Chomutov – Č. Budějovice 3:1 (kon.) | Třinec – Zlín 7:3 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 1:5 (kon.)
HC Plzeň – Liberec 2:3 (1:2 po s.n.) | HC Litvínov – Jihlava 3:2 (po pr.) | Pardubice – Olomouc 3:2 (kon.)
Vítkovice – Vsetín 3:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
HC Olomouc
Sobota 11.01.2014, 16:00 • ČEZ Arena Pardubice. • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezký den z Pardubic, dnešní duel 28. kola NOEN extraligy juniorů nabídne zápas tabulkových sousedů. Jedenáctá Olomouc hraje na stadionu dvanáctých Pardubic.

Olomoučtí junioři jdou do utkání po takřka měsíčním volnu, naposledy hráli 14. prosince 2013, kdy doma nestačili na Vítkovice a podlehli jim 0:3.

Junioři Pardubic se budou chtít doma rehabilitovat za nepovedený výkon proti Kometě Brno, které podlehli vysoko 0:6.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka (M. Veselý) – Bažant, Pilný, Vácha, Štědrý, M. Voženílek – Havel, Kysela, Chvojka, D. Voženílek, Pipek, J. Veselý, Brida, Poulíček, Schneider, Špaček, Fiala.

HC Olomouc: Kochta (Slezák) – Škůrek, Hradil, Kraigher, Soukal, Brandýs – Markl, Bauer, Fibrich, Jergl, Kocián, Rajnoch, Králík, Ostřanský, Vrána,Beták, Konečný, Hánl.

Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý.

00:01

2:00
    Od prvního buly sledujeme velmi rychlé utkání.

3:28
    Obrovská šance Pardubic! Ve dvou na jednoho jeli Tomáš Pipek a Daniel Voženílek. Druhého jmenovaného ale Michal Rajnoch sekl a zabránil mu skórovat.

3:28
    Martin Rajnoch jde na trestnou lavici a Pardubice si zahrají v početní převaze.

5:14
    Pardubice motaly Olomouc v její obraně, nebezpečnou střelu vyslal Jan Veselý, ale obrana Hanáků odolala.

5:28
    Hraje se pět na pět.

6:24
    Milan Ostřanský se po pravé straně dostal k zakončení, jeho střelu brankář Vejmelka vykryl.

7:55
    Hraje se nahoru dolů, velká hala ČEZ Areny sleduje pohlednou podívanou.

9:08
    Rozhodčí nemají prakticky žádnou práci, nemusí přerušovat hru. Akce střídají akci.

9:40
    Patrik Poulíček teď nádherným bodyčekem zboural jednoho z Hanáků.

10:27
    Postup domácího mužstva zastavuje ofsajd. Za třináct minut máme za sebou polovinu první třetiny – slušná práce.

11:31
    Lukáš Králík si najel mezi kruhy a prověřil Vejmelkovu pozornost. Pardubický gólman stihl včas sklapnout betony.

11:34
    A teď jej ostrou střelou od modré počastoval David Škůrek.

13:08
    Olomouc si zahraje přesilovku, vyloučen je Michal Štědrý za nedovolené bránění.

14:50
    Olomouc se nemůže dostat do pásma.

15:08
    Olomouc přesilovku nevyužila, Pardubice jsou kompletní.

17:30
    Patrik Poulíček a Martin Fiala jeli dva na jednoho, kapitán nahrál svému parťákovi v útoku, ale Fiala netrefil vzduchem letící kotouč.

18:44
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Východočeši se dostali do brejku, puk zpracoval Jan Veselý, zavezl jej do pásma a přenechal DANIELU VOŽENÍLKOVI. Věkem starší dorostenci dokázal tváří v tvář překonat olomouckého gólmana a poslat domácí celek do vedení. Asistence: Jan Veselý.

20:00
    První třetina skončila. Mírně aktivnější domácí se v závěru prvního dějství dostali do vedení. Druhá třetina začne zhruba v 16.43 hodin.

20:01

21:40
    Nástup do druhé třetiny je zatím v pardubické režii, Východočeši zamkli svého protivníka.

22:11
    Za vysokou hůl je na 2+2 minuty potrestán Luka Kraigher a Pardubice si zahrají podruhé v početní převaze.

23:48
    Daniel Voženílek byl blizoučko druhé vstřelené brance, ale v rozhodující chvíli, když už už dorážel kotouč do sítě zasáhla skvělá Kochtova lapačka.

25:00
    Pardubice šlapou v olomoucké obraně jak v zelném hrnci, ale obrana Hanáků odolává jejich touze vstřelit druhý gól.

26:59
    Další pardubický postup brzdí ofsajd. Zdá se, že hosté jsou z nejhoršího venku.

26:11
    Olomouc se ubránila čtyřminutovému oslabení a už hledá cestičky ke srovnání.

28:05
    Luka Kraigher byl blízko ke srovnání, dostal puk do palebné pozice a z ostřejšího úhlu trefil tyč Vejmelkovy branky!

28:08
    Olomouc může pokračovat v ofenzivních nápadech, neboť za podražení je vyloučen Jan Veselý.

29:30
    Pardubice se dostaly z obranného sevření a vyhodily do středního pásma.

30:11
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Po skončení přesilovky se přece jen Olomouc dočkala vyrovnání. Po Škůrkově střele od modré se v brankovišti nejlépe orientoval MARTIN HÁNL a překonal Karla Vejmelku. Asistence: David Škůrek.

32:00
    Olomouc nadále pokračuje v ofenzivních výpadech a zaměstnává pardubickou obranu.

33:32
    Východočechům vrací vedení opět dvojice DANIEL VOŽENÍLEK – Jan Veselý. Druhý jmenovaný vybojoval aktivním napadáním puk, najel si do kruhu a přesným pasem vybídl ke skórování svého kolegu, jenž se nemýlil. Asistence: Jan Veselý.

34:46
    Mohlo zo být 3:1! Do brejku dvou na jednoho se dostala dvojice Martin Fiala – Patrik Poulíček. Prvně jmenovaný volil střelu, ale puk ani po dorážce nepropasíroval do brány.

35:17
    Aleš Jergl měl na holi vyrovnání! Dostal puk zpoza brány, ale zakončení se mu nepovedl a minul ji!

35:30
    A na druhé straně navrátilec po zranění Luděk Pilný byl sám před olomouckou kasou, ale neprosadil se. Tak teď mohlo napadat během posledních vteřin několik gólů!

37:00
    Teď se hra přece jen uklidnila po oboustranně bouřlivé pasáži...

37:30
    Tak ne! Michael Špaček jel ve dvou na jednoho s Patrikem Poulíčkem, ale kapitán nedokázal dle svých představ zpracovat prudkou přihrávku!

38:49
    Martin Konečný byl sám v mezikruží a měl před sebou Karla Vejmelku. Velkou šanci ke srovnání ale Olomouc nevyužila díky parádnímu zákroku pardubického brankáře.

40:00
    Druhá třetina skončila. Olomouc nejprve srovnala krok, ale poté se opět ukázala dvojice Daniel Voženílek – Jan Veselý, a tak domácí vedou 2:1. Třetí třetina začne zhruba v 17.28 hodin.

40:01

40:39
    Po rychlé souhře vedou Pardubice o dvě branky. Matěj Bažant vybídl ke střele JANA VESELÉHO a ten překonal gólmana Kochtu. Asistence: Matěj Bažant.

44:15
    Hra je teď daleko opatrnější. Pardubice hrají velmi odpovědně co nejdál od své branky, kam se Olomouc nemůže propracovat.

47:00
    Stále stejná písnička: Pardubice mají častěji kotouč na holi a nedovolují Olomouci dostávat se do akcí. Hanáci se však vůbec nevzdávají!

48:30
    Teď měla Olomouc chvíli více ze hry, ale Karel Vejmelka pochytal dvě nebezpečné střely od modré.

49:30
    Jan Veselý byl blízko vstřelení své druhé branky v utkání. Dostal pas do jízdy, přes Davida Škůrka se probojoval k zakončení, ale v tísni se mu nepovedlo.

50:00
    Deset minut do konce třetí třetiny, nebo základní části hry?

50:55
    Patrik Poulíček aktivně najel mezi dva olomoucké beky, myšlenka prosmýknout se mu ale nevyšla.

51:03
    Dominik Bauer mohl snížit na rozdíl jediné branky! Byl sám před ní, ale její strážce Vejmelka jej ve velké příležitosti vychytal.

51:55
    Za podražení kapitána Poulíčka je vyloučen Lukáš Králík, přesilovka pro hráče v bílém.

52:51
    Pardubice se nemohou dostat k přesilovkovému deštníku.

53:55
    Olomouc je kompletní.

55:00
    Hanáci jsouteď aktivnější a zamkli Pardubice.

55:30
    Patrik Poulíček měl dvakrát na holi gól! Po Špačkově vybídnutí mu nevyšla střela a ani dorážka.

56:19
    Vzájemné tresty obdrželi Matěj Bažant a Aleš Jergl, hraje se čtyři na čtyři.

57:23
    Pardubice se provinily icingem, Olomouc je nyní aktivnější.

58:00
    Olomouc hraje bez brankáře a je nastěhována v pardubické obraně!

58:19
    A je to tady! Hanáci proměnili hru bez brankáře, střela MILANA OSTŘANSKÉHO zapadla přesně do růžku Vejmelkovy branky a je to pouze o jediný gól! Asistence: Jan Brandýs a Luka Kraigher.

58:46
    Hanáci podnikají další útočné akci, tu teď zastavil brankář Vejmelka.