NHL
Buffalo – Arizona 2:1 (po pr.) | NY Rangers – Toronto 2:1 (2:1 po s.n.) | Washington – Anaheim 2:3 (kon.)
Carolina – Columbus 3:4 (kon.) | Ottawa – Pittsburgh 5:0 (kon.) | Detroit – NY Islanders 0:3 (kon.)
Florida – Tampa 1:6 (kon.) | Philadelphia – Minnesota 4:1 (kon.) | Nashville – Boston 2:6 (kon.)
Chicago – New Jersey 5:2 (kon.) | Calgary – St. Louis 4:3 (1:0 po s.n.) | Edmonton – Winnipeg 6:2 (kon.)
Los Angeles – Dallas 2:5 (kon.) | San Jose – Colorado 5:4 (2:0 po s.n.)
Detroit Red Wings
0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
New York Islanders
Úterý 24.12.2013, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný Štědrý den. (04:02:45)

3. Kyle Okposo (NYI) 1+0

Dnešní utkání rozhodla první třetina, ve které Detroit podal velmi špatný výkon a prohrál ji 0:3. Ve zbytku utkání jsme již žádnou branku neviděli a tak dnes vítězí hosté z New Yorku. Detroit tedy po dvou vítězných zápasech v řadě prohrává, zatímco Islanders se znovu dostávají na vítěznou vlnu.

Střely na branku: 23 – 19.

60:00

59:23
    Detroit se ještě pokouší vstřelit branku, ale Nabokov si čisté konto pečlivě hlídá.

59:00
    Začala poslední minuta utkání.

58:37

57:42
    Cleary dokázal vybojovat kotouč a Detroit se osvobozuje.

57:00
    Islanders se usadili v útočném pásmu.

56:37
    Teoretická šance Detroitu na vyrovnání je zřejmě úplně pryč. Za hákování je totiž vyloučen na 2 minuty Bertuzzi.

55:43
    Následuje komerční přestávka.

55:43
    Tavares vystřelil přes obránce a Mrázek jeho pokus ukryl ve své výstroji.

55:11

55:00
    Detroitu se nedaří dostat do útočného pásma.

54:49
    Hosté toto oslabení zvládají na výbornou.

54:30
    Kotouč je opět ve středním pásmu.

54:12
    Od modré čáry vystřelil Alfredsson a branku těsně minul.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 11. Okposo (Tavares, Vanek), 16. Grabner (Bailey, Nielsen), 17. Cizikas (Martin, McDonald)

Detroit Red Wings: Mrázek (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, Quincey, DeKeyser, Lashoff, Smith – Bertuzzi, Dacjuk, Nyquist – Alfredsson, Sheahan, Jurčo – Tatar, Andersson, Miller – Eaves, Glendening, Cleary
    New York Islanders: Nabokov (Poulin) – MacDonald, Hickey, Hamonic, Haan, Strait, Ness – Okposo, Tavares, Vanek – Bailey, Nielsen, Grabner – Clutterbuck, Strome, Nelson – Martin, Cizikas, McDonald

Rozhodčí: Pollock, VanMassenhoven – Driscoll, Miller

Diváci: 20 066