Ottawa – Boston 4:3 (kon.) | Tampa – Montreal 1:2 (0:1 po s.n.) | Florida – Detroit 3:4 (kon.)
NY Islanders – New Jersey 1:2 (kon.) | St. Louis – Chicago 6:5 (3:2 po s.n.) | Nashville – Los Angeles 3:2 (kon.)
Anaheim – Arizona 3:2 (po pr.) | Edmonton – Philadelphia 3:4 (1:2 po s.n.) | Buffalo – Washington 2:1 (1:0 po s.n.)
Florida – Montreal 4:1 (kon.)
Florida Panthers
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Montreal Canadiens
Neděle 29.12.2013, 23:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Vítám Vás u sledování dalšího zápasu z nejlepší hokejové ligy světa. Kanadsko-americká NHL je v plném proudu a každou noc nám přináší opravdu zajímavé zápasy. Dnešní noc tomu nebude výjimkou, když do BB&T Center, tedy stánku Floridy Panthers zavítá Montreal Canadiens. Mé jméno je Jan Šlapáček a tímto utkáním Vás podrobně provedu.

Úvodní vhazování je naplánováno už na 23:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Florida Panthers: Clemmensen (Thomas) – Gilbert, Campbell, Olsen, Petrovic, Weaver, Kulikov – Huberdeau, Bjugstad, Fleischmann – Boyes, Barkov, Bergenheim – Kopecký, Goc, Matthias – Hayes, Shore, Gomez

Montreal Canadiens: Budaj (Price) – Subban, Gorges, Jemelin, Markov, Diaz, Bouillon – Gionta, Plekanec, Bourque – Callagher, Desharnais, Pacioretty – Briere, Eller, Galchenyuk – Moen, White, Prust

Rozhodčí: L'Ecuyer, Pollock – Amell, Sericolo.

Utkání začne o malý okamžik později.

Na řadu přicházejí státní hymny.

Utkání bude za malý okamžik zahájeno.

00:01

0:32
    Utkání začala opatrně. U kotouče se za vlastní brankou drží Markov.

0:41
    Snaha Markova o založení útoku končí zakázaným uvolněním.

1:09
    Kopecký to zkusil z velkého úhlu a trefil pouze boční konstrukci branky.

1:42
    Na druhé straně to bekhendem zkusil Pacioretty.

2:35
    Hosté mírně zatlačili a Florida se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.

3:10
    Od modré čáry vystřelil Markov a branku minul, ale kotouč se nakonec od zadního mantinelu dostal zpět do brankoviště, kde se ho chopil Clemmensen.

3:44
    Úspěšný zákrok si připisuje i Budaj, který likviduje pokus Matthiase.

4:12
    Na vrcholu levého kruhu se do zakončení dostal Kulikov, ale jeho tvrdá rána skončila vedle branky.

4:17
    Florida hrála v šesti a nyní je čeká 2 minutové oslabení.

4:30
    Gionta mohl poslat Montreal do vedení, ale střelou z pravého kruhu nedokázal Clemmensena překonat.

4:39
    Za nedovolené bránění je vyloučen na 2 minuty Bourque a přesilová hra hostí je u konce.

5:12
    Florida je ve hře ve čtyřech aktivnějším celkem.

6:10
    Florida právě vstřelila branku!
    Florida se dostává do vedení. Fleischmann našel na levém kruhu rozjetého DMITRIJE KULIKOVA, který střelou po ledě poslal kotouč za bezmocného Budaje. Asistence: Tomáš Fleischmann.

6:39
    Komerční přestávka.

7:42
    Florida dělá dobrým pohybem hostům velké problémy při rozehrávce.

8:34
    Pacioretty se dostal po pravém křídle až do zakončení, které dokázal betonem zneškodnit Clemmensen.

9:41
    Do velké šance se dostal Boyes, který střelou z levého kruhu poslal kotouč těsně nad břevno.

10:37
    Mezi kruhy se dostal k odraženému kotouči Prust, který pohotovou střelou branku minul.

11:30
    Do zakončení se dostal Matthias, ale jeho střelu dokázal Budaj zneškodnit.

12:12
    Montreal přidal na aktivitě a snaží se vyrovnat.

12:54
    Do šance se ale dostal Barkov, když mu velmi dobrou pozici pro střelu připravil Boyes.

13:26
    Montreal dokázal dostat kotouč do branky, ale gól hosté neslaví, když bylo odpískáno postavení mimo hru.

14:18
    Budaj si připisuje další úspěšný zákrok proti střele Petrovice.

15:40
    Florida se musí bránit, když ji Montreal uzamkl v obranném pásmu.

15:57
    Zakázané uvolnění ze strany Floridy.

16:50
    Huberdeau našel před brankou úplně volného Petrovice, který střelou bez přípravy branku netrefil.

17:33
    Montreal je dnes v útoku bezradný, když Clemmensen nemusel za celou první třetinu obtížněji zasahovat.

18:41
    Florida se tlačí do útoku a snaží se navýšit své vedení.

19:32
    Bergenheim zpracoval na levém kruhu přihrávku od Barkova a tvrdě vystřelil vedle branky.

20:00

První třetina je za námi. Lépe ji zvládla domácí Florida, která po ní vede těsně 1:0. Jedinou branku vstřelil v 7. minutě Kulikov. Montrealu se dnes zatím vůbec nedaří, když si nevypracoval žádnou vážnější šanci. Druhá třetina začne přibližně v 00:02.

Střely na branku: 8 – 7.

20:01

20:28
    Hned zkraje druhé třetiny se dostal do zakončení Barkov, ale Budaj dokázal kotouč zastavit lapačkou.

21:16
    Bourque si najel na modrou čáru, kam obdržel přihrávku od Plekance a tvrdě vystřelil. Clemmensen dokázal kotouč vyrazit mimo branku.

22:56
    Montreal právě vstřelil branku!
    Montreal srovnává stav utkání na 1:1. Mezi kruhy se dostal k odraženému kotouči BRANDON PRUST a ten střelou po ledě překonal Clemmensena, kterému puk proklouzl mezi betony. Asistence: Raphael Diaz, Francis Bouillon.

23:31
    Na druhé straně se k šikovné teči dostal Shore, ale Budaj dokázal úspěšně zasáhnout.

24:12
    Florida po inkasované brance přidala a snaží se znovu dostat do vedení.

24:51
    A Florida se do něj opravdu vrací. Střela BRIANA CAMPBELLA vypadla Budajovi z lapačky a kotouč se pomalinku dokutálel do branky. Asistence: Tom Gilbert, Brad Boyes.

25:59
    Z velkého úhlu se pokoušel prosadit Fleischmann, ale Budaj se nenechal touto střelou překvapit.

26:24
    Po postavení mimo hru ze strany Montrealu následuje komerční přestávka.

27:52
    Boyes byl blízko vstřelení třetí branky Floridy, když mu u pravé tyčky přeskočil kotouč po přihrávce Barkova hůl.

28:36
    Po levé straně se dostal do útočného pásma Montrealu Eller, jenž nakonec i vystřelil. Clemmensen si však připisuje úspěšný zákrok.

29:54
    Od modré čáry vystřelil tvrdě Markov, který však branku trefit nedokázal.

30:10
    Do zakončení se dostal z levého kruhu Boyes, ale ten nakonec nedokázal trefit branku.

30:51
    Florida má více ze hry. Montreal se musí bránit.

31:15
    Gionta se aktivním napadáním dostal ke kotouči a i ke střele od levého mantinelu, se kterou ale branku neohrozil.

32:00
    Hra má velmi dobré tempo.

33:30
    Bergenheim se dokázal dostat do útočného pásma, ale v něm se nedokázal dostat do zakončení.

34:29
    Florida navyšuje své vedení na rozdíl dvou branek. Gilbert našel před brankou ALEKSANDERA BARKOVA, který lehkou tečí poslal kotouč do branky. Asistence: Tom Gilbert, Brad Boyes.

35:42
    Montreal se zvýšením tempa pokouší o snížení, ale Florida má v těchto chvílích hru pod kontrolou.

36:59
    Barkov našel před brankou volného Boyese, který střelou po ledě nedokázal poslat kus černé gumy za záda Budaje.

37:28
    Florida bude hrát přesilovou hru. Za podražení je totiž vyloučen na 2 minuty Callagher.

38:04
    Přesilová hra Floridy končí. Za nedovolené bránění je vyloučen na 2 minuty Fleischmann.

38:30
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale Clemmensen zatím zasahovat nemusel.

39:15
    Montrealu se dnes nedaří usadit v útočném pásmu. Obrana Floridy hraje velmi zodpovědně.

39:28
    Začíná krátká přesilová hra hostí.

39:48
    Montreal se nemůže dostat do útočného pásma.

40:00

Florida vyhrála i druhou třetinu a je na dobré cestě k vítězství, když je po této třetině stav 3:1. Montrealu se dnes v útočné fázi vůbec nedaří a tak je stav takový, jaký je. Třetí dějství začne přibližně v 0:51.

Střely na branku: 19 – 12.

40:01

40:04

40:36
    Boyes našel před brankou Barkova, jenž tentokrát nedokázal Budaje překonat.

41:38
    Fleischmann se mohl dostat do šance, ale místo toho se dostal do postavení mimo hru.

42:50
    V útočném pásmu Montrealu se do menší potyčky dostal Plekanec a Huberdeau, hra byla kvůli jejich rozmíšce přerušena.

42:50
    Huberdeau i Plekanec jsou vyloučeni na 2 minuty za hrubost.

43:29
    Barkov zaútočil na hattrick, ale ten nyní nepřichází, když jeho střela z pravého kruhu nebyla přesná.

44:20
    Florida je stále aktivnějším týmem. Montreal to bude mít dnes již velmi těžké.

44:50
    Oba týmy v plném počtu.

45:36
    Subban se pokusil obtočit okolo branky a vystřelil. Clemmensen se velmi dobře přesunul a kotouč vyrazil.

47:23
    Montreal se po dlouhém obléhání branky Floridy dočkal, když do branky poslal kotouč Briere. Radost hostům na tváří ale nevydržela dlouho, když rozhodčí branku nakonec neuznali, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

47:23
    Hra je přerušena. Hosté jsou z neuznané branky velmi rozhořčení.

47:42
    Fleischmann se dostal po pravé straně do útočného pásma, sjel si do středu a střelou po ledě poslal kotouč do betonů Budaje.

48:23
    Florida má velmi silný tlak. Montreal se nedokáže dostat ke kotouči.

49:15
    Od modré čáry vystřelil nepřesně Weaver.

50:48
    Po delší době se dostala hra před druhou branku, kterou ohrozil od modré čáry Jemelin. Clemmensen zákrokem lapačkou celou šanci ukončil.

50:48
    Petrovic je vyloučen na 2 minuty za držení hole. Montreal má šanci na snížení.

50:48
    Následuje komerční přestávka.

51:12
    Montreal se usadil v útočném pásmu.

51:32
    Florida se velmi dobře brání a hosté ještě neohrozili branku Clemmensena.

52:15
    Kotouč je u branky Budaje.

52:36
    Montrealu se nedaří zavést kotouč do útočného pásma.

52:48

53:45
    Barkov opět prověřil pozornost Budaje, který kotouč vyrazil nad branku.

54:29
    Ke střele přes obránce se dostal Fleischmann, jehož pokus skončil v připravené lapačce slovenského brankáře.

54:30

55:00
    Montrealu už mnoho času na vyrovnání nezbývá.

55:22
    Pacioretty je vyloučen na 2 minuty za podražení a komplikuje Montrealu situaci.

56:00
    Florida hraje ve velké pohodě a drží se v útočném pásmu.

56:23
    Eller se dokázal dostat k puku a poslal ho do středního pásma.

57:00
    Montreal se pokouší o útočení v oslabení, ale Florida dobře brání.

57:22

57:45
    Z pravého kruhu vystřelil tvrdě Subban, který ale trefil pouze hráče přes sebou.

58:00
    Montreal zkouší hru bez brankáře!

58:41
    Montrealu se nedaří usadit v útočném pásmu.

59:10
    Tak toto je opravdu špatná hra bez brankáře. Hosté ještě neohrozili branku.

59:43
    Florida dnes zcela jistě zvítězí. SEAN BERGENHEIM z červené čáry pojišťuje vedení Floridy střelou do prázdné branky. Asistence: Brian Campbell.

59:52
    Utkání se již pouze dohrává.

60:00

Florida dokázala vyhrát i třetí třetinu a celkově tak vítězí zcela jednoznačně 4:1. Montreal dnes nepodal dobrý výkon, když se trápil hlavně v útočné fázi. Dva body tedy zůstávají na Floridě, která potvrzuje, že jde v posledních zápasech herně nahoru.

Peter Budaj (MTL) 59 minut, 21 zákroků, 3 góly, 87,5%

Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc. (01:42:48)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 7. Kulikov (Fleischmann), 25. Campbell (Gilbert, Boyes), 35. Barkov (Gilbert, Boyes), 60. Bergenheim (Campbell) – 23. Prust (Diaz, Bouillon)

Rozhodčí: L'Ecuyer, Pollock – Amell, Sericolo

Diváci: 19 891