Ostrava – Kladno 10:5 (kon.) | Chodov – Sparta 5:3 (kon.) | Bulldogs – Mladá Boleslav 4:5 (kon.)
Liberec – Otrokovice 6:7 (1:2 po s.n.) | Tatran – Bohemians 5:3 (kon.)
Bulldogs Brno
4:5 (1:1, 2:3, 1:1)
Předvýběr.CZ Florbal MB
Neděle 12.01.2014, 17:00 • MSH Vodova Brno • Livesport Superliga

Já se s Vámi loučím a těším se znovu za týden z brněnské haly na Vodove, kdy se domácí Bulldogs představí proti Střešovicím. Přeji dobré zahájení nového týdne, napočtenou! (19:15:00)

Máme za sebou utkání 17. kola mezi Brnem a Mladou Boleslaví. Byl to jistě nádherný zápas napohled, ne už tak na nervy trenérů i hráčů. Viděli jsme spoustu branek, ale především šancí na obou stranách. Veselejší domů nakonec pojedou hráči z Čech, jelikož v tomto vyrovnaném utkání dokázali vsítit o jeden gól navíc a odvezou si tak z Brna všechny tři body. Buldoci sice předvedli dobrý výkon, ovšem ten zůstane neodměněn.

Střely na bránu ve třetí třetině: 10:10.

60:00

59:59
    Brnu se podařilo ještě vstřelit, branka z toho ale není, a tak se už asi nic víc nestane.

59:39
    Oddechový čas pro domácí.

59:39
    Tomáš Chroust gólem do prázdné brány mohl udělat za zápasem tečku, ale minul.

58:58
    Juhaňák příklepem zkusil štěstí, úspěšný nebyl.

58:14
    Boleslav ale získává balónek a Kejík se tak musí rychle vrátit do klece.

57:40
    Brno sází vše na jednu možnost. Hraje v šesti hráčích bez brankáře!

57:00
    Koutný pálí – Bauer chytá. Moc času už Buldokům nezbývá.

56:39
    Udeřit mohli ale i hosté. Kejík ještě drží brněnské šance vysoko.

56:06
    Brno se tlačí za vyrovnáním, zatím tomu ovšem chybí přesnost.

55:04
    Jalový z předbrankového prostoru balónek rychle odpaluje daleko na útočnou polovinu.

54:46
    Komendova střela vylétla vysoko nad hostující bránu.

53:50
    Brněnští teď po několikáté hned po získání míčku dělají chybu a znovu o něj přichází.

52:37
    Křenek střílel až za polovinou hřiště, přesto mu k úspěchu zbývalo jen pár centimetrů.

51:43
    Neuvěřitelné! Bauer už ležel na zádech, ale přesto se mu podařilo Koutného střelu chytit.

50:26
    Teď po střele Saláta Kejíkovi pomohla tyč!

49:50
    A znovu obdobná situace. Je pravda, že Brnu se dnes daří dobře alespoň částečně zblokovat střely hostí.

49:14
    Pro vysoký lob si bez problémů přišel Kejík.

48:41
    Coufal se znovu snažil probít individuálně, zastavil ho Pluhař.

47:26
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A ti toho skvěle využívají! Podařilo se jim perfektně zahrát nacvičený signál, který do odkryté klece zakončil TADEÁŠ CHROUST. Asistence: Radim Křenek.

47:23
    Ondráček zahrál do míčku vysokou holí před bránou domácích. Velká příležitost pro hosty.

46:25
    Coufal se snažil natlačit z pravého křídla až před bránu. Boleslavská obrana mu jeho snažení zhatila.

45:29
    Marek Fuchs po nepříjemném zákroku zůstává ležet na půlící čáře. Za pomoci zdravotníka a za potlesku haly odchází za mantinel.

44:32
    Mladoboleslavští se snaží vrátit zpět do vedení. Jejich pokusy končí jen na připraveném Kejíkovi.

Dnešnímu utkání přihlíží 540 diváků.

42:52
    Bulldogs právě vstřelili branku!
    Domácí vyrovnávají, hala bouří. PETR KADLEC se ukázal jakožto správný kapitán a po uvolnění od Coufala domácím ukazuje, kterým směrem by se ve třetí třetině měli vydat. Asistence: David Coufal.

41:55
    Rychlý protiútok Buldoci nevyřešili ideálně a nakonec ani nezakončili.

41:05
    Novák nabízel míček před bránu na teč, která ovšem nepřišla.

40:35
    Faul Koutného a slibná příležitost pro Boleslav.

40:01

Střely na bránu ve druhé třetině: 10:11.

Tak pokud nám v první části scházely vstřelené branky, nyní jsme se jich určitě dočkali. Brnu se podařilo dostat do dvoubrankového vedení, ale hostě díky třem brankám během necelých tří minut skóre otočili a do kabin tak odchází spokojenější. Nicméně třetí perioda nám slibuje další zajímavou podívanou. Brněnští určitě budou chtít získat z dnešního souboje body a budou se tlačit před branku hostí.

40:00

39:53
    Bauerovu střelu se snažil agresivně dorážet Juhaňák, ale boleslavští obránci byli u balónku rychleji a o odpálili jej do bezpečí.

38:58
    Brněnští fandové skandují vyrovnat. K tomu by ale domácí potřebovali míček.

38:22
    A mohlo to být už o dva góly! Tadeáš Chroust se dnes skvěle dostává do šancí a Brno může děkovat jen Kejíkovi, že se stav utkání znovu neměnil.

37:16
    Na Brněnských je vidět, že jsou trochu zaskočeni vývojem zápasu a nemohou se teď dostat zpět do hry.

36:35
    Nyní se hra konečně zase trochu uklidňuje.

34:17
    Tak pozor! Boleslav dokonce otáčí vývoj zápasu. JOSEF PLUHAŘ využívá pěknou příhru od Ludvíka a posílá tak hosty znovu do vedení Asistence: Daniel Ludvík.

33:32
    Je vyrovnáno! Boleslav se nenechává svým soupeřem zahanbit a taktéž střílí dvě branky v rychlém sledu. JAROMÍR EKL dostal přihrávku od Novotného a uklidil míček do brány. Asistence: Petr Novotný.

30:31
    Gól ovšem paradoxně dávají hosté. Heslem já na bráchu brácha na mě se teď řídili bratři Chroustovi a TOMÁŠ CHROUST nakonec snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Tadeáš Chroust.

30:11
    Brno je teď lepším týmem. Další střelu od Koutného vyrazil Bauer.

29:25
    Druhá využitá přesilovka pro Brno! Dnes velmi aktivní Juhaňák znovu střílel z poloviny hřiště a vyraženou střelu si nejrychleji našel LUDĚK ONDRÁČEK, jemuž nedělalo problém dopravit míček do sítě. Asistence: Jiří Juhaňák.

28:43
    Mendrek unikal z úhlu na gólmana a Bouška jej zezadu přesekl. 2 minuty pro hostujícího hráče.

28:04
    Novák se pokusil vystřelit, ovšem kulatý nesmysl mu sjel z čepele.

26:57
    Bulldogs se poprvé v zápase dostávají do vedení. Kejík si po několika skvělých zákrocích připisuje i asistenci. Dlouhým výhozem uvolnil DAVIDA COUFALA, který tvrdou ranou prostřelil brankáře hostí. Asistence: Filip Kejík.

26:17
    Mendrek sebral hostujícím obráncům míček a ti jej následně faulovali. Z rozehrávky pálil Bauer, ovšem nepřesně.

25:10
    Tadeáš Chroust v další velké příležitosti. Kejík ze svého repertoáru vytáhl skvělý zákrok levou rukou.

24:51
    Koutný se prohnal po pravém křídle a vystřelil bekhendem.

24:26
    Nyní se naopak faulu dopustili Brněnští a hosté se tak zadarmo dostávají k míčku.

23:50
    Bauer faulován. Rozehrávka pro Brno.

23:22
    Dlouhý nához si dobře našel Salát, ovšem zakončení už tak dobře provedeno nebylo.

22:29
    Ondráček skvěle odebral balónek Curneymu a nakonec i zakončil z úhlu.

21:44
    Další střela Boleslavských od pravého mantinelu. Tentokrát hodně nepřesná.

21:01
    Bouška dlouho táhl míček a nakonec i vystřelil. Kejík reflexivně zakročil a udržel tak pro Buldoky vyrovnaný stav.

20:11
    Brno se snaží rychle získat míček a nakonec ho i ve své moci má.

20:01

Střely v první třetině: 11:3.

Prvních dvacet minut je za námi a je nutno říct, že úvodní třetina nám přinesla velmi pohledný florbal se spoustou šancí na obou stranách. Góly ovšem padaly výhradně z přesilovek, přičemž branky na obou stranách hráči vsítili po krásných kombinacích. Brnu zbývá necelá půl minuta početní výhody, takže se určitě bude snažit hned z kraje třetiny dostat do vedení. Nezbývá, než doufat, že v nastaveném trendu budou týmy pokračovat i nadále a přidá se třeba i více branek.

20:00

19:48
    Ještě jeden střelecký pokus od Juhaňáka, Bauer znovu na svém místě.

18:56
    BILLY BOY dokázal pošetřit cenné vteřiny s míčkem na holi.

18:16
    Ondráček dorážel Komendovu střelu z hranice velkého brankoviště! Skvělý zákrok Bauera v leže.

17:12
    Brnu navíc pokračuje početní výhoda, a tak musí Bauer řešit další projektily létající na jeho bránu.

16:16
    Zdá se, že přesilové hry oba týmy trénovaly. Tentokrát ji totiž využívá Brno, když pohlednou kombinaci na jeden dotek zakončil JIŘÍ KOUTNÝ! Asistence: Jiří Bauer.

15:22
    A pozor! Je tu hra 5 proti 3. Na trestnou lavici usedl Novák a to dokonce na 5 minut za hru vysokou holí.

15:10
    Již po několikáté se ke střele odhodlal Juhaňák a tato byla ze všech nejvydařenější. Gólem ale neskončila.

14:29
    Ovšem hned vzápětí se přesilové hry dočká i Brno. Ekl vyloučen na dvě minuty rovněž za nedovolené bránění.

13:02
    A Mladé Boleslavi se nakonec daří přesilovku využít. Křenek poslal míček dolů na Curneyho, který ho nachystal před branku PETRU NOVOTNÉMU a ten se z takovýchto pozic nemýlí. Asistence: Jiří Curney.

12:15
    Buldoci dokázali vyhodit balónek a využívají čas na střídání.

11:35
    Obrovská šance pro Tadeáše Chrousta, jehož střela z levého křídla se do brány nakonec nevešla.

11:12
    První přesilovka zápasu a to pro BILLY BOY. Vyloučen Koutný za nedovolené bránění.

10:55
    Koutný volil při akci 2 na 1 individuální zakončení, ale neuspěl.

10:34
    Bulldogs teď hezky zakombinovali a celou akci zakončil Bauer střelou, která nadělala boleslavskému Bauerovi velké problémy.

09:33
    Novotný udělal chybu při rozehrávce, ale stačil ji včas napravit.

08:50
    Pěkná akce domácích na jeden dotek zakončená střelou Jalového, která byla zblokována.

08:03
    Coufal si vykoledoval faul a Brno má tak možnost rozehrávky na útočné polovině.

07:30
    Juhaňák pálí z otočky. Bauer chytá.

06:45
    Hra je nyní hodně neurovnaná a oba týmy dělají spoustu chyb.

06:01
    První lajna hostů kombinovala na útočné polovině, ovšem nakonec z toho nic nebylo.

05:35
    Poprvé se nám trochu ukazuje i hostující kapitán Novotný, ale jeho střela neměla moc šanci na úspěch.

04:44
    Juhaňák křižnou přihrávkou hledal jednoho ze svých spoluhráčů, ale boleslavská obrana dobře přečetla hru.

04:10
    Kejík bez problémů sebral míček, který se volně kutálel jeho brankovištěm.

03:28
    Veselý se krásně proháčkoval až před Bauera a zakončil jen těsně vedle.

03:05
    První střela i ze strany Brna. Kadlec ovšem pálil nepřesně.

02:14
    Faul za brněnskou bránou a chvíle na vystřídání obou týmů.

01:43
    Další střela hostů. Curney se s ničím nemazal a opřel se do míčku bekhendem – přestřelil.

00:50
    Ovšem do první šance se dostává Boleslav! Tomáš Chroust dostal skvělou přihrávku, ale z úhlu minul zcela odkrytou bránu.

00:05
    Petr Kadlec si vedl na vhazování lépe a Brno tak začíná na míčku.

00:01

Na začátek ještě minuta ticha za zesnulého Radima Šelmeciho.

Hráči už vbíhají na hrací plochu a za chvíli nám tedy začne zápas mezi Brnem a Mladou Boleslaví.

Nejproduktivnější hráči:

Brno: V domácím celku drží prapor nahoře především Aleš Jakůbek a Jiří Koutný, kteří mají shodně po 18 bodech (Jakůbek 8 + 10, Koutný 13 + 5).

Mladá Boleslav: Hned dva hráči hostů se prozatím nachází v první desítce kanadského bodování ligy. Petr Novotný má na svém kontě 29 bodů (5 + 24) a Jiří Curney si do dneška stihl připsat 26 bodů (19 + 7).

itelligence Bulldogs Brno

Brňané se při svém posledním zápase představili na palubovce Otrokovic a podařilo se jim uhrát velmi dobrý výsledek. Vyhráli totiž 6:7 po nájezdech a k tomuto vítězství je přivedla zejména dvojice Koutný – Bauer, kteří si oba připsali po třech bodech za 2 góly a jednu asistenci. Díky tomuto dvoubodovému vítězství Brno o stejný počet bodů odskočilo v tabulce 9. Pardubicím a osamostatnilo se tak na 8. pozici s 21 body. Dnes by Brňané chtěli na tento úspěch navázat a vytvořit si na pozicích zaručujících play-off větší náskok.

BILLY BOY Mladá Boleslav

To Boleslav poslední utkání v extralize odehrála ještě před Vánoci – 22.12. Vedla si ovšem skvěle. Na půdě ostravského „Softwaru“ zvítězila 3:5, kdy ji ke třem bodům nasměroval Jiří Curney dvěma brankami v první třetině. Navíc je povzbuzena čtvrtečním vítězstvím v poháru, kdy porazila Bohemians 10:5. Hostujícímu celku nyní se 37 body patří druhá pozice extraligové soutěže, přičemž ztrácí pouhé 4 body na vedoucí Střešovice. BILLY BOY se tedy nachází ve skvělé herní formě, kterou se bude snažit potvrdit i v Brně.

Vzájemná střetnutí:

Tito soupeři se letos potkali v 10. kole a v Mladé Boleslavi zvítězil jednoznačně domácí celek v poměru 8:4. Co se týče loňských zápasů, tehdy vyhráli pokaždé domácí týmy. Nejprve Boleslav 7:3 a při brněnské odvetě Brno 6:5.

Sportu zdar a florbalu zvlášť! Vítám Vás u prvního domácího zápasu Bulldogs Brno v roce 2014. Na začátek mi dovolte, popřát Vám do nového roku všechno nejlepší. Oba týmy se nám dnes opět po delší době předvedou na hrací ploše. Naposledy totiž svá utkání hráli před 14 dny, respektive 3 týdny. Jasným favoritem zápasu jsou hráči z Mladé Boleslavi, na které sázkové kanceláře vypisují kurz 1:1.4. Uvidíme, zda zápas dopadne dle papírových předpokladů, nebo domácí dokáží svého soka zaskočit.

Dobrý den, vítejte u dnešního zápasu 17.kola AutoCont Extraligy. V dnešním utkání se potkávají celky itelligence Bulldogs Brno a BILLY BOY Mladá Boleslav.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Havel

Branky a nahrávky: 17. Koutný (Bauer), 27. Coufal (Kejík), 30. Ondráček (Juhaňák), 43. Kadlec (Coufal) – 14. Novotný (Curney), 31. To. Chroust (Ta. Chroust), 34. Ekl (Novotný), 35. Pluhař (Ludvík), 48. Ta. Chroust (Křenek)

Bulldogs Brno: Kejík (Kuhn) – Kadlec “C“, Jalový, Kočí, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Zítko, Koutný, Komenda, Mendrek, Grich, Bauer, Veselý, Ondráček, Jakůbek

Trenér: Rudolf Škubal

Předvýběr.CZ Florbal MB: Bauer (Körber) – Studený, Novák, Novotný “C“, Ekl, Salát, Chroust To., Chroust Ta., Bouška, Rožnovják, Gwuzdz, Mátl, Kadlec, Pluhar, Ludvík, Křenek, Curney, Baudisch

Trenér: Tomáš Janeček

Rozhodčí: Oskar Novák, Přemysl Škaloud