KHL
Čerepovec – Petrohrad 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Kazaň 4:6 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 5:2 (kon.)
Mytišči – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Magnitogorsk 1:6 (kon.) | Doněck – Čeljabinsk 3:2 (1:0 po s.n.)
Spartak Moskva
1:6 (0:0, 0:4, 1:2)
Metallurg Magnitogorsk
Středa 25.12.2013, 16:30 • Zimní stadion "Sokolniki", kap. 5530 • KHL

Ode mne je to pro tuto chvíli již vše, přeji pěkný zbytek dne! (18:38:34)

Hosté dnes vítězí vysoko na ledě Spartaku 6:1, o výsledku rozhodla druhá třetina, ve které Metallurg vstřelil 4 branky během několika minut.

60:00

59:30
    Zaripov se ještě pokoušel dorazit pokus jednoho ze svých spoluhráčů, Ivanov ale dobře pokryl volný prostor.

59:00
    Velký tlak hostů v závěru zápasu k sedmé brance v domácí síti ale zatím nevede.

58:25
    Zaripov se zkusil natlačit před branku, do zakončení se nedostal, neboť byl bráněn hodně natěsno.

58:00
    Dvě minuty zbývají do konce třetí části a jsem si jist, že i dnešního utkání.

56:45
    Domácí ještě útočí v závěru třetiny, ale ke střele se ne a ne dostat.

55:51
    Mozjakin pálil z levé strany, Ivanov nemusel zasahovat.

54:44

54:22
    Ivanov opět ve hře, přesilová hra Spartaku se chýlí ke konci.

54:00
    Potřetí během poslední minuty se hosté osvobozují, domácím se hra v početní převaze nedaří.

53:25
    Quint se proháčkoval s pukem až před branku, Košečkin si poradil s jeho lehkou střelou a hosté následně vyhazují puk ven z pásma.

52:44
    Jevgenij Timkin (MET) vyloučen za faul na Sergejeva, dostává menší trest a navíc i osobní. Přesilová hra pro Spartak.

52:07
    Timkin vystřelil hned poté, co přejel útočnou modrou, jeho sražený pokus neohrozil Ivanova.

52:00
    Dnešní utkání sleduje 4.653 diváků.

51:26
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A další branka v domácí síti, trefuje se VIKTOR ANTIPIN, jenž si nabruslil z pravého kruhu před branku a taktéž poslal puk mezi betony domácího brankáře! Asistence: Jaroslav Kosov.

50:51
    Ne ne ne, žádné drama nebude. FRANCIS PARE vystřelil z pravého kruhu a procedil puk mezi betony Ivanova! Bez asistence.

50:00
    Domácí mají ještě deset minut, aby si třemi brankami vynutili alespoň prodloužení zápasu.

48:40
    Spartak právě vstřelil branku!
    Už jsem měl rozepsaný příspěvek o tom, že Košečkin už skoro tři zápasy neinkasoval, ale to už není pravda! VLADIMIR PEŠECHONOV se premiérově trefuje v Kontinentální hokejové lize, když prostřeluje Košečkina pod rukavicí! Asistence: Andrej Sergejev.

48:20
    Zaripov vystřelil zpoza levého kruhu pro vhazování, Ivanov vyráží betony do rohu.

47:40
    Krutov trefuje břevno hostující branky!

47:25
    Anderson už se napřahoval na pravém kruhu, ale v ten nejnevhodnější okamžik zlomil hůl.

47:04
    Ivanov raději přidržel nahození Metallurgu až zpoza červené čáry.

46:10
    Hosté zakládají další akci od vlastní branky, Platonov byl ale příliš rychlý a Metallurgu se píská ofsajd.

45:38
    Malinovskij podobně zakončoval na druhé straně, i tady byl úspěšnější brankář.

45:14
    Kulik střílí zpoza kruhů, Košečkin vše viděl a v pohodě betony vyrazil.

45:02

44:30
    Kovář se pokoušel už dobře rozhozenou domácí obranu ještě více vyšachovat a na hranici brankoviště hledal volného Zaripova, ten netrefil prudký pas českého hráče.

43:50
    Domácí se osvobozují vyhozením alespoň do středního pásma.

43:25
    Zaripov střílel z mezikruží a jen těsně minul domácí klec.

43:10
    Mozjakin poslal puk zleva před branku, Ivanov si pohlídal najíždějící hráče a vyrazil.

43:02
    Oleg Kvaša (SPM) vyloučen, přesilová hra pro hosty.

42:40
    Další atak hostující branky zastavili obránci Metallurgu na modré čáře.

41:35
    Maleňkich si vybruslil s kotoučem od mantinelu až mezi kruhy a vypálil jen těsně mimo.

40:40
    Domácí začali poslední dvacetiminutovku pěkně zostra, Košečkin se zapotil, aby udržel čisté konto.

40:01

Hosté vedou po povedené čtyřminutovce v polovině utkání, kdy se jim povedlo vsítit čtyři branky, pohodlným rozdílem a vše nasvědčuje tomu, že z dnešního utkání odejdou s vítězným pocitem. Zde se domácí ještě pokusí o zvrat, sledujte přibližně v 18:05.

40:00

39:30
    Hráči Metallurgu již poněkolikáté pouze nahodili kotouč do útočné třetiny a odešli střídat.

38:40
    Domácí se i přes rychle inkasované branky nevzdávají a ještě se snaží zabojovat, dopředu je ženou i neúnavní fanoušci z řad místních Ultras.

37:34
    Kulik se pokusil nahrát před branku, hostující obránci ale jeho pas zachytili.

37:23

36:40
    A domácí gólman opět v akci, když si připisuje úspěšný zákrok po střele Timkina.

36:27
    Od modré tvrdě vypálil z první Těreščenko, Ivanov vyráží kotouč mimo tři tyče své branky.

35:55
    Domácím se po buly daří vyhodit kotouč ven z pásma.

35:46
    Šanci v početní výhodě už dostává i čtvrtá formace hostů, Ivanov zasahuje po její šanci.

35:23
    Vyloučen Jevgenij Kulik (SPM) za krosček. Přesilová hra pro Metallurg.

35:10
    Kovář v dobré pozici minul branku Spartaku.

34:40
    Kulik ti zkusil středem hřiště, Košečkin vyráží.

34:00
    Quint poslal puk přímo do lapačky brankáře hostí.

33:41
    Domácí na kratší chvíli obléhali obranné pásmo hostí, obě rány od obránců ale skončily mimo tři tyče Košečkinovy klece.

33:00
    Zaripov střílel z první z mezikruží, Ivanov si připisuje první úspěšný zákrok.

32:45
    Domácím se nedaří a puk jim odskakuje od hokejek.

31:10
    Hostům narostla křídla a opět se snaží něco vymyslet v útočné třetině.

30:32
    Změna v domácí brance, Glasse střídá Alexej Ivanov!

30:32
    Tak to je tvrdé K.O. pro domácí, kteří inkasují počtvrté během čtyř minut! Glass neudržel pokus od modré čáry, kotouč se válel volný před brankovištěm, kde byl první JEVGENIJ TIMKIN, jenž dostal puk do volné klece! Asistence: Tim Brent, Chris Lee.

30:00
    Domácí jsou pochopitelně již ve čtyřech.

29:42
    A je tomu skutečně tak, branka platí, jejím autorem je DANIS ZARIPOV! Asistence: Tim Brent, Jan Kovář.

29:42
    Situace se ještě zkoumá na videu, vypadá to totiž, že rukavice Glasse byla s kotoučem v brance!

29:42
    Fantastický zákrok Glasse, když hosté dokonale zakombinovali a z pravé strany Zaripov už střílel do odkryté branky, domácí gólman ale předvedl skvělý zásah lapačkou!

29:22
    Za držení protihráče vyloučen Nikolaj Lemtjugov (SPA), těžké chvíle pro Spartak v posledních minutách.

29:10
    Domácí ale zatím nepouští hosty do pásma a dobře se brání.

28:08
    Navíc je tu vyloučení Potěchina za napadení, přesilová hra pro Metallurg.

28:00
    FRANCIS PARE zvyšuje vedení hostů již na dvě branky, když takřka z nulového úhlu poslal puk na domácí branku a kotouč se kolem levé tyče procpal do branky! Asistence: Dmitrij Kazionov, Oskar Osala.

26:40
    Domácí s snaží o rychlou odpověď, Želdakov pálí mimo od modré čáry.

26:20
    CHRIS LEE posílá hosty do vedení, když se od modré čáry trefuje přesně nad pravý Glassův beton! Asistence: Sergej Mozjakin, Jan Kovář.

25:41

25:10
    V další šanci Kulik, Košečkin zatím odolává tlaku domácího týmu.

24:16
    Hosté se zatím dobře brání a vyhazují puk ven z pásma.

23:55
    Anderson vystřelil zpoza levého kruhu jen těsně mimo branku hostů.

23:41
    Po tlaku domácích se bude vylučovat, Jaroslav Chabarov (MET), dvě minuty za nedovolené bránění.

22:40
    Hráči Magnitky opět v útočné třetině, domácí je ale drží daleko od své branky.

21:40
    Hosté se pokusili zakončit, byli ale vytlačeni ven z pásma.

21:06
    Hodně přísné zakázané uvolnění teď odpískali sudí v neprospěch hostů, hra se vrací před Košečkina.

20:52
    Domácí začali aktivně ve druhé třetině, Košečkin si připisuje první zákrok po backhandovém nahození Krutova.

19:59
    A branka skutečně uznána není, tak to bylo těsné a velká smůla pro domácí v tento okamžik!

19:59
    V poslední vteřině ještě střílel Toluzakov a dostal kotouč do branky, zdá se však, že to již bylo až po skončení první třetiny. Každopádně se ještě bude zkoumat videozáznam!

19:35
    Glass ve snaze zneškodnit Antipinův pokus z levého kruhu posunul svou branku, hra je přerušena.

19:15
    Mozjakin se Zaripovem v přečíslení dvou proti jednomu, prvně jmenovaný ale nezpracoval skákavou přihrávku.

18:59
    Zleva střílel obránce Lee, Glass tlumí puk na svých chráničích.

18:45
    Potěchin se pokusil objet branku a zasunout kotouč k levé tyči, Glass si vše dobře pohlídal.

18:20
    Domácí pouze nahodili puk a odešli střídat.

17:55
    V dalším zakončení hostujícího týmu Osala, Glass byl pozorný a puk vyrazil.

17:40
    Glass drží puk ve své výstroji po lehkém pokusu Platonova z levé strany.

17:00
    Hraje se nahoru-dolů a hra nemá špatné tempo, jen ty šance nám poněkud chybí.

16:05
    Medveděv nejprve poslal puk zpoza kruhů na branku hostí, tento pokus ještě obrana hostů srazila mimo, domácí hráč poté ještě našel volný kotouč pod ležícími těly hráčů a znovu se pokusil zakončit, tam už ale přišel dobrý zákrok Košečkina.

15:30
    Domácí operují před Košečkinem, nedaří se jim ale dostat puk až k hostujícímu brankáři.

14:45
    Těreščenko se dostal ke střele z pravé strany, Glass si připisuje na své konto další úspěšný zásah.

14:20
    Brent poslal puk z levé strany před branku, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a Glass v pohodě odpaluje kotouč hokejkou.

13:34
    Kulik se dostal k odraženém kotouči mezi kruhy, jeho dělovku ale srazili hosté do ochranné sítě za brankou.

13:09
    Teď se však dopouští zakázaného uvolnění a hra se stěhuje před Glassovu klec.

12:45
    Domácí hráči dnes nehrají vůbec špatnou partii s favoritem tohoto utkání a jsou mu minimálně vyrovnaným soupeřem.

12:25
    Wandell poslal puk do Košečkinovy lapačky střelou z pravého kruhu.

11:07
    Lemtjugov v další palebné pozici, z levé strany trefil přesně hruď hostujícího gólmana.

10:25
    Lemtjugov se s pukem na holi šikovně natlačil až před Košečkina, ten se musel hodně natahovat, aby zabránil domácímu hráči skórovat.

09:50
    Elitní formace hostů opět motala hlavu domácím hráčům, výraznější zakončení jsme ale opět neviděli.

09:05
    Špirko se pokusil zakončit z otočky na pravém kruhu, ale opět dobře zapracovali hostující hráči a nedovolili puku dostat se až do kontaktu s Košečkinem.

08:37
    Ofsajd zastavil další rozvíjející se kombinaci hostujících hokejistů.

08:24
    Z pravého kruhu tvrdě vystřelil Osala, Glass stačil sklapnout betony včas.

07:54
    Glass se pokusil rozehrát zpoza vlastní branky, to se mu také povedlo a vydatně pomohl své obraně.

07:00
    Na obou stranách vidíme poměrně dost nepřesností, což má za následek minimum gólových šancí v dosavadním průběhu zápasu.

05:45
    Domácí čtvrtá formace měla dobrý tlak, ale hostující obránci úspěšně zablokovali veškeré střelecké pokusy Spartaku.

05:15
    Domácím se daří držet pásmo, zprava se pokusil vypálit Nikulin, jeho pokus byl zblokován mimo.

04:30
    Ibragimov se dostal k odraženému kotouči na levém kruhu a švihem ho poslal na Glassovu klec, domácí brankář tlumí puk na hrudi.

04:14
    Hráči Metallurgu podle očekávání tlačí domácí mužstvo, žádná vyložená šance ale zatím nepřišla.

03:27

03:10
    Kozlov pálí tvrdě z pravého kruhu pro vhazování, jeho ráně ale chyběla větší přesnost.

02:46
    Z levé strany se pokouší o zakončení Platonov, domácí obránce mu ale do střely včas strčil hůl, puk letí mimo domácí klec.

02:26
    Metallurg vyhazuje puk až ke Glassově svatyni.

02:02
    Anderson to zkusil švihem z pravého kruhu, jeho pokus srazila hostující obrana vedle branky.

01:34
    Hostům se brzy po vhazování daří vyhodit puk z obranného pásma.

01:27
    Vyloučen Vladimir Maleňkich (MET) za držení protihráče, přesilová hra pro Spartak.

01:00
    Zaripov se dral do šance před domácí klecí, obránci Spartaku ho ale na poslední chvíli odstavili od kotouče.

00:15
    Chabarov jen nahodil puk na domácí branku od modré čáry, Glass drží puk ve své výstroji.

00:01

Oba týmy jsou nastoupeny na modrých čarách, halou zní hymna ruské federace.

Na ledovou plochu už postupně vstupují hráči obou týmů, ti domácí za pochopitelně většího aplausu moskevských fanoušků.

Spartak Moskva: Glass (Ivanov) – Quint, Sergejev, Bodrov (C), Kulik, Želdakov, Grišin, Mamkin, Pešechonov – Špirko, Wandell, Anderson – Krutov, Juňkov, Kozlov (A) – Lemtjugov, Kvaša, Toluzakov – Volkov (A), Nikulin, Medveděv.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Chabarov, Lee, Těreščenko, Matljuk, Maleňkich, Ibragimov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Kazionov, Kosov, Pare – Brent, Platonov, Potěchin – Šenfeld, Timkin, Osala – Malinovskij.

Rozhodčí: Ravodin, Ščenjov – Gorděnko, Tomilov.

Češi a Slováci v akci

Za hosty nastoupí český útočník Jan Kovář, v domácím dresu uvidíme slovenského útočníka Rastislava Špirka.

Vzájemné zápasy

Oba týmy se dnes utkávají podruhé v letošní sezoně, první vzájemné měření sil vyhráli v listopadu hráči Magnitogorsku na svém ledě v poměru 3:2.

SPARTAK MOSKVA

Domácí Spartak prozatím drží devátou pozici na Západě s pětibodovou ztrátou na osmou Jaroslavl a oproti předchozím sezónám i po Vánocích má vcelku reálnou šanci na účast ve vyřazovacích bojích. Forma domácího týmu však před reprezentační pauzou nebyl kdovíjak dobrá, když se moskevští hokejisté z výhry radovali pouze jednou v posledních 5 zápasech.

METALLURG MAGNITOGORSK

Hostující Metallurg přerušil sérii porážek, se kterou se potýkal na přelomu listopadu a prosince a naopak nyní pokukuje již po páté výhře v řadě, kterou by si rád připsal dnes na ledě moskevského Spartaku. Aktuálně se tým kanadského kouče Mike Keenana nachází na třetím místě tabulky Východní konference a i díky bodům z posledních zápasů stáhl ztrátu na druhou Astanu na 4 body.

Mytišči – Magnitogorsk 0:1
    SKA Petrohrad – Magnitogorsk 0:2
    Magnitogorsk – Jekatěrinburg 4:3sn

Sergej Mozjakin 48 (21+27)
    Jan Kovář 44 (14+30)
    Danis Zaripov 41 (21+20)

Příjemné odpoledne při sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy, ve kterém budeme sledovat souboj týmů Spartak Moskva a Metallurg Magnitogorsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 49. Pešechonov (Sergejev) – 27. Lee (Mozjakin, Kovář), 28. Pare (Kazionov, Osala), 30. Zaripov (Brent, Kovář), 31. Timkin (Brent, Lee), 51. Pare, 52. Antipin (Kosov)

Rozhodčí: Ravodin, Ščenjov – Gorděnko, Tomilov

Diváci: 4.653