Jihlava – Sparta 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Vsetín 3:2 (2:0 po s.n.) | Zlín – Chomutov 5:4 (2:1 po s.n.)
Kometa Brno – Kladno 7:3 (kon.) | Č. Budějovice – HC Plzeň 2:8 (kon.) | Vítkovice – Liberec 1:8 (kon.)
K. Vary – Poruba 2011 4:7 (kon.) | HC Litvínov – Hr. Králové 4:5 (kon.) | Ústí n/L – Pardubice 2:11 (kon.)
Písek – Olomouc 0:3 (kon.) | Letňany – Havířov 5:6 (kon.) | Třinec – Slavia 3:2 (kon.)
IHC Králové Písek
0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
HC Olomouc
Sobota 11.01.2014, 14:30Extraliga staršího dorostu

Ve třetí části již k žádné korekci skóre nedošlo a tým z Hané v Písku vyhrává poměrem 3:0 za což si také připíše tři body do extraligové tabulky. S přáním poklidného zbytku dnešního dne se loučí Petr Košatka. Na shledanou. (16:41:13)

60:00

59:38
    V poslední minutě je k vidění několik dohrávaných osobních soubojů, vylučovat už se v dnešním utkání ale pravděpodobně již nebude.

58:50
    Červinského střelu od modré tečoval Skala, kotouč ale branku hostů těsně minul.

02:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Písek rozjíždí útok od své branky.

02:01
    Tým Písku hraje v plném počtu.

57:05
    Klvaňa švihem orazítkoval levou tyč písecké branky!

56:26
    Tým Olomouce hraje hraje v kompletním počtu hráčů a čeká ho více než minutová výhoda početní převahy.

56:11
    Zakázané uvolnění domácího celku.

55:59
    27 minut se bude hrát ve čtyřech, poté si zahrají zkrácenou přesilovku hosté. Sentenský (PIS) potrestán za držení.

55:18
    Olomouckým se nakonec podařilo po chybné přihrávce domácích vyhodit, Písek se musí vrátit pro puk k vlastní brance.

54:52
    Písečtí vyhráli vhazování a okamžitě utvořili v pásmu soupeře přesilovkový vzorec.

54:26
    Přesilová hra pro domácí Písek. Dvě minuty pro Spurného za podražení.

53:26
    Křížný pas před útočnou třetinu znamenal velmi dobrou pozici pro Koutenského, domácí bek ale místo okamžitého zakončení ještě chtěl vylepšit celou situaci, nakonec ale o kotouč přišel.

52:18
    Do šance se dral Točík, stíhaný hostujícími obránci ale raději okamžitě vystřelil, ránu z úhlu si však Urbisch pohlídal.

51:27
    IHC Písek hraje v plném počtu.

50:38
    Píseckým se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry a unavená čtveřice hráčů nastupujících ve žlutých dresech střídá.

49:38
    Tým HC Olomouc hraje v plném počtu.

49:27
    Pár vteřin se bude hrát ve 4, poté začne zkrácená přesilová hra Olomouce. Dvě minuty pro domácího Kadlece za hrubost.

48:55
    Písečtí se chtěli rychle vrátit do útočné třetiny, dlouhá přihrávka od vlastní branky ale adresáta nenašla a píská se zakázané uvolnění.

48:25
    Ostrá Koutenského rána od modré končí v náruči olomouckého brankáře.

47:38
    Lukáš Spurný (OLO) – 2 minuty, hrubost.

47:27
    Olomoučtí se na pár okamžiků ocitli pod tlakem a raději vyhodili kotouč do bezpečí – na icing.

45:34
    Písečtí dlouhou přesilovou hru 5 na 3 využít nedokázali. Mora se ubránila bez větších potíží.

43:26
    Bude se vylučovat na straně hostů, a to dokonce hned dvakrát. 2 minuty pro Pavlovského za faul kolenem a pro Marka za hrubost.

40:31
    Šuhaj pálil zblízka, ale Urbisch byl pozorný.

40:01

Ve druhé části se navýšil náskok olomouckého týmu na tři branky, a to díky využité přesilovce závěru třetiny. Pokračovat budeme přibližně v 16:08.

40:00

39:44
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté to stihli ještě před přestávkou a bleskově využitá přesilová hra znamená příjemné tříbrankové vedení. Kotouč putoval z hokejky na hokejku, až se zastavil u MATĚJE TOMKA, který ranou od modré čáry navyšuje náskok Mory. Asistence: Dominik Marek, Jiří Hrabica.

39:34
    V závěru prostřední části ještě jedno vyloučení. Jan Turek si půjde odpočinout na dvě minuty za držení.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:43
    Písečtí se drží v pásmu před brankou soupeře a snaží se o snížení. Zatím poslední střelu na olomouckou branku vyslal Jiří Šergl, ale nemířil přesně.

36:48
    Rychlý protiútok olomouckého týmu končí včasným zásahem Fogla, jenž ránu z větší vzdálenosti drží do přerušení ve své lapačce.

35:32
    Ve druhé třetině sledujeme přece jenom vyrovnanější hru než tomu bylo v úvodním dějství. Své šance si nyní vytvářejí také domácí, kontaktní gól se jim ale vstřelit zatím nedaří, Urbisch chytá sebejistě.

33:05

32:41
    Tým Písku hraje v plném počtu a 24 vteřin bude dohrávat přesilovou hru.

32:08
    Nepřesná rozehrávka píseckých hráčů končí icingem a následným vhazováním před domácí brankou.

31:05
    Pokračovat se bude ve čtyřech, Štefka (OLO) potrestán za podražení.

30:41
    Dominik Točík (PIS) – 2 minuty, sekání.

30:23

30:08
    Kropáč přihrál před branku zcela nepokrytému Melichárkovi, který se ocitl tváří v tvář píseckému brankáři, ale neuspěl. Mířil pouze do jeho výstroje.

29:08
    Hosté dostali kotouč alespoň do středního pásma.

28:23
    Matěj Pavlovský (OLO) si před vlastní brankou pomohl hákováním a usedne k menšímu dvouminutovému trestu. Přesilová hra a šance pro Písek.

26:20
    Písečtí se na pár chvil ocitli v útočné třetině a těžit z toho mohl Točík, na jehož hokejce celá útočná akce domácích vygradovala, písecký kapitán ale namířil jen do olomouckého brankáře.

25:34
    Písečtí se ocitli ve velmi těsném sevření a raděi vyhodili kotouč na icing.

24:34
    Horákův švih z prvého kruhu Fogl chytá do lapačky.

22:54

22:34
    Marcilisova prudká střela od modré prolétla těsně kolem levé tyče.

21:06
    Písek v plném počtu.

20:54
    Na straně hostujícího týmu vyloučen Škoda za nedovolené bránění.

20:01

20:00
    Druhá třetina začne přibližně v 15:20.

20:00

19:06
    Také v závěru třetiny čeká hosty početná výhoda. Jiří Šergl vyloučen za držení.

18:20
    Písek hraje v plném počtu.

17:22
    Kadlecovi se podařilo vyhodit a písecká čtveřice konečně může vystřídat.

16:29
    Po obrovském závaru před píseckou brankou se hra přerušuje. Kotouč pod Fleglem.

16:20
    Další přesilová hra pro hosty. Menší trest za držení pro Pixu.

15:32

15:32
    Tomek od modré nastřelil levou tyčku písecké branky.

14:50
    Klvaňa střílel od modré a Fogl už hledal očima puk v brance, nakonec ale černý kus gumy našel pod svou výstrojí.

13:32
    Další přesilová hra pro Moru. Jan Šergl potrestán za hrubost.

12:54
    Tak nakonec přesilovkový gól přece jenom přichází. JAN KLVAŇA napřáhl na modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Šoustal.

12:23
    Od modré zkoušel štěstí Hrabica, na jeho ránu švihem ale Fogl dobře viděl a neponechal nic náhodě.

11:34
    Tomkova sražená střela končí vysoko v síti nad píseckou brankou.

11:21

11:17
    Jan Marcilis (PIS) – 2 minuty, sekání.

Šuhaj střílel od modré a po odraženém puku se ještě natahoval Pokorný, dříve však u kotouče byla hostující obrana, která okamžitě vyhazuje.

09:21
    Druhá přesilová hra pro písecký tým. Dvě minuty pro Dittricha za vražení na hrazení.

08:31
    Kolovratníkův příklep byl ztečován jedním z vracejících se píseckých obránců a končí vysoko nad Foglovo brankou.

06:24
    Šuhaj opět ohrozil branku soupeře. Tentokrát pálil z otočky z mezikruží, Urbisch ale puk chytil do lapačky.

05:23
    Nahození ze středního pásma písecký brankář raději podržel pod lapačkou.

04:32
    Písek odehrál dobrou přesilovou hru, kdy celé dvě minuty nepustil soupeře z jeho obranného pásma, kromě Šuhaje ale olomouckou klec nikdo z Jihočechů výrazněji neohrozil.

03:48
    Dvakrát se k zakončení propracoval Šuhaj. Poprvé mířil do úhlu do boční konstrukce branky a svůj druhý pokus nasměroval po tyče.

02:32
    Matěj Tomek (OLO) – 2 minuty, hákování. Přesilová hra pro Jihočechy.

02:24
    Písečtí se snažili o rychlou odpověď Urbisch zatím ale vypadá velmi sebejistě.

02:07
    Tým z Hané využívá hned svou první šanci v utkání. Kropáč přihrál před bránu MATĚJI PAVLOVSKÉMU, který ranou nad rameno otevírá skóre zápasu. Asistence: Jan Kropáč.

01:36
    Začátek utkání je opatrný z obou stran, teprve nyní se poprvé přerušuje hra, Skalovu střelu Urbisch drží v lapačce.

00:01

IHC Písek: Fogl – Červinský, Turek, Kadlec, Sentenský, Koutenský, Jiří Šergl, Hanus, Radoš – Jan Šergl, Točík, Šuhaj, Skala, Rod, Pokorný, Bárta, Pixa, Marcilis, Duchoň, Klas.

HC Olomouc: Urbisch – Hes, Klvaňa, Škoda, Spurný. Hrabica, Tomek, Kolovratník – Štefka, Šoustal, Melichárek, Kuba. Heža, Pavlovský, Kropáč, Marek Horák, Dittrich, Malý.

Rozhodčí: Souček – M. Jílek, Štofa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 3. Pavlovský (Kropáč), 13. Klvaňa (Šoustal), 40. Tomek (Marek, Hrabica)

IHC Králové Písek: Fogl – Červinský, Turek, Kadlec, Sentenský, Koutenský, Jiří Šergl, Hanus, Radoš – Jan Šergl, Točík, Šuhaj, Skala, Rod, Pokorný, Bárta, Pixa, Marcilis, Duchoň, Klas.
    HC Olomouc: Urbisch – Hes, Klvaňa, Škoda, Spurný. Hrabica, Tomek, Kolovratník – Štefka, Šoustal, Melichárek, Kuba. Heža, Pavlovský, Kropáč, Marek, Horák, Dittrich, Malý.

Rozhodčí: Souček – M. Jílek, Štofa