KHL
Čerepovec – Petrohrad 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Kazaň 4:6 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 5:2 (kon.)
Mytišči – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Magnitogorsk 1:6 (kon.) | Doněck – Čeljabinsk 3:2 (1:0 po s.n.)
Severstal Čerepovec
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
SKA Petrohrad
Středa 25.12.2013, 16:00 • Ledový palác (5 685) • KHL

To je ode mě pro dnešek vše, bude se těšit u zítřejšího zápasu mezi Avangardem Omsk a Amurem Chabarovsk. (18:19:15)

PET: Kevin Dallman – 25:03

Je konec! Čerepovec si v poslední minutě snažil vynutit prodloužení hrou bez brankáře, Alexander Salák už ale podruhé v utkání neinkasoval, čímž tam zajistil svému celku tři body! SKA vyhrává na ledě Čerepovce 2:1. O rozhodující branku se v 36. minutě zápasu postaral Makarov. Petrohrad tak vítězí po třech zápasech, navíc se mu povedlo po pěti duelech naplno bodovat.

60:00

59:25
    Kazakovcev obkroužil Salákovu branku, posléze adresoval puk na Žerděva, ten ale ve velké šanci selhal!

58:57
    Saláka se pokusil hned po buly překonat svým bekhendovým pokusem Černov, Salák ale drží kotouč ve své rukavici.

58:54
    Trenér Čerepovce Igor Petrov si bere oddechový čas. Štěpánek usedá na střádačku. Je to jasné, domácí zkusí hru bez brankáře.

58:40
    Domác se drží v útočném pásmu, trenér Igor Petrov se však zatím neodhodlal odvolat svého strážce svatyně.

58:10
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části. Čerepovec teď ve snaze vyrovnat ale špatně rozehrál, což znamená jediné, a to, že se bude vhazovat před Štěpánkem.

57:49
    Lunis Vidall se pohlednou kličkou uvolnil přes Kučerjavenka, ke střele se však neodhodlal, naopak vybídl ke střele svou zadovkou Berdnikova. Salák ale drží vedení SKA.

57:09
    Severstal přežil přesilovou hru Petrohradu, proto tak stále žije naděje, že by si domácí mohli z dnešního klání odnést alespoň bod.

57:00
    Ani Panarinova střela od modré čáry nenašela svůj cíl v podobě svatyně Čerepovce.

56:05
    Do slibné šance se ve vlastním oslabení hnal Kazakovcev, nakonec ho ale o puk obral Kevin Dalman.

55:33
    Červenka nabil na modrou čáru Dallmanovi, jeho rána se jen těsně nevlezla mezi tři tyče. Posléze zásoboval Červenka svou nahrávkou Kovalčuka, tomu ale proti Štěpánkovi není dnes souzeno.

55:09
    Petrohradští mají necelých pět minut před koncem třetí části možnost navýšit své vedení na dvě branky. Na trestnou lavici odchází Linus Videll (CER).

54:42
    Anderson se snažil veužít nepozornosti hostující obrany, ta však nakonec dokázala zabránit pohromě.

53:38
    Parádní Kětovova zadovka na Kučerjavenka, kterou však nedokázal druhý jmenovaný lépe využít.

52:58
    Petrohrad nakonec i toto oslabení přežil bez gólového potrestání.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 8. Laakso (Žerděv, Kiseljevič) – 15. Kučerjavenko (Kětov, Burdasov), 36. Makarov (Kutějkin, Burdasov)

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Kasutin) – Čáslava, Guskov, Laakso, Kiseljevič, Stasenko, Andersen, Popov – Berdnikov, Videll, Nikoncev – Stoljarov (C), Bumagin, Žerděv – Kazakovcev, Monachov, Kovyršin – Antipov, Černov, Gogoljev – Dědunov. Trenér: Igor Petrov.
    SKA Petrohrad: Salák (Ježov) – Alexandrov J., Dallman, Kalinin, Čudinov, Kutějkin, Rjasenskij, Alexandrov D. – Martensson, Tichonov, Kovalčuk (C) – Červenka, Panarin, Šipačjov – Kučerjavenko, Kětov, Burdasov – Ponikarovskij, Makarov, Sigarjov. Trenér: Jukka Jalonen

Rozhodčí: Gofman, Zacharov – Sadovnikov, Sazonov

Diváci: 5 570