Alcorcon – Espanyol 1:0 (kon.) | Real Betis – Ath. Bilbao 1:0 (kon.) | Santander – Almería 1:1 (kon.)
Barcelona – Getafe 4:0 (kon.)
Real Betis
1:0 (1:0)
Athletic Bilbao
Středa 08.01.2014, 20:00 • Estadio Benito Villamarín (Sevilla) • Španělský pohár

Máme za sebou první utkání osmifinále španělského poháru Copa del Rey mezi Realem Betis a Athletic Bilbao. Domácí fotbalisté vyhráli nejtěsnějším výsledkem 1:0 a před odvetou, která se hraje za týden, mají lepší výchozí pozici. (21:51:06)

90+3
    Fotbalisté Realu nakonec nic nevymýšleli a snažili se držet míč u rohového praporku.

90+3
    Necelou minutu před koncem je hra přerušena. Míč budou mít ještě domácí, kteří budou kopat rohový kop.

90+2
    Hosté dělají vše, aby srovnali stav zápasu, jenže už nemají žádný čas.

90+1
    Druhá poločas se bude nastavovat o tři minuty.

90
    Normální hrací doba zápasu spěje ke svému konci. U míče jsou nyní znovu domácí, kteří nikam nepospíchají.

88
    Hosté byli nyní blízko k vyrovnání, po rychlé akci ale jejich zakončení skončilo jen na tyči! Smolařem byl Kike Sola.

87
    Hosté se ale znovu rychle dostali k míči a snaží se opět něco vymyslet.

87
    Za obranu si nabíhal de Marcos, pomezní asistent mu ale odmával ofsajd.

86
    Domácí fanoušci ženou své miláčky do útoku. Ti se ale snaží držet příznivý výsledek.

85
    Do konce zápasu chybí něco málo přes pět minut a zatím se zdá, že by se domácím mohlo podařit udržet jednobrankové vedení.

84
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Salva Sevilla, přichází Abeledo.

83
    Domácí Juanfran se pokoušel dostat do vápna soupeře, nakonec vybojoval alespoň rohový kop.

82
    Začíná se hrát hodně otevřený fotbal. Hosté se snaží srovnat a domácí mají hodně prostoru.

81
    San José ostře zajel u lajny do protihráče a za přerušení rodícího se brejku dostal žlutou kartu.

80
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat, přichází de Marcos.

78
    Centr do pokutového území dokázal s obtížemi vyboxovat gólman Andersen.

77
    Po levé straně to zkoušel individuálně Balenziaga, nakonec vybojoval pouze rohový kop.

75
    Hosté se snaží natlačit do vápna soupeře, jenže domácí se výborně brání.

74
    Čas rychle plyne a domácí fotbalisté zatím stále drží jednobrankové vedení.

72
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Chuli, přichází Reyes.

71
    Domácí fotbalisté hrají na čas. Nyní zůstal ve vápně ležet Chuli a bude chvilku trvat než se postaví na nohy.

69
    Na hranici vápna přebíral balon Muniain, zkoušel se otočit kolem obránce a následně vystřelit, míč ale nedokázal trefit.

67
    Hosté to zkoušeli po levé straně, jenže Balenziaga byl lapen do ofsajdové pasti.

66
    Do výborné šance se dostali nyní také domácí. Do vápna se s míčem na kopačce dostal Chuli, jenže ani jeho rána gólem nekončí.

64
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Cedrik, přichází Molina.

63
    S míče do vápna se dostal Kike Sola, měl velkou šanci, jenže míč poslal těsně mimo!

62
    Hosté sice znovu hodně drží balon, jenže na dostřel domácí brány se nedostávají.

60
    Domácí fotbalisté se začínají pomalu dostávat pod tlak a musí se bránit.

59
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Susaeta, přichází Herrera.
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Rico, přichází Muniain.

58
    Po centru do pokutového území bude po zákroku Nacha následovat další roh.

57
    Hosté nyní vybojovali rohový kop.

56
    Domácí hrají podobně jako Betis v prvním poločase. Snaží se držet balon a hrát na polovině soupeře.

54
    Ve druhém poločase je tempo hry o něco vyšší než v tom první. Na velkou šanci na jedné nebo druhé straně ale zatím jen čekáme.

52
    Hosté to nyní zkoušeli po pravé straně, jenže Cedrikovi byl odmávaný ofsajd.

51
    Po nebezpečném centru z levé strany nyní na malém vápně dobře zasáhl domácí obránce Nacho.

50
    Hosté dělají vše, aby srovnali skóre zápasu. Domácí se ale zatím zodpovědně brání a soupeři nic nedovolují.

49
    Domácí zkusili přímý kop rozehrát nakrátko a následně se pokusili zakončit, signál jim ale nevyšel.

48
    Po hře rukou jednoho z hostů je tu přímý kop z úhlu z hranice velkého vápna.

47
    Domácí začali druhý poločas aktivně a jsou u balonu na polovině soupeře.

46

Hráči jsou zpět na trávníku, za pár chvil začne druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 21:01.

Je za námi první poločas zápasu mezi Realem Betis a Athletic Bilbao. Hosté byli prakticky v celém průběhu první půle aktivnější, přesto prohrávají 1:0, když se chvilku před koncem poločasu prosadil Rubén Castro.

45

45
    Poločas spěje ke svému konci, nyní se toho asi již moc nestane.

43
    Hosté budou muset ještě přidat, pokud chtějí s výsledkem něco udělat.

42
    Real Betis právě vstřelil branku!
    Domácí se z ničeho nic dostávají do vedení, když si na parádní centr z pravé strany naskočil RUBÉN CASTRO a hlavou pohodlně překonal Herrerína.

40
    Hodně důrazně hrající Kike Sola nyní vybojoval autové vhazování pro hostující tým. Je to v blízkosti vápna soupeře.

39
    Na pravé straně si hezky na hranici vápna balon zpracoval Chuli, jeho křížná rána na zadní tyč ale šanci nepřinesla. Ve vápně ještě kroužil Verdú, k dorážce se ale nedostal.

38
    Čas rychle plyne a pomalu se blíží konec poločasu. Nyní jsou u balonu domácí, ale zatím spíše jen v okolí půlící čáry.

36
    Další slibnou šanci hostů měl nyní San José, ke kterému se na hranici vápna odrazil balon. Okamžitě vystřelil, jenže Andersen dobře zasáhl.

35
    Další útočnou akci Bilbaa zakládal aktivní Kike Sola, jenže o chvilku později byl hostům odpískaný útočný faul.

34
    Opět jsou u balonu hosté. Znovu se ale rozhodně nikam neženou a hrají obezřetně.

32
    Domácí měli jedinečnou šanci dostat se do vedení. Rubén Castro vlétl do vápna, z úhlu obešel vybíhajícího brankáře a následně předložil na malé vápno před prázdnou bránu balon Mabwatimu. Ten byl sice tísněn, jenže trestuhodně zamířil mimo!

31
    Hráči Bilbaa jsou znovu na polovině soupeře a hledají skulinku v defenzivě soupeře.

30
    Domácí Chuli nyní fauloval u lajny a míč tak budou mít nadále ve své moci hosté.

29
    Hosté mají balon ve své moci, domácím se nadále vůbec nedaří přiblížit se k bráně Herrerína.

27
    Balon se dostal až k brankáři Herrerínovi. Přestože byl obtěžován protihráčem, dokázal v pohodě rozehrát.

27
    Další pokus o útočnou akci hostů skončil ofsajdem. Míč tak budou mít domácí.

26
    Velkou šanci měl nyní Ibai Gómez, tentokrát ho ale dobře vychytal gólman Andersen.

26
    Jordi Figueras je v pořádku a bude pokračovat ve hře.

25
    Při pokusu zastavit Solu se zranil Jordi Figueras a zůstává sedět na trávníku.

24
    Na pravé straně se krásně uvolnil Kike Sola, jenže následný centr hodně pokazil a míč poslal do míst, kde nebyl vůbec nikdo.

22
    San José se pokoušel rozehrát kolmou přihrávkou středem hřiště, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.

20
    Máme za sebou téměř dvacet minut hry a stále sledujeme hlavně boj o každý metr hřiště. Nadále platí, že míč více drží hosté.

19
    Do vápna si nyní na pas z levé strany naběhl Ibai Gómez, jenže z bezprostřední blízkosti zakončit nedokázal.

18
    Míč se nyní dostal až mezi hostující stopery, ti ale s rozehrávkou znovu nepospíchají.

16
    Ani hosté ale v těchto chvílích nehrají dobře a sledujeme spíše boj ve středu pole.

14
    Domácím se v úvodu zápasu nedaří. Jakmile se dostanou k balonu, vždy o něj vlastními nepřesnostmi přijdou.

12
    Fotbalisté Bilbaa nyní dlouze kombinují v okolí půlící čáry a svému soupeře nic nedovolují.

10
    Domácím se nedaří vymanit se z tlaku soupeře. Zatím sledujeme jednostrannou partii.

9
    Znovu jsou u míče hosté, kteří se snaží natlačit na polovinu soupeře.

8
    O chvilku později kopalo Bilbao další rohový kop a za již překonaným Andersenem nyní na brankové čáře zasáhl jeden z obránců!

7
    Z pravé strany zkoušel do vápna Bilbaa centrovat Juanfran, míč ale skončil v zámezí.

6
    Hosté jsou nadále aktivnější a častěji se hraje na polovině domácího týmu.

4
    První velkou šanci v zápase měl nyní hostující Morán, ke kterému propadl míč ve vápně. Jeho ránu ale lapil domácí brankář.

3
    Hosté kopali první rohový kop v zápase, jenže po centru do vápna se nikdo k zakončení nedostal.

2
    Hráči Bilbaa sice poměrně dlouho drželi balon, k ohrožení brány soupeře se ale zatím nedostali.

1
    O výkop se postarali fotbalisté hostujícího týmu.

1

Hráči jsou již na trávníku, utkání za pár chvil začne.

Real Betis: Andersen – Juanfran, Caro, Jordi Figueras, Nacho – Nono, Verdú, Salva Sevilla – Cedrik, Chuli, Rubén Castro

Athletic Bilbao: Iago Herrerín – Iraola, Gurpegui, San José, Balenziaga – Erik Morán, Mikel Rico, Beñat – Susaeta, Ibai Gómez, Kike Sola

Rozhodčí: Álvarez – Gallego, Barranco.

Dobrý večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu osmifinále španělského poháru Copa del Rey mezi Realem Betis a Athleticem Bilbao. Čeká nás zajímavý souboj dvou účastníků nejvyšší španělské soutěže. Ve Španělsku se pohárové duely hrají jako dvojutkání, takže dnes se o postupujícím nerozhodne. Ještě se tak bude hrát příští středu odveta na hřišti Bilbaa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.