Slavia – Chomutov 3:1 (kon.) | Sparta – Třinec 4:0 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 1:4 (kon.)
Plzeň – K. Vary 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 3:2 (kon.) | Liberec – Kladno 3:2 (po pr.)
HC Škoda Plzeň
5:3 (3:1, 1:2, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 26.12.2013, 17:30 • ČEZ Aréna • Tipsport extraliga

Hezký sváteční večer a těšíme se s vámi na další online přenosy z plzeňské ČEZ Arény. (20:00:49)

Do zápasu vstoupili lépe hosté, ale domácí ještě v první části otočili skóre na 3:1 pro Plzeň. Varům se sice na začátku druhé třetiny podařilo srovnat, ale jejich radost trvala pouze 2 minuty. Pak nejlepší hráč zápasu Dvořák vrátil domácím vedení. To ve třetí části pojistil v přesilovce Hanzlík a domácí si pak již bez větších problémů dokráčeli k třetímu vítězství pro Karlovým Varům v sezóně.

60:00

59:59
    To ale domácím vůbec nevadí. O vítězství již nepřijdou.

59:55
    Straka jel na prázdnou branku a proti němu jediný varský hráč, který se snažil suplovat gólmana. Domácí kapitán ale nepochopitelně z levého kruhu branku minul.

59:28
    Karlovarská branka je prázdná, ale puk ve středním pásmu.

59:09
    Machovský raději podržel puk a bude se tak vhazovat před jeho brankou. Hosté si berou oddychový čas.

58:40
    Do brejku se málem dostal Straka, ale na poslední chvíli jej karlovarští připravili o puk.

58:22
    A hosté opět musí začínat od vlastní branky.

57:52
    Plzeň pouze pusunula puk za karlovarskou branku a to ji v tuto chvíli stačí.

57:16
    Machovský chytá puk a bude se vhazovat po jeho levici.

57:00
    Až teď zavřeli hosté Plzeň ve vlastní obranné třetině.

55:53
    Hollweg opět předvedl svoji tvrdost a u mantinelu se střetl s Gulašim. Domácí díky tomu stále drží puk v obranné třetině Varů.

55:23
    Vhazování před Machovským.

55:10
    Po brejku střílí Duda z pravé strany mimo.

54:20
    Vary se marně snaží usadit v plzeňské obranné třetině. Domácí se už ale nikam nehrnou.

53:40
    Sýkora se šikovnou kličkou uvolnil na modré, ale jeho následný bekhendový pokus nemohl Závorku příliš ohrozit.

53:16
    Dvořák se probil podél pravého mantinelu a poslal poté přihrávku před branku, ta ale nenašla hůl ani jednoho spoluhráče.

52:45
    I přes zjevnou teč za půlkou pískají čároví sudí zakázané uvolnění Plzně.

52:00
    Hosté jsou v plném počtu a kombinují za plzeňskou brankou.

51:09
    Karlovarští při pokusu vyhodit puk trefili před brankou stojícího Pletku. Ten ale zblízka nedokázal propasírovat puk mezi Závorkovýmy betony.

50:20
    Po dalším zákroku karlovarského gólmana se puk vznesl vysoko nad branku, ale dopadl mimo brankoviště.

49:55
    Střelu Vlasáka z levého kruhu chytá Závorka betonem.

49:28
    Rýgl fauloval u levého mantinelu a domácí budou hrát další přesilovku.

48:52
    Plzeň právě vstřelila branku!

Pletka vyslal do útoku nečekaně JIŘÍHO HANZLÍKA. Ten po krátkém potažení mezi kruhy zamířil přesně pod břevno karlovarské branky. Asistence: Václav Pletka.

47:37
    Frustrovaný Pletka vystřelil z ostrého úhlu a následně při dorážce přehnal svůj důraz a převálcoval Závorku v brance. Teprve nyní se vylučuje. Na trestnou míří za následnou strkanici Vachovec a domácí hrají přesilovku.

47:37
    Pletka byl nejprve faulovaný, poté oplácel. Sudí nereagují.

47:13
    Zakázané uvolnění Varů. Hra se hodně kouskuje.

46:47
    Holec pomohl Machovskému a rukavicí chytil střelu od modré. Při přechodu do útoku ale domácím odpískali sudí ofsajd.

46:34
    Zakázané uvolnění Plzně.

46:12
    Karlovarský hráč vysokou nahrávkou trefil kostku nad ledem. Sudí nepochopitelně nevylučují.

45:43
    Ofsajd Karlových Varů.

45:28
    Schleiss se na modré pokoušel uvolnit Lva, ten ale dostal puk na paty.

44:40
    Přihrávka rukou zastavuje hru ve středním pásmu.

44:31
    Zakázané uvolnění Varů po nepřesné rezehrávce.

44:11
    Nyní ale hosté zamkli indiány v jejich obranné třetině. Puk ale nakonec skončil po teči v ochranné síti za Machovským.

43:25
    Domácí kontrolují hru. Vary často chybují a nedokáží tak udržet puk delší dobu.

42:34
    Duda chtěl nahrát lobem přes branku, ale nezvedl puk dostatečně vysoko.

42:06
    Domácí jsou v plném počtu a Vary vyhazují na zakázané uvolnění.

41:24
    Machovský se štěstím chytil i teč Dlouhého, na kterou absolutně nemohl reagovat. Byl ale připravený na správném místě.

41:02
    Machovský chytá puk a bude se vhazovat před jeho brankou.

40:30
    Vary začínají akci za vlastní brankou.

40:01

Vary budou třetí část stejně jako druhou začínat dlouhou dohrávanou přesilovkou. Ve druhé části se ji hostům podařilo využít. Jak to dopadne tentokrát? To si přijďte přečíst v 19:17, kdy začne třetí třetina.

Hostům se ve druhé třetině podařilo vyrovnat skóre zápasu. Nejprve Vlach využil dohrávanou přesilovku a Zaťovič pak ve 25. minutě hned z buly srovnal. Domácím však za dvě minuty vrátil vedení šikovnou tečí Dvořák, který dříve působil i ve službách lázeňského týmu. Zbytek třetiny se odehrával ve znamení mnoha vyloučení, přesilovek a nepřesností ze strany hráčů i rozhodčích.

40:00

39:50
    Domácí kontrolují puk a nenechávají Varské rozehrát přesilovku.

39:20
    Vlasák ve snaze vybojovat puk fauloval. Po 5 vteřinách začne přesilovka Varů.

38:45
    A další puk míří přes ochranné sklo mimo kluziště, tentokrát ale z hole domácích.

38:25
    Hosté vyhodili puk přes mantinel, ale s tečí o plexisklo, vylučovat se tak nebude.

38:00
    Hanzlík musí začít za vlastní brankou.

37:25
    Obrovskou sílu v osobním souboji předvedl Duda, Gulašimu nezbývalo než jej faulovat. Další přesilovka domácích.

36:40
    Jeřábek chytrou přihrávkou uvolnil Schleisse, ten se ale nedokázal v koncovce prosadit.

36:17
    Sýkora nevěděl, že je ofsajdu a dál napadal rozehrávku Varů. Hra se tak přesunuje před plzeňskou branku.

35:35
    Dvořák mohl nahrát před branku Hollwegovi, ale v klíčovém okamžiku nechal puk za sebou.

35:15
    Kombinace domácích v útočném pásmu teď vázla, Vary se osvobozují vysokou hokejkou, což je ale v této situaci vůbec netrápí.

34:20
    Hovorka nadělal hodně starostí Jeřábkovi, ale podle mého soudu si pomohl útočným faulem. Sudí jsou ale dnes k nedovoleným zákrokům velmi benevolentní.

33:39
    Pletkovi se nepodařilo tečí Jeřábkovy střely překonat Závorku.

33:24
    Vary ustály velký tlak Plzně pouze za cenu faulu. Na trestnou si jde sednout Gulaši.

33:00
    Plzeň velmi dobře kombinovala, ale také Závorka svůj tým v oslabení podržel.

31:50
    Vary vyhazují.

31:45
    Sražená střela končí v ochranné síti. Vhazování před Závorkou.

31:12
    Plzeň již v plném počtu a začíná zpoza vlastní branky.

30:36
    Za sekání je potrestaný Zaťovič, síly na ledě se srovnají a po 33 vteřinách začne přesilovka Plzně.

30:25
    Plzeňský brankář likviduje i pokus Hovorky po velmi pěkné přesilovkové kombinaci.

29:55
    Kombinaci Varů zakončoval z levé strany Pohl. Machovský byl na místě.

29:09
    Za podražení je již podruhé v dnešním zápase vyloučený Boháč.

28:55
    Vary tlačí, ale Plzni se podařilo dostat puk do středního pásma.

27:50
    Pěknou kombinaci Plzně zakončoval střelou z první Slovák. Závorka ale jeho pokus zlikvidoval efektním semaforem.

26:57
    Po strkanici před plzeňskou brankou je hra vykázána do středního pásma.

26:31

Rychlý brejk zakončuje tečí mezi betony MICHAL DVOŘÁK, kterého přesně našel z levé strany Holec. Asistence: Miroslav Holec, Ryan Hollweg.

26:18
    Vhazování v obranném pásmu Plzně po zakázaném uvolnění.

25:40
    Z levé strany střílel z ostrého úhlu Straka, kterého našel pěkně Pletka. Závorka byl ale na místě a připravený.

24:53
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Ihned po buly vypálil MARTIN ZAŤOVIČ a srovnává skóre zápasu. Asistence: Stanislav Balán.

24:50
    Skákavý puk těsně před Machovským tečoval ze vzduchu Balán. Plzeňský gólman byl na místě.

24:32
    Po střetu u karlovarské střídačky kulhá na lavici Hollweg.

23:58
    Vhazování před Závorkou vyhráli hosté a puk je opět ve středním pásmu.

23:48
    Nepřesnosti zastavili akci Varů i Plzně. Ani jednomu týmu se nedaří probojovat s pukem do pásma.

22:57
    Zakázané uvolnění Varů.

22:47
    V přečíslení Plzně nahrál Straka Pletkovi, ten byl ale na levé straně již poměrně z úhlu a tak nedokázal Závorku prostřelit.

21:31
    Střelu Hovorky od modré tečoval těsně před Machovským ROMAN VLACH. Asistence: Martin Rýgl, Marek Hovorka.

20:30
    Machovský puk vyráží a Hanzlík jej vyhazuje.

20:01

Zda se Karlovy Vary ještě dokážou v západočeském derby vrátit do zápasu se přijďte přesvědčit v 18:19, kdy začíná druhá třetina. Hostům může pomoci v jejím úvodu dohrávaná přesilovka při Boháčovo vyloučení.

Hosté z Karlových Varů se sice ujali vedení díky dorážce Dlouhého. Pak ale přestali hrát a iniciativu přenechali indiánům. Ti se dlouho nemohli prosadit. Pak se ale ujala nenápadná střela Lva a Pletka v roli statisty pro Strakův biliárový šťouch pak otočil vývoj zápasu. Další gól přidal po individuální akci Duda. Velkou přesilovkovou šanci v posledních vteřinách nevyužil Zaťovič a tak do kabin odcházeli mnohem šťastnější domácí.

20:00

19:50
    Obrovskou šanci měl Zaťovič. Domácím se ne modré nepodařilo dostat puk do středního pásma a karlovarský hráč se díky tomu dostal do ideální střelecké pozice na pravém kruhu. Machovský jeho pokus zastavil betony a domácí obránci už pak puk uklidili do bezpečí.

19:30
    Boháč je potrestaný za sekání. Domácí se budou v závěru třetiny bránit v oslabení.

19:10
    Vary se po dlouhé době dostaly ke hře a rozjíždějí akci zpoza vlastní branky.

18:06

Po pravé straně ujel RADEK DUDA a střelou zápěstím propálil Závorku. Asistence: Martin Straka, Tomáš Slovák.

17:10
    Lev byl s pukem sám před karlovarskou brankou, ale zblízka nedokázal blafákem donutit Závorku, aby mu nechal mezírku mezi betony.

16:40
    Boháč dobře zastavil tělem Micku. Čistý tvrdý zákrok.

15:23

Straka z pravé strany trefil před brankou stojícího VÁCLAVA PLETKU a od něj se puk odrazil za bezmocného Závorku. Asistence: Martin Straka, Radek Duda.

15:10
    Pletka dvakrát v obrovské šanci minul odkrytou branku.

14:17
    Vlach je potrestán za podražení, domácí budou mít výhodu přesilovky.

14:01
    Snaha Plzně přeci jenom nakonec vyústila v gól. JAKUB LEV nahodil puk zápěstím z levého kruhu a ten trochu nečekaně skončil v karlovarské brance, před kterou clonil a možná i tečoval Schleiss. Asistence: Ján Sýkora.

13:19
    Plzeň rozjíždí další akci zpoza vlastní branky, ale indiánům kombinace vázne.

12:43
    Kratěnův pokus z první hosté zblokovali. Puk se vůbec nedostal k brance.

11:56
    Kombinace Straky s Dudou nikam nevede. Domácí drží puk, ale pouze u mantinelu.

11:14
    Rozehrávka Dlouhého končí zakázaným uvolněním.

10:56
    Závorka přikryl puk a bude se vhazovat v plzeňském útočném pásmu.

10:20
    Slovák napálil od modré pouze hráče před sebou. Plzeň musí začín opět zpoza vlastní branky.

09:20
    Domácí jsou v plném počtu, ale v oslabení byli nebezpečnější než Vary.

08:10
    Dvořák vybojoval puk od zadního mantinelu a předložil jej před branku Strakovi. Ten si jej ale musel zpracovat bruslí a následný bekhendový blafák nedokázal dotáhnout.

07:45
    Jeřábek vyhazuje.

07:39
    Machovský chytá lapačkou Bičánkovu střelu od modré.

07:05
    Domácí hráli v šesti a Ján Sýkora si odsedí trest za hráčskou lavici.

06:45
    Dlouhý naštěstí pro domácí nedosáhl před odkrytou brankou na puk. Straka hru obrací a nahazuje puk do útočné třetiny Plzně.

06:10
    Domácím se ale nedaří vytvořit si střelecké pozice.

06:10
    Sražená nahrávka končí v ochranné síti za Závorkou. Bude se opět vhazovat před jeho brankou.

05:29
    Další vhazování před Závorkou, který ukryl puk pod lapačkou.

05:15
    Růžičkovu střelu srazili hostující beci do ochranné sítě a tak se vhazuje na druhé straně.

04:46
    Machovský vyráží nahození z levé strany do ochranné sítě a vhazuje se tak před Plzeňskou brankou.

03:10
    Po levé straně se do další akce tlačil Zaťovič, ale Slovák jej na poslední chvíli obral o puk.

01:17

Vachovec nastřelil z prostoru mezi kruhy puk na Machovského. Ten jej neudržel a RADEK DLOUHÝ jej uklidil do prázdné branky. Asistence: Michal Vachovec.

00:40
    Straka zavezl puk za branku, poslal je do rohu, ale nnásledný centr před branku nikoho nenašel.

00:01

V plzeňské ČEZ Aréně pohasla světla a oba týmy již nastupují na led.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Hanzlík "A", Růžička, Jeřábek, Slovák, Boháč, Mozík, Moravčík – Pletka, Straka "C", Duda, Vlasák "A", Kašpařík, Kratěna, Sýkora J., Lev, Schleiss, Hollweg, Holec, Dvořák, Indrák.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek "A", Rýgl, Drtina, Schusser, Gulaši "A", Dresler, Dvořák – Zaťovič "C", Balán, Pohl, Dlouhý, Vachovec, Hovorka, Kytnár, Vlach, Micka, Koblasa, Hruška, Látal.

Rozhodčí: Pešina, Kalivoda – Brejcha, Suchánek.

Vánoční svátky klidu a míru přeruší rázně západočeské derby. Energetici zamíří do Plzně a budou se snažit odčinit letošní dvě porážky ze vzájemných střetnutích. V minulém utkání na plzeňském ledě nebyli od výhry daleko. Rozhodovalo se až v nájezdech a Vary tak získaly alespoň jeden bod, což byl při jejich "úspěších" na ledě soupeřů poměrně cenný úspěch.

V minulém zápase se doma Karlovarští nedokázali ani jednou prosadit proti letos suverénní Spartě. Naopak Plzeňáci sahali po bodech v Litvínově, ale nakonec zásluhou Ručínského branky v 58. minutě vyšli také naprázdno. Oba týmy tak mají co napravovat.

Podívejme se na kompletní statistiky z posledních zápasů obou aktuálních soupeřů:

HC VERVA Litvínov – HC ŠKODA Plzeň 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 33. Ručinský (Hübl, Posmyk), 58. Ručinský (Hübl, Jánský) – 51. Duda (Kratěna, Vlasák).

HC ŠKODA Plzeň: Machovský – Hanzlík, Seman, Slovák, Jeřábek, Mozík, Boháč – Kratěna, Lev, Pletka – Duda, Vlasák, J. Sýkora – Indrák, Kašpařík, Holec – Dvořák, T. Sýkora, Schleiss.

HC Energie Karlovy Vary HC Sparta Praha 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Kubát (Pech), 20. Rolinek (Pilař), 21. Ton (Buchtele, Pilař), 24. Ton (Hlinka, Pilař).

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (21. Habal) – Bičánek, Rýgl, Drtina, Schusser, Gulaši, Dresler, Dvořák – Zaťovič, Balán, Pohl – Dlouhý, Vachovec, Hovorka – Kytnár, Vlach, Micka – Koblasa, Hruška, Látal.

A co nám o obou týmech říkají individuální statistiky?

HC Energie Karlovy Vary:

Postavení v tabulce: 12.
    Počet bodů: 37
    Počet vstřelených branek: 66
    Počet inkasovaných branek: 87
    Nejproduktivnější hráč: Martin Zaťovič 21 (11+10)

Lukáš Mensator – 620 minut / pr. 2,71 , 89,71%

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vladimír Jícha

Branky a nahrávky: 15. Lev (Sýkora J.), 16. Pletka (Straka, Duda), 19. Duda (Straka, Slovák), 27. Dvořák (Holec, Hollweg), 49. Hanzlík (Pletka) – 2. Dlouhý (Vachovec), 22. Vlach (Rýgl, Hovorka), 25. Zaťovič (Balán)

Rozhodčí: Pešina, Kalivoda – Brejcha, Suchánek