Omsk – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Barys – Vladivostok 6:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Novokuzněck 1:6 (kon.)
Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:0 (1:0 po s.n.) | Mytišči – Ufa 2:5 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
1:6 (0:2, 0:3, 1:1)
Metallurg Novokuzněck
Čtvrtek 26.12.2013, 14:00KHL

To je ode mě vše a přeji vám krásný zbytek dne. (16:22:17)

Zápas je u konce vážení. Poslední třetina nám přinesla gólově vyrovnaný hokej, avšak během zbytku třetiny jsme viděli spíše u puku hostující celek Metallurg Novokuzněck který za 60 minut přestřílel Jugru Chanty-Mansijsk v poměru 1:6 z pohledu domácího mužstva. V polovině třetiny měl ještě šanci přidat další gól Musin, který byl při samostatném úniku faulován a bylo proto nařízeno trestné střílení, které mladičky Ilja Musin neproměnil.

60:00

58:36
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Po dělovce Melarta od modré se kotouč odrazil od Ložkina přímo na hokejku najetého IVANA JACENKA a ten bez problému trefuje volný prostor za hostujícím brankářem. Asistence: Ilari Melart, Mikhail Tjulpakin

58:16
    Za hákování si jde odpykat 2 minuty hostující Jemelin.

58:08
    Kuzněcov je na střídačce, domácí se pokouší v 6 vstřelit alespoň jeden gól.

57:53
    Tomáš Starosta posílal pas před Ložkina, nenašel se zde ale dobře najetý spoluhráč.

57:14
    Lapenkov číhá před bránou Kuzněcova a čeká na přihrávku od mantinelu.

54:05
    Novokuzněck drží kotouč v útočné třetině. Domácí již dlouho nevypálili na Ložkina.

52:46
    Kuzněcov chytá ve vzduchu nahozený kotouč a čeká na hvizd píšťalky.

51:31
    Metallurg znovu a znovu dobývá útočné pásmo, ale díky nepřesnostem se o třetinu vždy připraví.

49:52

48:06
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    TUUKKA MANTYLA pálí od modré tvrdou ránu směrem na Kuzněcovu bránu. V cestě mu nestojí žádný hráč a tak bez problému vymetá pravý růžek domácí brány. Asistence: Artyom Garejev, Vladislav Kartajev.

47:52
    Další nedovolené bránění, tentokrát si dvě minuty jde odsedět domácí Šefer. Hosté mají více než minutu přesilovku 5 na 3.

46:55
    Kuzněcov dostal ránu do helmy a skácel se k zemi. Naštěstí je v pořádku a bude i nadále chytat v zápase.

46:14
    Na straně domácích padá další trest, tentokrát to jsou 2 minuty za vražení na hrazení pro Bulanskijeho.

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 59. Jacenko (Melart, Tjulpakin) – 8. Veličkin (Jemelin, Skutar), 18. Kosourov (Garejev), 27. Kanarskij, 30. Skutar (Veličkin, Jemelin), 40. Jemelin (Skutar, Vyglazov), 49. Mantyla (Garejev, Kartajev)

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov(Kuzněcov) – Šefer, Chrostov, Djakov, Starosta, Tjuljapkin, Melart, Sokolov, Švidenko – Sitnikov, Magogin, Plotnikov – Dixon, Smoleňák, Savinainen – Žukov, Jakubov, Knjazev – Chlyncev, Buljanskij, Jacenko
    Metallurg Novokuzněck: Ložkin(Sorokin) – Martynov, Arzamastsev, Giroux, Mäntylä, Kanarskij, Skutar, Kapotov, Kuklev – Achmetov, Galimov, Musin – Garejev, Kosourov(C), Kartajev – McLean, Valujskij, Lapenkov – Vyglazov, Jemelin, Veličkin

Rozhodčí: Kadyrov, Soin – Maitak, Pronskikh