Pittsburgh – Toronto 3:1 (kon.) | Columbus – Winnipeg 2:3 (kon.) | Ottawa – St. Louis 3:2 (po pr.)
Colorado – Dallas 6:2 (kon.)
Ottawa Senators
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
St. Louis Blues
Úterý 17.12.2013, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám Vás u sledování online přenosů z várky zápasů NHL, které přináší dnešní noc. Já se zaměřím na duel mezi Ottawou Senators a St. Louis Blues. V lepší náladě přijeli do Ottawy Bluesmani, kteří se nacházejí ve velmi dobré formě a patří k nejlepším týmům nejen v rámci Západní konference, ale i celé NHL. To Senátoři se stále nemohou dostat do optimálního rytmu a momentálně se na Východě pohybují hluboko pod čarou postupu do play-off.

St. Louis Blues:
    Bluesmani si v letošní sezóně počínají výborně a se 47 body jsou čtvrtí nejen v tabulce našlapané Západní konference, ale stejná pozice jim patří i z hlediska celé soutěže. A to oproti soupeřům před nimi mají ještě odehráno o 3-5 zápasů méně. Hráči St. Louis podávají vyrovnané výkony a v posledních pěti zápasech tak utrpěli jedinou porážku. Blues se prezentují ofenzivním hokejem a se 110 góly jsou druhým nejlépe střílejícím mužstvem v soutěži. Trenér týmu Ken Hitchcock se bude muset obejít bez obránce Jordana Leopolda a útočníka Ryana Reavese. Otazník visí nad Vladimírem Sobotkou, jenž musel vynechat poslední utkání.

Nejproduktivnější hráč: Alexander Steen – 35 bodů (22+13)
    Nejlepší střelec: Alexander Steen – 22 gólů

Ottawa Senators:
    Sens zatím neprožívají dobrou sezónu. Hráči Ottawy nedokáží udělat delší sérii vítězných zápasů a tak se v tabulce Východní konference stále pohybují za hranicí elitní osmičky. Momentálně jim dokonce patří až třináctá pozice s tříbodovou ztrátou na osmou Carolinu. Z posledních pěti zápasů Senátoři uhráli dvě vítězství a třikrát odešli z ledu poraženi. Naposledy na svém ledě podlehli 2:5 LA Kings. Trenér Paul MacLean by měl mít k dispozici kompletní kádr včetně obránce Methota, jehož v uplynulém týdnu trápila chřipka.

Nejproduktivnější hráč: Bobby Ryan – 30 bodů (15+15)
    Nejlepší střelec: Bobby Ryan – 15 gólů

Vzájemné zápasy:
    Tito soupeři se potkávají velmi málo. Naposledy se střetli 8. února roku 2012, kdy St. Louis vyhrálo v Ottawě 3:1.

Československá stopa:
    Milan Michálek (OTT) – 34 zápasů, 15 bodů (5+10)

Vladimír Sobotka (STL) – 31 zápasů, 15 bodů (5+10)
    Jaroslav Halák (STL) – 24 zápasů, průměr 2.27, úspěšnost 91.04 %

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Karlsson, Cowen, Corvo, Wiercioch, Ceci, Phillips – Condra, Spezza, MacArthur – Ryan, Turris, Conacher – Neil, Pageau, Greening – Zibanejad, Smith, Michálek. Trenér: Paul MacLean

St. Louis Blues: Elliott (Halák) – Bouwmeester, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Polák, Colaiacovo – Oshie, Backes, Steen – Stewart, Roy, Morrow – Tarasenko, Berglund, Pääjärvi – Cracknell, Lapierre, Porter. Trenér: Ken Hitchcock

Rozhodčí: Hebert, Kowal – Cherrey, McElman.

Probíhá předzápasový program, na začátek utkání tak stále čekáme.

Hráči obou týmů jsou již připraveni na úvodní buly zápasu...

00:01

00:24
    Hosté si hned zahrají přesilovku, vyloučen je Zach Smith za faul na Steena.

00:34
    První zákrok si připisuje Lehner. Nebylo to nic těžkého a gólman Sens má kotouč v lapačce.

01:06
    Domácí vyhazují až za branku soupeře.

01:41
    Další domácí vyhození.

01:57
    Ottawa hraje oslabení dobře a nepouští hosty na dostřel jejich branky.

02:09
    Až teď. Po závaru před brankou se dostal k puku Shattenkirk, ale Lehner předvedl dobrý zákrok.

02:25

04:03
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Senátoři nyní pořádně přitopili pod kotlem a ujímají se vedení! Nejprve obranou Blues krásně pronikl Turris, ale toho ještě vychytal Elliott a stejně si vedl o chvíli později i proti bekhendu Karlssona. Vyražený puk však za brankou dojel Bobby Ryan poslal ho mezi kruhy na najetého JEANA-GABRIELA PAGEAUA a ten střelou zápěstím otevřel skóre! Asistence: Bobby Ryan a Erik Karlsson.

04:31
    Na trestnou lavici opět odchází Zach Smith, tentokrát za hrubost.

05:40
    Domácí se opět zatím úspěšně brání.

06:34
    Hosté si připravili největší možnost až po skončení početní výhody. Po velké skrumáži před brankovištěm se snažil procpat puk za Lehnera Morrow, ale domácí brankář ho vychytal.

06:55
    Přesilovku si vyzkouší i Sens, vyloučen je Morrow za hákování.

08:21
    Pokus Ryana obrana St. Louis zblokovala.

08:52
    Rána Ceciho byla sražena za branku, přesilovka Ottawy je u konce.

08:56

09:28
    Zach Smith se zjevil mezi kruhy s kotoučem na holi. Zkusil to bekhendem, ale Elliott dokázal zasáhnout a puk vyrazil.

10:19
    Nahození Ceciho, ze kterého Elliott asi moc neviděl. Kotouč ovšem nekončí za jeho zády.

10:55
    Bouwmeester si sjel do střelecké pozice, Lehner vyráží do rohu.

11:30
    Lehner raději přidržel nahození ze středního pásma a Blues tak získali buly před jeho brankou.

11:47
    Od mantinelu to pohotově zkoušel Erik Karlsson, Elliott byl však pozorný a střelu nejproduktivnějšího beka soutěže zastavil.

12:10
    Karlsson teď dobře zvládl i obrannou práci, když ve sprintérském souboji porazil Stewarta.

12:28
    Kuriózní situace, kdy obránci hostí Shattenkirkovi uvízla hůl ve škvírce v mantinelu za brankou. Ottawa toho nevyužila, ale moment, kdy se Shattenkirk snažil svůj pracovní nástroj vyprostit, byl úsměvný.

13:44
    Nyní sledujeme především hodně osobních soubojů a hity.

14:06
    Po komerční přestávce si zahrají přesilovku domácí. Turrise poslal na mantinel Jackman a je vyloučen.

14:13
    Hosté hned vyhazují.

14:42
    Velký závar před brankou hostí. Vše řeší Elliott, který se vrhl na led a kotouč zalehl.

14:45
    Hosté se osvobozují, akce Ottawy začíná od Lehnera.

14:57
    Domácí nezvládli přechod přes modrou čáru – ofsajd.

15:19
    Hráči St. Louis vyhazují.

15:59
    Nyní se domácí připravili o pásmo sami špatnou přihrávkou.

16:07
    Hosté kompletní.

16:50
    Bekhendovou přihrávku Bouwmeestera z rohu pokryla domácí defenziva.

17:24
    Corvo našel přesným pasem rozjetého Spezzu, jeho bomba skončila nad brankou.

17:52
    Hosté raději zahráli na icing, hra se stěhuje zpět před Elliotta.

18:16
    Střelu Condry od pravého mantinelu vyráží Elliott do rohu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:26
    Backes hledal zpětnou přihrávkou Tarasenka. Tomu přizvedl hůl vracející se Ryan a ruský útočník tak Lehnera nemohl ohrozit.

20:00

První třetina se více povedla domácí Ottawě. Domácí působili živějším dojmem než Bluesmani a také se již v 5. minutě ujali po trefě Pageaua vedení, které jim vydrželo až do přestávky.

Střely na branku v 1. třetině – 10:7

Další třetina začne přibližně ve 2:31.

20:01

20:38
    Druhá třetina začala v obranném pásmu Ottawy, ale nyní se již domácí vymanili.

20:49
    Turris prověřil Elliotta ranou z pravé strany, hostující gólman vyráží.

21:42
    Phillips se před svou brankou nechal obrat o kotouč, naštěstí pro domácí z toho hosté nic nevytěžili.

22:34
    Prudkou přihrávku Stewarta nikdo z najíždějících hráčů Blues nezachytil. Hosté začali druhou třetinu aktivně.

23:48
    Michálek vybojoval za brankou kotouč a z toho mohl těžit Smith, Elliot byl ovšem na místě.

24:22
    Nyní zase přidali na aktivitě Senátoři. Hosté se musí bránit.

25:05
    Ryan si to zamířil mezi dvojici obránců St. Louis, kotouč mu však vypíchl Roman Polák.

25:54
    Už se hraje dlouho bez přerušení.

26:06
    Spezzova střela z pravého kruhu končí na vzdálenější tyči Elliotovy branky!

26:22
    Je tu komerční přestávka.

26:28
    Po buly se dostal kotouč na modrou ke Karlssonovi, jeho střela skončila mimo tři tyče.

27:23
    Pietrangelo napřáhl od modré, mířil vedle.

28:28
    Zibanejad se hezky prodral až do zakončení, Elliott si ovšem svou tyčku pohlídal a hosté následně vyhodili na icing.

28:44
    Další icing, tentokrát na druhé straně. Vhazovat se bude před Lehnerem.

29:02
    A opět zakázané uvolnění Ottawy.

29:28
    Michálek se po přihrávce Spezzy ocitl sám před Elliottem, puk po jeho zakončení propadl těsně vedle tyčky!

30:17
    Obrovský závar před brankou hostí! Puk za brankovou čáru však nedostal z bezprostřední blízkosti Conacher a po něm ani Pageau, který měl přitom dost času zamířit!

31:51
    Hra se po neproměněných šancích Ottawy přestěhovala do domácího obranného pásma.

32:27
    Domácí dobře brání a elitní lajnu St. Louis do šance nepustili.

32:55
    Z ostrého úhlu to zkusil MacArthur, Elliott má puk ve výstroji.

32:55

34:10
    Berglund hlídkoval u domácího brankoviště, ale kotouč před ním odpálil holí Lehner.

35:19
    Hosté zahráli na icing.

35:29
    Oshie se tlačil až před Lehnera, zakončení mu ale znemožnil Spezza, který se výborně vrátil.

35:47
    Lehner nyní zachránil Senators před vyrovnáním! Hosté se dostali do situace 2 na 1, Oshie nahrál Steenovi, který měl před sebou poloodkrytou branku. Lehner se však přemístil bleskurychlým skluzem a téměř jistému gólu nadvakrát zabránil!

36:22
    Zakázané uvolnění Sens.

36:50
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Domácí obraně ujel CHRIS STEWART. Naznačil kličku do bekhendu, čímž si Lehnera roztáhl a pak poslal puk mezírkou mezi jeho betony do sítě. Asistence: Derek Roy.

38:15
    Už tu máme téměř závěr druhé periody, hraje se ve středním pásmu.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Nahození Shattenkirka od modré našel Lehner ve své lapačce.

39:39
    Michálek posílal z rohu puk před branku, jeho spoluhráči však byli příliš daleko.

39:47
    Hosté klasickým gólem do šatny otáčí skóre a střelcem je opět CHRIS STEWART. Po závaru před Lehnerem se za brankou dostal ke kotouči Derek Roy, který ho poslal na hůl Stewarta a ten zblízka překonal Lehnera podruhé – 1:2! Asistence: Derek Roy a Brenden Morrow.

40:00

Ottawa ještě necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny vedla 1:0, ale do šaten již v úloze vedoucího týmu odcházejí Bluesmani! Sens přitom měli šance na navýšení skóre, například Spezza trefil tyč, Michálkovi scházely centimetry... Hosté se však v závěru třetiny probrali a díky Chrisovi Stewartovi dokázali překlopit stav na svou stranu. Stewart nejprve v čase 36:50 vyrovnal a 13 sekund před skončením druhé části přidal i druhou branku.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:12, celkem – 21:19

Třetí třetina začne přibližně ve 3:23.

40:01

40:11
    Na úvod třetiny se prezentoval střeleckým pokusem Karlsson, ten však jistým zákrokem zlikvidoval Elliott.

40:37
    Elliott vyrazil také volej Ryana.

40:47
    Teď domácí zahráli na icing.

40:52
    Zákrok si po střele od modré připsal také domácí Lehner.

40:52
    Ještě strkanice před brankou Ottawy, ale muži v pruhovaném nervózní kohouty uklidnili.

41:10
    A máme tu dohrávku předchozího incidentu. Domácí Neil si to rozdává s Jackmanem!

41:10
    Dlouhou a vyrovnanou bitku museli přerušit až rozhodčí, kteří oba aktéry roztrhli. Následují pětiminutové tresty pro Neila i Jackmana.

41:10
    Tak na trestnou lavici ještě usedli i domácí MacArthur a hostující Stewart, tito hráči však inkasovali jen dvouminutové tresty.

42:15
    Ve hře 4 na 4 si připravili šanci hosté. Steen si vyjel zpoza branky, ale nepřekonal Lehnera.

42:48
    Ryan jel s Turrisem proti dvěma hostujícím obráncům, Sens z toho nic nevytěžili.

43:12
    Oba týmy v pěti hráčích.

43:52
    Od modré střílel Polák, Lehner vyrazil.

44:42
    Blues si hlídají své vedení a soupeře do šancí nepouští. Nahození Karlssona neprošlo ani na branku.

45:07
    Lehner svým zákrokem přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho pravici.

45:44
    Z ničeho nic je srovnáno! Ottawa předvedla rychlý přechod do útoku, na jehož konci byla nádherná přihrávka Kyla Turrise, která přesně našla hůl před brankou volného BOBBYHO RYANA, jenž rychlou bekhendovou kličkou pokořil Elliotta. Asistence: Kyle Turris a Mika Zibanejad.

47:00
    Nahození Pageauta odpálil hokejkou do rohu Elliott.

47:52
    Domácí jeli ve čtyřech proti dvěma obráncům! Ceci ale přidržel puk trochu déle, než bylo zdrávo, a už mohl nahrát pouze Turrisovi, který z úhlu Elliotta nepřekonal.

48:52
    Kotouč skončil na střídačce Ottawy, je tu reklamní přestávka.

49:07
    Zakázané uvolnění St. Louis.

49:31
    Postavení mimo hru v podání hráčů Sens.

49:50
    U tyče číhal na odražený puk Turris, bohužel pro domácí se nedočkal.

50:09
    Necelých deset minut před koncem třetí třetiny je tu další reklamní přestávka. Dokáže některý z týmů strhnout vítězství na svou stranu ještě v řádné hrací době?

50:42
    Turrisovi přejel do útočného pásma o něco dříve Ceci – ofsajd Ottawy.

50:58
    Střelu Morrowa přizvedl do ochranné sítě Karlsson.

51:22
    Na pravém kruhu se uvolnil Alexander Steen, Lehner po jeho střele přidržel puk na své hrudi.

51:47
    Wiercioch si při přechodu do pásma situaci nekomplikoval a na modré hned napálil puk na Elliotta. Ten jeho střelu schoval do rukavice.

52:17
    Téměř z brankové čáry se pokusil překvapit Lehnera Berglund. Domácí brankář byl pozorný a vyrazil kotouč do bezpečí.

53:00
    Od modré nahazoval Turris, Ryan se k teči nedostal.

53:59
    Blíží se nám závěr třetí třetiny, stav je stále nerozhodný 2:2.

54:38
    Smith posunul puk na střelu Zibanejadovi. Jeho pokus přizvedl do ochranné sítě Shattenkirk. Ještě jedna reklamní přestávka.

55:07
    Spezza ve vlastním pásmu ztratil kotouč a mohl si oddechnout, že toho hosté nevyužili.

55:30
    Lehner po tlaku hostí raději přikryl puk a přerušil hru.

56:13
    Prudkou ránu Pääjärviho vykopl betonem Lehner.

57:05
    Další domácí ztráta ve vlastním pásmu! Přečíslení 2 na 1 uhasil Karlsson, který vložil hůl do přihrávky Morrowa.

57:49
    Lehner si teď u střídačky svého týmu nechal upravit svou masku. Rychle ji dostal zpět a hra bude pokračovat.

58:02
    Ryan si vyjel zpoza branky, ale na jeho střílenou nabídku nikdo z jeho spoluhráčů adekvátně nereagoval.

59:00
    Minuta do konce třetí části.

59:03
    Kotouč se dostal na levý kruh k Michálkovi, jeho pohotovou střelu Elliott chytá.

59:20
    Polákovo vyhození tečoval mezi střídačky napadající Zach Smith.

59:20
    Trenér Blues Hitchcock si vyžádal oddechový čas.

59:41
    Hosté drží puk za svou brankou...

59:52
    Oshie zahrál na icing, buly před brankou St. Louis.

59:59
    Vhazování hosté vyhráli a Oshie se ještě dokonce tlačil do zakončení. Dobře ale zapracoval Phillips, který ohrožení své svatyně nedopustil.

60:00

Střely na branku ve 3. třetině – 6:12, celkem – 27:31

60:01

60:42
    Karlsson se od modré čáry protlačil až do rohu kluziště, odkud nahodil puk do brankoviště. Tam číhal Michálek, ale k teči se nedostal.

61:11
    Velká šance pro domácí rozhodout! Derek Roy zahákoval Spezzu a Senators budou hrát přesilovou hru 4 na 3!

61:59
    Hraje se v obranném pásmu hostí, ale ti zatím odolávají, pokus Spezzy zablokoval Pietrangelo.

62:13
    Další blok Pietrangela, ten si teď zachytal více než brankář Elliott.

62:29
    Hosté vyhazují!

62:42
    Pietrangelo opět odpaluje puk přes všechny čáry.

63:12
    Hosté oslabení ustáli a jsou kompletní.

63:23
    Dělovka Spezzy končí v klíně dobře postaveného Elliotta.

63:30
    Hostující gólman podobně zastavuje i ránu Ceciho.

63:59
    Domácí minutu před koncem prodloužení rozhodují! Hrdinou se stává mladý obránce CODY CECI, který střílí svůj premiérový gól v NHL! Ceci nahodil od modré kotouč na branku a ten zapadl za záda Elliotta, který přes stínící hráče vůbec nic neviděl.

V prodloužení byli aktivnější Senátoři a nakonec v něm i strhli vítězství na svou stranu. Přesilovou hru 4 na 3 domácí ještě nevyužili, ale 61 vteřin před koncem nastavení propadlo za záda Elliota nahození Codyho Ceciho, který se tak ve svém třetím duelu v NHL v kariéře dočkal prvního gólu i bodu v soutěži.

Střely na branku v prodloužení – 5:1, celkem – 32:32

1. Cody Ceci (OTT) 1+0
    2. Bobby Ryan (OTT) 1+1
    3. Erik Karlsson (OTT) 0+1

Československá stopa v utkání:
    Milan Michálek (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:52

To už je pro dnešek z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek noci! (04:28:05)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Pageau (Ryan, Karlsson), 46. Ryan (Turris, Zibanejad), 64. Ceci – 37. Stewart (Roy), 40. Stewart (Roy, Morrow)

Rozhodčí: Hebert, Kowal – Cherrey, McElman