Toronto – NY Rangers 1:7 (kon.) | Montreal – Ottawa 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Carolina 2:3 (kon.)
Buffalo – New Jersey 2:1 (kon.) | Florida – Nashville 5:4 (2:1 po s.n.) | St. Louis – Columbus 6:2 (kon.)
Dallas – Detroit 1:5 (kon.) | Minnesota – Washington 5:3 (kon.) | Arizona – Philadelphia 3:5 (kon.)
Los Angeles – Vancouver 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Winnipeg 6:5 (kon.)
Buffalo Sabres
2:1 (0:0, 1:0 1:1)
New Jersey Devils
Neděle 05.01.2014, 01:10 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:09:20)

New Jersey Devils: 8

Devils odehráli zápas téměř bez zápalu, jako by snad ani nebojovali o play-off. Svou jedinou branku dokázali hosté vstřelit z dvojnásobné přesilové hry, při hře v plném počtu se prosadit nedokázali a z ledu nejhoršího klubu NHL tak odchází s prázdnou, nutno dodat, že naprosto zaslouženě.

Dnešní utkání zvládli lépe hokejisté Buffala, které tak potvrdilo slušnou bilanci z domácích zápasů a přehrálo aspiranta na play-off hlavně díky skvěle odehraným přesilovým hrám.

60:00

59:52
    Ryder pálí od modré pouze vedle branky a to je konec nadějí Devils.

59:25
    Jágr zaváží puk do útočného pásma, Ryder dostává přihrávku před brankou, ale nedokázal Millera překonat.

59:10
    Oddechový čas pro hosty.

59:01
    Zakázané uvolnění Sabres, hra se stěhuje před Millera.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Schneider na lavičce, hosté to zkouší v šesti.

58:49

58:06
    Puk míří ze třetiny New Jersey, domácí však sbírají cenné vteřinky.

57:49
    Teprve po minutě se Sabres dostávají do přesilovkového rozestavení.

57:36
    Zatím se Devils úspěšně brání.

56:49
    Merrill ukázkovým boxerským levým hákem zastavil možný únik D'Agostiniho ve středním pásmu, zasloužené dvě minuty, přesilová hra Sabres.

55:23
    Schneider chytá puk, nezvládnutá situace z pohledu vracejícího se Fayneho.

54:32
    Jenže hra Devils je dnes hodně statická, hráči jsou bez pohybu a většinou vše končí soubojem u mantinelu nebo v rozích. Znatelné je to hlavně při přesilových hrách, kde jsou Sabres jasně lepší.

54:15
    Elitní pětka Devils na ledě, Sabres se brání ve vlastní třetině.

53:05
    To je pro Devils hodně nepříjemná situace, dnes se z ledu nejhoršího týmu celé ligy čekají body!

51:49
    Sabres právě vstřelili branku!
    Sabres předvedli výborný tah na branku, nejprve Ott vyjel zpoza branky, jeho pokus Schneider vyráží, ale přímo před MATTA D'AGOSTINIHO, který ze "druhé vlny" doráží a dává vedoucí gól Sabres. Asistence: Steve Ott a Linus Omark.

51:36
    Po střele McBaina od modré zasahuje Schneider, který chytá do lapačky a přerušuje hru.

51:27
    Sabres v přesilovkovém rozestavení, opět sledujeme velmi dobrou přesilovou hru.

51:10
    Myers pálí z pravé strany, ale netrefuje branku!

51:02
    Sabres konečně v útočném pásmu.

50:35
    Devils vyhazují puk přes všechny čáry.

50:15
    Puk za brankou Sabres, domácí rozehrávají.

50:03
    Dalším vyloučeným je hostující Zubrus, přesilová hra pro Buffalo.

49:02

49:00
    Greeene již byl s pukem za modrou, pískán ofsajd, rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

48:46
    Devils v útočném pásmu.

48:21
    Zajac tam bojoval před Millerem po přihrávce Jágra, rozhodčí přerušují hru.

47:59
    Pokračuje přesilová hra Devils, tentokrát již "pouze" pěti proti čtyřem.

47:46
    Devils právě vstřelili branku!
    MICHAEL RYDER si zajímavě "narazil" puk o brusli jednoho ze svých spoluhráčů a střelou z levé strany, z bezprostřední blízkosti, překonává Millera. Asistence: Travis Zajac a Marek Židlický.

47:39
    Jágrovo střela z pravé strany míří vedle branky.

47:15
    Nic to však nemění na tom, že hosté mají přesilovou hru pěti proti třem.

47:02
    Rozhodčí komunikují s videocentrem, řeší se gól New Jersey po odpískání – ano, gól neplatí, puk byl dopraven do branky po odpískání.
    .

47:02
    Ouuuu, to byl ostrý zákrok ramenem na hlavu Zubruse, to si žádá větší trest pro Myerse, než pouze dvě minuty!

47:02
    Pozor, Tyler Myers fauluje, rozhodčí pískají a byť poté dopravil Rydel puk do branky, gól neplatí, neboť bylo pískáno, každopádně je to přesilová hra pět na tři pro New Jersey.

46:16
    Další střela Židlického zablokována a puk opouští třetinu Sabres.

46:03

46:03
    A vylučuje se, na trestnou lavici půjde někdo z Buffala, které hrálo na okamžik v šesti.

46:02
    Další zablokovaná střela, Sabres dobře brání.

45:33
    Židlický se nyní "opřel" do střely na pravé straně, v útočném pásmu, ale trefil pouze bránícího Scotta.

44:51
    Po hříchu je tato bitka jediným vzrušením na dnešním, poměrně nudném, hokeji.

44:51
    Srážku domácího Webera s Lokťjonovem ve středním pásmu nyní mstí Clove, který se do Webera pustil a oba již nyní sedí na trestné lavici za vzájemnou bitku.

44:08
    Zubrus nahazuje z pravé strany na branku, tam se zkouší dostat Zajac k dorážce, ale obrana Sabres odehrává do bezpečí.

43:49
    První pětka Devils nyní svírá soupeře v jeho pásmu.

43:09
    Ofsajd Devils na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

42:44
    Souboj ve středním pásmu, vypadá to, že ani ve třetí třetině se nedočkáme vzrušujícího hokeje a čeká nás opět jen úporná bitva.

41:56
    Zakázané uvolnění Sabres, vhazování po pravici Millera.

40:50
    Devils musí v poslední dvacetiminutovce dohánět jednobrankovou ztrátu a začínají aktivně.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 2:57 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Buffalo Sabres: 12

New Jersey Devils: 7

Ve druhé třetině se již víc nestane, byť v posledních vteřinách ještě musel zasahovat Schneider před vlastní brankou. Domácí vedou po čtyřiceti minutách 1:0, když zatím jedinou branku zápasu vstřelil v poslední minutě druhé dvacetiminutovky Moulson, který tak využil přesilovou hru Buffala. Hosté sice mají územní převahu, ale v koncovce působí zatím hodně bezradným dojmem.

40:00

39:52
    Osm vteřin před koncem druhé třetiny vhazování po levici Schneidera.

39:30
    Jaký rozdíl v pojetí přesilové hry mezi Sabres a Devils! Domácí jsou v útočném pásmu v pohybu a nyní díky výpadu Ennise, který zavezl puk z levé strany za branku a přihrál před bránu, se dostal ke střele z hranice brankoviště MATT MOULSON, který překonává přesouvajícího se Schneidera. Asistence: Tyler Ennis a Christian Ehrhoff.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, Sabres drží útočné pásmo.

38:32
    Ennis zaváží puk do třetiny Devils.

38:16
    Puk opouští třetinu Devils, domácí znovu útočí.

37:52
    Sabres od úvodních vteřin ve třetině soupeře.

37:36
    Útočné snažení Devils ale končí faulem Lokťjonova, Sabres si zahrají další přesilovou hru.

37:21
    Židlický nachází Sisla na útočné modré, ten prodlužuje do třetiny Sabres.

36:51
    Devils se zatím nemohou dostat z vlastní třetiny.

36:38

36:15
    Puk ve třetině Devils, Buffalo v přesilovkovém rozestavení.

35:55
    Zahrozili také Sabres na druhé straně, ale Schneider zatím chytá spolehlivě.

35:23
    Adam Henrique v úniku při vlastním oslabení, ale nezmohl se na víc, než na střelu, kterou Miller vyráží.

34:38
    Vylučuje se, tentokrát na straně Devils, Zubrus dostává dvě minuty za podražení ve středním pásmu.

34:03
    A Sabres zaútočili, po dlouhé době sledujeme domácí hráče v útočném pásmu.

33:29

33:25
    Puk míří ze třetiny Sabres, i tato přesilová hra zůstane bez využití.

33:05
    Ale byť mají hosté přesilovou hru, zatím o nějakém tlaku nemůže být řeč...

32:41
    Výtečná střela Židlického, kterou Miller jen tak tak vyráží koncem levého betonu!

32:27
    Jágrovo přesilovková formace zůstává na ledě.

32:05
    Devils získali útočné pásmo.

31:45
    Jágrovo střela z pravé strany míří pouze vedle branky.

31:29
    Vylučuje se, na trestnou lavici míří domácí Weber, přesilová hra Devils, to vše ale až po komerční přestávce.

30:54
    Maximem z pohledu Sabres je vyvezení puku do útočného pásma a přenechání soupeři... hodně málo na tým NHL!

30:32
    Střela Volčenkova z pravé strany míří pouze vedle branky.

30:12
    Podruhé za sebou Sabres vyhazují puk přes všechny čáry, další icing.

30:05
    Zakázané uvolnění Sabres, opět se vhazuje před Millerem.

29:53
    Jágr postupuje po levé straně a střílí zpoza obránce, ale Miller i tento pokus vyráží, tentokrát nad branku, hra přerušena.

29:34
    Zubrus střílí z levé strany, to byla dobrá pozice, ale Miller vyráží.

29:12
    Buffalo se osvobozuje, puk za brankou Schneidera, oba týmy střídají, na ledě první pětky.

28:50
    Devils vybojovali útočné pásmo.

28:27
    Omark předložil parádní přihrávku Flynnovi, který se z pravé strany dostal před Schneidera, toho ale z bezprostřední blízkosti překonat nedokázal.

27:46
    Ofsajd na útočné modré zastavuje útočnou snahu Devils.

27:06
    Židlický zachytil puk na modré, postupuje z pravé strany k brance Sabres, přihrává na levou stranu, kde je volný Sislo, jenž ale nedokázal přihrávku zpracovat, natož vystřelit...

25:49
    Schneider zasahuje proti střele Ehrhoffa z levé stany a přerušuje hru. Na první gólovou situaci si musíme ještě počkat.

24:52
    Ale Moulson je v ofsajdu, tím útočná snaha Sabres končí, vhazování ve středním pásmu.

24:45
    Domácí se osvobozují a mohou zaútočit.

23:50
    Ale ani ta zatím není schopna výrazněji soupeře přehrávat.

23:26
    Devils drží útočné pásmo, na ledě elitní formace.

22:47
    Pískán icing Sabres, vhazování po pravici Millera.

22:45
    Puk opouští třetinu Buffala.

21:51
    Střelu Zubruse z levé strany vyráží Schneider mimo.

21:40
    Jágr bojuje se Zubrusem za brankou Buffala.

21:19
    A Schneider musí zasahovat po střele Moulsona.

21:05
    Puk za brankou Buffala, na hokejkách domácích hráčů.

20:35
    Celkem jedenáct střele v první třetině svědčí o (ne)aktivitě obou mužstev.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:02 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Buffalo Sabres: 4

Gól v první třetině nepadl, oba týmy tak odchází do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Více ze hry mají jednoznačně hokejisté New Jersey, ale jejich šance jsou zatím spíše sporadické, sledujeme hodně bojovný hokej. Doufejme, že se diváci nějakého gólu v dalším průběhu utkání dočkají.

20:00

19:45
    Ještě se přerušuje hra, bude se vhazovat ve středním pásmu.

19:10
    Myers se nyní zvláštně "plácal" na ledě za vlastní brankou, jako by sváděl nepříjemný souboj s gravitací...

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:57
    Ale přihrávka na z druhé vlny najíždějícího Bouchera již byla ofsajdová.

18:48
    Jágrovi se podařilo dostat puk do útočného pásma.

18:15
    D'Agostini to myslel dobře, z pravé strany přihrává před branku Devils, ale obrana dokázala přihrávku zablokovat.

17:55
    Puk míří do třetiny Buffala, ale hosté vyčkávají ve středním pásmu.

17:13
    Ott nyní svedl statečný souboj se čtveřicí protihráčů ve třetině Devils a díky svému důrazu dokonce vybojoval vhazování před Schneiderem.

16:59

16:30
    Henriqův pokus z pravé strany Miller chytá a přerušuje hru.

15:55
    Nyní jsou již znovu ve třetině Buffala, střela Rydra z pravé strany míří pouze za branku Sabres.

15:38
    Ale hosté neudrželi útočné pásmo.

15:16
    Na ledě elitní přesilovková formace Devils, tedy i s Jaromírem Jágrem.

14:59
    To vše ale až po komerční přestávce.

14:59
    Opět se vylučuje, tentokrát na straně Buffala, Scott s udiveným výrazem hledí na rozhodčí, kteří ho posílají za faul na Židlického na trestnou lavici. Devils si zahrají přesilovou hru.

14:54
    Icing Buffala, nepřesná rozehrávka Konopky, vhazování před Millerem.

14:39
    Gionta odevzdává puk do útočného pásma a hosté střídají.

14:20

14:06
    A při svém oslabení zaútočili hosté, Zajac se Zubrusem zaměstnali obranu Buffala a znovu donutili Schneidera k přerušení hry.

13:47
    Až nyní, Myers pálil z pravé strany, Schneider však jeho pokus vyráží.

13:25
    Další puk míří ze třetiny Devils, domácí zatím při své přesilové hře neohrozili branku soupeře.

13:03
    Gionta se při vlastním oslabení dostal ke střele z pravé strany a donutil Millera k zákroku i následnému přerušení hry a Devils tak získávají vhazování ve třetině Buffala.

12:40
    Puk opouští třetinu Devils.

12:20
    Bernier dostává dvouminutový trest a domácí si zahrají první přesilovou hru.

12:00
    Rozhodčí signalizují vyloučení na straně Devils, Miller opustil branku.

11:42
    To již neplatí, Devils střídali a hrají domácí.

11:20
    Lokťjonov se nedostal ke střele, přesto Devils drží útočné pásmo.

10:38
    A na druhé straně zahrozil McBain, Schneider jeho pokus z pravé strany chytá a přerušuje hru.

10:28
    Zajac ztrácí puk po souboji s Larssonem za brankou Sabres.

10:05
    Devils mají na ledě opět svou první pětku, ta se drží v útočném pásmu.

09:38
    Zakázané uvolnění Buffala, hra se stěhuje před Millera.

09:24
    Zásah střídačky Devils, přerušená hra, vhazování ve středním pásmu.

09:08
    Buffalo má zatím velké problémy s průchodem přes střední pásmo.

08:44
    Ryder nahazuje z levé strany před branku, ale puk mají domácí.

08:03
    Židlický pálí od modré a trefuje Millera, od něhož se puk odráží před branku, tam není nikdo, kdo by dorážel.

07:45
    Zajac pálí z pravé strany, do střely ještě stihl strčit hokejku Jágr, ale puk končí ve výstroji Millera.

07:10
    Ofsajd Sabres na útočné modré, komerční přestávka.

06:50
    Devils nepřesně rozehrávají a domácí mohou zaútočit, bekhendový pokus McBaina z pravé strany Schneider vyráží.

06:10
    Devils mají na ledě svou elitní formaci s Jaromírem Jágrem, ta se drží v útočném pásmu.

05:52
    Puk na střídačce Buffala, vhazování ve středním pásmu.

05:38
    Merrillovo střela od modré byla zablokována a hosté ztrácí pásmo.

05:25
    Devils se drží v útočném pásmu.

04:55
    Vysoká hůl Andy Greena ve středním pásmu, rozhodčí přerušují hru, bude se vhazovat.

03:50
    Jágr ve středním pásmu získal puk a odehrál do útočné třetiny, hosté střídají.

03:28
    Puk za brankou Devils, domácí nyní drží svého soupeře v jeho třetině.

02:49
    Merrillovo spíše propagační pokus od modré, Miller chytá a přerušuje hru.

02:43
    Nyní se icing píská také domácím, vhazovat se bude před Millerem.

02:22
    Vhazování po levici Schneidera po předchozím icingu Devils.

02:20
    Oba týmy střídají, hosté mají puk za vlastní brankou.

01:35
    Zajac hledá zpoza branky Jágra, ale obrana Buffala přihrávku zachytila.

01:18
    Buffalo dostává puk z vlastního pásma.

00:39
    Hosté nepřesně rozehrávají, zakázané uvolnění.

00:01

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) – Weber, Myers, Pysyk, Ehrhoff, McBain, McNabb – Moulson, Ennis, Girgensons – Omark, Larsson, Flynn – D'Agostini, Foligno, Ott – Ellis, Konopka, Scott

Rozhodčí: Dwyer, Meier – Cormier, Nowak.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Buffalo Sabres přivítá na svém ledě New Jersey Devils.

Pravděpodobné sestavy:

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) – Weber, Myers, Pysyk, Ehrhoff, McBain, Sulzer – Moulson, Ennis, Girgensons – Omark, Larsson, Flynn – Foligno, Konopka, Ott – D'Agostini, Ellis, Scott

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Greene, Fayne, Gelinas, Židlický , Salvador, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr – Clowe, Henrique, Ryder – Carter, Gionta, Bernier – Boucher, Lokťjonov, Janssen.

BUFFALO SABRES

________________________________________

Buffalo by si jistě přálo, kdyby letošní sezóna NHL již byla minulostí a mohlo se "odpíchnout" k lepším zítřkům v sezóně nové... Sabres se totiž trápí na posledním místě Východní konference, když na předposlední Islanders ztrácejí již devět bodů. Na svém kontě mají šestadvacet bodů a s touto bilancí jsou nejhorší nejen ve své konferenci, ale i v celé lize! Velkou zásluhu na současném postavení má bilance venkovních zápasů, kde Buffalo pouze třikrát vyhrálo! Převážnou částu svých bodů (celkem 18) nasbíralo na svém kluzišti, kde již šest zápasů v řadě bodovalo a pětkrát zvítězilo! Naposledy vyšlo naprázdno koncem listopadu loňského roku, kdy nestačilo na Montreal, kterému podlehlo 1:3.

Nejproduktivnějším hráčem Buffala je Cody HODGSON

který nasbíral devatenáct bodů za osm gólů a jedenáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená stodvaaosmdesáté místo v rámci celé ligy.

Druhým nejproduktivnějším hráčem Sabres je Matt MOULSON

který má na svém kontě sedmnáct bodů za sedm gólů a deset asistencí, aktuálně mu patří dvoustétřetí místo v bodování NHL.

NEW JERSEY DEVILS

Ďáblové pokračují v nevyrovnaných výkonech a i díky tomu stále balancují na hranici postupu do play-off. Akutálně je New Jersey na desátém místě Východní konference, když má na svém kontě dvaačtyřicet bodů. Zatím osmá Philadelphia má o dva body více, ovšem zápas k dobru a devátá Ottawa má o bod i zápas navíc. Se stejnou bilancí, jako má New Jersey, je na jedenáctém místě také New York Rangers a jen o bod méně má dvanáctá Carolina (ta má ale zápas k dobru) a o dva body zaostává na třináctém místě Columbus (ten má ale také ještě zápas k dobru). Čeští fanoušci budou sledovat další snahu Jaromíra Jágra o vyrovnání nebo dokonce překonání svého velkého "učitele", Maria Lemieux v historickém pořadí nejlépe bodujících hráčů NHL, když zatím osmý Jágr ztrácí pouze bod!

Nejproduktivnějším hráčem Devils je nestárnoucí Jaromír JÁGR

který nasbíral čtyřiatřicet bodů za třináct gólů a jedenadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená čtyřiatřicáté místo v rámci celé ligy.

Druhým nejproduktivnějším hráčem New Jersey je další Čech, Patrik ELIÁŠ

který má na svém kontě pětadvacet bodů za sedm gólů a osmnáct asistencí, aktuálně mu patří stotřetí místo v bodování NHL.

Češi na ledě
    V sestavě Buffala nefiguruje žádný český hráč.
    Tři čeští veteráni patří k základním pilířům kádru Devils, a to obránce Marek ŽIDLICKÝ a útočníci Patrik ELIÁŠ s Jaromírem JÁGREM. Patrik Eliáš je na listině zraněných hráčů a jeho účast v dnešním zápase není pravděpodobná.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:10.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 40. Moulson (Ennis, Ehrhoff), 52. D'Agostini (Ott, Omark) – 48. Ryder (Zajac, Židlický)

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Greene, Fayne, Volčenkov, Židlický , Salvador, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr – Clowe, Henrique, Ryder – Carter, Gionta, Bernier – Boucher, Lokťjonov, Sislo

Rozhodčí: Dwyer, Meier – Cormier, Nowak

Diváci: 19 070