Skalica – Martin 4:2 (kon.) | Poprad – Košice 1:2 (po pr.) | Trenčín – Žilina 2:3 (kon.)
Piešťany – Banská Bystrica 0:2 (kon.) | Zvolen – Nitra 0:3 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
HC MONACObet Banská Bystrica
sk Úterý 07.01.2014, 18:00 • Easton Aréna Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Dobrý deň z Piešťan.

Ešte hádam ani nedotiekla voda vo Váhu z Mikuláša do Piešťan a už je tu ďalší zápas v kúpeľnom meste. V 37. kole zmerajú sily domáci Havrani, ktorým sa do cesty, resp. na ľad postavia Barani z Banskej Bystrice.

Piešťany nie sú v roku 2014 v najhoršej forme. Prehrali síce v Nitre 1:3, herne však boli viac ako vyrovnaným súperom, akurát ich zradili nepresná koncovka a oslabenia, v ktorých inkasovali všetky góly. Chuť si napravili v nedeľu, keď pred domácim publikom zdolali trápiaci sa Martin 3:1. V dobrom svetle sa ukazuje brankár Šúrek ako aj posily z Nitry, obranca Rais a útočník Hamrák. V dnešom zápase sa môžu domáci dočkať stého gólu v tomto ligovom ročníku, keďže sú momentálne na méte 99 gólov. Gól by určite pomohol trebárs takému Samirovi Salijimu. Piešťany sú bod od štvrtého miesta a v prípade výhry po 60 minútach by sa priblížili aj tretiemu miestu, na rozdiel troch bodov. Motivácia by teda bola. Hoci, ktovie, či by Havrani nezačínali play off radšej vonku, keďže na ľade súperov patria k najlepším.

5. ŠHK 37 Piešťany 38 13 14 99:95 58b

HC05 Banská Bystrica
    Országhovi Barani sú príjemným prekvapením súťaže. Málokto by ich zrejme tipoval tak vysoko v tabuľke po 36 kolách. Zmes slovensko – zámorského hokeja funguje, tím sa prezentuje pre súpera nepríjemným fyzickým hokejom s kanadskými prvkami. Bystričania v nedeľu podľahli na ľade lepšiaceho sa Trenčína 1:2, keď najmä záver bol emotívny, aj s nejakou tou bitkou. A to sa divákom páčilo, raz darmo, tieto momenty v hokeji lákajú. Országhovcom sa podarilo vyhrať aj na ľade Nitry, čo je tento rok husársky kúsok. Ako sa im bude dariť dnes?

3. HC´05 Banská Bystrica 38 18 12 107:102 64b

Prognóza
    Zápasy Piešťan s Banskou Bystricou bývajú vyrovnané a to očakávam aj dnes. Nezriedka o víťazovi rozhoduje predĺženie, nebolo by teda veľkým prekvapením, keby si súperi podelili bod a zahrali si trošku dlhšie o ten jeden bod navyše.

Kto teda môže, nech si pozrie hokej na štadióne, kto nie, nech si otvorí tento prenos, za čo vopred ďakujem. Bavme sa hokejom, priatelia.

Úvodné zostavy:

ŠHK 37 Piešťany: Šúrek – Brňák, Rais, Stupka, Holovič, Lušňák – Drgoň, Hruška, Nemec (A), Mišura, Melichárek (A) – Filip (C), Bučka, Hudec, Hamrák, Saliji – Biro, Škadra, Románek, Peško, Haring
    Tréner: Milan Klement

HC 05 Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Lepine, Konečný, White (A), Bendík – Martin, Macháček, Handlovský, Heizer (C), Kadura – Predajniansky, Rosandič, Lunter, Zigo, Lamper – Šilovič, Gachulinec, Wilson, Gašpar, Macík

00:37
    Saracino pekne na ľavej strane našiel Konečného, jeho strela zblokovaná.

01:11
    Nemec nahodil z pravej strany na bránkovisko, kde bol Mišura tiesený oboma obrancami a na moment neprehľadná situácia. Nič z nej však nebolo.

01:39
    Nemec nasadil strom Predajnianskemu, toho to asi aj trochu zabolelo. Oklepal sa a z ľadu sa hneď zdvihol.

02:41
    Peško sa rozbehol stredom do pásma, nevšimol si však, že na ľavej strane Bystričania šikovne natlačili do pásma Románka a Peško sa tak chytil do tejto ofsajdovej pasce.

03:01
    Haringova strela príklepom od modrej nad. Mám pocit, že pomocou teču obrancu.

03:44
    Handlovský si to namieril priamo stredom, spoza modrej švihom vystrelil, Šúrek na dva krát kryje. Buly.

03:59
    Lušňákova pekná strela z hranice ľavého kruhu, dobrý zákrok Kalembu vyrážačkou.

04:08
    Stupka sa dobre natlačil až pred bránku, jeho pokus však šiel vedľa. Prvá väčšia príležitosť.

05:40
    Oba tímy teraz nakrátko v pásme, okrem nepresnej strely na každej strane z toho nikto nič nevyťažil. Hrá sa hore – dole, dobre sa korčuľuje, málo prerušuje.

06:33
    Saliji sa dostal k puku, po tom, čo mu ho v strednom pásme priťukol mladý Hudec. Saliji sa rozhodol z ľavého kruhu zakončiť, jeho strela nebola ale nebezpečná.

07:01
    Buly po Kalembovej pravici, strela Brňáka od modrej a pozorný Kalemba vyrážačkou.

07:18
    Zigo vyskúšal Šúreka nahhodením z diaľky.

08:04
    Prvá domáca formácia si vytvorila tlak a dve šance. Prvú mal Holovič, z uhla však voľné miesto nenašiel a v druhej príležitosti bol Rais, ktorý však minul bránu.

09:10
    Piešťany budú hrať presilovku.

09:16
    2 min. Wilson (BBY), seknutie.

09:40
    Barani sa teraz oslobodzujú, predtým si ale Havrani vytvorili jednu solídnu príležitosť.

10:45
    Pekná kombinácia a na jej konci delovka Bira od modrej, ale vedľa.

11:27
    Kalemba drzí puk v lapačke, presilovka nevyužitá. Ale nebola najhoršia.

11:59
    Pekný moment. Saracino krížnou prihrávkou vysunul do jazdy na pravé krídlo Bendíka, ten vbehol do pásma a jeho švih chytá Šúrek efektným semaforom.

12:44
    Ďalší dobrý moment Baranov, rýchly prechod do pásma a len reflexívny zákrok Šúreka zabránil gólu.

13:30
    Dobré momenty Bystričanov. Aj teraz závar na domácom bránkovisku, kde sa museli hráči poukladať, aby sa puk stratil z dohľadu.

14:10
    Bystrica v tlaku po dobrej práci Martina.

14:30
    2 min. Biro (PIE), vyhodenie puku.

Situácia pred vylúčením bola zrelá na nejaký faul, Biro sa napokon dopustil technického priestupku.

15:10
    2x dobre zasiahol obranca Rais, Barani sa však hneď do pásma vrátili.

15:50
    Rais dobre aj do tretice, vyviezol puk a umožnil domácim prestriedať. Najmä Brňákovi to prišlo vhod, lebo schytal bolestivý puk a ledva kríval.

16:36
    Banská Bystrica dala gól!
    Teraz ale krásny gól Banskej Bystrice. Hostia využili prestriedavanie domáceho tímu a trochu viac miesta na ľade, k puku sa po sérii dvoch rýchlych, krížnych prihrávok dostal RASTISLAV GAŠPAR a pohodlne skóroval. Pekný gól, výborná prihrávka Kaduru.
    Asistencia: Kadura, Heizer.

17:31
    Piešťany v snahe o rýchlu odpoveď, puk končí na ochrannom site. Buly v strednom pásme.

18:05
    Škadra vybojoval puk pri mantineli a z ničoho nič bolo prečíslenie 2 na 1, Škadra nabil Románkovi, ten ale z prvej netrafil ideálne puk.

18:54
    Biro dobrým bránením nedovolil Bendíkovi natlačiť sa pred Šúreka.

19:02
    Zase pekná, rýchla a priama kombinácia hostí smerovaná do brány, puk však šiel vedľa.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme teda videli jeden gól, presadil sa Rastislav Gašpar po krásnej kombinácii a vydarenej prihrávke Kaduru. Celkom svižný hokej vidia diváci v Piešťanoch.
    Druhá tretina začne asi o 18:43.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:03
    Po menšom pretlačovaní napokon buly pre Baranov.

20:50
    Saracinove sólo došlo až po útočnú modrú, tam bol poslaný k ľadu. Už som videl odpískať takýto zákrok.

21:40
    Melichárek poza bránu prišiel až na ľavý kruh, jeho strelu spoľahlivo vyrazil Kalemba.

22:33
    Lamper ponaháňal Bučku, ktorý bol posledný pred Šúrekom a mal čo robiť, aby neprišiel o puk. Napokon si poradil. Dobrý Lamperov forčeking.

23:04
    Po vyrazenom puku od brankára sa k dorážke dostal Wilson, netrafil však ideálne.

24:14
    Holovičova snaha niečo vymyslieť v útočnom pásme bola bez efektu.

24:26
    White sa tlačil silou mocou do zakončenia, zaprel sa však do neho Rais a útočníka Baranov odstavil. Ten pristál až na mantinel a určite by sa bez tohto zážitku zaobišiel. Rais si však poradil čisto.

25:15
    Hostia sú v pásme priamočiarejší, nedržia puk po rohoch, ale snažia sa tlačiť k bráne.

25:52
    Icing Piešťan.

26:09
    Wilson v tutovke, keď mu predhodil do nájazdu Gašpar. Len brankárovi môžu teraz Havrani ďakovať, že nie je o dva.

26:31
    Whitova delovka spoza kruhu, vyrážačka Šúreka.

27:21
    Biro teraz za vlastnou bránou dobre zahral, hoci dobre napádaný, nedal si vziať puk.

27:31
    Tečovaný puk končí na ochrannej sieti za Kalembom, buly.

28:09
    Holovič prihral medzi kruhy Lušňákovi, jeho strela švihom len do hrude Zanea Kalembu. Ďalšie buly.

28:36
    Mišura spoza brány nabil na pravý kruh Melichárkovi, jeho príklep z prvej šiel ale vedľa.

29:49
    Takmer gól z ničoho nič, keď Kalemba podcenil Filipov puk z veľkého uhla a ten mu skončil na tyčke. Ani z následných dorážok Piešťany neuspeli.

30:41

30:50
    Dobre hrajúci Biro pekne vyviezol puk, nahodil do pásma, ale keďže žiadny jeho spoluhráč nebol v pohybe, tak sa Biro pokúsil dokorčuľovať sám. O puk pochopiteľne prišiel.

31:48
    Lepinove nahodenie od modrej končí v Šúrekovej lapačke a nasleduje buly.

32:19
    Nemec opáčil z ľavej strany, o malý moment bol z toho závar, pri ktorom White natlačil zbytočne Lušňáka na brankára a ešte ho chcel za to biť.

32:34
    2 min. White (BBY), nedovolené bránenie.

A tak to aj dopadlo, White už sedí na trestnej.

33:20
    Saliji poslal nepodarenú prihrávku, ktorá tečovaná končí v strednom pásme, Piešťany sa do útočného ale rýchlo vrátili.

34:03
    Holovičove sólo končí v lapačke Kalembu. Buly. Ešte 31 sekúnd početnej výhody, žiadny veľký tlak sa ale Havranom zatiaľ nepodarilo vytvoriť.

34:18
    Lušňák sa teraz pri zakončení pošmykol a tak brankár Baranov nemal problém.

34:36
    Banská Bystrica v plnom počte a bez úhony.

35:26
    2 min. Kalemba (BBY), napadnutie.

Románek si v tomto striedaní užil svoje, faulovaný bol už skôr, Kalembov zákrok som nevidel, bol už trochu mimo hru. Ale hostia ani neprotestujú.

36:11
    Škadrova strela končí vo výstroji obetavého Heizera, ktorý sa do nej hodil.

36:37
    Drgoňova strela rovno do Ziga, ten sa ho pokúsil hneď obhodiť a ísť do brejku, Drgoň sa ale dobre zorientoval a udržal pásmo.

37:26
    A už sa aj iskrí, keď Kalembovi vypadol puk a domáci sa ho snažili dotlačiť do brány. Pravda, už asi bolo neskoro, lebo jeden z obrancov dal puk pod Kalembu. Skončilo to posunutou bránou, strkanicou a teraz poradou rozhodcov čo ďalej.

37:26
    2 min. Martin (BBY), posunutie brány.

Ďalšia presilovka Piešťan.

37:53
    Zatiaľ sa zdá, že hostia majú presilovky Piešťan odhorávajúce sa za bránou, dobre prečítané.

38:03
    2 min. Lepine (BBY), vysoká hokejka.

Faul to bol a 1:23 o dvoch hráčov, obrovská šanca Piešťan.

38:32
    Lušňák z prvej na pravej strane vystrelil, Kalemba sa stihol presunúť a chytá.

38:47
    Raisova delovka, diváci kričali gól, hlavný však hneď rozpažil, zdá sa teda, že to bola len tyčka.

39:30
    Bystričania vo štvorici. A zdá sa, že sa bude telefonovať.

39:30
    Gól to teda naozaj nebol, Kubuš videl dobre. Ešte 33 sekúnd presilovky Piešťan.

39:42
    Peško od modrej, nedal ani on.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Piešťanom sa zatiaľ teda nedarí skórovať, ani presilové hry ku gólu neviedli. Asi trochu zbytočná hra domácich za bránkou, hostia to hrajú priamočiarejšie na bránku. Keďže z presilovky ostávajú už iba tri sekundy, aj táto ostane nevyužitá a Piešťanci to budú musieť skúšať ďalej.
    Tretia tretina začne asi o 19:33.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:10
    Barani sú na ľade už piati.

40:26
    White sa hneď na kruhoch dostal do dobrej pozície, vychytal ho brankár Šúrek.

41:30
    Do pásma nahodil puk Havran Mišura, iní Havrani sa však k nemu nedostali.

41:51
    2 min. Biro (PIE), nedovolené bránenie.

Zbytočný faul Bira, Lamper narazil do brány a dvihol sa až za pomoci spoluhráčov, ktorý ho odovzdali do rúk lekára. Lamper zamieril do šatne , azda bude môcť hrať ďalej.

41:59
    Saracinovi trochu ušiel puk, podľa môjho oka aj tesne za modrú, pokračuje sa však ďalej.

42:12
    Veľa šanca Konečného, dobrý zákrok domáceho brankára, ani následné dorážky ovocie nepriniesli.

42:48
    Znova dobre chytajúci Šúrek. Asi sa budem opakovať, ale hra Bystričanov je proste taká priamočiarejšia, všetko tlačia do zakončenia, na rozdiel od domácich, ktorí si prihrávajú za bránkou.

43:07
    Buly v strednom pásme, presilovka sa pomaly kráti.

43:51
    Piešťany v plnom počte, ani Barani teda presilovku nevyužili, hoci jej prvá časť vyzerala nádejne.

44:21
    Macík v dobrej šanci pri ľavej tyčke, zase Šúrek.

44:39
    Drgoň s Filipom si zase prihrávali za bránkou, Filip stratil po dôraznom napádaní puk a bola z toho veľká príležitosť, ktorú zase rieši brankár Šúrek, najlepší z Havranov.

45:46
    Rais skúsil strelu po priťuknutí od Brňáka, jeden z Bystričanov mu stihol vložiť hokejku do strely.

46:39
    Holovič sa trochu náhodne dostal v pásme k puku, jeho strela neprešla.

46:54
    1243 divákov teraz videlo Lušňákovu strelu z ľavej strany, nie však príliš prudkú a tak Kalemba nemal problém.

47:17
    Salijiho smola, keď v peknom brejku 3 na 2, dostal ideálny puk na pravý kruh a pri strele z prvej zlomil hokejku.

48:06
    Románkovi vzal puk Kadura, prešiel po pravom krídle až do pásma a stihol aj vystreliť nad.

48:41
    Lušňákova rozohrávka končí po teči na striedačke.

49:00
    Piešťany sa do zakončenia veruže teraz nedostávajú.

49:40
    Melichárkova veľmi nepresná strela príklepom z pravého krídla, prešla po mantineli až na modrú piešťanského obranného pásma.

50:02
    Zasahovať musel zase Šúrek, poradil si. Buly.

50:28
    A zase domáci brankár, po strele z ľavého kruhu, švihom skúšal skórovať aktívny Kadura.

50:42
    Lamper chvalabohu na ľade, jeho nahodený puk z ľava zase chytá Šúrek.

51:22
    2 min. Lušňák (PIE), podrazenie.

Domnievam sa, že to bol zákrok možno z frustrácie, lebo Patrik už pár krát rozhadzoval rukami, po tom, čo ho spoluhráči nevysunuli do šance.

52:12
    Domácich teraz oslobodil Konečný, ktorý vystrelil tak ako Melichárek pred chvíľou.

52:50
    Šúrek teraz prilbou vyráža strelu Martina. Aj so šťastím.

53:22
    5 na 5, dobrá práca Holoviča so Stupkom, keď udržali puk za Kalembom a získali cenný čas. Ktorý sa ale Havranom kráti.

54:21
    Románek teraz preletel cez jedného z bekov, pískať sa to asi dalo.

54:21
    Diskusia s rozodcami teraz ohľadom zákroku na Románka, chvíľu sa nehrá.

54:21
    2 min. Saracino (BBY), faul kolenom.

Tak predsa sa dodatočne vylučuje, čo zle znáša tréner Országh. Ani sa mu moc nečudujem, faul to bol, ale keď sa vylučuje dodatočne po diskusii, tak to asi nasrdí.

54:52
    Skvelá práca Macháčka, ktorý udržal troch Piešťancov v rohu. Bystrica sa následne oslobodila.

55:25
    Lušňák pekne zatiahol do pásma, Havrani sa rozostavili, dve Raisove strely ku gólu neviedli. Jedna vedľa, druhú vyrazil Kalemba.

56:04
    Už len 17 sekúnd presilovky, buly po Kalembovej lapačke.

56:23
    Bystrica v plnom počte.

56:57
    2 min. Saracino (BBY), seknutie.

Faul na Románka, ktorý sa tlačil do šanca a ďalšia možnosť Piešťan. Už by sa patrilo nejakú presilovku využiť.

57:16
    Salji s Melichárkom a Nemcom ale nie sú práve vo forme. Ani v tejto presilovke zatiaľ nič nevymysleli.

57:31
    Melichárek teraz vystrelil z ľavého kruhu švihom, Kalemba si poradil.

58:00
    Ešte dve minúty z tretej tretiny, Piešťanci ale zase hrajú za svojou bránkou.

58:36
    Hra sa teraz sťahuje pred Kalembu, ešte 21 sekúnd domácej presilovky.

58:36
    Time out Havranov a vyzerá to, že Šúrek ostane na striedačke.

58:44
    Filipova delovka narobila starosti, ale gól z toho nebol.

59:08
    A teraz už je. Do prázdnej bránky skóruje CHRIS SARACINO, ktorý naskočil z trestnej lavice. Time out si vzápätí vyžiadal aj tréner Országh. Diváci vo veľkom odchádzajú.
    Asistencia: White.

59:08
    Kalembu nahradil Sabol. Ktovie prečo.

59:26
    Biro nahodil do pásma, ale Barani sa hneď oslobodzujú.

60:00

Banská Bystrica zaslúžene v Piešťanoch víťazí, stereotypnú domácu hru mali dokonale prečítanú a Havranom okrem Raisovej tyčky, ktorú overoval videorozhodca, vlastne ani nič nedovolili. A to aj bez Hudeca, Kafku či Bambúcha. Presilové hry sú už známou pesničkou na piešťanskom zimáku. Domáci ich musia potrénovať. Snaha bola, na body to dnes ale nestačilo. Zápas to bol celkom zaujímavý. Z domácich bol najlepší brankár Šúrek, ktorý si aj vypočul skandovanie fanclubu.

Najlepší: (1) White (2) Kadura (3) Šúrek

Ďakujem za pozornosť, z Piešťan zase nabudúce. Pekný zvyšok večera. (20:14:18)