:9) (18:9)

28
    Knedlíková byla faulována! Sedmička pro Češky! (18:9) (18:9)

28
    Hammersengová-Edinová vidí za nešetrný zákrok žlutou kartu. (18:10) (18:10)

29
    Luzumová zkušeně proměňuje! (18:10) (18:10)

30
    Poslední minuta prvního poločasu. U míče jsou Češky. (18:10) (18:10)

30
    Ty už jsou kompletní. (18:10) (18:10)

30
    Luzumová to zkoušela z velké dálky, na Lundeovou si však nepřišla. (18:10) (18:10)

30
    Kristiansenová se prosazuje o tyč. Tím také úvodní poločas končí. (19:10) (19:10)

30
    První poločas skončil. (19:10)

Norky prokazují svou kvalitu a po úvodních třiceti minutách zaslouženě vedou. Jednou nohou už jsou ve čtvrtfinále, jelikož smazat devítibrankové manko je takřka nemožné. Možné je ale všechno. Druhý poločas začne zhruba za 14 minut.

Štěrbová – 1

Druhý poločas rozehrají Norky. Ty budou útočit zleva doprava.

31
    Začal druhý poločas. (19:10)

31
    Sestava českého týmu na začátku druhé půle: Raníková – Hrbková, Růčková, Chrenková, Štěrbová, Vítková, Knedlíková.

31
    Lundeovou nahradila v norské brance Solbergová. (19:10) (19:10)

31
    Slabá střela Herremové Raníkové problémy nenadělala. (19:10) (19:10)

31
    Růčkovou nahrazuje Luzumová – nejlepší střelkyně českého týmu na letošním šampionátu. (19:10) (19:10)

32
    Hrbková trefila jen připravenou Solbergovou. Na druhé straně se proti střele Blancové blýskla Raníková. (19:10) (19:10)

33
    Na norskou brankářku nevyzrála ani Štěrbová. Do útoku půjdou Norky. (19:10) (19:10)

34
    Sedmimetrový hod pro Norsko. (19:10) (19:10)

34
    Štěrbová vidí žlutou kartu. (19:10) (19:10)

34
    Nostvoldová zamířila přesně a Norsko vede o deset branek. (20:10) (20:10)

34
    Střela Štěrbové se mezi tři tyče norské branky nevešla. (20:10) (20:10)

35
    Breivangová zamířila přesně do růžku české branky. (21:10) (21:10)

35
    Češky zkazily přihrávku, z čehož těží Nostvoldová. Ta nedala Raníkové šanci. (22:10) (22:10)

36
    Luzumová se pokoušela přehodit Solbergovou. Bohužel ale neúspěšně. (22:10) (22:10)

36
    Norky jsou v koncovce vynikající. Před malou chvílí to prokázala Alstadová. (23:10) (23:10)

37
    Hrbková se trefila přesně mezi nohy norské brankářky. (23:11) (23:11)

38
    Knedlíková byla faulována, Češky zůstanou u míče. (23:11) (23:11)

38
    Štěrbová zamířila přesně k pravé tyči! (23:12) (23:12)

39
    Nostvoldová vymetla pavučinu v české brance! (24:12) (24:12)

39
    Hrbková zamířila na vzdálenější tyč a byla úspěšná! (24:13) (24:13)

40
    Další hezký gól střílí Alstadová. Ta se prosadila střelou o zem. (25:13) (25:13)

40
    Pokus Blancové tentokrát Raníková vyráží. (25:13) (25:13)

40
    Přesilovka pro Norsko. Štěrbová si půjde na dvě minuty nuceně odpočinout. (25:13) (25:13)

41
    Chrenková byla při zakončení faulována, následovat bude sedmička pro český tým. (25:13) (25:13)

41
    Luzumová ztroskotala na Solbergové, ale ta míč pouze vyrazila. Na následnou dorážku už byla krátká. (25:14) (25:14)

42
    Nostvoldová byla z následného protiútoku úspěšná. (26:14) (26:14)

42
    Hezkou střelou se prezentovala Hrbková. Její střelu o zem ale Solbergová vyráží. (26:14) (26:14)

43
    Salčáková nahrazuje Chrenkovou. (26:14) (26:14)

44
    Knedlíková zachytila přihrávku Lokeové. Češky tak mohou postupovat do protiútoku. (26:14) (26:14)

44
    Kutlvašrová zamířila do horní části branky, na což Solbergová nedokázala zareagovat. (26:15) (26:15)

45
    Sedmička pro Norsko. (26:15) (26:15)

45
    Do branky se postaví Satrapová. (26:15) (26:15)

45
    Skvělý tah trenéra! Satrapová vychytala Nostvoldovou. (26:15) (26:15)

45
    Do branky se vrací Raníková. (26:15) (26:15)

46
    Nostvoldová neuspěla ani tentokrát. Zamířila jen do břevna! (26:15) (26:15)

47
    Knedlíková skvěle našla Kutlvašrovou. Ta se ale neprosazuje. Do brejku mohou jít Norky. (26:15) (26:15)

47
    Solbergová pálí do tyče! (26:15) (26:15)

47
    Na palubovce zůstává ležet Hrbková. Ta je v péči lékařů, za potlesku českých fanoušků opouští hřiště po svých. (26:15) (26:15)

47
    Na hřišti ji nahrazuje Štěrbová. (26:15) (26:15)

48
    Kutlvašrová trefuje břevno. K následné dorážce se dostala Salčáková, ale ani ta nezamířila přesně. (26:15) (26:15)

48
    Na branku se čeká už dlouhé čtyři minuty. Před malou chvílí se neprosadila ani Selucká. (26:15) (26:15)

49
    Keclíková vybojovala sedmičku! (26:15) (26:15)

49
    Luzumová zamířila přesně! (26:16) (26:16)

50
    Knedlíková krásně uvolnila Salčákovou, která se prosazuje střelou o tyč! (26:17) (26:17)

51
    Oddechový čas pro norského trenéra. (26:17) (26:17)

51
    Knedlíkovou nahrazuje Crhová. (26:17) (26:17)

52
    Salčáková se dostala do úniku a v koncovce byla nekompromisní! (26:18) (26:18)

52
    Raníkovou nahrazuje Satrapová. (27:18) (27:18)

52
    Úspěšný blok v podání Štěrbové. Češky mohly snížit, ale Štěrbová nezamířila přesně. (26:18) (26:18)

53
    Střelu Crhové vyráží Solbergová mimo! Do útoku půjdou Norky. (26:18) (26:18)

54
    Úspěšný blok v podání Růčkové. (26:18) (26:18)

55
    Češky chybují a do úniku se dostala Solbergová. Ta se trefila přesně k levé tyči. (27:18) (27:18)

55
    Keclíková zamířila na vzdálenější tyč a byla úspěšná. (27:19) (27:19)

56
    Sanna Solbergová ještě více navyšuje vedení norského týmu. (28:19) (28:19)

57
    Norky hrají prakticky celý druhý poločas bez svých opor. Alstadová nebo Hammersengová-Edinová hrály jen úvodní poločas a trenér je tak může šetřit do další fáze turnaje. (28:19) (28:19)

57
    Přesilovka pro Češky. Lokeová srazila Kutlvašrovou a jde si na dvě minuty nuceně odpočinout. (28:19) (28:19)

58
    Crhová zamířila přesně na vzdálenější tyč, na což Solbergová nedokázala zareagovat. (28:20) (28:20)

58
    Kristiansenová se trefuje k pravé tyči. Satrapová byla bez šance. (29:20) (29:20)

59
    Hrbková se vrací na hřiště. To je dobrá zpráva pro české fanoušky. (29:20) (29:20)

59
    Sanna Solbergová vyloučena na dvě minuty. Sedmička pro Česko. (29:20) (29:20)

59
    Luzumová snižuje na rozdíl osmi branek. (29:21) (29:21)

60
    Poslední minuta zápasu. (30:21) (30:21)

60
    Morková se prosazuje po střele o zem. (30:21) (30:21)

60
    Luzumová vyloučena na dvě minuty. Síly na hřišti se vyrovnají. (30:21) (30:21)

60
    Lokeová ukončuje přesnou střelou k pravé tyči dnešní zápas. (31:21) (31:21)

60
    Konec zápasu. (31:21)

Norky potvrdily roli favoritek a zaslouženě vítězí. České házenkářky tak na turnaji končí, Norsko naopak míří za obhajobou titulu. Druhý poločas už byl z české strany lepší, ale to bylo samozřejmě podmíněno i tím, že Norky své nejvyšší opory šetřily.

Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena norská brankářka Silje Solbergová. Ta ve druhé půli pořádně trápila české střelkyně.

Děkuji za pozornost a přeji vám hezký zbytek dne. (21:41:38)

Petr Horčička

Norsko: 12 Si. Solbergová, 16 Lundeová – 2 Molidová, 4 Oftedalová, 5 Alstadová, 6 Lokeová, 7 Nostvoldová, 8 Breivangová, 9 Blancová, 11 Hammersengová-Edinová, 15 Sullandová, 17 Kristiansenová, 18 Riegelhuthová-Korenová, 22 Morková, 23 Herremová, 24 Sa. Solbergová.

Rozhodčí: Carlos Maria Marina a Dario Leonel Minore (oba ARG)