Slavia – Chomutov 3:1 (kon.) | Sparta – Třinec 4:0 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 1:4 (kon.)
Plzeň – K. Vary 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 3:2 (kon.) | Liberec – Kladno 3:2 (po pr.)
Berani Zlín
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 26.12.2013, 15:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

58:07
    Kometa právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ SVOBODA nejspíše uťal veškeré zlínské naděje na body. Přesilovkový ťukec zakončil brněnský útočník bleskovou střelou z první. Asistence: Tomáš Žižka, David Nosek.

57:06
    Petr Zámorský (ZLN) 2 minuty za hákování. Kometa bude hrát minutu a 27 vteřin pět na tři.

56:33
    Zlínští to budou mít v závěru hodně obtížné. Jaroslav Balaštík (ZLN) 2 minuty za hrubost.

53:33
    Pavel Kubiš (ZLN) 2+10 hrubost.

53:33
    Jozef Kováčik (KOM) 2+10 hrubost.

53:33
    Výhoda přesilové hry pro Brno. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty hrubost.

52:58
    Zohorna spálil obrovskou tutovku. Brněnský útočník netrefil prázdnou klec.

52:45
    Kašík zazmatkoval v brankovišti a Zohornova dorážka málem skončila v síti.

49:34
    Leška chytře zpoza branky našel Balaštíka, který jen těsně minul horní růžek.

43:37
    Oldřich Horák (ZLN) 2 minuty sekání.

42:26
    Čiliak vytěsnil pokus Holíka a výborně zasáhl i proti Melenovského dorážce.

35:44
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlínští se přecijenom dočkávají snižující trefy. Kubišovu ostrou střelu Čiliak vyrazil pouze před JAROSLAVA BALAŠTÍKA, který doklepl puk za klečícího Čiliaka. Zlínští jsou touhle trefou teoreticky ještě ve hře. Asistence: Pavel Kubiš, Petr Leška.

34:35
    Kouč Zlína není zjevně spokojen s výkonem domácích hráčů a proto si vyžádal oddechový čas.

33:37
    Pěknou akci Komety zakončoval osamocený Tomáš Svoboda, Kašík se výborně stačil přesunout a zneškodnit tutovku brněnskému útočníkovi.

31:51
    Jozef Kováčik (KOM) 2 minuty hrubost.

31:51
    Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty za sekání.

30:52
    Brňané se střelecky prosazují i ve vlastním oslabení. VILÉM BURIAN byl na ledě z posledních sil a ještě stačil výstavní trefou do šibenice navýšit vedení Brna o tři branky. Bez asistence.

30:15
    Přesilovku si tentokrát zahrají domácí. David Nosek (KOM) 2 minuty za hákování.

29:09
    Tuhle početní výhodu hosté už využívají. Plachtící střelu Kováčika dokázal do sítě tečovat JAN KÁŇA a hosté vedou již o dvě branky! Asistence: Jozef Kováčik, Vojtěch Němec.

29:00
    Tomáš Svoboda spálil velikou šanci, když nedokázal poslat puk do odkryté branky.

28:31
    Jiří Marušák (ZLN si počínal nedovoleně a Kometu čeká přesilovka.

23:27
    Jan Hanzlík (KOM) 2 minuty hrubost. Kometa hraje přesilovou hru pět na čtyři.

23:27
    Petr Holík (ZLN) 2+2 minuty za hrubost.

22:24
    Čiliak fantastickým zákrokem vychytal u pravé tyče dorážejícího Köhlera.

21:15
    Kometa se hodně zbytečným vyloučením dostává do tří. Jakub Koreis (KOM) 2 minuty za krosček. Brněnský hráč atakoval Veselého, který upadl hlavou přímo na tyčku brněnské branky.

20:45
    Zlín čeká přesilová hra. Vyloučen je Michal Kempný (KOM) 2 minuty za napadení.

17:33
    První početní výhodu nabízí Kometě vyloučený Filip Čech (ZLN) 2 minuty za sekání.

15:34
    Svižná střela Buriana z levého kruhu a parádní Kašíkův zákrok pravým betonem.

10:07
    Hosté jdou do tří. Tomáš Žižka (KOM) poslal kotouč mimo hrací plochu a Zlín bude hrát 27 vteřin pět proti třem.

8:34
    Máme tu první vyloučení dnešního střetnutí. Petr Kuboš (KOM) 2 minuty za nedovolené bránění.

8:11
    Zlínští nedokázali vyhodit kotouč z vlastního pásma a Kometa to okamžitě trestá. TOMÁŠ VONDRÁČEK si sjel mezi kruhy a přesnou střelou k tyči posílá Kometu do vedení. Je to vůbec první trefa v extralize pro brněnského útočníka. Bez asistence.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 36. Balaštík (Kubiš, Leška) – 9. Vondráček, 30. Káňa (Kováčik, Němec), 31. Burian, 59. Svoboda (Žižka, Nosek)

Berani Zlín: Kašík (Horčička) Urbanec, Marušák, Horák, Zámorský, Valenta, Řezníček – Köhler, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Honejsek – Veselý, Čajánek, Okál – Kubiš, Melenovský, Ondráček.
    HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Sedlák – Hruška, Čermák, J. Svoboda – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Koreis, Novotný – Wasserbauer, Zohorna, Vondráček.

Rozhodčí: Husička, Čech – Jindra, Skopal