Slavia – Chomutov 3:1 (kon.) | Sparta – Třinec 4:0 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 1:4 (kon.)
Plzeň – K. Vary 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 3:2 (kon.) | Liberec – Kladno 3:2 (po pr.)
Berani Zlín
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 26.12.2013, 15:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

Dnešní derby mezi Zlínem a Kometou je u konce. Lepším celkem dnes byli hokejisté Brna a zaslouženě si odváží všechny body domů. Zlínští se ve třetí třetině marně snažili vstřelit další branku, obránci Komety v čele s výborným Čiliakem žádné větší drama nepřipustili. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek večera, napočtenou. (17:58:16)

60:00

59:01
    Zlín je kompletní a probíhá poslední minuta utkání.

58:29
    Marušák vyhazuje přes všechny čáry, Kometa hraje ještě přesilovku pět proti čtyřem.

58:07
    Kometa právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ SVOBODA nejspíše uťal veškeré zlínské naděje na body. Přesilovkový ťukec zakončil brněnský útočník bleskovou střelou z první. Asistence: Tomáš Žižka, David Nosek.

57:39
    Sražená Noskova střela a Leškovo vyhození na Čiliaka. Kometa zakládá další protiútok.

57:06
    Petr Zámorský (ZLN) 2 minuty za hákování. Kometa bude hrát minutu a 27 vteřin pět na tři.

57:06
    Povedená stahovačka Čermáka a Brno bude hrát přesilovou hru pět na tři.

56:33
    Zlínští to budou mít v závěru hodně obtížné. Jaroslav Balaštík (ZLN) 2 minuty za hrubost.

55:35
    Zlínští zvládli tohle oslabení a hrají v plném počtu.

55:29
    Horák se Zámorským se nedohodli na tom, kdo odehraje kotouč a do šance se málem dostal brněnský Hruška.

54:43
    Blesková Kubošova střela po buly skončila na připraveném Kašíkovi.

54:22
    Kempného střela skončila v Kašíkově lapačce. Kometa si v klidu kombinuje a nemá kam spěchat.

53:33
    Pavel Kubiš (ZLN) 2+10 hrubost.

53:33
    Jozef Kováčik (KOM) 2+10 hrubost.

53:33
    Výhoda přesilové hry pro Brno. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty hrubost.

53:33
    Kováčik se chystal s Kubišem na šarvátku, rozhodčí však vše ukončili ještě dříve, než něco začalo.

52:58
    Zohorna spálil obrovskou tutovku. Brněnský útočník netrefil prázdnou klec.

52:45
    Kašík zazmatkoval v brankovišti a Zohornova dorážka málem skončila v síti.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 36. Balaštík (Kubiš, Leška) – 9. Vondráček, 30. Káňa (Kováčik, Němec), 31. Burian, 59. Svoboda (Žižka, Nosek)

Berani Zlín: Kašík (Horčička) Urbanec, Marušák, Horák, Zámorský, Valenta, Řezníček – Köhler, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Honejsek – Veselý, Čajánek, Okál – Kubiš, Melenovský, Ondráček.
    HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Sedlák – Hruška, Čermák, J. Svoboda – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Koreis, Novotný – Wasserbauer, Zohorna, Vondráček.

Rozhodčí: Husička, Čech – Jindra, Skopal