NHL
Buffalo – Arizona 2:1 (po pr.) | NY Rangers – Toronto 2:1 (2:1 po s.n.) | Washington – Anaheim 2:3 (kon.)
Carolina – Columbus 3:4 (kon.) | Ottawa – Pittsburgh 5:0 (kon.) | Detroit – NY Islanders 0:3 (kon.)
Florida – Tampa 1:6 (kon.) | Philadelphia – Minnesota 4:1 (kon.) | Nashville – Boston 2:6 (kon.)
Chicago – New Jersey 5:2 (kon.) | Calgary – St. Louis 4:3 (1:0 po s.n.) | Edmonton – Winnipeg 6:2 (kon.)
Los Angeles – Dallas 2:5 (kon.) | San Jose – Colorado 5:4 (2:0 po s.n.)
Buffalo Sabres
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Arizona Coyotes
Úterý 24.12.2013, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásné prožití vánočních svátků a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (03:59:36)

Československá stopa v utkání:

Radim VRBATA (PHX) 0+0, 8 střel, čas na ledě 21:14
    Martin HANZAL (PHX) 1+0, 2 střely, čas na ledě 21:22
    Rostislav KLESLA (PHX) 0+0, 4 střely, čas na ledě 14:24

Hvězdy utkání:
    1. Zemgus GIRGENSONS (BUF) 0+1, 7 střel, čas na ledě 22:01
    2. Ryan MILLER (BUF) 36 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 97,3%

Nejvíce času na ledě: Tyler Myers 25:03 – Keith Yandle 26:59

Branky a nahrávky: 55. Ennis (Girgensons), 64. Pysyk (Moulson, Ehrhoff) – 21. Hanzal (Murphy, Kennedy). Po třetinách: 0:0, 0:1, 1:0 – 1:0. Rozhodčí: Kimmerly, Rooney – Devorski, Kovachik. Diváci: 18942.

Z dnešního předvánočního klání mezi Buffalem a Phoenixem nakonec po rozpačitém úvodu vzešla parádní hokejová podívaná. Ačkoliv Sabres dlouho tahali za kratší konec provazu, dva body za vítězství zůstanou pravě v jejich rukách!

Začněme ale od začátku, první třetina patřila jasně hostům z Phoenixu, kteří přestříleli Šavle v poměru 15:3. Hned po 19 vteřinách druhé části hry se prosadil Martin Hanzal, který sklepl do sítě střelu Connora Murphyho.

Domácí se ale nedali, po několika velkých šancí se o vytoužené vyrovnání postaral v 55. minutě Tyler Ennis. Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém o vítězství Sabres rozhodl kuriózní brankou Mark Pysyk.

Sabres právě vstřelili branku!
    Kuriózní branka je nakonec uznána! MARK PYSYK vystřelil, Smith vyrazil puk vysoko nad sebe, ze vzduchu si ho chtěl sklepnout na zem rukou Martin Hanzal, český útočník ho ale poslal pouze na Smithovo záda, který si jej poté zavezl až za brankovou čáru! Asistence: Matt Moulson a Christian Ehrhoff.

63:47
    Bude se prohlížet záznam hry.

63:47
    Nepřehledná situace v brankovišti hostů! Po Pysykově střele si Hanzal zřejmě srazil puk do vlastní branky!

63:25
    Boedker udržel puk na své hokejce, poté jej předložil na střelu Murphymu, Miller ale zasahuje.

62:49
    Práci má také Ryan Miller, z úhlu se pokusil vypálit Rostislav Klesla.

62:29
    McBain se nyní dostal do dvou slibných šancí, při obou ale skvěle zakročil Mike Smith!

62:10
    McBain pouze odevzdal kotouč hostům, hru obrací Connor Murphy.

61:22
    Yandle se ve své akci neprosadil, dopředu opět mohou mířit Sabres.

60:45
    Domácí se rychle vyřítili do protiútoku, zastavil je ale ofsajd.

60:34
    Phoenix se v úvodu prodloužení usadil v útočném pásmu.

60:01

Domácí se nakonec svou aktivní hrou postarali o to, že uvidíme prodloužení! V 55. minutě se totiž po několika velkých šancích Sabres prosadil Tyler Ennis. Za malou chvíli tak začne nastavený čas.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 55. Ennis (Girgensons), 64. Pysyk (Moulson, Ehrhoff) – 21. Hanzal (Murphy, Kennedy)

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) – Tallinder, Myers, Ehrhoff, Weber, McBain, Pysyk – Foligno, Flynn, Ellis – Moulson, Ennis, Girgensons – Ott, Scott, Stafford – Larsson
    Trenér: Ted Nolan.

Arizona Coyotes: Smith (Greiss) – Murphy, Ekman-Larsson, Yandle, Morris, Stone, Klesla – Kennedy, Hanzal, Vrbata – Klinkhammer, Vermette, Boedker – Moss, Ribeiro, Halpern – Korpikoski, Chipchura, Bissonnette
    Trenér: Dave Tippett.

Rozhodčí: Kimmerly, Rooney – Devorski, Kovachik

Diváci: 18942