KHL
Čerepovec – Petrohrad 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Kazaň 4:6 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 5:2 (kon.)
Mytišči – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Magnitogorsk 1:6 (kon.) | Doněck – Čeljabinsk 3:2 (1:0 po s.n.)
Severstal Čerepovec
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
SKA Petrohrad
Středa 25.12.2013, 16:00 • Ledový palác (5 685) • KHL

55:09
    Petrohradští mají necelých pět minut před koncem třetí části možnost navýšit své vedení na dvě branky. Na trestnou lavici odchází Linus Videll (CER).

50:58
    Švédský útočník Tony Martensson se provinil podražením Nikolaje Žerděva, což neuniklo pozornosti hlavního sudího Gofmana, který hostujícího borce vykazuje na trestnou lavici.

43:05
    Po dlouhé době půjde na trestnou lavici také hráč Severstalu. Konkrétně jím bude zatím jediný přesný střelec domácích Teemu Laakso (CER), který se dopustil nedovoleného bránění.

37:45
    Kiseljevič se prohnal přes modrou čáru až do pásma Petrohradu. Tam jej podrazil Dmitrij Kalinin (PET). Severstalu se tedy naskytla velká šance, jak srovnat před koncem první třetiny skóre zápasu.

37:15
    Po Žerděvově šanci odpálil Jurij Alexandrov (PET) kotouč mimo hrací plochu, po čem nemůže následovat nic jiného než vyloučení na dvě minuty.

32:27
    Jurij Alexandrov (PET) je dalšm hráčem hostujícího celku, který přibyl na seznamu vyloučených.

24:48
    Teď se však Červenka neukázal v dobrém světle. Podrazil totiž jednoho z hráčů Severstalu, za což inkasoval dvě minuty.

14:55
    Ve stejný čas, kdy padla branka, dostal Alexander Guskov (CER) osobní trest deseti minut.

08:02
    Je tu další přesilovka pro Severstal. Andrej Kutějkin (PET) podrazil soupeře a dostal dvě minuty.

06:24
    Je tu první vyloučení zápasu. Anton Burdasov (PET) se provinil nedovoleným bráněním.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 8. Laakso (Žerděv, Kiseljevič) – 15. Kučerjavenko (Kětov, Burdasov), 36. Makarov (Kutějkin, Burdasov)

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Kasutin) – Čáslava, Guskov, Laakso, Kiseljevič, Stasenko, Andersen, Popov – Berdnikov, Videll, Nikoncev – Stoljarov (C), Bumagin, Žerděv – Kazakovcev, Monachov, Kovyršin – Antipov, Černov, Gogoljev – Dědunov. Trenér: Igor Petrov.
    SKA Petrohrad: Salák (Ježov) – Alexandrov J., Dallman, Kalinin, Čudinov, Kutějkin, Rjasenskij, Alexandrov D. – Martensson, Tichonov, Kovalčuk (C) – Červenka, Panarin, Šipačjov – Kučerjavenko, Kětov, Burdasov – Ponikarovskij, Makarov, Sigarjov. Trenér: Jukka Jalonen

Rozhodčí: Gofman, Zacharov – Sadovnikov, Sazonov

Diváci: 5 570