KHL
Čerepovec – Petrohrad 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Kazaň 4:6 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 5:2 (kon.)
Mytišči – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Magnitogorsk 1:6 (kon.) | Doněck – Čeljabinsk 3:2 (1:0 po s.n.)
Severstal Čerepovec
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
SKA Petrohrad
Středa 25.12.2013, 16:00 • Ledový palác (5 685) • KHL

To je ode mě pro dnešek vše, bude se těšit u zítřejšího zápasu mezi Avangardem Omsk a Amurem Chabarovsk. (18:19:15)

PET: Kevin Dallman – 25:03

Je konec! Čerepovec si v poslední minutě snažil vynutit prodloužení hrou bez brankáře, Alexander Salák už ale podruhé v utkání neinkasoval, čímž tam zajistil svému celku tři body! SKA vyhrává na ledě Čerepovce 2:1. O rozhodující branku se v 36. minutě zápasu postaral Makarov. Petrohrad tak vítězí po třech zápasech, navíc se mu povedlo po pěti duelech naplno bodovat.

60:00

59:25
    Kazakovcev obkroužil Salákovu branku, posléze adresoval puk na Žerděva, ten ale ve velké šanci selhal!

58:57
    Saláka se pokusil hned po buly překonat svým bekhendovým pokusem Černov, Salák ale drží kotouč ve své rukavici.

58:54
    Trenér Čerepovce Igor Petrov si bere oddechový čas. Štěpánek usedá na střádačku. Je to jasné, domácí zkusí hru bez brankáře.

58:40
    Domác se drží v útočném pásmu, trenér Igor Petrov se však zatím neodhodlal odvolat svého strážce svatyně.

58:10
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části. Čerepovec teď ve snaze vyrovnat ale špatně rozehrál, což znamená jediné, a to, že se bude vhazovat před Štěpánkem.

57:49
    Lunis Vidall se pohlednou kličkou uvolnil přes Kučerjavenka, ke střele se však neodhodlal, naopak vybídl ke střele svou zadovkou Berdnikova. Salák ale drží vedení SKA.

57:09
    Severstal přežil přesilovou hru Petrohradu, proto tak stále žije naděje, že by si domácí mohli z dnešního klání odnést alespoň bod.

57:00
    Ani Panarinova střela od modré čáry nenašela svůj cíl v podobě svatyně Čerepovce.

56:05
    Do slibné šance se ve vlastním oslabení hnal Kazakovcev, nakonec ho ale o puk obral Kevin Dalman.

55:33
    Červenka nabil na modrou čáru Dallmanovi, jeho rána se jen těsně nevlezla mezi tři tyče. Posléze zásoboval Červenka svou nahrávkou Kovalčuka, tomu ale proti Štěpánkovi není dnes souzeno.

55:09
    Petrohradští mají necelých pět minut před koncem třetí části možnost navýšit své vedení na dvě branky. Na trestnou lavici odchází Linus Videll (CER).

54:42
    Anderson se snažil veužít nepozornosti hostující obrany, ta však nakonec dokázala zabránit pohromě.

53:38
    Parádní Kětovova zadovka na Kučerjavenka, kterou však nedokázal druhý jmenovaný lépe využít.

52:58
    Petrohrad nakonec i toto oslabení přežil bez gólového potrestání.

52:50
    Berdnikovova rána od modré rány se otřela o Salákův pravý beton, kotouč se odrazil do rohu kluziště.

51:50
    Bogdan Kiseljevič si dlouho klepal hokejkou o led, aby dostal přihrávku. Až k němu puk přišel, sjel mu z čepele hole a přejel přes modrou čáru do středního pásma.

51:09
    Hned po vhazování se hosté osvobozují, Severstal tak musí začínat další útočnou akci od své branky.

50:58
    Švédský útočník Tony Martensson se provinil podražením Nikolaje Žerděva, což neuniklo pozornosti hlavního sudího Gofmana, který hostujícího borce vykazuje na trestnou lavici.

50:38
    Poté, co kotouč opustil hrací plochu, se bude vhazovat ve střední zóně.

50:13
    Zakázané uvolnění hráčů Petrohradu, vhazovat se bude před brankou Alexandra Saláka.

49:56
    Ponikarovskij měl dobrou příležitost ke skóvání, ještě předtím, než se mohlo ale cokoliv stát, posunul Panarin Štěpánkovu branku mimo její základní postavení.

49:32
    Kětov tak dlouho přemýšlel, co udělá s pukem až jej nakonec ztratil. Přitom mu do dobré šance najížděl Burdasov.

48:39
    Před Monachovem měl blíže k puku Alexander Salák, který ukázal, že ani hra holí mu není cizí. O mantinel dostal puk mimo obrannou třetinu.

48:08
    Momentálně se hraje velice pohledný hokej, hra se přelévá ze strany na stranu a o šance není nouze.

47:20
    Na Dallmanovu střelu zpoza obránce Štěpánek příliš neviděl, i přesto ji však nalezl ve své výstroji.

47:02
    Stoljarov neměl k zakončení příliš mnoho prostoru ani času, proto se otočil o 180 stupňů a nahrál na Bumagina, ten ale pálil vedle.

46:41
    První pětku SKA zastavila v rozletu píšťalka čárového sudího, který viděl, že puk nepřešel modrou čáru dříve než Tichonov s Martenssenem.

45:53
    Sagarjovův pokus z úhlu si cestu za Štěpánkova záda nenašel, český brankář nedal hostujícmu útočníkovi žádnou šanci. Nezůstala ani jedna mezírka, kudy by černá guma mohla projít do sítě.

45:30
    Nepodařená přihrávka domácího celku znamená, že se bude po pár vteřinách vhazovat opět před Štěpánkem. Ten proti svému bývalému celku zatím odvádí velice jistý výkon.

45:05
    Severstal už je opět v plném počtu, Laakso opustil trestnou lavici.

44:56
    Kovalčuk nabil zpoza branky na hůl Juriji Alexandrovovi, ten však mířil přesně do míst, kde byl připraven Jakub Štěpánek.

44:14
    Gennady Stoljarov šetří za brankou Štěpánka cenné vteřiny, tato přesilovka se SKA příliš nedaří.

43:30
    Lunis Videll se ve vlastním oslabení dostal s kotoučem na holi až do útočné zóny, tam ho však čistým způsobem obral o puk Kovalčuk, který hraje během přesilovky falešného obránce.

43:05
    Po dlouhé době půjde na trestnou lavici také hráč Severstalu. Konkrétně jím bude zatím jediný přesný střelec domácích Teemu Laakso (CER), který se dopustil nedovoleného bránění.

42:17
    Monachov předal na Žerděva, ten se však nedokázal prosadit, proto o puk zhruba dva metry za modrou čárou přišel.

41:48
    Zakázané uvolnění hráčů SKA, bude se vhazovat před Alexandrem Salákem.

41:17
    Burdasov má dnes na svém kontě už dvě nahrávky, vypadá to však, že ani to mu nestačí. Za brankou Štěpánka se chtěl vyvléknout z obklíčení, to se mu však nepodařilo.

40:40
    Tichonov se dostával do dorbé příležitosti, mezi kruhy však nemířil přesně.

40:01

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na branku: 14:15 (24:27)
    Vhazování: 12:12 (20:21)
    CER: Bogdan Kiseljevič – 10:14 (18:16)
    PET: Kevin Dallman – 9:52

V šatně hostujícho Petrohradu zřejmě musela během první přestávky zaznít nějaká ostřejší slova, protože druhá třetina byla ze strany SKA úplně odlišná od té první. Dlouho měl plné ruce práce hlavně Štěpánek, který odolával až do 36. minuty, kdy ho parádním projektilem pokořil Makarov. Severstal mohl ještě před koncem druhé třetiny srovnat, dlouhou dvojnásobnou přesilovku ale nevyužil. Petrohrad tedy vede na ledě Čerepovce po 40 minutách 2:1.

Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 17:40.

40:00

39:45
    Petrohrad dlouhou početní nevýhodu přežil, proto zřejmě půjde do třetí části zápasu v jednobrankovém vedení.

39:16
    Vteřinu před vypršením trestu Alexandrova vystihl Salák přihrávku z rohu kluziště, kdyby tak neudělal, mohl se Bumagin dostat do velké šance.

38:50
    Žerděv vybídl Berdnikova, jeho pokus z mezikruží byl však ještě před Salákem zblokován.

38:20
    Salák odolal pokusu od modré čáry a jeho spoluhráči opět vyhazují kotouč mimo obranné pásmo.

38:00
    Dvakrát za sebou se však Čerepovec špatnou rozehrávkou dostal mimo útočné pásmo.

37:45
    Kiseljevič se prohnal přes modrou čáru až do pásma Petrohradu. Tam jej podrazil Dmitrij Kalinin (PET). Severstalu se tedy naskytla velká šance, jak srovnat před koncem první třetiny skóre zápasu.

37:15
    Po Žerděvově šanci odpálil Jurij Alexandrov (PET) kotouč mimo hrací plochu, po čem nemůže následovat nic jiného než vyloučení na dvě minuty.

36:39
    Další spolehlivý zákrok musel ukázal Salák proti střele Vidella, nejproduktivnějšího hráče domácího celku. Český gólman si nebyl dvakrát jistý, kotouč však měl ve své výstroji.

36:03
    V dobré šanci se zjevil Červenka, Štěpánek však za žádnou střelu nechtěl během chvíle podruhé inkasovat. Na druhou stranu se naopak vydala dvojice Antipov – Dědunov. Druhý jmenovaný se po přesné přihrávce dostal ke střele, Salák však kryje.

35:03
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Petrohrad je za svůj zlepšený herní projev odměněn vedoucí brankou. Své šikovné ruce ukázal IGOR MAKAROV, který vzal domácím hráčům kotouč u pravého hrazení, obhodil si Andersena a přesnou střelou nad Štěpánkovo rameno dává druhou branku svého celku! Asistence: Andrej Kutějkin, Anton Burdasov.

34:27
    Petrohrad už je však v plném počtu, domácí začali být nebezpeční až ke konci své početní výhody, což k jejímu využití nestačilo.

33:50
    Berdnikovova rána z mezikruží mířila vedle, další ránu z hole Kiseljeviče dokázal Salák vyrazit do rohu kluziště. Severstal se i nadále ale drží u kotouče.

32:48
    Čerepovští hokejisté ztratili puk na modré čáře, proto se mohl dostat do protIútoku Šipačjov. Byl však sám, a tak ani jeho akce neměla dlouhého trvání.

32:27
    Jurij Alexandrov (PET) je dalšm hráčem hostujícího celku, který přibyl na seznamu vyloučených.

32:07
    Kovalčuk byl v dobré pozici, přeci jenom však ještě nabídl puk Šipačjovovi, tomu ale na poslední chvíli strčil do střely hokejku Guskov, proto Štěpánek tentokrát zasahovat nemusel.

31:31
    Monachov znovu čaroval s pukem za brankou Saláka, dokonce se zdálo, že vybojoval vyloučení hráčů SKA, hlavní sudí byl ale jiného názoru.

30:20
    Petrohradská čtvrtá formace se však příliš prosadit nedokázala, naopak se ke střele dostal kapitán domácí "komandy" Stoljarov. Oba čeští brankáři však chytají znamenitě.

29:34
    Herní projev hostujícího Petrohradu se od první třetiny značně liší. Petrohradských hráčů je najednou plný led a Severstal se do příležitostí dostává jen ojediněle.

28:35
    Na druhé straně naopak unikl Černov, jeho střelecký pokus z pravého křídla ale nemířil mezi tři tyče Salákovy klece!

27:55
    A znovu souboj Kovalčuka proti Štěpánkovi! Martensson se dostal do úniku, neměl však takovou rychlost, aby se odpoutal od obránců, proto udělal otočku a nahrál na Kovalčuka, který najížděl do útočné zóny z druhé vlny. Rána ruského cara ale znovu zaduněla jen o výstroj Štěpánka.

27:22
    Po reklamní přestávce se dostal hned po vhazování do své oblíbené pozice Kovalčuk, Štěpánek ale chce dnešní utkání hostujícímu kapitánovi znechutit co nejvíce.

27:15
    Jurij Alexandrov, který byl ze všech hráčů SKA v první třetině na ledě nejvíce, se teď s ničím nepáral a od modré čáry napálil kotouč vší silou směrem na Štěpánka. Ten ale s klidem kryje.

26:48
    Roman Červenka je zpět na ledové ploše, Petrohrad přežil oslabení bez úhony.

26:29
    Žerděv dobrým pohybem rameny zmátl soupeře, zmátl však také své spoluhráče, a to konkrétně zadáka Laaksa, který už nečekal jeho nahrávku na modrou čáru.

25:51
    Po Laaksově přiťuktutí se do kotouče opřel Kiseljevič, dobrým zákrokem se však prezentoval Alexander Salák.

24:48
    Teď se však Červenka neukázal v dobrém světle. Podrazil totiž jednoho z hráčů Severstalu, za což inkasoval dvě minuty.

24:39
    Když jsme mluvili o Monachovovi, který je zatím nejaktivnějším hráčem domácích, na hostující straně je to Roman Červenka. Ale ani tato šance nakonec nevedla k vedoucímu gólu SKA.

23:41
    Stasenkův pokus z mzikruží Saláka příliš nepotrápil. Od českého reprezentanta se kotouč odrazil na hole hráčů v bílém.

23:32
    Po Ponikarovského nahrávce se do kotouče opřel Kalinin, jeho rána od modré čáry ale nakonec skončila ve výstroji Jakuba Štěpánka.

23:06
    Ani jednomu týmy se teď nepodařilo své útočné snažení dotáhnout do zdárného konce.

22:24
    Kučerjavenko dobře napadá v pásmu Severstalu, domácí mu však nedovolili, aby ohrozil Štěpánka.

21:40
    Po Panarinově nahrávce pálil z úhlu Červenka, Štěpánek ale ucpal všechny mezírky, kudy by mohl puk projít za jeho záda.

20:30
    Oba celky si v první minutě druhé části pozdravily poměrně slibnými šancemi, nejprve na jedné straně nebezpečně pálil Kovalčuk, jehož ránu se ještě pokoušel dorazit Tichonov. Saláka pak postrašil Bumagin.

20:01

Statistiky po 1. třetině:
    Střely na branku: 10:11
    Vhazování: 8:9
    CER: Bogdan Kiseljevič – 8:02
    PET: Jurij Alexandrov – 7:41

Je za námi první třetina zápasu. Petrohrad, který by měl podle postavení v tabulce být jasným favoritem, zatím herně pokulhává. Po přesilovkovém gólu Laaksa Petrohrad dlouho prohrával, pět minut před koncem prvního dějství se však podařilo vyrovnat Kučerjavenkovi. Petrohrad i navzdory svému nepříliš přesvědčivému výkonu mohl jít do šaten s pocitem vedení, to by však nesměl Štěpánek chytit jasnou branku Kovalčukovi. První třetina tak skončila za stavu 1:1.

Druhá perioda začne přibližně v 16:50.

20:00

19:20
    Hraje se poslední minuta první třetiny. Hraje se v pásmu SKA.

18:34
    NEUVĚŘITELNÝ ZÁKROK ŠTĚPÁNKA! Rjasenského rána od modré čáry se odrazila od betonu českého brankáře pouze k volnému Kovalčukovi, který měl před sebou odkrytou branku. Kovalčuk vystřelil pár centrimetrů nad led, Štěpánek však naposlední chvíli strčil do dráhy střely svou lapačku, čímž znemožnil kapitánovi SKA skórovat!

18:14
    SKO už mohlo vést! Tichonov však před brankou Štěpánka netrefil kotouč!

17:59
    Proti Burdasovově střele z pravého kruhu, byl Štěpánek připraven. Útočník Petrohradu vyslal na českého gólmana nepříjemný projektil, který mířil do takzvaného teploměru, tedy do místa mezi tělem a rukou.

17:26
    Velká tlačenice před brankou Alexandra Saláka, ten ale nakonec po chvíli zachytil kotouč do své rukavice, hra je tak přerušena.

16:59
    Burdasov zavezl kotouč do útočného pásma, tam se s ním však hosté příliš dlouho nepohráli. Naopak směrem na Salákovu branku už míří nepřehlédnutelný Monachov.

14:55
    Ve stejný čas, kdy padla branka, dostal Alexander Guskov (CER) osobní trest deseti minut.

14:55
    Petrohrad udeřil jako blesk z čistého nebe. Jeden z mála českých hráčů z Evropy, který má šanci dostat se na olympijské hry do Soči, Petr Čáslava, udělal chybu u hrazení. Toho využil Kětov, který se tak rázem dostal před branku, odkud nahrál na naprosto volného ALEXANDRA KUČERJAVENKA, jenž zřejmě podobně jednoduchých branek v kariéře zatím nedal. Asisntece: Jevgenij Kětov, Anton Burdasov.

14:50
    Stejně dobře si Salák počínal i protu střela Antipova, který napřáhl na levém kruhu.

14:20
    Sergej Monachov je nejaktivnějším hráčem dosavadního průběhu utkání. Šikovnou kličkou se vyháčkoval z rohu kluziště, jeho následná střela k bližší tyči ale Saláka nepřekvapila.

13:35
    Červenka se mohl dostat ke střele, obránce Kiseljevič měl však ke kotouči o něco blíže než český reprezentant.

12:45
    Petrohrad se stále neůže dostat ke své útočné hře, domácí hokejisté zatím opravdu dobře forčekují a nepouští svěřence Jukky Jalonena prakticky dál než k červené čáře.

12:06
    Videll se neprosadil přes zkušeného zadáka Dmitrije Kalinina, proto může jít dopředu po delší době i mužstvo SKA.

11:20
    Domácí jsou zatím jasně aktivnějším mužstvem, Salák musel čelit další střele, tu tentokrát vytáhl až do ochranné sítě, proto se bude vhazovat po jeho levici.

10:50
    Kanadský bek Kevin Dallman teď vystrašil asi nejednoho fanouška Petrohradu, Antipov ale nedokázal využít chyby hostujícího obránce.

10:02
    Monachov se už v době, kdy bylo SKA v plném počtu, dostal ke střele z pravé strany. Salák zasahuje a posílá svou vyrážečkou puk do rohu kluziště.

09:25
    Domácí se drží v pásmu SKA, zatím však je k vidění jen řada přihrávek a žádná střela. Bude mít tato přesilovka stejný konec jako ta první?

08:02
    Je tu další přesilovka pro Severstal. Andrej Kutějkin (PET) podrazil soupeře a dostal dvě minuty.

07:13
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Dlouho se Čerepovec držel v pásmu SKA, ovšem z holí domácích hokejistů nevyšla směrem na Saláka ani střela. Pak se ale do puku opřel finský obránce TEEMU LAAKSO, jehož bomba se zastavila až v síti Petrohradu. Asistence: Nikolaj Žerděv, Bogdan Kiseljevič.

06:24
    Je tu první vyloučení zápasu. Anton Burdasov (PET) se provinil nedovoleným bráněním.

04:57
    Monachov se v přečíslení dva na jednoho marně natahoval po nahrávce, kterou potřeboval o pár centrimetrů kratší, než byla.

04:48
    Nikolaj Kazakovcev se rozhodl vystrašit Saláka hned po buly, český brankář SKA byl ale připraven. Na druhé straně si stejně dobře vedl i Štěpánek, který v souboji českých hokejistů vyhrál nad Červenkou.

04:00
    Vadim Šipačjov dokázal vybojovat puk za Štěpánkovou brankou, následně jej poslal mezi kruhy, kde už byl připraven Panarin. Jeho velkou příležitost ale Jakub Štěpánek zlikvidoval!

03:36
    Videll byl při své útočné akci sražen k ledu kapitánem Petrohradu Iljou Kovalčukem, hlavní sudí však nechávají zatím hře volný spád.

02:55
    Severstal dobře napadá, teď se mu dokonce podařilo dostat se o přečíslení tři na dva, ovšem dva obránci Petrohradu si vedli lépe.

02:25
    Andersonova střela nebylo tak přesná, proto brankář Salák nemusel zasahovat.

01:48
    Panarin v zatím největší příležitosti zápasu! Jeho tvrdá střela zápěstím se otřela o brankovou konstrukci, pokud by kotouč mířil mezi tři tyče, Štěpánek by zřejmě moc šancí neměl.

01:00
    Nikolaj Žerděv se dostával do šance, když se prohnal okolo levého hrezení. Jeho střela však skončila pouze na ramenu Alexandra Saláka.

00:15
    Do první šance zápasu se tlačil Berdnikov, jeho akce však byla ihned za modrou čárou zastavena a puku se chopili hostující hráči.

00:01

Hokejisté obou celků už jsou na ledové ploše. Zahraje ruská hymna, a poté nebude nic bránit tomu, aby zápas odstartoval.

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Kasutin) – Čáslava, Guskov, Kalašnikov, Kiseljevič, Stasenko, Andersen, Popov – Berdnikov, Videll, NIkoncev – Stoljarov, Bumagin, Žerděv – Kazakovcev, Monachov, Kovyršin – Antipov, Černov, Gogoljev – Dědunov. Trenér: Igor Petrov.

SKA Petrohrad: Salák (Ježov) – Alexandrov J., Dallman, Kalinin, Čudinov, Kutějkin, Rjasenskij, Alexandrov D. – Martensson, Tichonov, Kovalčuk – Červenka, Panarin, Šipačjov – Kučerjavenko, Kětov, Burdasov – Ponikarovskij, Makarov, Sigarjov. Trenér: Jukka Jalonen

Rozhodčí: Gofman, Zacharov – Sadovnikov, Sazonov.

Vánoční svátky? Ty v žádném případě neznamenají stopku pro Kontinentální hokejovou ligu, která ani v tomto poklidném ročním období nesníží své rychlé tempo. Jedním z dnešních zápasů bude i souboj mezi celky Severstal Čerepovec a SKA Petrohrad. Utkání startuje v 16:00.

SEVERSTAL ČEREPOVEC:
    Čerepovec by určitě rád napodobil svůj počin z minulé sezóny, kdy skončil po základní části na pátém místě, a pohodlně se tak probojoval do play-off. Letošní ligový ročník se však nevyvíjí tak dobře, jak by si Severstal představoval. Momentálně je mužstvo, které se opírá o služby českého brankáře Jakuba Štěpánka, na 11. pozici Západní konference, po 36 zápasech má na svém kontě 47 bodů a na pozice zajišťující postup do vyřazovací části chybí Severstalu osm bodů.

SKA PETROHRAD:
    Zřejmě nejambicióznějších klubů celé KHL zatím prožívá sezónu v podstatě podle představ. SKA dlouho drželo pozici nejlepšího celku ligy, tu však před nedávnem ztratilo, když jej o čtyři body předběhlo Dinamo Moskva, obhájce trofeje. I přesto je Petrohrad na druhém místě Západní konference, a to se 75 body po 37 zápasech. Aktuálně se však mužstvo finského trenéra Jukky Jalonena nepyšní zrovna ideální formou. Třikrát v řadě totiž SKA nevyhrálo a plný počet bodů bralo naposledy před pěti duely.

Roman Červenka (U) – Petrohrad

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 8. Laakso (Žerděv, Kiseljevič) – 15. Kučerjavenko (Kětov, Burdasov), 36. Makarov (Kutějkin, Burdasov)

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Kasutin) – Čáslava, Guskov, Laakso, Kiseljevič, Stasenko, Andersen, Popov – Berdnikov, Videll, Nikoncev – Stoljarov (C), Bumagin, Žerděv – Kazakovcev, Monachov, Kovyršin – Antipov, Černov, Gogoljev – Dědunov. Trenér: Igor Petrov.
    SKA Petrohrad: Salák (Ježov) – Alexandrov J., Dallman, Kalinin, Čudinov, Kutějkin, Rjasenskij, Alexandrov D. – Martensson, Tichonov, Kovalčuk (C) – Červenka, Panarin, Šipačjov – Kučerjavenko, Kětov, Burdasov – Ponikarovskij, Makarov, Sigarjov. Trenér: Jukka Jalonen

Rozhodčí: Gofman, Zacharov – Sadovnikov, Sazonov

Diváci: 5 570